Jump to content

Hem laik hem müslüman olunmaz

Recommended Posts

Devlete kalmıştır uygulaması. Yöneticilerimiz ceza sistemi toplumda huzuru sağlarsa uygulamalıdır. Bu devirde kimse hırsızın elini kesemez.. 74 milyon böyle yönetilmez, her devrim kuralları farklıdır...

Derhal tövbe et ve kelime-i şahadet getir Doğrucu. Kuran bize süs olsun diye verilmedi, uygulayalım diye verildi. Devlet kim oluyor da Allah'ın kurallarını engelliyor. Allah'ın hukuku kusurlu mu?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 331
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Araf 36- Ayetlerimizi yalanlayanlar ve onlara karşı büyüklenenler, işte onlar ateşin arkadaşlarıdır; onda sonsuz olarak kalacaklardır.

Şansına küs, ayet seni işaret ediyor. Cehennemlik sensin..

Ben tüm ayetlere iman ediyorum...

Sitelerde Paylaş

Derhal tövbe et ve kelime-i şahadet getir Doğrucu. Kuran bize süs olsun diye verilmedi, uygulayalım diye verildi. Devlet kim oluyor da Allah'ın kurallarını engelliyor. Allah'ın hukuku kusurlu mu?

Tövbe edecek birşey yok. Ülkeyi kim yönetiyorsa ona toplum kurallarını koruma hakkı verilmiştir.

Ayrıca sen neden türkiye'de yaşıyorsun, kafir ülkesinde işin ne?

Sitelerde Paylaş

Şansına küs, ayet seni işaret ediyor. Cehennemlik sensin..

Ben tüm ayetlere iman ediyorum...

Niye ikimizde 100 sopa olmasın hırsızın eli kesilmesin diyoruz. Ama Allah 100 sopa vurulsun ve hırsızın eli kesilsin diyor.

Araf 36- Ayetlerimizi yalanlayanlar ve onlara karşı büyüklenenler, işte onlar ateşin arkadaşlarıdır; onda sonsuz olarak kalacaklardır.

Sitelerde Paylaş

laikligin ne oldugunu biliyoruz da, müslümanligin ne oldugu belli degil... kurana göre mi müslümanlik, ebu müslümcülere göre mi müslümanlik, neye kime göre müslümanlik ? tonla mezheb var, her birinin islam/müslümanlik/muminlik kavramlari ve tanimlari cok farkli... söyle yapalim peygamberin yasadigi medine döneminde sizce ne tür bir islam vardi ? insanlar dine, inanca zorlaniyorlar miydi ? camiye(!) ya da ibadet edilen yere gitmek zorundamiydilar? ya da din -yasal olarak günlük hayati ne kadar etkisi altina almisti ? mesela zina eden bir yahudiye veya baska dinden birine 100 sopa mi atiyorlardi ? o günün kadinlarinin örtülü dolastiklarina dair kac tane hadis vardir ? yasadiklari cografya kurana göre mi yönetiliyordu yoksa medine anayasasina göre mi ? mesela icki yasak miydi ? kimler icin yasakti ?

Sitelerde Paylaş

Niye ikimizde 100 sopa olmasın hırsızın eli kesilmesin diyoruz. Ama Allah 100 sopa vurulsun ve hırsızın eli kesilsin diyor.

Her cezanın amacı caydırıcılıktır arkadaşım. El kesme cezası insana o zamanın şartları için verilmiş bir sistem olabilir. Ama kimse el kesmek için sıraya girmemeli, önemli olan hırsızın pişman olması. Şimdiki sistemde hapis cezası var, gider yatar hapsini ve ıslah olur topluma karışır...

Sitelerde Paylaş

Tövbe edecek birşey yok. Ülkeyi kim yönetiyorsa ona toplum kurallarını koruma hakkı verilmiştir.

Ayrıca sen neden türkiye'de yaşıyorsun, kafir ülkesinde işin ne?

Yüzbaşının verdiği emirler generalinkiyle çelişebilir mi? Herkes Allah'ın indirdiği kitabı uygulamaktan sorumlu. Öyle bir seçim hakkı yok.

Hepimiz Allah'ın malıyız. Allah(c.c.) bize Kuran'da zina edene 100 sopa vurun diyorsa biz vuracağız, laikçi devletin ne dediği umrumuzda değil.

Müslümanların çoğunlukta oldukları yerde şeriatı getirmeleri farzdır. Şeriata karşı savaşan, Allah'a karşı savaşmaktadır.

Allah'ın askerleriyiz. Muhammed'in arkadaşlarıyız. Yolumuz cihad, hedefimiz şeriat. Hüküm yalnız Allah'a aittir.

Allah ve resulüne karşı savaşların cezası ya asılmaları ya öldürülmeleri yahut ellerinin ve ayaklarının çaprazlama kesilmesidir.

Sitelerde Paylaş

islam şeriat değildir bence de. kimseye zorla islam dinini yaşa diyemezsin. herkes özgür bir şekilde yaşamaldır. dinde zorlama yoktur sonuçta.

Bu ayet hakkında yorum almam mümkün mü?

Sitelerde Paylaş

Yüzbaşının verdiği emirler generalinkiyle çelişebilir mi? Herkes Allah'ın indirdiği kitabı uygulamaktan sorumlu. Öyle bir seçim hakkı yok.

Hepimiz Allah'ın malıyız. Allah(c.c.) bize Kuran'da zina edene 100 sopa vurun diyorsa biz vuracağız, laikçi devletin ne dediği umrumuzda değil.

Müslümanların çoğunlukta oldukları yerde şeriatı getirmeleri farzdır. Şeriata karşı savaşan, Allah'a karşı savaşmaktadır.

Allah'ın askerleriyiz. Muhammed'in arkadaşlarıyız. Yolumuz cihad, hedefimiz şeriat. Hüküm yalnız Allah'a aittir.

Allah ve resulüne karşı savaşların cezası ya asılmaları ya öldürülmeleri yahut ellerinin ve ayaklarının çaprazlama kesilmesidir.

Ooo sen kusura bakma ama iyice yükselmişsin... Biraz ayakların yere bassın. Bu anlattıkların hep yobazların sana dayattıkları.

Hepimiz Allah'ın kuluyuz. Allah koyduğu tüm ceza ve ödül sistemlerinde insanı düşünmüştür. El kesmenin amacı caydırıcılıktır. Allah kimsenin eli kesilsin istemez. Pişman olsunlar ister..

Neyse kafan öyle dolmuş ki, ne desem aksini söyleyeceksin..

Sitelerde Paylaş

EL KESME İLE İLGİLİ AYET GERÇEKTEN ELLERİ KESMEYi Mİ EMREDER?

http://www.diniyazilar.com/2011/07/allah-hirsizlik-yapanin-elini-kesin-mi-diyor-yoksa/

Allah kimsenin eli kesilsin istemez, tövbe edip, ıslah olsunlar ister.. Allah tanımayanlara, bilerek yanlış tanıtanlara acıyorum...

tarihinde Doğrucu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Nevertheless

bi git yaa, harbiden git, ülkeyi terket. Git irana Türkiyeye cihad ilan et. Ama bu ülkenin nimetlerinden yararlanıp sonra bu ülkeye neden şeriat gelmiyor diye savaş açma... Buna yediğin kaba pislemek denir.

Bu arada o hocacıklarına da ara sıra soru sor mıkın yiyorsa...

Sadece şunu sor: Osmanlı'da kaç kişi recm edilmiş, kaç kişinin elleri ayakları çapraz kesilmiş. Eee Osmanlı'da şeriatla yönetiliyordu noldu???

Sohpetlerde yıkanan deterjan kokan beyninle buralarda aşık atma...

Sitelerde Paylaş

Bakara Suresi 256. ayetinde Allah şöyle buyurmuş: \"Dinde zorlama yoktur. Artık doğrulukla eğrilik birbirinden ayrılmıştır. O halde kim tâğutu reddedip Allah\'a inanırsa, kopmayan sağlam kulpa yapışmıştır. Allah işitir ve bilir. şeriatta başını açan kadına ceza veriliyor. ben inanç özgürlüğünü savunuyorum ayet yalanladıgım falan yok arkadaşım. inanan doğru yolu bulan kurtulur inanmayan cezasını çeker kimseyi zorlamamak gerekir din konusunda.

Sitelerde Paylaş

http://www.diniyazilar.com/2011/07/allah-hirsizlik-yapanin-elini-kesin-mi-diyor-yoksa/

Allah kimsenin eli kesilsin istemez, tövbe edip, ıslah olsunlar ister.. Allah tanımayanlara, bilerek yanlış tanıtanlara acıyorum...

O da mı mecazmış :)

Sitelerde Paylaş

Bakara Suresi 256. ayetinde Allah şöyle buyurmuş: \"Dinde zorlama yoktur. Artık doğrulukla eğrilik birbirinden ayrılmıştır. O halde kim tâğutu reddedip Allah\'a inanırsa, kopmayan sağlam kulpa yapışmıştır. Allah işitir ve bilir. şeriatta başını açan kadına ceza veriliyor. ben inanç özgürlüğünü savunuyorum ayet yalanladıgım falan yok arkadaşım. inanan doğru yolu bulan kurtulur inanmayan cezasını çeker kimseyi zorlamamak gerekir din konusunda.

Ben Araf 36 yı sormuştum. Ne anlamalıyız bu ayetten. Bu arada hoşgeldin :)

Sitelerde Paylaş

Eli kes deyince her türlüsü anlaşılır.Bilekten koparmaya kadar gider.Eli olmayan biri internet hırsızlığı yapınca da şeyi kesilir.

Açıkcası qata fiili eline bıçak alıp birşeyi doğramak kesmek değildir sadece.

tarihinde herakles79 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Eli kes deyince her türlüsü anlaşılır.Bilekten koparmaya kadar gider.Eli olmayan biri internet hırsızlığı yapınca da şeyi kesilir.

Açıkcası qata fiili eline bıçak alıp birşeyi doğramak kesmek değildir sadece.

Şeyi :) ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...