Jump to content

Hem laik hem müslüman olunmaz

Recommended Posts

• İleti 331
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

O zaman bir temizlik gerekiyor. Sapkınlar ortadan kaldırılmalı. Öleceksem de Allah yolunda ölürüm daha iyi.

Beyhudedir bu uğraş dedimya buradan geriye dönmez Atatürk bitirmiş zamanında işi. Bence senin için en hayırlısı mutlu olman için bir an önce bir şeriat devletine gitmen illa arabistan iran falan değil mesela güneydoğu asyada islam kuralları ile yönetilen her kesin müslüman olmakla gurur duyduğu türbanlısı şalvarlısı kadın erkek yüzünden kimsenin tebessüm eksik olmayan devletler bölgeler var hemde okyanus havası alırsın iyi gelir.

tarihinde Protagoras tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şeriat ne arkadaşım? Ha şeriat ne? Asın kesin, kelle uçurun, el ayak çarpaz kesin, zulmedin, zorla tesettüre sokun, çarşafa bürüyün, kafirlerden zorla haraç alın, astığım astık kestiğim kestik haramiler olun mu şeriat?

Şeriat algınız bu ise yerin dibine batsın o şeriat...

Kelime-i şahadet getir ve elem verici ebedi cehennem azabından kurtul.

Asın kesin, kelle uçurun, el ayak çarpaz kesin,

MAİDE 33. Allah ve Resûlüne karşı savaşanların ve yeryüzünde (hak) düzeni bozmaya çalışanların cezası ancak ya acımadan öldürülmeleri, ya asılmaları, yahut el ve ayaklarının çaprazlama kesilmesi...

kafirlerden zorla haraç alın,

TEVBE 29. Kendilerine Kitap verilenlerden Allah’a ve ahiret gününe inanmayan, Allah ve Resûlünün haram kıldığını haram saymayan ve hak dini kendine din edinmeyen kimselerle, küçülerek elleriyle cizye verinceye kadar savaşın.

astığım astık kestiğim kestik haramiler olun mu şeriat?

Öncelikle İslam harimilik değil, helaliktir. Bunu kafana sok. ALLAH'ın adaleti sonsuzdur.

MUHAMMED 4. İnkâr edenlerle karşılaştığınız zaman boyunlarını vurun. Nihayet onlara iyice vurup sindirince bağı sıkıca bağlayın, esir alın.

Sitelerde Paylaş

Ben ne dediğini çok iyi anlıyorum. Bugün nevertheless dahil memlekette müslüman yok. O da sıkıştığı yerde Allah ın ayetlerini mecazdır diyerek inkar ediyor. Benim söylediğim teknik bir husus, Kuran'a göre laik ve müslüman olunmaz. Bugün Türkiye deki ayrı bir inanış. Ama bu soft müslümanlık bizi karanlıktan kurtarmıyor. Orta yolculukla bir yere ulaşılabileceğine inanmıyorum.

Sadece bu karanlığa dalış sürecini yavaşlatır ama kesinleştirir de aynı zamanda. Senin yaklaşımın aslında dincilerin yaklaşımıyla dayandığı temel olarak bence aynı.

Gerçek din neyse ortaya koymalıyız, inanan inanmalı inanmayan da sulandırmamalı. Eğer Kuran ı kainatı yaratan Allah ın gönderdiğine inanan kişi müslümansa, o kainatı gönderenin hükümleriyle hükmetmelidir. Hükmetmiyorsa da gönderdiğine inanmıyor demektir.

Araf 36 ortadayken konu çok nettir bence.

Ha bu arada bu sözü söyleyen de bence Allah ı inkar ediyor. Çünkü bu sözün devamında devlet laik olur diyor. Kuran a göre devletin laik olması da kabul edilmezdir.

Zaten senin bu iletinde söylediğin şeyi, yani olması gerektiğini belirttiğin şeyi yapıyoruz ya biz? Gerçek İslam'ı anlatıyoruz ki görsünler, anlasınlar da kurda kuşa yem olmasınlar.

Soft müslümanlık bize pratikte bir zarar vermez, yaşanmasında sakınca yoktur ama siyasal İslam bu softluktan beslenir, onları katılaştırmayı hedefler. Bugün yapılan da bu. Halkı radikalleştirerek uyuşturmak istiyorlar.

Her şeye rağmen bu gel gitler yine de normal aslında. Laik cumhuriyet kurulalı beri Türkiye ilk defa böyle bir sınavdan geçiyor. Nasıl atlatacağını hep birlikte göreceğiz.

Ben sağ salim çıkacağımıza inanıyorum. Yaralanacağız, epeyce bir zarara uğrayacağız ama bence bir daha böyle bir geriye döndürme çabasıyla karşılaşma ihtimalimizi iyice düşüreceğiz.

Umuyorum desem daha doğru olur galiba..

Aslında o kadar karmaşık bir durum ki... Hem Türk hem de Arap dini İslam'a tabi olmak yeni yeni dinamikler doğuruyor ve girift bir durum ortaya çıkıyor.

Laik ve müslüman olmak, aynı zamanda inanılmaz iki yüzlü (ahlaki bakımdan da iki yüzlü) bir toplum olma nedenimiz.. İslam'ı kabul ettiğimiz için kodlarımız da değişti bizim.

Sitelerde Paylaş

IFeelGood, yobazların kafasında kurduğu İslam dinini benimsiyor.. Gerçek dine dönecek inşallah...

Yok.. Bu pek mümkün değil. Benim İslam'la bir alakam yok. Bu dini okuyup öğrendiğimde zaten ateisttim ve bir yetişkindim.

Benim hiçbir dini benimsemek ihtimalim yok.

Tanrı inancı taşımadım hiç.

Sitelerde Paylaş
Bu din Araplara, Arapça inmemiş mi? Hangi Türk onlardan daha iyi anlayabilir acaba Kur'an'ı?

Bütün o hadisleri üretenler onlar değil mi? Hadisleri reddediyorsunuz, tamam ama İslam tarihi deyip bize de yutturulan o tarihin kaynağı da o hadisler, siyer vs vs değil mi?

defalarca örnek verdim yine veriyorum;

satranç hindistandan ve irandan çıkmıştır, sizin mantığınıza göre satrancı en iyi bilenlerin de bu coğrafyalardan çıkması gerekiyordu halbuki bugün satrancı en iyi bilen kişi bir rus.

Kuran'ı inkar eden müslüman olamaz. Şeriat Kuran'da açıkça emredilmiştir.

CÂSİYE 18. Sonra da seni din konusunda bir şeriat sahibi kıldık. Sen ona uy; bilmeyenlerin isteklerine uyma.

senin şeriatın zenginlere işliyor mu onu söyle

Sitelerde Paylaş

Yok.. Bu pek mümkün değil. Benim İslam'la bir alakam yok. Bu dini okuyup öğrendiğimde zaten ateisttim ve bir yetişkindim.

Senin Humanizm Dinini benimseme tehliken var.

Çok anaç davranıyorsun.

Hele de sanrılı ve rahatsızlara karşı.

Sitelerde Paylaş

Allah inancı taşıyorsun merak etme.. Sadece zihninin dehlizlerinde şuan bu inanç. Onu dışarı çıkarmak elinde.. Bu da yobazların değil, gerçek müslümanların İslam'ını öğrenince mümkün olacak inşallah...

Nevertheless, senin kadar şekilci bir adam görmedim. Git senin dinin sana, benim dinim bana...

Sitelerde Paylaş

İşte sorun orada. O senin iman ettiğin İslam dini..

Benim iman ettiğim İslam dini bilimde sanatta her türlü aktivitede en gelişmiş dindir...

Yok böyle bir şey o senin kafanda olan uydurduğun bir şey islam bilime sanata spora karşıdır.

Eğer bir islam memleketinden bilim adamı sanatçı çıkıyorsa islama rağmen çıkıyordur.

Aynı şekilde hristiyanlarda bilime karşı idi eter çok önceleri keşfedilmesine rağmen dini inaçlar gereği kullanılmıyor insanlar canlı canlı ameliyat ediliyordu.

Avrupada ne zamanki dini bıraktı seculer olmaya dinsiz olmaya yöneldi. Bilimde sanatta teknolojide müslümanlara tur bindirdi.

Sizde islamı bırakın bilimde sanatta teknolojide ilerlersiniz.

tarihinde Protagoras tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Senin gibi nefret mi saçsın etrafa? Bayanlar her zaman naiftir, akıllıdır...

Ne nefreti be?

Nefret mesajı alanla ilgili bir şey.

Yerine göre birine seni seviyorum dersin, mesajın normaldir aşk mesajıdır, ama mesajı alanda nefret oluşur.

Benden nefret mesajı alıyorsan kendini suçla.

Çünkü sana girenler, sende nefrete dönüşüyor.

Sitelerde Paylaş

Yok böyle bir şey o senin kafanda olan uydurduğun bir şey islam bilime sanata spora karşıdır.

Eğer bir islam memleketinden bilim adamı sanatçı çıkıyorsa islama rağmen çıkıyordur.

Aynı şekilde hristiyanlarda bilime karşı idi eter çok önceleri keşfedilmesine rağmen dini inaçlar gereği kullanılmıyor insanlar canlı canlı ameliyat ediliyordu.

Avrupada ne zamanki dini bıraktı seculer olmaya dinsiz olmaya yöneldi. Bilimde sanatta teknolojide müslümanlara tur bindirdi.

Sizde islamı bırakın bilimde sanatta teknolojide ilerlersiniz.

Avrupa'da hristiyanlığın bilime engel olduğu aşikar. Ama klisenin dogmaları nedeniyle bu böyleydi. Yoksa orijinal İncil'e inansalardı, zaten bu bilim karşıtlığı dinlerine girmezdi. Hepsi ruhbanlığın getirdiği dogmalar yüzünden.

Bugün aynı şey İslam topraklarında da var. Adı da YOBAZLIK.. Bugün bütün bilimin ispatladığı dünyanın dönüşüne, "Dünya dönüyor diyen ebedi cehennemliktir" diyen yobaz oğlu yobaz bir Suud, bu düşüncenin karanlığının kanıtıdır. İslam ilk yıllarında dünyanın en büyük bilimadamlarını yetiştirmiştir. Çünkü asıl İslam, bilimin, sanatın, sporun teşvik edildiği çağdaş dindir.. Bugün yeryüzü yobazlardan temizlense, İslam dinine inanmayan kimse kalmaz..

Çağdaşlık ancak İslam ile mümkündür..

Sitelerde Paylaş

Ne nefreti be?

Nefret mesajı alanla ilgili bir şey.

Yerine göre birine seni seviyorum dersin, mesajın normaldir aşk mesajıdır, ama mesajı alanda nefret oluşur.

Benden nefret mesajı alıyorsan kendini suçla.

Çünkü sana girenler, sende nefrete dönüşüyor.

Yazılarını okumuyorum sanma A.B. Çoğu iletin nefret kusuyor. Sadece inançlılara değil, ateistlere karşı da öyle..

Doğrucu, Allah'ın dinine dönme zamanın hala gelmedi mi?

Senin İran'a göç etme vaktin geçmedi mi? Uçak (padon deve) kalkıyoooor..

Sitelerde Paylaş
Senin İran'a göç etme vaktin geçmedi mi? Uçak (padon deve) kalkıyoooor..

irana gitse bunun da kelleyi uçururlar malum adamlar şii.

ayrıca dediğim gibi sistem ne olursa olsun zengin paçasını kurtarır,şeriat gelse zengin alemini,içkisini,kumarını gizli gizli icra edecek fakir olanlar ise bunlara yeltenmeye çalıştığı vakit öldürülecek, adı da şeriat olacak

yersen;

Sitelerde Paylaş

Yazılarını okumuyorum sanma A.B. Çoğu iletin nefret kusuyor. Sadece inançlılara değil, ateistlere karşı da öyle..

Benim yanlışa, yalana, kötülüğe hastalığa karşı acayip saldırım vardır.

Eğer bu kavramların içinde yer alıyorsan benden yana herşeye maruz kalırsın.

Sitelerde Paylaş

Benim yanlışa, yalana, kötülüğe hastalığa karşı acayip saldırım vardır.

Eğer bu kavramların içinde yer alıyorsan benden yana herşeye maruz kalırsın.

E bee kardeşim ne diye ateistsin o zaman? Yalanın, yanlışın, hastalığın daniskası ateizmdir zaten...

tarihinde Doğrucu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...