Jump to content

Hem laik hem müslüman olunmaz

Recommended Posts

• İleti 331
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bastır nevertheless öğrensinler bu laik müslümanlar dinlerini :)

Arada böyle islamı gerçekten bilenlerde geliyor biz ateistler müslümanlara kendi dinlerini kuranı anlatmaktan yorulduk zaten.

Evet arkadaşlar arabistanada gitseniz iranada mısırada afganistanada gidin oranın ulemasındanda fikir alın size hep aynı şeyi söylerler, hem laik hadi laiklik sulandıdıldı ona seculer diyelim hem seculer hem müslüman olunmaz.

Hem demokrat hem müslüman olunmaz.

Hem hümanist insancıl hem müslüman olunmaz.

Hem bilim adamı bilimi önem veren hem müslüman olunmaz.

Hem açık görüşlü sanatçı yaratıcı ruhlu olup hem müslüman olunmaz.

Böyle devam eder liste.

He olur nasıl olur kültür müslümanı olur yani kağıt üstünde onunda zaten allah indinde kıymeti harbiyesi yoktur.

..

..

tarihinde Protagoras tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Laiklik nedir?

Din ve devlet işlerinin ayrılması mıdır?

doğrucu ve şahikadan laikliğin tanımını yapmasını istiyorum.

Devletin bütün dinlere karşı tarafsızlığıdır ve din dışı kurallarla yönetimdir.Ama tabi bizde sünni baskı vardır o ayrı.

Sitelerde Paylaş

Sana göre politik ideolojidir bana göre dindir cübbeli.

Az evvel ne dedin:

Devletin bütün dinlere karşı tarafsızlığıdır ve din dışı kurallarla yönetimdir.

Yani laiklik İslam dışı bir yönetimdir.

O vakit bunu kabul eden müslüman olmaz. Teşekkürler.

Sitelerde Paylaş

Laiklik herkese özgürlük getiren bir yönetim şeklidir. Herkes dinini istediği gibi yaşarken, inanmayan inanmıyorum diyebilir.. Kimse dinin hükümlerini kafasına göre, işlerine geldiği gibi kullanamaz. Her inançtan insanı kapsayan bu sistem, kimsenin dinine karışmadığı gibi, inançsızlara da zorla dini dayatmaz..

Sitelerde Paylaş

Kim Allahın indirdiği hükümler ile hükmetmezse işte onlar kâfirlerin ta kendileridir. (Maide 44)

Bu ayetten anlaşılacağı gibi laiklik kesinlikle haramdır.

jeton mu düşmedi yoksa saçmalıyor muyum anlamadım ama yanlışsam söyleyin;

o zaman "müslümanlar türkiyede yaşayamaz" durumu ortaya çıkar. nasıl olucak ? laik olmayan bir yer mi arıyıcaz ?

Sitelerde Paylaş

jeton mu düşmedi yoksa saçmalıyor muyum anlamadım ama yanlışsam söyleyin;

o zaman "müslümanlar türkiyede yaşayamaz" durumu ortaya çıkar. nasıl olucak ? laik olmayan bir yer mi arıyıcaz ?

Öyle demedim. Müslümanlar laik ülkede yaşayınca hemen kafir olmaz. Ama laiklikten memnunlarsa kafir olurlar. Laik ülkedeki zamanlarını laiklik belasından kurtulmaya çalışmakla harcamaları gerekir.

Sitelerde Paylaş

Peki laik bir ülke dinin hükümlerini uygular mı?

Dinin hükmü nedir diye sorulur burada.. El kesmek mi? 100 sopa mı? YOKSA CAYDIRICILIK MI?

Tabi ki amaç caydırıcılık. El kesip bir ömür uzuvsuz bırakacağına hapse atarsın, ıslah olup topluma tekrar kazandırılır. Her devrin şartları ayrıdır, günümüzün şartları hapishane gerektiriyor. 75 milyonun bilmem kaç milyonunun elini kesemezsin, eli kesilen kişi, ailesine yük olur, halbuki amaç el kesmek değil tövbe etmesine teşvik etmektir..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...