Jump to content

Hem laik hem müslüman olunmaz

Recommended Posts

• İleti 331
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Dinin hükmü nedir diye sorulur burada.. El kesmek mi? 100 sopa mı? YOKSA CAYDIRICILIK MI?

Tabi ki amaç caydırıcılık. El kesip bir ömür uzuvsuz bırakacağına hapse atarsın, ıslah olup topluma tekrar kazandırılır. Her devrin şartları ayrıdır, günümüzün şartları hapishane gerektiriyor. 75 milyonun bilmem kaç milyonunun elini kesemezsin, eli kesilen kişi, ailesine yük olur, halbuki amaç el kesmek değil tövbe etmesine teşvik etmektir..

Çocukların Kuran öğrenmesi yasaktı Tayyip bunu kaldırdı. Sence doğru mu yaptı yanlış mı?

Sitelerde Paylaş

Doğrucu, müslümanken dinden çıkıp sonradan ateist olanın dinimizdeki cezası nedir?

İnkarcı olduğu için ebediyen cehennem..

Ayrıca Cübbeli ve Nevetheless, kızlarla 6 yaşında evlenebilir, 9 yaşında cinsel ilişkiye girilebilir sözüne inanmayı sürdürdüğünüz takdirde açık söyleyeyim münafıksınız.. hiçbir dediğiniz beni bağlamıyor ısrar ederseniz..

Sitelerde Paylaş

Ayrıca Cübbeli ve Nevetheless, kızlarla 6 yaşında evlenebilir, 9 yaşında cinsel ilişkiye girilebilir sözüne inanmayı sürdürdüğünüz takdirde açık söyleyeyim münafıksınız.. hiçbir dediğiniz beni bağlamıyor ısrar ederseniz..

Israr etmiyorum. Senin dinin sana benim ki bana.

Sitelerde Paylaş

Çocukların Kuran öğrenmesi yasaktı Tayyip bunu kaldırdı. Sence doğru mu yaptı yanlış mı?

Tabi ki iyi yaptı, eğer gerçekten böyle yaptığını söylüyorsan. Bunu yaptığı yok ya neyse..

Kuran-ı Kerim ŞEÇMELİ ders artık. Yani zorunlu değil. Arada fark yok eskisiyle...

Sitelerde Paylaş

:D

Atatürk düşmanı :)

Nurcuları eleştireceğine utanmadan aklı başında Atatürkçülere çamur atacağını sanan zavallı :)

Atatürk bu topraklara gelmiş en kıymetli insandır. Yüreğiyle, bilgisiyle ve yaptıklarıyla.

Nurcu dediğin zavallıları görmüşlüğüm yoktur.

Hem laik hem müslümanım diyenler "kasap bıçağı yalayan danalardır"

Çünkü bu ifadeleriyle zaten dinden çıktıkları gibi bir de dincilerin işini kolaylaştırır ve karanlık sulara yol almamıza sebep olurlar. Ülkeyi bu noktaya getiren yobazlar değil "kasap bıçağı yalayan danalardır"

Cidden dikkate alınacak biri değilsin benim için. Yorma kendini de beni de

Sitelerde Paylaş

İnanmanın dışında, küçük kızlarla hemen evlenme bir nevi sünnettir paygamber takipçiliği olup kişinin alacağı ekstra sevabı yanlızca Allah CC bilir.

Sitelerde Paylaş

Israr etmiyorum. Senin dinin sana benim ki bana.

Tamam devam et sen, Allah'a hesabı ben değil sen vereceksin o zaman. Allah sana soracak hangi akla hizmet 6 yaşındaki bir kıza nikah düşer diye konuşursun diye.. İnşallah bilmediğin için böyle diyorsundur, bilerek diyorsan iş kötü...

Sitelerde Paylaş

Tşkkr ederim. Peki laik düzen sana bunu yasak ettiğinde sen bir müslüman olarak ne yapmalısın?

Laikliği getiren Atatürk ey Cübbeli.. camiler açık, insanlar ibadetini yapabiliyor, Atatürk CHP'si zaten imam hatipleri açtı.. Sen daha neyi yasakladı diyorsun laikleri?

Menderes ne yaptı? Evli kadınlarla düştü kalktı..

Tayyip ne yaptı? Ülkenin tüm mallarını sattı, hem de İsrail'e..

Dini sömürenler batırdı Osmanlı'yı, şimdi de dini sömürenler Türkiye'yi batırma derdinde..

Anladın mı? Atatürk bu millete bir lütuf..

Sitelerde Paylaş

Bakın yine diyorum. Cübbeli ve Nevetheless: Ateistler size katılıp destekliyorsa bilin ki yanlış yoldasınız. Onlar sizin inandıklarınızı okuduğu yerler nedeniyle dinden çıkan insanlar..

Doğrucu kendine şöyle bir soru sor ve vicdanına bu soruya cevap ver,

Eğer ki İslam senin anladığın gibi bir din idiyse niçin peygamberimiz 22 sene de 63 savaş yaptı?

Senin kafandaki dinin ne sakıncası var ki sana savaş açsınlar?

Sitelerde Paylaş

Laikliği getiren Atatürk ey Cübbeli.. camiler açık, insanlar ibadetini yapabiliyor, Atatürk CHP'si zaten imam hatipleri açtı.. Sen daha neyi yasakladı diyorsun laikleri?

Hoppala sen nerde yaşıyorsun?

8 yıllık kesintisiz eğitim, İmam hatiplerin kat sayı yoluyla önünün kesilmesi. 28 şubat kararlarını okumadın mı sen hiç?

Ayakta uyuyon boşuna otel parası veriyon. :lol:

Sitelerde Paylaş

Doğrucu kendine şöyle bir soru sor ve vicdanına bu soruya cevap ver,

Eğer ki İslam senin anladığın gibi bir din idiyse niçin peygamberimiz 22 sene de 63 savaş yaptı?

Senin kafandaki dinin ne sakıncası var ki sana savaş açsınlar?

Alakası bile yok.. Savaşların nedeni zorla İslam'ı kabul ettirmek değildi.. Şartlar onu gösteriyordu, insanların Kuran'ı öğrenmesi emredilmişti allah tarafından.. Kuran'ı öğrenip İslam'ı seçip seçmeme konusunda tercih hakkı verilmeliydi.. Buna karşı kuran'ı hazmedemeyen müşriklere karşı yapıldı savaşlar. Masum halka değil..

Kuran evrensel olduğu için, herkesin Kuran bilgilerine ulaşması lazımdı..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...