Jump to content

Hem laik hem müslüman olunmaz

Recommended Posts

Sen bilirsin. Şimdi Türkiye şeriata dönse bizim katlimiz caiz olacak mı? Yoksa şeriat geldikten sonra ateist olanlar mı katledilecek?

Tam olarak emin değilim bundan. Şeriat gelme anında ateitse, baştan beri ateist sayılıp yırtabilir belki. Belki de geçmişi dikkate alınıp katledilir. Cübbeli, sen cevap ver bu soruya.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 331
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tam olarak emin değilim bundan. Şeriat gelme anında ateitse, baştan beri ateist sayılıp yırtabilir belki. Belki de geçmişi dikkate alınıp katledilir. Cübbeli, sen cevap ver bu soruya.

Bu sorunun islamda net cevabı yok mu?

Sitelerde Paylaş

Şahika ülke ne hale gelmiş şaka maka.. İslam'ı ateistler neden kötü algılıyor ortaya çıktı..

Allah insana akıl vermiş, İslam barış anlamına gelir demiş ama denilenlere bak.. Gözüm korktu..

İyi niyetlisin doğrucu ama aklı başında ateist asla hem laik hem müslüman olunur mu diye de sormaz zaten ,bakma bunlara sen.

tarihinde şahika tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen söyle bilelim madem never

Amaç İslam dinini dejenere etmek.

Orada dindar gençlere din öğretiyoruz diye kandırıp,

Onları laikçi yapmak için açıldı.

Sonra bu imamlar vaazlarda laikçilik için övgüler düzecek,

Ve cemaatin beyni ideolojik şeylerle yıkanacaktı. Amaç buydu.

Sitelerde Paylaş

doğrucu dedi ki:

Alakası bile yok.. Savaşların nedeni zorla İslam'ı kabul ettirmek değildi.. Şartlar onu gösteriyordu, insanların Kuran'ı öğrenmesi emredilmişti allah tarafından.. Kuran'ı öğrenip İslam'ı seçip seçmeme konusunda tercih hakkı verilmeliydi.. Buna karşı kuran'ı hazmedemeyen müşriklere karşı yapıldı savaşlar. Masum halka değil..

Kuran evrensel olduğu için, herkesin Kuran bilgilerine ulaşması lazımdı..

Yani bir toplum biz Kuran'ı öğrenmek istemiyoruz derse onlara savaş açmak caiz midir? :lol:

Sitelerde Paylaş

Amaç İslam dinini dejenere etmek.

Orada dindar gençlere din öğretiyoruz diye kandırıp,

Onları laikçi yapmak için açıldı.

Sonra bu imamlar vaazlarda laikçilik için övgüler düzecek,

Ve cemaatin beyni ideolojik şeylerle yıkanacaktı. Amaç buydu.

Ben malımı bilirim biliyordum böyle söyleyeceğini.Ama sende pek utanma da olmadığından ,kendin ideolojik faşist olduğun halde kalkıp Atatürkçülüğü faşizmle ideologçulukla falan suçluyorsun..

tarihinde şahika tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Vardır mutlaka da ben bilmiyorum. Bilmediğin konuda Allah(c.c.) adına hüküm veremem. Cübbeli kardeşimiz mutlaka biliyordur. Ama şahsi tahminim katledilebileceğiniz yönünde sanki.

Birşey yazacağım ama cevap olsa daha iyi olur. Siz imam hatipler kapatıldı diye şikayette bulunurken, mazlumu oynarken ayıp ediyorsunuz. Çünkü diyorsunuz ki benim inandığım şeriat gelirse ben senin kelleni uçuracağım.

Yani nasıl bir empatidir bu. Şimdi bir ateist, geldiğinde kellesini uçuracak bir rejimin kaldırım taşlarını döşesin istiyorsunuz. Delirdiniz mi siz? Kafamızı kesmenize birşey demiyorum ama bunu yapmak için size destek çıkmamamıza ağlaşmanızı anlamak kafa çatlatır.

Sitelerde Paylaş

doğrucu dedi ki:

Alakası bile yok.. Savaşların nedeni zorla İslam'ı kabul ettirmek değildi.. Şartlar onu gösteriyordu, insanların Kuran'ı öğrenmesi emredilmişti allah tarafından.. Kuran'ı öğrenip İslam'ı seçip seçmeme konusunda tercih hakkı verilmeliydi.. Buna karşı kuran'ı hazmedemeyen müşriklere karşı yapıldı savaşlar. Masum halka değil..

Kuran evrensel olduğu için, herkesin Kuran bilgilerine ulaşması lazımdı..

Bu soruya verdiğim cevap değildi bu çarpıtma.. Hz. Muhammed neden o kadar savaş yapmıştır 23 yılda dedin..

Sitelerde Paylaş

Kim Şahika mı?

Diğerleri senin dinine inanıyor da ondan sordum. İsim ver bana? Şahika kafanızı mı kesecekmiş?.. :lol:

Kıvırma :) Utanıyor musun ki soruya cevap vermiyorsun. Dindaşların kafamızı keserken ne yapacaksın onu söyle

Sitelerde Paylaş

Ben malımı bilirim biliyordum böyle söyleyeceğini.Ama sende pek utanma da olmadığından ,kendin ideolojik faşist olduğun halde kalkıp Atatürkçülüğü faşizmle ideologçulukla falan suçluyorsun..

İnsanları Allah'ın yolundan uzaklaştırıp, dinden çıkarıp cehenneme gitmelerine sebep olmak zalimliktir. Faşist zalim olandır. Öyleyse faşist insanların ebediyen yanmasına sebep olandır.

Sitelerde Paylaş

Kıvırma :) Utanıyor musun ki soruya cevap vermiyorsun. Dindaşların kafamızı keserken ne yapacaksın onu söyle

Sen gerçek misin ya?

Ben onların hiçbir dediğine katılmıyorum ki, adam kesmelerine katılayım. Kendilerini bağlar. İslam'da yok öyle birşey... Ben müslümanım..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...