Jump to content

KUR'AN IN ALLAH LA HİÇ BİR ALAKASININ OLMADIĞININ KESİN KANITI

Recommended Posts

Çocuğu varsa karılarına 1/8'er. (Çok karı var.)

Hayır hatta düzelteyim: "Eğer çocuğunuz varsa, bıraktığınızın sekizde biri onlarındır." diyor! Şu rezalete bakar mısınız? Ben de önce 1/8'er yazmışım yanlışlıkla. Sonra farkına vardım. Dört kadın varsa her birine 1/8 filan değil, karılarına 1/8! Yuh artık! Dört karısı varsa bu, bir kadın mirastan 1/32 pay alacak demektir! Yuh ki ne yuh! 320 bin lira miras olsa, alacağı 10 bin lira!

Rezalete bak, bir ömür kahrını çek, üstüne üç kuma getirsin, alacağın 1/32 pay! Batsın be!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 306
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ayetlere "-e kadar" koyuverirdi.

Dostum, allahı bu bile kurtaramaz. Çünkü anlattığım gibi değişen durumlara göre oran değiştirmeye kalkışıyor. Kafa yetmeyince de çuvallıyor tabii. Değişen durumlara göre oran belirlemeye çalışmasa, tamam. Demese de anlarız o kadar, tamam maksimum oranları vermiş diyeceğiz de... :D

Değişen durumlara göre oran değiştirmeye kalkışınca bir çuval inciri berbat ediyor...

Sitelerde Paylaş

Dostum, allahı bu bile kurtaramaz. Çünkü anlattığım gibi değişen durumlara göre oran değiştirmeye kalkışıyor. Kafa yetmeyince de çuvallıyor tabii. Değişen durumlara göre oran belirlemeye çalışmasa, tamam. Demese de anlarız o kadar, tamam maksimum oranları vermiş diyeceğiz de... :D

Değişen durumlara göre oran değiştirmeye kalkışınca bir çuval inciri berbat ediyor...

Bu sınırcılar değişen orana göre de sınır değerlerin verildiğini iddia ediyorlar. Dolayısıyla her koşula "-e kadar" şartı getirdiğinde 1'den büyük ne çıkarsa çıksın payla paydayı eşitleyecek değerle çarparak paylaşım yapabiliyorlar.

Hoş, her koşula aynı oranı vermiş olup 27/24 gibi bir sonuç elde etmiş olsaydık da sınır koşulu olmaz. Maksimum oranlar olarak algılayamayız. Çünkü sınır koşulu koyduğun vakit ailenin güçlü olanı, kendi payına düşecek olan sınırı sonuna kadar sömürürerek bu mirası paylaştırabilir. Risk oluşur. Gerçekten var olan bir tanrı böyle bir adaletsizlik riskini göze almaz.

Sitelerde Paylaş

İşte bu:) aynı düşünme ama saygı göster...

Hoş geldin

Doğruyu söyleyen dinlere saçmada olsa görüş görüştür diye saygı gösterilir.

Ama Bir dinin her söylediği yalansa..

insanların inandığıyla

O dine inananların Kitabı ve peygamberi o insanlara anlatılandan farklıysa..

ve Allahları Miras kalan 9 dönüm tarlayı bile paylaştıramayıp..

Peygamberi böyle bir kitabı bana Allah gönderdi diyorsa..

Kitapta doğru olan tek tük bile bişey bulamıyorsan..

ve Bir ilkokul çocuğunun bile dağıtabileceği 9 dönüm tarlayı miras olarak dağıtamadığı için

Bir yaratıcı ile alakası olmadığı kesin se..

Ne saygısından bahsediyorsunuz?

yalana nerede saygı gösterilmiş

Sitelerde Paylaş

Doğruyu söyleyen dinlere saçmada olsa görüş görüştür diye saygı gösterilir.

Ama Bir dinin her söylediği yalansa..

insanların inandığıyla

O dine inananların Kitabı ve peygamberi o insanlara anlatılandan farklıysa..

ve Allahları Miras kalan 9 dönüm tarlayı bile paylaştıramayıp..

Peygamberi böyle bir kitabı bana Allah gönderdi diyorsa..

Kitapta doğru olan tek tük bile bişey bulamıyorsan..

ve Bir ilkokul çocuğunun bile dağıtabileceği 9 dönüm tarlayı miras olarak dağıtamadığı için

Bir yaratıcı ile alakası olmadığı kesin se..

Ne saygısından bahsediyorsunuz?

yalana nerede saygı gösterilmiş

miras paylatırılıyor bu konuyu acınca siz bende bi aratrma yaptım...

siz de karsı tarf ıcın aynı konumda olablrsnz ve bu yuzden size saygısz davranınca tepkı gostermıyecek msnz..

Farklı fıkırlerı savunan insanlar saygı oldugu zaman konusablrler bence... aksı taktrde nasıl bı ortam olmasını beklıyosnz kı

tarihinde pharmacist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Matematiksel bir hata falan yok. Astığım videoda herşey gayet güzel anlatılıyor.

İnsanda biraz utanma olur .. buyur dağıt...hadi..

Muhammed ben peygamberim demiş. Bu kitabı Allah benim aracılığımla vahiy etti demiş. Muhammed in söylediğine göre Allah Miras dağıtımını Nisa suresinde aşağıdaki ayetlerde bildirmişir.

Nisa suresi..11 ayet…Allah size, çocuklarınız hakkında, erkeğe, kadının payının iki misli (miras vermenizi) emreder. (çocuklar) ikiden fazla kadın iseler, ölünün bıraktığının üçte ikisi onlarındır. eğer yalnız bir kadınsa yarısı onundur. ölenin çocuğu varsa, ana-babasından her birinin mirastan altıda bir hissesi vardır. eğer çocuğu yok da ana-babası ona varis olmuş ise, anasına üçte bir (düşer). eğer ölenin kardeşleri varsa, anasına altıda bir (düşer.

Nisa ..12-yapacakları vasiyetten ve borçtan sonra eşlerinizin, eğer çocukları yoksa, bıraktıklarının yarısı sizindir. çocukları varsa bıraktıklarının dörtte biri sizindir. çocuğunuz yoksa, sizin de, yapacağınız vasiyetten ve borçtan sonra, bıraktığınızın dörtte biri onlarındır (zevcelerinizindir). çocuğunuz varsa, bıraktığınızın sekizde biri onlarındır. eğer bir erkek veya kadının, anababası ve çocukları bulunmadığı halde (kelale şeklinde) malı mirasçılara kalırsa ve bir erkek yahut bir kızkardeşi varsa, her birine altıda bir düşer. bundan

fazla iseler üçte bire ortaktırlar.

Nisa 176-Senden fetva isterler. De ki: “Allah, babasi ve çocugu olmayan kimsenin mirasi hakkindaki hükmü şöyle açikliyor: Eger çocugu olmayan bir kimse ölür de onun bir kizkardeşi bulunursa, biraktiginin yarisi bunundur. Kizkardeş ölüp çocugu olmazsa erkek kardeş de ona vâris olur. Kizkardeşler iki tane olursa (erkek kardeşlerinin) biraktiginin üçte ikisi onlarindir. Eger erkekli kadinli daha fazla kardeş mevcut ise erkegin hakki, iki kadin payi kadardir.

Ancak Bu surelere göre matematiksel olarak mirasın paylaşımı mümkün olmamaktadır.

Türk miras hukukunu insanlar yazmıştır.Bu hukuka göre bile insanlar yanlışlık yapmazken Allahtan geldiği idia edilen kitabı beraber inceleyelim buyurun.

ERKEK ÖLDÜ.ANA VE BABASI SAĞ.KARISI VE ÜÇ KIZI VAR.

Kalan miras 9 dönüm tarla(Paylaşımı basit olsun diye) Buyurun paylaştırın?

Hadi işte sureler ..işte komşum öldü...

ana babası sağ karısı ve üç kızı var..

hadi allah la beraber dağıt.. hata yokmuş...

evet bekliyoruz.. onlarda bekliyorlar.. miraslarını haksızlık olmadan..cehenneme gitmeden almayı

Sitelerde Paylaş

İnsanda biraz utanma olur .. buyur dağıt...hadi..

Muhammed ben peygamberim demiş. Bu kitabı Allah benim aracılığımla vahiy etti demiş. Muhammed in söylediğine göre Allah Miras dağıtımını Nisa suresinde aşağıdaki ayetlerde bildirmişir.

Nisa suresi..11 ayet…Allah size, çocuklarınız hakkında, erkeğe, kadının payının iki misli (miras vermenizi) emreder. (çocuklar) ikiden fazla kadın iseler, ölünün bıraktığının üçte ikisi onlarındır. eğer yalnız bir kadınsa yarısı onundur. ölenin çocuğu varsa, ana-babasından her birinin mirastan altıda bir hissesi vardır. eğer çocuğu yok da ana-babası ona varis olmuş ise, anasına üçte bir (düşer). eğer ölenin kardeşleri varsa, anasına altıda bir (düşer.

Nisa ..12-yapacakları vasiyetten ve borçtan sonra eşlerinizin, eğer çocukları yoksa, bıraktıklarının yarısı sizindir. çocukları varsa bıraktıklarının dörtte biri sizindir. çocuğunuz yoksa, sizin de, yapacağınız vasiyetten ve borçtan sonra, bıraktığınızın dörtte biri onlarındır (zevcelerinizindir). çocuğunuz varsa, bıraktığınızın sekizde biri onlarındır. eğer bir erkek veya kadının, anababası ve çocukları bulunmadığı halde (kelale şeklinde) malı mirasçılara kalırsa ve bir erkek yahut bir kızkardeşi varsa, her birine altıda bir düşer. bundan

fazla iseler üçte bire ortaktırlar.

Nisa 176-Senden fetva isterler. De ki: “Allah, babasi ve çocugu olmayan kimsenin mirasi hakkindaki hükmü şöyle açikliyor: Eger çocugu olmayan bir kimse ölür de onun bir kizkardeşi bulunursa, biraktiginin yarisi bunundur. Kizkardeş ölüp çocugu olmazsa erkek kardeş de ona vâris olur. Kizkardeşler iki tane olursa (erkek kardeşlerinin) biraktiginin üçte ikisi onlarindir. Eger erkekli kadinli daha fazla kardeş mevcut ise erkegin hakki, iki kadin payi kadardir.

Ancak Bu surelere göre matematiksel olarak mirasın paylaşımı mümkün olmamaktadır.

Türk miras hukukunu insanlar yazmıştır.Bu hukuka göre bile insanlar yanlışlık yapmazken Allahtan geldiği idia edilen kitabı beraber inceleyelim buyurun.

ERKEK ÖLDÜ.ANA VE BABASI SAĞ.KARISI VE ÜÇ KIZI VAR.

Kalan miras 9 dönüm tarla(Paylaşımı basit olsun diye) Buyurun paylaştırın?

Hadi işte sureler ..işte komşum öldü...

ana babası sağ karısı ve üç kızı var..

hadi allah la beraber dağıt.. hata yokmuş...

evet bekliyoruz.. onlarda bekliyorlar.. miraslarını haksızlık olmadan..cehenneme gitmeden almayı

Burdan size bişey cıkmaz:) bakın şöyle bısey yapın bi matematık prof u bulun ondan bu rasyonel sayılar yerıne yenılerını ısteyın..ve sonra bu soruyu sorun ana baba karısı uc kızı sorusunu bakalım olacak mı :) olmucak ıste..neden cunku bu oranlar kalan uyelerın bırbırlerıne göre durumu..^.

Sitelerde Paylaş

miras paylatırılıyor bu konuyu acınca siz bende bi aratrma yaptım...

siz de karsı tarf ıcın aynı konumda olablrsnz ve bu yuzden size saygısz davranınca tepkı gostermıyecek msnz..

Farklı fıkırlerı savunan insanlar saygı oldugu zaman konusablrler bence... aksı taktrde nasıl bı ortam olmasını beklıyosnz kı

Beyfendi..böyle bir kitap allahtan gelme diye milyonlarca insanı kandırıyorlar..

milyomlarca insanı öldürdüler..

Benim 1000 yılda belki birmilyon Türk kızımı cariye yaptılar..

Sırf bu yalanlarıyla..

Saygı diyorsunuz..

Doğru söyleyen iyi ahlaklı insanlar saygı görürler..

Saygılar

Sitelerde Paylaş

Bu sınırcılar değişen orana göre de sınır değerlerin verildiğini iddia ediyorlar.

Olamaz, mümkün değil! Eğer duruma göre değişen oranlar vermeye çalışıyorsa, kesinlikle payda eşitleme yöntemini bilmiyordur. Payda eşitleme yöntemini bilen, asla mirasçı sayısındaki değişime göre yeni oran vermeye kalkışmaz! Çünkü istediği kadar değişken mirasçı olsun, her bir durum için zaten payda eşitleme yapılacak!

Zaten payda eşitleme de sorun çok sonra farkedilerek "avl" adı altında ortaya atılmış. Hemen örnekleyeyim ama basit olsun diye ana baba kardeş filan demeyeyim şöyle diyeyim:

A:1/2 B:1/4 C:1/8 D:1/8 E:1/10 olsun. 0,5+0,25+0,125+0,125+0,1 = 1,1 eder. Tam 1 çıkmaması hiç önemli olmaz. Başka hiç bir oran vermemesi şartıyla önemli olmaz! A olmazsa B şunu C şunu alır filan hiç demez. Yok D ve E yoksa A, B ve C şu yeni oranları alır filan demez. İşte bu yeni oran verme işine girişmediğinde sen anlarsın ki tamam. İster hepsi, ister biri, ister ikisi, ister üçü, ister dördü olsun ve kim olur veya olmazsa farketmez. Payda eşitleyeceksin!

Ama değişen durumlara göre yeniden oran belirlemeye kalktığı anda KESİNLİKLE çuvallamıştır, PAYDA EŞİTLEMEYİ BİLMİYORDUR!

tarihinde demirefe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Burdan size bişey cıkmaz:) bakın şöyle bısey yapın bi matematık prof u bulun ondan bu rasyonel sayılar yerıne yenılerını ısteyın..ve sonra bu soruyu sorun ana baba karısı uc kızı sorusunu bakalım olacak mı :) olmucak ıste..neden cunku bu oranlar kalan uyelerın bırbırlerıne göre durumu..^.

İlkokul çocuğu bile yapar :lol:

Bunu sadece Kadınları Kullanma kılavuzu yapamaz..ve yapamıyor

keşke bir ilkokul bitirseydiniz..mirasın paylaşılamayacağını anlardınız..

Adamlar haksızlık ta yapmak istemiyorlar..30 yıldır bekliyorlar..

Sitelerde Paylaş

Beyfendi..böyle bir kitap allahtan gelme diye milyonlarca insanı kandırıyorlar..

milyomlarca insanı öldürdüler..

Benim 1000 yılda belki birmilyon Türk kızımı cariye yaptılar..

Sırf bu yalanlarıyla..

Saygı diyorsunuz..

Doğru söyleyen iyi ahlaklı insanlar saygı görürler..

Saygılar

abdullahabdal

burda sana hakvermıyorum neden:

Forumda teizmi gercekten iyi eleştirenler var ama sen gözün kara eleştiriyon bu yüzden olmuyo...

Mesela bütünü yalan yanlış dersen objektf bakan herkes sana düşük puan verir

Sitelerde Paylaş

İlkokul çocuğu bile yapar :lol:

Bunu sadece Kadınları Kullanma kılavuzu yapamaz..ve yapamıyor

keşke bir ilkokul bitirseydiniz..mirasın paylaşılamayacağını anlardınız..

Adamlar haksızlık ta yapmak istemiyorlar..30 yıldır bekliyorlar..

çapa tıp 3. sınıf ögrencısıyım..Merak etme matematıgı full yapıpta geldım

Sitelerde Paylaş

kuran da yazanlar yaratıcının sözüyse hiçbir mantık hatası olamaz hiç birşekilde değiştirilemez çünkü tanrı onu korur ayrıca mecaz anlatımda olamaz çünkü mecaz olursa herkes kendine göre yorumlar mecaz anlatımda olursa suç ve cezada olamaz kuran mükemmel değil mükemmel olmayan zaten tanrı sözü olamaz

tarihinde asiltürk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kuran da yazanlar yaratıcının sözüyse hiçbir mantık hatası olamaz hiç birşekilde değiştirilemez çünkü tanrı onu korur ayrıca mecaz anlatımda olamaz çünkü mecaz olursa herkes kendine göre yorumlar mecaz anlatımda olursa suç ve cezada olamaz kuran mükemmel değil mükemmel olmayan zaten tanrı sözü olamaz

Bilmin yasalarına aykırı tek bi ayet sizi dogrular bencede..

Aklı o yaratmssa akılla celısmemesı lazım

Sitelerde Paylaş

çapa tıp 3. sınıf ögrencısıyım..Merak etme matematıgı full yapıpta geldım

ERKEK ÖLÜYOR.ÇOCUĞU YOK.BABASI YOK

KARISI-ANA-ERKEK KARDEŞ-KIZ KARDEŞ-MİRASTAN PAY ALACAK

- Mirasını nasıl dağıtabiliriz?

Buyur..

Bu başka bir durum....çapalı..

Ben dağıtımını yaptım ..acelem yok çünkü ben tüm ayetlere göre ayrıntılı yaptım olmuyor..

Allah bu kitap benim değil diye bağırıyor

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...