Jump to content

KUR'AN IN ALLAH LA HİÇ BİR ALAKASININ OLMADIĞININ KESİN KANITI

Recommended Posts

ERKEK ÖLÜYOR.ÇOCUĞU YOK.BABASI YOK

KARISI-ANA-ERKEK KARDEŞ-KIZ KARDEŞ-MİRASTAN PAY ALACAK

- Mirasını nasıl dağıtabiliriz?

Buyur..

Bu başka bir durum....çapalı..

Ben dağıtımını yaptım ..acelem yok çünkü ben tüm ayetlere göre ayrıntılı yaptım olmuyor..

Allah bu kitap benim değil diye bağırıyor

bu erkek kardes kız kardes ne ya:) ölenın cocukları mı yoksa kardeslerı mı:)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 306
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bilimin yasalarına aykırı tek bir ayet değil onlarca ayet var

Mesela?Bak ben bu mıras meselesını bılmıyodum...Arkadasımz getrdı yanlıs var dedı ben hemn var demedım giittm arastrdm baktım yok..Sende arastr eger yıne haklıysan getr beraber dusunelım...Duyduklarına inanma oku arastr..

tarihinde pharmacist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mesela?Bak ben bu mıras meselesını bılmıyodum...Arkadasımz getrdı yanlıs var dedı ben hemn var demedım giittm arastrdm baktım yok..Sende arastr eger yıne haklıysan getr beraber dusunelım...Duyduklarına inanma oku arastr..

Utanmıyormusun..

yanlış yokmuş ..

dokuz dönüm tarlayı dağıt bakayım hadii

en basiti hadiii

sahtekar

yok demekle olmaz çöz burda hadi uyumuyorum bekliyorum

Sitelerde Paylaş

bu erkek kardes kız kardes ne ya:) ölenın cocukları mı yoksa kardeslerı mı:)

İlkokulu bitirdiğine eminmisin,

hangi dağdan yazıyorsun çoban..

orada ne yazıyor..

Çocuğu yok deniyor..

Çocuğu olmayanın erkek kardeşi kızkardeşi kim olur..

Sen daha türkçe bilmiyorsun..buralara giriyorsun..sen koyununu güt ne işin var burada

Sitelerde Paylaş

Çapa tıptaymış..peh peh..

NİSA SURESİNDEKİ AYET SIRAYLA MİRAS TAKSİMİ

NİSA SURESİ -176 .. AYETE GÖRE MİRAS

Nisa 176..Senden fetva isterler. De ki: “Allah, babasi ve çocugu olmayan kimsenin mirasi hakkindaki hükmü şöyle açikliyor: Eger çocugu olmayan bir kimse ölür de onun bir kizkardeşi bulunursa, biraktiginin yarisi bunundur. Kizkardeş ölüp çocugu olmazsa erkek kardeş de ona vâris olur. Kizkardeşler iki tane olursa (erkek kardeşlerinin) biraktiginin üçte ikisi onlarindir. Eger erkekli kadinli daha fazla kardeş mevcut ise erkegin hakki, iki kadin payi kadardir.

Nisa 176 Babası ve çocuğu olmayan birinin ölümü durumunu açıklamaktadır.

Eger çocugu olmayan bir kimse ölür de onun bir kizkardeşi bulunursa, biraktiginin yarisi bunundur

Kız Kardeşe 9 dönüm tarlanın yarısı diyor Bu 4,5 dönüm tarla yapar.

Eger erkekli kadinli daha fazla kardeş mevcut ise erkegin hakki, iki kadin payi kadardir.

Erkek Kardeşe 9 dönüm tarlanın kızkardeşin iki katı diyor Bu 9 dönüm tarla yapar.

Bu sureye göre miras paylaşımında erkek tüm payları aldıktan sonra, Mirasın yarısını alması gereken ölenin kız kardeşine , karısına ve annesine miras emredildiği halde pay kalmamaktadır.

Çocuğu olmayan birisinin mirası erkek kardeşi varsa tamamı ona kalmakta dır.

NİSA SURESİ 11 AYETE GÖRE MİRAS

NİSA-11..Allah, size, çocuklarınız(ın alacağı miras) hakkında, erkeğe iki dişinin payı kadarını emreder. (Çocuklar sadece) ikiden fazla kız iseler, (ölenin geriye) bıraktığının üçte ikisi onlarındır. Eğer kız bir ise (mirasın) yarısı onundur. Ölenin çocuğu varsa, geriye bıraktığı maldan, ana babasından her birinin altıda bir hissesi vardır. Eğer çocuğu yok da (yalnız) ana babası ona varis oluyorsa, anasına üçte bir düşer. Eğer kardeşleri varsa, anasının hissesi altıda birdir. (Bu paylaştırma, ölenin) yapacağı vasiyetten ya da borcundan sonradır. Babalarınız ve oğullarınızdan, hangisinin size daha faydalı olduğunu bilemezsiniz. Bunlar, Allah tarafından farz kılınmıştır. Şüphesiz Allah, hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Çocuğun olduğu kısımlar bizi ilgilendirmemektedir.

çocuk yoksa dediği kısım: eğer çocuğu yok da ana-babası ona varis olmuş ise, anasına üçte bir (düşer). eğer ölenin kardeşleri varsa, anasına altıda bir (düşer.

Burada bir çözüm yok çünkü zaten nisa 176 de ana ya verilecek pay kalmıyordu.Kalmayan miras payını ana nın almasını sağlayan bir hüküm yok.

NİSA SURESİ 12 AYETE GÖRE MİRAS

NİSA-12..Eğer çocukları yoksa, karılarınızın geriye bıraktıklarının yarısı sizindir. Eğer çocukları varsa, bıraktıklarının dörtte biri sizindir. (Bu paylaştırma, ölen karılarınızın) yaptıkları vasiyetlerin yerine getirilmesi, yahut borçlarının ödenmesinden sonradır. Eğer sizin çocuğunuz yoksa, bıraktığınızın dörtte biri onlarındır. Eğer çocuğunuz varsa, bıraktığınızın sekizde biri onlarındır. (Yine bu paylaştırma) yaptığınız vasiyetin yerine getirilmesinden, yahut borçlarınızın ödenmesinden sonradır. Eğer kendisine varis olunan bir erkek veya bir kadının evladı ve babası olmaz ve bir erkek veya bir kız kardeşi bulunursa, ona altıda bir düşer. Eğer (kardeşler) birden fazla olurlarsa, üçte birde ortaktırlar. (Bu paylaştırma varislere) zarar vermeksizin yapılan vasiyetin yerine getirilmesinden, yahut borcun ödenmesinden sonra yapılır. (Bütün bunlar) Allah’ın emridir. Allah, hakkıyla bilendir, halîmdir (hemen cezalandırmaz, mühlet verir.)

Bizi ilgilendiren kısmı çocuğun olmadığı kısım.fakat bu kısım erkek için olduğundan ve örneğimizde ölen koca olduğundan bizi ilgilendirmiyor.

eşlerinizin, eğer çocukları yoksa, bıraktıklarının yarısı sizindir.

Aşağıdaki cümlenin surede yer alması nedeniyle yukarısı kadın ölürse için geçerli yani erkek için yazılmış kısım.. ve yarısı sizindir diyor.

Bizi ilgilendiren kısmı çocuğun olmadığı kısım.

çocuğunuz yoksa, sizin de, yapacağınız vasiyetten ve borçtan sonra, bıraktığınızın dörtte biri onlarındır (zevcelerinizindir)

Burada bir çözüm yok çünkü zaten nisa 176 de ana ya verilecek pay kalmıyordu.burada da anaya pay kalmamakta.Bu surede kadına 2.5 dönümlük bir pay verilmeye çalışılmak istensede verilecek tarlanın tamamını erkek almış olduğundan karısına verilecek tarla yoktur.

Kuran a Allah tan gelen bir kitaptır.Muhammed peygamberdir diyen kişilerin tekrar tekrar düşünmelerini bekliyorum.

Neden sizden bunu bekliyorum.Çünkü sizin İslam diye Din olmayan bir gericiliğe ve insanı sömürü düzenine çanak tutmanız nedeniyle benim çocuklarımın gelecekteki hayatı tehlikeye girmekte ve insan gibi yaşama hakları ellerinden alınma tehlikesi yaşamaktadır.

tarihinde abdullahabdal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

orada ne yazıyor..

Çocuğu yok deniyor..

Sen daha türkçe bilmiyorsun..buralara giriyorsun..sen koyununu güt ne işin var burada

Bak ilk ornek ıle kafandan yazdgn ornek arasnda kı farka...kardes yazılmaz oraya..Öyle bilmişlik taslama her konuda...

Sahtekar vs vs dersen senı muhattap almam ona göre...

Sitelerde Paylaş

orada ne yazıyor..

Çocuğu yok deniyor..

Burda insanlara dogruyu ogreten abdullahabdal küçümsemek için COBAN dıyo....

Sen git evvela karakterini sorgula...

Bi çoban bile olamazsnnnn

Sitelerde Paylaş

allah öyle bir ayet göndermişki iki üniversiteli mirası paylaştıramadı :)

Milyon tanesi de gelse paylaştıramaz. Çünkü imkansız.

Paylaşıyor dedikleri şu (Basit anlatımla):

Adam ölmeden önce diyorki; Mirasımın 2/3 küçük oğlumun 2/3 ü de büyük oğlumun.

Adamın da 60 bin lirası var.

Gel paylaştır. Bunlar ne yapıyor, payları eşitleyerek 30 bin 30 bin paylaştırıyorlar.

Ama Adam ne diyor 60 binin 2/3 ü oğlumun. Ne yapar 40 bin, diğerine de 40 bin. Etti mi sana 80 bin. Ama 60 bin var :)

Mirasçılar ne yapsın. Babamız bunamıştı, oranları karıştırmış deyip adına da avliye denen bir hesapla 30 bin 30 bin paylaşıyorlar.

İşin özeti bu.

Sitelerde Paylaş

Milyon tanesi de gelse paylaştıramaz. Çünkü imkansız.

Paylaşıyor dedikleri şu (Basit anlatımla):

Adam ölmeden önce diyorki; Mirasımın 2/3 küçük oğlumun 2/3 ü de büyük oğlumun.

Adamın da 60 bin lirası var.

Gel paylaştır. Bunlar ne yapıyor, payları eşitleyerek 30 bin 30 bin paylaştırıyorlar.

Ama Adam ne diyor 60 binin 2/3 ü oğlumun. Ne yapar 40 bin, diğerine de 40 bin. Etti mi sana 80 bin. Ama 60 bin var :)

Mirasçılar ne yapsın. Babamız bunamıştı, oranları karıştırmış deyip adına da avliye denen bir hesapla 30 bin 30 bin paylaşıyorlar.

İşin özeti bu.

Bak aynı hatayı yapıyon kalan uyelerın bırbırne gore durumu söz konusu ...2\3 un 2\3 e oranı 1 dr yanı esıt alırlar...yanı sadece ıkı erkek kalmıssa bırbrlerıne oranı 1 oldugundan est alırlar...

Hadı buyur sen söle o zmn oranlar ne olsaydı olurdu..?

Yapmıs oldgnz hatayı bılmıysnz kı anlıyasnz

Sitelerde Paylaş

Bak aynı hatayı yapıyon kalan uyelerın bırbırne gore durumu söz konusu ...2\3 un 2\3 e oranı 1 dr yanı esıt alırlar...yanı sadece ıkı erkek kalmıssa bırbrlerıne oranı 1 oldugundan est alırlar...

Hadı buyur sen söle o zmn oranlar ne olsaydı olurdu..?

Yapmıs oldgnz hatayı bılmıysnz kı anlıyasnz

Çok basit babaları bunamamış olsa 1/2 si küçük oğluma 1/2 si büyük oğluma derdi. Kimse de rahmetliyi bunaklıkla suçlamazdı.

Sitelerde Paylaş

Burdan size bişey cıkmaz:) bakın şöyle bısey yapın bi matematık prof u bulun ondan bu rasyonel sayılar yerıne yenılerını ısteyın..ve sonra bu soruyu sorun ana baba karısı uc kızı sorusunu bakalım olacak mı :) olmucak ıste..neden cunku bu oranlar kalan uyelerın bırbırlerıne göre durumu..^.

Sen şu sahtekar değil misin? Arıyorum diye gelen.

Tövbe edip guslettin mi yaptığın sahtekarlığının karşılığı olarak?

Allah bu. Profesör de neymiş. O öyle sayılar verir ki hatalı çıkmaz. Ana-baba, karısı ve üç kızı sorunu karşısına çıktığında da hata olmayacak. Öngörecek. Ona göre kelimelerle, matematiksel işlemlerle konuya açıklık getirecek. Bu işe giriştiyse net olacak.

Sen tanrı olmanın hangi koşullara bağlı olduğunu benden iyi biliyorsundur.

Kalan mirasçıların birbirine olan durumu ne demek?

Birbirilerine göre durumu gibi düşünürsek; miras, verilen oranlarla tam mı dağıtılıyor?

Aydınlat bizi. halep oradaysa matematik burada.

Bilimin içindeymişsin, biz cahilleri aydınlat.

Kurtuluşa erelim.

Nerede araştırdın bakim?

Bak sana Kuran'da verilen oranlara göre sorular soruluyor. Olmadığını söylediğine göre her soruyu doğru şekilde cevaplayabilir düzeye geldiğini söyleyebiliriz.

Mikroskoptan bir bak bakalım. Eşeysiz üreyen tek hücreli canlıların pipileri kukuları var mı?

Allah her canlıdan çift yarattığını söylediğine göre bölünerek çoğalmamaları lazım.

Hazır bakmışken Cemre'nin suya düşüp düşmediğini de bir kontrol et.

Sitelerde Paylaş

Bakın bu hatayı müslümanlara anlatmanın en kolay örneği bence aşağıdaki bilmece;

Birgün yaşlı bir adam 3 oğlunu yanına çağırır, kendisi ölüm döşeğindedir. Oğullarına derki ‘evlatlarım ben artık ölmek üzereyim, ölmeden önce size miras olarak bırakabileceğim sadece 17 tane devem var. Bu develerin yarsını büyük oğlum Halit’e, 3′te birini ortanca oğlum Hasan’a ve 9′da birinide küçük oğlum Veli’ye bırakıyorum. Tüm bu mirası vasiyetimdeki gibi adaletli şekilde yerine getirin der ve vefat eder.

Oğulları defin işlemini yaptıktan sonra otururlar evin önüne miras paylaşımı için konuşmaya başlarlar. Uzun uzun tartışırlar, bir türlü fikir birliğine varamazlar. O sırada devesi ile yoldan geçen bir adam bunların haraketli tartışmalarını görüp yanlarına gider, dertlerini dinler sonra miras paylaşımını adaletli bir şekilde yapar ve yoluna devam eder. Tüm çocuklar vasityetteki gibi paylarını tam olarak almışlardır.

Sorun şu ki bu develerin paylaşımı nasıl yapıldı. Çünkü 17 devenin yarısı 8,5 deve, 3te biri 5,6 deve, 9da biri ise 1,8 deve eder. eder. Oysa yarım bir deve olmayacağına göre bu paylaşımı nasıl yapıldı?

Sitelerde Paylaş

Bakın bu hatayı müslümanlara anlatmanın en kolay örneği bence aşağıdaki bilmece;

Birgün yaşlı bir adam 3 oğlunu yanına çağırır, kendisi ölüm döşeğindedir. Oğullarına derki ‘evlatlarım ben artık ölmek üzereyim, ölmeden önce size miras olarak bırakabileceğim sadece 17 tane devem var. Bu develerin yarsını büyük oğlum Halit’e, 3′te birini ortanca oğlum Hasan’a ve 9′da birinide küçük oğlum Veli’ye bırakıyorum. Tüm bu mirası vasiyetimdeki gibi adaletli şekilde yerine getirin der ve vefat eder.

Oğulları defin işlemini yaptıktan sonra otururlar evin önüne miras paylaşımı için konuşmaya başlarlar. Uzun uzun tartışırlar, bir türlü fikir birliğine varamazlar. O sırada devesi ile yoldan geçen bir adam bunların haraketli tartışmalarını görüp yanlarına gider, dertlerini dinler sonra miras paylaşımını adaletli bir şekilde yapar ve yoluna devam eder. Tüm çocuklar vasityetteki gibi paylarını tam olarak almışlardır.

Sorun şu ki bu develerin paylaşımı nasıl yapıldı. Çünkü 17 devenin yarısı 8,5 deve, 3te biri 5,6 deve, 9da biri ise 1,8 deve eder. eder. Oysa yarım bir deve olmayacağına göre bu paylaşımı nasıl yapıldı?

Bu mantıkla cok yasa sen:) sat develerı paraya cevır paylas...sonra parayla deve artı koyun al:)

Sitelerde Paylaş

Sen şu sahtekar değil misin? Arıyorum diye gelen.

Tövbe edip guslettin mi yaptığın sahtekarlığının karşılığı olarak?

Allah bu. Profesör de neymiş. O öyle sayılar verir ki hatalı çıkmaz. Ana-baba, karısı ve üç kızı sorunu karşısına çıktığında da hata olmayacak. Öngörecek. Ona göre kelimelerle, matematiksel işlemlerle konuya açıklık getirecek. Bu işe giriştiyse net olacak.

Sen tanrı olmanın hangi koşullara bağlı olduğunu benden iyi biliyorsundur.

Kalan mirasçıların birbirine olan durumu ne demek?

Birbirilerine göre durumu gibi düşünürsek; miras, verilen oranlarla tam mı dağıtılıyor?

Aydınlat bizi. halep oradaysa matematik burada.

Bilimin içindeymişsin, biz cahilleri aydınlat.

Kurtuluşa erelim.

Nerede araştırdın bakim?

Bak sana Kuran'da verilen oranlara göre sorular soruluyor. Olmadığını söylediğine göre her soruyu doğru şekilde cevaplayabilir düzeye geldiğini söyleyebiliriz.

Mikroskoptan bir bak bakalım. Eşeysiz üreyen tek hücreli canlıların pipileri kukuları var mı?

Allah her canlıdan çift yarattığını söylediğine göre bölünerek çoğalmamaları lazım.

Hazır bakmışken Cemre'nin suya düşüp düşmediğini de bir kontrol et.

Sahtekar degıl arastran burda her soyledgnze balık gıbı dalayım mı..

Madem sızden olmayan fıkırlere acık bı uslubunuz yok o zmn cevapta yok

Sitelerde Paylaş

Bu mantıkla cok yasa sen:) sat develerı paraya cevır paylas...sonra parayla deve artı koyun al:)

Anladın sen onu. Neyse devam edeyim kardeşler kavgaya tutşmuşlar, develeri kesip nasıl paylaşsınlar, öbür türlü de olmuyor. Bu arada develeri olan bir adam yaklaşır yanlarına ve olay gelişir :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...