Jump to content

KUR'AN IN ALLAH LA HİÇ BİR ALAKASININ OLMADIĞININ KESİN KANITI

Recommended Posts

İnsanın tesadufen olusma olasılgını bı hesapla mesela DNA dakı genetık şifrelemeyı düşün 1\300000000000000000000000000

Ne tasadüfeni be! Evrimde tesadüf yoktur. Sen evrimin tesadüf olduğunu sanıyorsa kusura bakma Harun Yahya sitelerinde takılmışsın. Doğal seleksiyon tesadüfün tam tersidir. İfşa oldun sen!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 306
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ne tasadüfeni be! Evrimde tesadüf yoktur. Sen evrimin tesadüf olduğunu sanıyorsa kusura bakma Harun Yahya sitelerinde takılmışsın. Doğal seleksiyon tesadüfün tam tersidir. İfşa oldun sen!

üç milyarda 1 de kesın degıldr tmm mı..nasıl savunma yapıyon farket

tarihinde pharmacist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bana cok acımaszca saldrdnz...

İnsanın tesadufen olusma olasılgını bı hesapla mesela DNA dakı genetık şifrelemeyı düşün 1\300000000000000000000000000

şimdi tanrıya inanıyor musun?

Ben 200 küsür mesaj yazdm hıc kımseye hakret etmedım ama en basndan berı hakaret gordum neden cunku onların fıkırlerını şıpp dıye kabul etmedm...

Aklımda şüphelerım var dogru ama bilmeden okumadan buraya gelmedım...

Umarım bana yapmıs oldgnz bu hakaretı herkese yapmazsnz cunku insanlar sizin yuzunzden ateizme yanlış bakcaklar

Yalan iyi bişey değildir..

Önünde ilkokulu bile bitirmemiş birini çözeceği problem..

sen tıbbı bitirdim diyorsun...

Biz futbol maçını konuşan video seyrederken..

içinde futbol maçı var denilen türk filmini seyrettiriyorsun..

Müslüman yada başka birşey..

ne olursan ol yine gel..gel burada din önemli değil..din boş iş..ister mecusi ol ister putperes ..burası ümitsizler dergahı değil..yine de gel....

ama dürüst ol gel...

Sitelerde Paylaş

ama kesin mi?hem olaslık dıyon hem kesın kanıtdr dıyon...çelişki burda işte

Bu senin Adem ve Havva masalını yerle bir eder. Kuran'ın doğru olma olasılığı bile yok. Adem ve Havva masalının doğru olma olasılığının 2 999 999 999 katı yahu. Niye Adem Havva'ya inanıyorsun?!

Sitelerde Paylaş

Yalan iyi bişey değildir..

Önünde ilkokulu bile bitirmemiş birini çözeceği problem..

sen tıbbı bitirdim diyorsun...

Biz futbol maçını konuşan video seyrederken..

içinde futbol maçı var denilen türk filmini seyrettiriyorsun..

Müslüman yada başka birşey..

ne olursan ol yine gel..gel burada din önemli değil..din boş iş..ister mecusi ol ister putperes ..burası ümitsizler dergahı değil..yine de gel....

ama dürüst ol gel...

Oku ilk mesajalrımı ben aklımdakı şüphelere cevap aramak ıcın burdayım...

Yaratıcıya inanıyorum dedım ...

Hanı başka ne dıyım herseferınde bunu dıyom...

Sitelerde Paylaş

evrimi değil sanırım..

yaratılmamış insanıntesadüf olma olasılığını söylüyor sanırım..

Allahın tesadüfen oluşma olasılığımı yüksek..... insanınki mi?

Tıb öğrencisi evrime tesadüf derse.. vay ülkemin geleceğine :blink:

Sitelerde Paylaş

Bu senin Adem ve Havva masalını yerle bir eder. Kuran'ın doğru olma olasılığı bile yok. Adem ve Havva masalının doğru olma olasılığının 2 999 999 999 katı yahu. Niye Adem Havva'ya inanıyorsun?!

Gördugun gıbı oncden ne dedıysem su an da onu dıyom turnusol testini gectım umarım...

Evrimın yasalasn kısımlarını hem bılıyor hem kabul edıyorum...

cok gec oldu okulum var malum..Benı kovdunz:) bunuda unutmucam

Sitelerde Paylaş

Bir müslümanı nasıl tanırsınız her söylediği yalan dır oradan.... :lol:

Örneğin konu din olunca, eğer çocuk değilse iki tip insandan irrite olurum.

1- Müslüman forumlara gidip müslüman taklidi yapan Ateist.

2- Ateist forumlara üye olup Ateist/tarafsız taklidi yapan Müslüman/Hristiyan vb.

Bu iki örneği birbirine karşıt her konuya uyarlayabilirsin.

Buralarda kimse dünyayı kurtarmıyor. Fikir alışverişinde bulunuyor, tartışıyor, paylaşıyor, vakit geçiriyor, öğreniyor, eğleniyor, mümkünse sosyal aktivitelerde bir araya geliyor, dilerse arkadaş ediniyor, bildiklerini kayda alma çabasına giriyor. Burada ve benzer yerlerde her yaşta insan var. Bu yelpazeyi sosyal hayatında birarada bulman imkansız. Bundan faydalanmak yerine dalavereyle sulandırma çabasına girmek ahmaklıktan başka bir şey değil.

Sanıyorlar ki herkes salak, bir bunlar akıllı.

Sitelerde Paylaş

Bence doğru soru şu: Eğer biri 10 kez bir kitabı okuyup çelişkiler buluyorsa o kitabın yaratandan geldiğine inanmaz. Eğer 10 kez okuyup da çelişki bulmuyorsa da artık sorgulamaz.

10 okuma sonunda hangi çelişkileri bulmuş ki hala müslüman olmamış?

Sitelerde Paylaş

Oku ilk mesajalrımı ben aklımdakı şüphelere cevap aramak ıcın burdayım...

Yaratıcıya inanıyorum dedım ...

Hanı başka ne dıyım herseferınde bunu dıyom...

Yine anlamadın Yaratıcıya tabiki inanabilirsin..

Bir çok kişide belki inanıyordur..

Hatta bilmediğin başka bir konu olur ..benim bilmediğim olur..

Hiçbirimiz herşeyi biliriz..

6+1,5+1,5+0=9 için video çıkarman..

tıp öğrencisiyim deyip başka şeyler yapman..yanlış...

çekinecek bişey de yok..

Mirasın Muhammedin söylediğine göre dağıtılamadığını hz ömerde söylemiş kabul etmiş..

KURAN DA MİRAS KONUSUNDAKİ TUTARSIZLIKLAR

Kur’an’a göre miras paylaşımında vasiyetin geçerli olduğunu söyleyebilir miyiz?

Bakara-180. Sizden birisine ölüm yaklaştığında, eğer ardında mal bırakacaksa, vasiyet etmek farz kılındı. Bu vasiyetin anne ve baba ile akrabaya uygun şekilde yapılması gerekir. Bu, takvâ sahipleri üzerine bir borçtur.

Bu ayete göre vasiyetin farz olduğunu ve bir Müslüman öldüğünde bıraktığı vasiyetin geçerli olduğunu düşünüyorsanız aldanırsınız. Ne vasiyet ederseniz edin hükmü yoktur. Miras paylaşımı aşağıdaki ayetlere göre yapılır:

Nisa/ 11-12. Allah size evlatlarınızın miras taksimini şöyle emrediyor: Çocuklarınızda, erkeğe iki kadın payı kadar, eğer hepsi kadın olmak üzere ikiden de fazla iseler, bunlara mirasın üçte ikisi ve eğer bir tek kadın ise o zaman ona malın yarısı vardır…. (diye devam ediyor)

Bir surede vasiyet iniz geçerli mirasınızı istediğiniz gibi dağıtın diyor.Diğer bir surede mirasınızı benim size söylediğim şekilde dağıtacaksınız diyor..Böyle bir hatayı Allah yapmayacağına göre kuran Allahın kitabı olabilir mi?

NİSA SURESİ-7-Ana, baba ve akrabaların (miras olarak) bıraktıklarından erkeklere bir pay vardır. Ana, baba ve akrabaların bıraktıklarından kadınlara da bir pay vardır. Allah, bırakılanın azından da çoğundan da bunları farz kılınmış birer hisse olarak belirlemiştir.

NİSA SURESİ-11-Allah, size, çocuklarınız(ın alacağı miras) hakkında, erkeğe iki dişinin payı kadarını emreder.

Aynı surede bu peşpeşe ayete bakarmısınız.

İkiside Ana baba ve çocuk arasında ki miras emrini içeriyor.

Birinde Ana Baba dan çocukların alacağı diyor.

Diğerinde Çocukların Ana Baba dan alacağı miras diyor.

Fakat ikisinde Alınacak oran farklı.Birinde erkekle kadın eşit pay alır diyor.Diğerinde kadın yarım alır.

kuranda bugünün şartlarında bir tane bile doğru yer yokki..

onun için Aman Türkçe ne anlatıyor öğrenmesinler deyip..arapça kutsal yalanıyla ..anlaşılmaz olarak dayatıyorlar..

Sitelerde Paylaş

Yine anlamadın Yaratıcıya tabiki inanabilirsin..

Bir çok kişide belki inanıyordur..

Hatta bilmediğin başka bir konu olur ..benim bilmediğim olur..

Hiçbirimiz herşeyi biliriz..

6+1,5+1,5+0=9 için video çıkarman..

tıp öğrencisiyim deyip başka şeyler yapman..yanlış...

çekinecek bişey de yok..

Mirasın Muhammedin söylediğine göre dağıtılamadığını hz ömerde söylemiş kabul etmiş..

KURAN DA MİRAS KONUSUNDAKİ TUTARSIZLIKLAR

Kur’an’a göre miras paylaşımında vasiyetin geçerli olduğunu söyleyebilir miyiz?

Bakara-180. Sizden birisine ölüm yaklaştığında, eğer ardında mal bırakacaksa, vasiyet etmek farz kılındı. Bu vasiyetin anne ve baba ile akrabaya uygun şekilde yapılması gerekir. Bu, takvâ sahipleri üzerine bir borçtur.

Bu ayete göre vasiyetin farz olduğunu ve bir Müslüman öldüğünde bıraktığı vasiyetin geçerli olduğunu düşünüyorsanız aldanırsınız. Ne vasiyet ederseniz edin hükmü yoktur. Miras paylaşımı aşağıdaki ayetlere göre yapılır:

Nisa/ 11-12. Allah size evlatlarınızın miras taksimini şöyle emrediyor: Çocuklarınızda, erkeğe iki kadın payı kadar, eğer hepsi kadın olmak üzere ikiden de fazla iseler, bunlara mirasın üçte ikisi ve eğer bir tek kadın ise o zaman ona malın yarısı vardır…. (diye devam ediyor)

Bir surede vasiyet iniz geçerli mirasınızı istediğiniz gibi dağıtın diyor.Diğer bir surede mirasınızı benim size söylediğim şekilde dağıtacaksınız diyor..Böyle bir hatayı Allah yapmayacağına göre kuran Allahın kitabı olabilir mi?

NİSA SURESİ-7-Ana, baba ve akrabaların (miras olarak) bıraktıklarından erkeklere bir pay vardır. Ana, baba ve akrabaların bıraktıklarından kadınlara da bir pay vardır. Allah, bırakılanın azından da çoğundan da bunları farz kılınmış birer hisse olarak belirlemiştir.

NİSA SURESİ-11-Allah, size, çocuklarınız(ın alacağı miras) hakkında, erkeğe iki dişinin payı kadarını emreder.

Aynı surede bu peşpeşe ayete bakarmısınız.

İkiside Ana baba ve çocuk arasında ki miras emrini içeriyor.

Birinde Ana Baba dan çocukların alacağı diyor.

Diğerinde Çocukların Ana Baba dan alacağı miras diyor.

Fakat ikisinde Alınacak oran farklı.Birinde erkekle kadın eşit pay alır diyor.Diğerinde kadın yarım alır.

kuranda bugünün şartlarında bir tane bile doğru yer yokki..

onun için Aman Türkçe ne anlatıyor öğrenmesinler deyip..arapça kutsal yalanıyla ..anlaşılmaz olarak dayatıyorlar..

eee basından berı bu uslubu kullansana

Bura ateist forum karsı fıkırlere böle suruce saldrılınca barı bı kac vicdanlı cıksn aranzdan..Ateizm galıba ULAS A gokten zembılle inmiş ki herkesnde öle kabul etmesını beklıyo...

Ben burda bilim konusurum acar kıtabmdan makale yazarım yorum yaparım...katılırsnz katlmzsnz ayrı ama ole hakaret edersnz olmaz kı...

tarihinde pharmacist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bence doğru soru şu: Eğer biri 10 kez bir kitabı okuyup çelişkiler buluyorsa o kitabın yaratandan geldiğine inanmaz. Eğer 10 kez okuyup da çelişki bulmuyorsa da artık sorgulamaz.

10 okuma sonunda hangi çelişkileri bulmuş ki hala müslüman olmamış?

Eeee yenı mı aklınıza gelıyo boyle sormakkk....3 mesaj okuyup ateist cafede baslık acmak ii di mi...

Sitelerde Paylaş

Ben burda bilim konusurum acar kıtabman makale yazarım yorum yaparım...katılırsnz katlmzsnz ayrı ama ole hakaret edersnz olmaz kı...

İşte önemli nokta burası. Bilimde kafaya göre katılıp katılmamak olmaz. Evrim de senin tıp gibi bir bilim. Genetikle ilgili bir bilim.

3 milyarda 2 milyar 999 999 999 değeri aşırı yüksek bir olasılık. Bilim ve din açıkça çeliştiğinde dini tercih eden adam ahlaklı değildir.

Bu olasılık Big-bang'den bile yüksek. Onun olasılığı 1 milyonda 999 bin. Yani evrimin doğruluk olasılığı Big-Bang'den binlerce kat fazla.

Görmedik, öyleyse inanmayalı demek çok saçma. Dinozorları da göremdin, haydi onlara da inanma o zaman. İnkar etmek kolay!

Sen hangi yaratıcıya inanıyorsun? Bu yaratıcı İslam'daki Allah mı? Başka dinlerin yaratıcıları mı? Yoksa din göndermemiş bir yaratıcı mı?

Sitelerde Paylaş

İşte önemli nokta burası. Bilimde kafaya göre katılıp katılmamak olmaz. Evrim de senin tıp gibi bir bilim. Genetikle ilgili bir bilim.

3 milyarda 2 milyar 999 999 999 değeri aşırı yüksek bir olasılık. Bilim ve din açıkça çeliştiğinde dini tercih eden adam ahlaklı değildir.

Bu olasılık Big-bang'den bile yüksek. Onun olasılığı 1 milyonda 999 bin. Yani evrimin doğruluk olasılığı Big-Bang'den binlerce kat fazla.

Görmedik, öyleyse inanmayalı demek çok saçma. Dinozorları da göremdin, haydi onlara da inanma o zaman. İnkar etmek kolay!

Sen hangi yaratıcıya inanıyorsun? Bu yaratıcı İslam'daki Allah mı? Başka dinlerin yaratıcıları mı? Yoksa din göndermemiş bir yaratıcı mı?

big bang olasılıgı derken neyı kasteddın... 1 milyonda 999 bn olan da ne?

Bak komik duruma düşme olasıkla kesın aynı cumlede kullnlmaz:) itirazım ona git oku yazdklarını sonra gel...

Sitelerde Paylaş

Eeee yenı mı aklınıza gelıyo boyle sormakkk....3 mesaj okuyup ateist cafede baslık acmak ii di mi...

Bak git bir ilkokula, matematik dersine gir. Orada hocadan izin iste. Sonra 3 çocuk çağır. Alın size 10 lira de. Bu paranın 2/4 birinizin, 1/4 diğerinizin, 3/4 ü de diğerinizin de. Bak çocuklar sana nasıl bakıyor? Eeee sen okumuş adammışsın, şimdi biz sana nasıl bakalım.

Ayrıca, çok bildiğine göre yukarıda abdullah Ömer den bahsetti. Yani avliyeden. Eğer senin savunduğun gibi matematik hatası olmasa niye AVLİYE HESABINA İHTİYAÇ DUYSUNLAR.

Son olarak, ben senin kim olduğunu daha ilk mesajında anlayabilecek kapasitedeyim. Hala üste çıkma komiklikleri yapma.

Söz dinle, istersen nikini değiştir gel neye inanıyorsan dürüstce savun. Yazdığıma cevap vereceksen, hepsine cevap ver, atlama,

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=49849

Buraya bakınca yeni aklıma gelen bir şey yok. Oraya bakan görür ne olduğunu. Oraya yazdığını burada ağır yobazlar bile gönül rahatlığıyla kullanmazlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...