Jump to content

KUR'AN IN ALLAH LA HİÇ BİR ALAKASININ OLMADIĞININ KESİN KANITI

Recommended Posts

Hayır, o geldiği gibi forumdan atılacak. Haci'nin kulağana gittiği anda onu kolundan tuttuğu gibi kovacak forumdan. Bunu yapacağına eminim. Daha önce 4 kişiyi bu yüzden attı.

BİLGİNE GÜVENIYORSAN BİLGİNLE ATTR BENİ...

yenilgiyi kabul etmişsn sen

Sitelerde Paylaş
  • İleti 306
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Pharmacist aklındaki bazı küçük soruları paylaşmaya gelmiş Allah'a inançlı bir kardeşimiz. Allah'a, Kuran'a ve Hz.Muhammed'in(s.a.v.) peygamberliğine inanıyor bu güzel kardeşimiz. Değil mi?

Ya bu baslıgı basndan okusanza...Böyle bi yerde ben nasıl kalayım...

Sitelerde Paylaş

Pharmacist aklındaki bazı küçük soruları paylaşmaya gelmiş Allah'a inançlı bir kardeşimiz. Allah'a, Kuran'a ve Hz.Muhammed'in(s.a.v.) peygamberliğine inanıyor bu güzel kardeşimiz. Değil mi?

Soru ne cevap ne? Aldın mı cevabını Nevertheless :)

Sitelerde Paylaş

Hayır, o geldiği gibi forumdan atılacak. Haci'nin kulağana gittiği anda onu kolundan tuttuğu gibi kovacak forumdan. Bunu yapacağına eminim. Daha önce 4 kişiyi bu yüzden attı.

Hacıya ne dıcen de benı atacak??iftra atma dogruları söle tmmdr...o zmn gıdersemde kalırsamda gam yemem

Sitelerde Paylaş

Bu olasılık hesabını arastrmam lazım bakalım gerceklık payı ne...Hocalarıma danscam...

Sen arada gel hakaret et git...ayıp ayıp...

Ben bu aksam kac kısıye karsı yalnz kaldım ama yek bı hakaret etmedım...

Ateist formunda ateistler herseyı soyleyeblrler mı?

Daha önce de söyledin.

Daha öncekiler de dahil hakaret dediğin bütün cümlelerimi yaz.

Madem başladık bir de sana hakaret içermediğini öğretelim.

Hatta hocalarına götür onlara göster.

Hukuk'ta okuyan arkadaşların varsa istişarede bulun.

Olmadı ABD'de dava et. Mümkün oluyorsa Türkiye'de de açabilirsin.

Kazanırsan nasılsa masraflar benden.

Onu bunu boşver. Bu forumda bir çok müslüman var. Seninle ilgili tüm iletilerimi bir başlık altında topla, bir cümlesinde bile hakaret olup olmadığını oylat.

Ateistleri de ayrı tutuyorum. Daha ne yapıyım.

Sitelerde Paylaş

Hacıya ne dıcen de benı atacak??iftra atma dogruları söle tmmdr...o zmn gıdersemde kalırsamda gam yemem

Sevgili Pharmacist. Bak nazikçe söylüyorum. Nevertheless bile anlamış senin imanlı birisi olduğunu. Fazla direnme, ''ben Kuran'ın Allah'ın sözü olduğuna iman ediyorum'' de kurtul.

Sitelerde Paylaş

Sevgili Pharmacist. Bak nazikçe söylüyorum. Nevertheless bile anlamış senin imanlı birisi olduğunu. Fazla direnme, ''ben Kuran'ın Allah'ın sözü olduğuna iman ediyorum'' de kurtul.

yıne dıyorum sabredn bı kac tartsma yapmam gerek...ateistlerle olan tartsmam bttii....

aynı fkrlerı kabl etmesekte oyle sahtekar baslıgı acman senın yenılgıyı kabul etmıslıgını gsterıyor..iletılermn hepsı burda okuyan karar vercektr...

Sitelerde Paylaş

Muhammed ben peygamberim demiş. Bu kitabı Allah benim aracılığımla vahiy etti demiş. Muhammed in söylediğine göre Allah Miras dağıtımını Nisa suresinde aşağıdaki ayetlerde bildirmişir.

Nisa suresi..11 ayet…Allah size, çocuklarınız hakkında, erkeğe, kadının payının iki misli (miras vermenizi) emreder. (çocuklar) ikiden fazla kadın iseler, ölünün bıraktığının üçte ikisi onlarındır. eğer yalnız bir kadınsa yarısı onundur. ölenin çocuğu varsa, ana-babasından her birinin mirastan altıda bir hissesi vardır. eğer çocuğu yok da ana-babası ona varis olmuş ise, anasına üçte bir (düşer). eğer ölenin kardeşleri varsa, anasına altıda bir (düşer.

Nisa ..12-yapacakları vasiyetten ve borçtan sonra eşlerinizin, eğer çocukları yoksa, bıraktıklarının yarısı sizindir. çocukları varsa bıraktıklarının dörtte biri sizindir. çocuğunuz yoksa, sizin de, yapacağınız vasiyetten ve borçtan sonra, bıraktığınızın dörtte biri onlarındır (zevcelerinizindir). çocuğunuz varsa, bıraktığınızın sekizde biri onlarındır. eğer bir erkek veya kadının, anababası ve çocukları bulunmadığı halde (kelale şeklinde) malı mirasçılara kalırsa ve bir erkek yahut bir kızkardeşi varsa, her birine altıda bir düşer. bundan

fazla iseler üçte bire ortaktırlar.

Nisa 176-Senden fetva isterler. De ki: “Allah, babasi ve çocugu olmayan kimsenin mirasi hakkindaki hükmü şöyle açikliyor: Eger çocugu olmayan bir kimse ölür de onun bir kizkardeşi bulunursa, biraktiginin yarisi bunundur. Kizkardeş ölüp çocugu olmazsa erkek kardeş de ona vâris olur. Kizkardeşler iki tane olursa (erkek kardeşlerinin) biraktiginin üçte ikisi onlarindir. Eger erkekli kadinli daha fazla kardeş mevcut ise erkegin hakki, iki kadin payi kadardir.

Ancak Bu surelere göre matematiksel olarak mirasın paylaşımı mümkün olmamaktadır.

Türk miras hukukunu insanlar yazmıştır.Bu hukuka göre bile insanlar yanlışlık yapmazken Allahtan geldiği idia edilen kitabı beraber inceleyelim buyurun.

ERKEK ÖLDÜ.ANA VE BABASI SAĞ.KARISI VE ÜÇ KIZI VAR.

Kalan miras 9 dönüm tarla(Paylaşımı basit olsun diye) Buyurun paylaştırın?

Üç kıza 9 dönüm tarlanın üçte ikisi diyor. Bu 6 dönüm tarla yapar.

Anne ye 9 dönüm tarlanın Altıda biri diyor Bu 1,5 dönüm tarla yapar.

Baba ya 9 dönüm tarlanın Altıda biri diyor Bu 1,5 dönüm tarla yapar.

Toplam zaten 9 dönüm tarla dağıtıldı.Karısına kalmadı.????

Allah böyle bir paylaşım hatası yapar mı? Allah bizim kadar matematik bilmez mi? Yoksa matematiği bilmeyen Kuran Allahın kitabıdır diyerek bu kitabı yazan Araplar mı?

Kurandaki bu hataları nasıl açıklamayı düşünüyorsunuz?

Kuran a Allah tan gelen bir kitaptır.Muhammed peygamberdir diyen kişilerin tekrar tekrar düşünmelerini bekliyorum.

Neden sizden bunu bekliyorum.Çünkü sizin İslam diye Din bile olmayan bir gericiliğe ve insanı sömürü düzenine çanak tutmanız nedeniyle benim çocuklarımın gelecekteki hayatı tehlikeye girmektedir. insan gibi yaşama hakları ellerinden alınma tehlikesi yaşamaktadır.

Aslında bu sizin çocuklarınız içinde böyledir.Nasıl bir Ana Babasınız anlamak mümkün değil?

Diğerlerine geçmenin anlamı yok bak Allah ne diyor:

NİSA-82. Hâlâ Kur’an’ı düşünüp anlamaya çalışmıyorlar mı? Eğer o, Allah’tan başkası tarafından (indirilmiş) olsaydı, mutlaka onda birçok çelişki bulurlardı.

Evet Allahım haklısın bir sürü çelişki bulduk.

Sitelerde Paylaş

Sen vahiyleri olduğu gibi onaylamıyor musun?

O müşrik benim, tanrısının olmadığını söyleyen benim. Muhammed beni kastederek pisliksin, aşağıların aşağısısın diyor. Sen, "hayır değilsin Allah yanılıyor" mu diyorsun?

Allah'ın fikri aynı zamanda benim de fikrim olmak zorunda değil mi diyorsun?

Ne diyorsun?

Ben müşrik olarak pislik miyim değil miyim?

Tanrının olmadığını bilen biri olarak aşağıların aşağısı mıyım değil miyim?

Şu sorulara bir cevap ver kuzum. Görelim Allah'ı ne kadar ciddiye aldığını.

İncil'i değiştirip Hristiyan alemini kandırmak suretiyle yeni İncil'e yönlendirme konusuna manzara koyuyorum.

Tam yerine rast geldi.

İmanın temeli, Müslümanları yani Allahın dostlarını sevmek ve kâfirleri yani Allahın düşmanlarını, din düşmanlarını sevmemektir.) [İ.Ahmed] Ben sizleri sevmiyorum ancak bu ülkede yaşadığım için sizlere saygı duymak zorundayım. Sizlerde bana saygı duymak zorundasınız. Ben size bunu diyorum.

Sen, onların dinine uymadıkça, Hıristiyanlar ve Yahudiler senden hoşnut olmazlar. De ki: Doğru yol, ancak Allahın [bildirdiği İslamiyet] yoludur.) [bakara 120]

Bak burdanda sizin bana insana saygı gösteremeyeceğinizi anlıyorum. BOşuna sizinle konuşuyorum . Ancak sizler Gözleri imana karşı düşmanlık var sizde ateistlik bu değil benim bildiğim dinden komle sıyrılıp bilime yönelmek değilmi. islamla ne alıp veremediğiniz var da bu kadar açığını aramaya çalışıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Diğerlerine geçmenin anlamı yok bak Allah ne diyor:

NİSA-82. Hâlâ Kuranı düşünüp anlamaya çalışmıyorlar mı? Eğer o, Allahtan başkası tarafından (indirilmiş) olsaydı, mutlaka onda birçok çelişki bulurlardı.

Evet Allahım haklısın bir sürü çelişki bulduk.

Çelişkiler senden kaynaklanan bir sorun bunu nerden çıkardın. Sen normal basit usul çözmeye çalışıyorsun. onuda tam yapamıyorsun . daha sonra kuranda suç buluyorsun Biz sizin evren kendiliğinde olma olasılığını red edince yemin olsun kıyameti kopartıyonuz. İşte busunuz siz kendi düşüncelerini savunana dost savunmayan kanlı bıçaklı düşman değil mi.

Sitelerde Paylaş

Ne tuhaf burda islamı çürütmek ve alay etmek için uğraşan çabalayan bir çok insan var.Sizin gibi düşünüyorum evet müslümanım ve ALLAH ın varlığını bilmek ilerde hakkın olduğu bilmek bile bana bu dünyada mutluluk ve huzur verdi en kötü anlarımda dayanak noktam Oydu evet ben müslüman olmamdan bu dünya huzurdan başka bişey bulmadım.Belki böle öleceğim belki sizin dediğiniz gibi hayat yoktur(ama ben buna inanmıyorum).VE hiç bişey kaybetmiyecem...Sizi bu konuda çok düşünensizin bunu düşünün belkide düşünmüsünüzdür birgün yaşlanacaksınız öyle ki düşünemeyecek kadar hafızanız alacak ve şu dünyada yaptıklarınıza bakcaksınız belkide korkacaksınız o gün ölümden daha çok korkacaksınız ve diceksiniz ki ya varsa...Burdan varsayım olarak düşündüğünüz şeyler o an umurunuzda bile olmayacak....

Sitelerde Paylaş
Bana bak müslüman bozuntusu. Kafan basmıyor değil mi? İnanç virüsü senin beynini enfekte etmiş. Evrimin yanlış olma olasılığı 3 milyarda 1.

Dinin yanlış olma olasılığı 3 milyarda 2 999 999 999! Anladın mı? Dinin yanlış olma olasılığı 2 999 999 999 kat daha fazla. Neden dine inanıyorsun be adam?

bu oranlar da nereden çıktı?özellikle ikincisi.

Sitelerde Paylaş

Ne tuhaf burda islamı çürütmek ve alay etmek için uğraşan çabalayan bir çok insan var.Sizin gibi düşünüyorum evet müslümanım ve ALLAH ın varlığını bilmek ilerde hakkın olduğu bilmek bile bana bu dünyada mutluluk ve huzur verdi en kötü anlarımda dayanak noktam Oydu evet ben müslüman olmamdan bu dünya huzurdan başka bişey bulmadım.Belki böle öleceğim belki sizin dediğiniz gibi hayat yoktur(ama ben buna inanmıyorum).VE hiç bişey kaybetmiyecem...Sizi bu konuda çok düşünensizin bunu düşünün belkide düşünmüsünüzdür birgün yaşlanacaksınız öyle ki düşünemeyecek kadar hafızanız alacak ve şu dünyada yaptıklarınıza bakcaksınız belkide korkacaksınız o gün ölümden daha çok korkacaksınız ve diceksiniz ki ya varsa...Burdan varsayım olarak düşündüğünüz şeyler o an umurunuzda bile olmayacak....

İslamiyet çürük. Onun ayrıca çürütülmesine ihtiyacı yok.

Sizin bunca din arasından müslüman olma sebebiniz büyük oranda müslüman çevrede veya ailede doğmanız. Başka bir şey değil.

Aynı şeyleri zırt dırt tanrısına tapan da diyor.

Ya onlardan biri varsa?

Sen gerçek tanrıya karşı çıkıp başka bir tanrıya taptığın için şirke bulanmışsan?

Ölümden çok korkacaksın. Düşünsene senin tanrı diye bellediğinin yerine başka bir tanrı. Burdan varsayım olarak düşündüğün şeyler o an umrunda bile olmayacak.

İmanın temeli, Müslümanları yani Allah'ın dostlarını sevmek ve kâfirleri yani Allah'ın düşmanlarını, din düşmanlarını sevmemektir.) [İ.Ahmed] Ben sizleri sevmiyorum ancak bu ülkede yaşadığım için sizlere saygı duymak zorundayım. Sizlerde bana saygı duymak zorundasınız. Ben size bunu diyorum.

Sen, onların dinine uymadıkça, Hıristiyanlar ve Yahudiler senden hoşnut olmazlar. De ki: Doğru yol, ancak Allah'ın [bildirdiği İslamiyet] yoludur.) [bakara 120]

Bak burdanda sizin bana insana saygı gösteremeyeceğinizi anlıyorum. BOşuna sizinle konuşuyorum . Ancak sizler Gözleri imana karşı düşmanlık var sizde ateistlik bu değil benim bildiğim dinden komle sıyrılıp bilime yönelmek değilmi. islamla ne alıp veremediğiniz var da bu kadar açığını aramaya çalışıyorsunuz.

Sana basit iki soru sordum.

Ben pislik miyim değil miyim? Aşağıların aşağısı mıyım değil miyim?

Cevap veremiyorsun çünkü tükürdüğünü yalamış olacaksın.

Aksini söylesen olmuyor. Alimallah dinden çıkarsın.

Geveleyip duruyorsun. Düşmanımızsınız ama mama hmss ıııhhh.

O yüzden buralara gelip de hakaret, saygı bahsetme bize.

Ağzınıza yapışmış, hakaret hakaret.

Burada Allah'ından daha iyi hakaret eden yok.

Olur ya, şahsına hakaret edeni şikayet edersin.

Burası başı boş değil.

Olmadı hakaret davası açarsın.

Sen peygamber belledin diye ilkel bir adama saygı gösterecek değiliz. Sen kutsadın diye olmayan bir varlığı hoş görecek değiliz. Baştan sona bin küsür yıl öncede kaldığı belli olan bir kitaba değer verecek değiliz. Sen kutsadığın için "a" desek hakaret "b" desek hakaret dedin diye kimse susmaz.

Senin Allah dediğin benim gözümde helvadan bir put. Oyuncak. Değersiz. Kara bir taş. Çevresinde dönülen beton yığını.

İslamiyet'in açığını aradığımız yok. Her tarafı ayazda kalmış.

Onun açıklarını örtbas etmeye çalışıyorsunuz. Biz sadece ne olduğunu göstermeye çalışıyoruz.

Almanya'daki Ateist de haliyle kendi etrafında yoğun olan hangi dinse o dinin ne olduğunu göstermeye çalışıyor. Muhattap alınıyoruz diye düşünüp kendinizi özel sanmayın.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...