Jump to content

KUR'AN IN ALLAH LA HİÇ BİR ALAKASININ OLMADIĞININ KESİN KANITI

Recommended Posts

• İleti 306
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kendi cevabini kendin verdin ben baska bir sey demiyorum. Bir de neden Allah ismi Islam ile birlikte baslamis eger international olsaydi Adem'den beri Allah denmez miydi? Bir de onun uzerinde dusunmeni rica edecegim.

haklısınız. Daha yeni dinsiz olduğum için yavaş yavaş ateistliğe doğru adım atıyorum bende :) daha 1 ay falan oldu araştırmaya başladım

Sitelerde Paylaş

Zaten dinlere inanmıyorum ben de merak etmeyin :) bana da çok saçma geliyor dinler. araştırdığım kadarıyla sanırım yaratan da yok siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ve ne zaman ateist oldunuz? kesinlikle dalga geçmiyorum neden böyle birşey düşündünüz ki? sadece kafam çok karışık yıllarca heryerde dinleri okuduk duyduk sanırım biranda bırakamıyorum :) etrafımda benim gibi düşünen sadece kardeşim var diğerleri milletten ne duymuşsa aynen onu uyguluyorlar

ateist olalı 6 ay oldu kafanın karışık olması normal yartıcı yok olsaydı bir düzen olurdu yok bir düzen herşey kaos halinde darmadağın bir yanda insanlar acından ölürken diyer tarfta insanlık yiyeceyi kamoylarla okyanusa döküyor son kulnma tarihi geçti diye bak etrafında iyi insan görmüşündür çocuğu veya anası babası kardeşi sakat veya yetim kalmış insanlar var tanrı olsaydı bunu böyle olmasına izin verirmiydi sence? biz insaların bile böyle acıya dayanamazken tarı kendi yartıklarına zulüm yaparmı düşün sen baba olsan kendi çocuğunu zulüm yaparmısın yapamsın dimi o nedele tarı olsaydı bu zülümleri yapmazdı tanrı kavramı insanlar hayata anlam vermek için uydurulmuştur sana çok anlatırım ama kılvyda iki parmakla yazıyorum nasıl atesit olduğuma gelince yılarca depresyon hapları kulana canım çıktı her yolu dendim en sonunda internete gezinirken terapi yazan bir yer gördüm gitim treapiye merak etim ve okumamda ilk okul 2 sınıf kadar bilgim anca vardı terpi hocam dediki okumayı seviyormusun okum dedim şart koştum pekiyi dedi 1ay 2 ay gitim sora bana dedikiokumalısın hayr dediysemde ince bir kitap tutuşturdu bunu oku 15 gün sora görüşelim dedi ve öyle böyle derken okumayı öyerndim şimdi bakıyorum onca kitabı ben nasıl okumuşum hayret ediyorum bazen kendime velasım okudum anladımki yartıcı yok bu arda depresiyon da kalmadı kedimi yanlız hisediyordum araştırıken bu siteleri buldum üye olmadan her tartışmyı okudum ve baktımki benim gibi düşünen insanlarda varmış ve kendimi şanslı görüyüyorum allah yüzünden hanımdan ayrılma noktasına geldim bunlarda cabası neyse yaşın kaç senin ? saygılar

Sitelerde Paylaş

Beni tanıyor musun? Daha dün üye oldum nerden tanıyorsun acaba? ben müslümanım mı dedim ki daha yeni müslümanlığı bıraktım. yaratıcının varlığıyla alakalı sorular olduğu içinde kafamda bir türlü ateist olamıyorum. mesela avucumuzun içinde neden allah yazıyor bunu merak ediyorum sizin gibi ateistlerden öğrenmek için sorular soruyorum saçma sapan kızıyorsunuz yani ben anlamıyorum sizin gibileri.

Bu konu hakkında daha önce yazmış olduğum şu mesaja bakabilirsin

Sitelerde Paylaş

ateist olalı 6 ay oldu kafanın karışık olması normal yartıcı yok olsaydı bir düzen olurdu yok bir düzen herşey kaos halinde darmadağın bir yanda insanlar acından ölürken diyer tarfta insanlık yiyeceyi kamoylarla okyanusa döküyor son kulnma tarihi geçti diye bak etrafında iyi insan görmüşündür çocuğu veya anası babası kardeşi sakat veya yetim kalmış insanlar var tanrı olsaydı bunu böyle olmasına izin verirmiydi sence? biz insaların bile böyle acıya dayanamazken tarı kendi yartıklarına zulüm yaparmı düşün sen baba olsan kendi çocuğunu zulüm yaparmısın yapamsın dimi o nedele tarı olsaydı bu zülümleri yapmazdı tanrı kavramı insanlar hayata anlam vermek için uydurulmuştur sana çok anlatırım ama kılvyda iki parmakla yazıyorum nasıl atesit olduğuma gelince yılarca depresyon hapları kulana canım çıktı her yolu dendim en sonunda internete gezinirken terapi yazan bir yer gördüm gitim treapiye merak etim ve okumamda ilk okul 2 sınıf kadar bilgim anca vardı terpi hocam dediki okumayı seviyormusun okum dedim şart koştum pekiyi dedi 1ay 2 ay gitim sora bana dedikiokumalısın hayr dediysemde ince bir kitap tutuşturdu bunu oku 15 gün sora görüşelim dedi ve öyle böyle derken okumayı öyerndim şimdi bakıyorum onca kitabı ben nasıl okumuşum hayret ediyorum bazen kendime velasım okudum anladımki yartıcı yok bu arda depresiyon da kalmadı kedimi yanlız hisediyordum araştırıken bu siteleri buldum üye olmadan her tartışmyı okudum ve baktımki benim gibi düşünen insanlarda varmış ve kendimi şanslı görüyüyorum allah yüzünden hanımdan ayrılma noktasına geldim bunlarda cabası neyse yaşın kaç senin ? saygılar

şimdiye kadar maalesef hiç iyi insan görmedim ben. ben de aynen sizin gibi çok mutsuzdum diyorlardı ki kuran okusan geçer. ben de bazen okumaya başlıyordum ama orada ki yazıları okudukça daha mutsuz oluyordum depresyona giriyordum. her okuduğumda da sıkıntı bastı ne zaman ki bu forumu buldum sizin gibi yazılanları okudum içim ferahladı benim gibi düşünen insanları görünce çok mutlu oldum özellikle bu dünyada erkek kalmamıştır diye düşünüyordum. burda yanıldığımıda anladım. istese ateist erkeklerde dini savunur zaten kuran erkeğin rahatı için herseyi düşünmüş öyle değil mi? ama onlar kadına yapılan bu haksızlığa karşılar işin sevindirici tarafıda bu. yaşım 23 :D

Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim ama bu adam saçmalıyor bence hiç dinlemem bu adamı :)

izlememişşin bile

merak etme videoda dine çağırmıyor zaten bende müslüman değilim sen dedinye kafam karışık dini onaylıyamıyorum ama tanrıya inanmak istiyorum diye

belki faydası olur diye dedim başka bişey olucaksan kendin karar vericeksin

Sitelerde Paylaş

şimdiye kadar maalesef hiç iyi insan görmedim ben. ben de aynen sizin gibi çok mutsuzdum diyorlardı ki kuran okusan geçer. ben de bazen okumaya başlıyordum ama orada ki yazıları okudukça daha mutsuz oluyordum depresyona giriyordum. her okuduğumda da sıkıntı bastı ne zaman ki bu forumu buldum sizin gibi yazılanları okudum içim ferahladı benim gibi düşünen insanları görünce çok mutlu oldum özellikle bu dünyada erkek kalmamıştır diye düşünüyordum. burda yanıldığımıda anladım. istese ateist erkeklerde dini savunur zaten kuran erkeğin rahatı için herseyi düşünmüş öyle değil mi? ama onlar kadına yapılan bu haksızlığa karşılar işin sevindirici tarafıda bu. yaşım 23 :D

iyi insan görmemen büyük şansızlıktır yada önüne gelene aynı etiketi yapştırdın bir kaç kötün insana rasladın diye. ateistler kadınınıda savunuyorlar ama insanlığıda din saçmalığını yanlış olduğunu anlatmaya çalışıyorlar. evet kuran erkleri düşünmüştür çünkü erklerin yazmıştır yoksa yartıcı nasıl böyle ayrım yapabilrki asırlardan beri kadınlar malesef her toplumda ezilen olmuştur gençsin daha uzun zaman var önünde umarım mutlu güzel yılar geçirirsin kafana takma yartıcıyı tanrıda peygamberde insanın kendisidir

Sitelerde Paylaş

iyi insan görmemen büyük şansızlıktır yada önüne gelene aynı etiketi yapştırdın bir kaç kötün insana rasladın diye. ateistler kadınınıda savunuyorlar ama insanlığıda din saçmalığını yanlış olduğunu anlatmaya çalışıyorlar. evet kuran erkleri düşünmüştür çünkü erklerin yazmıştır yoksa yartıcı nasıl böyle ayrım yapabilrki asırlardan beri kadınlar malesef her toplumda ezilen olmuştur gençsin daha uzun zaman var önünde umarım mutlu güzel yılar geçirirsin kafana takma yartıcıyı tanrıda peygamberde insanın kendisidir

Teşekkür ederim. gerçekten çok saçma ve bunun saçma olduğunu insan kuranı okuduktan sonra anlıyor. zaten bu ülkede çoğu kişi kuranı etrafında ki insanlardan duyduğu için gerçekleri bilmiyorlar. ya da okusalarda belki kendilerine göre yorumluyorlardır

Sitelerde Paylaş

izlememişşin bile

merak etme videoda dine çağırmıyor zaten bende müslüman değilim sen dedinye kafam karışık dini onaylıyamıyorum ama tanrıya inanmak istiyorum diye

belki faydası olur diye dedim başka bişey olucaksan kendin karar vericeksin

tanrıya inanmak istememin sebebini bende bilmiyorum tam olarak :D

Sitelerde Paylaş

tanrıya inanmak istememin sebebini bende bilmiyorum tam olarak :D

Tanrıya inanmak istiyor olmanın nedeni çocukluğundan itibaren başın sıkıştığında kendini ona emanet etmiş olman bence. Ve şimdi o psikolojik dayanağı, dinin saçmalığını kavramış olsan da bırakamıyorsun. Finlandiyalı bir arkadaşım var, ateist. Onunla tanıştığımda müslümandım. O çocuk bana korkunç geliyordu. Bir sıkıntısı olduğunda kime sığınıyordu diye düşünüyordum. Kimseye sığınmıyordu, başı sıkışınca olmayan bir güce sığınmak diye bir şey öğrenmemişti. Öğrenmediği için de ihtiyaç hissetmiyordu. Elbette ben onun gibi komple silemem gerçi o silmiş değil, onda hiç olmamış o inanç. İslam'dan neredeyse nefret ediyor olmama rağmen sürekli inşallah, Allah'a şükür gibi şeyler diyorum. Demeyince eksiklik hissediyorum :D. Bırakacağım inşallah :D.

Sitelerde Paylaş

Tanrıya inanmak istiyor olmanın nedeni çocukluğundan itibaren başın sıkıştığında kendini ona emanet etmiş olman bence. Ve şimdi o psikolojik dayanağı, dinin saçmalığını kavramış olsan da bırakamıyorsun. Finlandiyalı bir arkadaşım var, ateist. Onunla tanıştığımda müslümandım. O çocuk bana korkunç geliyordu. Bir sıkıntısı olduğunda kime sığınıyordu diye düşünüyordum. Kimseye sığınmıyordu, başı sıkışınca olmayan bir güce sığınmak diye bir şey öğrenmemişti. Öğrenmediği için de ihtiyaç hissetmiyordu. Elbette ben onun gibi komple silemem gerçi o silmiş değil, onda hiç olmamış o inanç. İslam'dan neredeyse nefret ediyor olmama rağmen sürekli inşallah, Allah'a şükür gibi şeyler diyorum. Demeyince eksiklik hissediyorum :D. Bırakacağım "inşallah" :D.

ben de böyle düşerken filan "Allah" diyorum. Allah a şükür de alışkanlık olmuş :D

bırakacağım inşallah lafına çok güldüm bilerek mi yazdın :D

Sitelerde Paylaş

Tanrıya inanmak istiyor olmanın nedeni çocukluğundan itibaren başın sıkıştığında kendini ona emanet etmiş olman bence. Ve şimdi o psikolojik dayanağı, dinin saçmalığını kavramış olsan da bırakamıyorsun. Finlandiyalı bir arkadaşım var, ateist. Onunla tanıştığımda müslümandım. O çocuk bana korkunç geliyordu. Bir sıkıntısı olduğunda kime sığınıyordu diye düşünüyordum. Kimseye sığınmıyordu, başı sıkışınca olmayan bir güce sığınmak diye bir şey öğrenmemişti. Öğrenmediği için de ihtiyaç hissetmiyordu. Elbette ben onun gibi komple silemem gerçi o silmiş değil, onda hiç olmamış o inanç. İslam'dan neredeyse nefret ediyor olmama rağmen sürekli inşallah, Allah'a şükür gibi şeyler diyorum. Demeyince eksiklik hissediyorum :D. Bırakacağım inşallah :D.

Ateistler bişey istedikleri zaman ne yapıyorlar ki acaba? yıllarca Allahtan bişeyler istedim yalvararak istediğim hiçbirşey olmadı şimdiye kadar. yıllar önce Meryem Ana ya gidip saçma olması imkansız birşey için dua etmiştimde mucize bir şekilde gerçekleşmişti. O yüzden Meryem Ana nın yeri bi başkadır ben de :D

Sitelerde Paylaş

ben de böyle düşerken filan "Allah" diyorum. Allah a şükür de alışkanlık olmuş :D

bırakacağım inşallah lafına çok güldüm bilerek mi yazdın :D

Aynen ben de bu durumdayım :D pEki insanlar neden var niçin yaşıyoruz?

Sitelerde Paylaş

Ateistlere göre nedeni yok :) tamamen tesadüf.Tezek olup gidicez işte :) diyorlar kısacası bu

Siz de yaptığınız bunca haksızlığa, kötülüğe rağmen cennete gideceğinizi düşünüp kendinizi kandırın :)

Sitelerde Paylaş

Siz de yaptığınız bunca haksızlığa, kötülüğe rağmen cennete gideceğinizi düşünüp kendinizi kandırın :)

Şahsım adıma söylemiyorsundur sanırım :) çünkü beni tanımıyorsundur.

haksızlığa ve kötülüğe rağmen kesin cennete gidileceğine bende düşünmüyorum :) yanlış adama laf sokmaya çalıştın

gideceğini düşünen varsa o onun sorunu

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...