Jump to content

KUR'AN IN ALLAH LA HİÇ BİR ALAKASININ OLMADIĞININ KESİN KANITI

Recommended Posts

Sahtekar degıl arastran burda her soyledgnze balık gıbı dalayım mı..

Madem sızden olmayan fıkırlere acık bı uslubunuz yok o zmn cevapta yok

Ulaş haklı olabilir. Hiç müslümanlara itiraz ettiğini görmedik de. Bence sen müslümansın. Dikkate alınmak için tarafsızmış gibi rol kesiyorsun. Bir tane İslam eleştirisi görmedik senden.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 306
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Paylastramdı mı:)sen böyle araya girmek için mı girdin foruma...

Cokmerak edıyosan sana özelden yazaymm...bak bakalım paylastrabıldım mı...

Özelden yazma ayetler burada tekrar yazıyorum evet..

Ben paylaştıramıyorum ..bize açıkla Tıbbı kazanan zekanla...

Şu soruları çalmaya başladıkları zamanda mı kazandın sen tıbbı..

KURAN ALLAHIN KİTABI OLSA BÖYLE BİR HATA OLABİLİRMİ?

Muhammed ben peygamberim demiş. Bu kitabı Allah benim aracılığımla vahiy etti demiş. Muhammed in söylediğine göre Allah Miras dağıtımını Nisa suresinde aşağıdaki ayetlerde bildirmişir.

Nisa suresi..11 ayet…Allah size, çocuklarınız hakkında, erkeğe, kadının payının iki misli (miras vermenizi) emreder. (çocuklar) ikiden fazla kadın iseler, ölünün bıraktığının üçte ikisi onlarındır. eğer yalnız bir kadınsa yarısı onundur. ölenin çocuğu varsa, ana-babasından her birinin mirastan altıda bir hissesi vardır. eğer çocuğu yok da ana-babası ona varis olmuş ise, anasına üçte bir (düşer). eğer ölenin kardeşleri varsa, anasına altıda bir (düşer.

Nisa ..12-yapacakları vasiyetten ve borçtan sonra eşlerinizin, eğer çocukları yoksa, bıraktıklarının yarısı sizindir. çocukları varsa bıraktıklarının dörtte biri sizindir. çocuğunuz yoksa, sizin de, yapacağınız vasiyetten ve borçtan sonra, bıraktığınızın dörtte biri onlarındır (zevcelerinizindir). çocuğunuz varsa, bıraktığınızın sekizde biri onlarındır. eğer bir erkek veya kadının, anababası ve çocukları bulunmadığı halde (kelale şeklinde) malı mirasçılara kalırsa ve bir erkek yahut bir kızkardeşi varsa, her birine altıda bir düşer. bundan

fazla iseler üçte bire ortaktırlar.

Nisa 176-Senden fetva isterler. De ki: “Allah, babasi ve çocugu olmayan kimsenin mirasi hakkindaki hükmü şöyle açikliyor: Eger çocugu olmayan bir kimse ölür de onun bir kizkardeşi bulunursa, biraktiginin yarisi bunundur. Kizkardeş ölüp çocugu olmazsa erkek kardeş de ona vâris olur. Kizkardeşler iki tane olursa (erkek kardeşlerinin) biraktiginin üçte ikisi onlarindir. Eger erkekli kadinli daha fazla kardeş mevcut ise erkegin hakki, iki kadin payi kadardir.

Ancak Bu surelere göre matematiksel olarak mirasın paylaşımı mümkün olmamaktadır.

Türk miras hukukunu insanlar yazmıştır.Bu hukuka göre bile insanlar yanlışlık yapmazken Allahtan geldiği idia edilen kitabı beraber inceleyelim buyurun.

ERKEK ÖLDÜ.ANA VE BABASI SAĞ.KARISI VE ÜÇ KIZI VAR.

Kalan miras 9 dönüm tarla(Paylaşımı basit olsun diye) Buyurun paylaştırın?

Üç kıza 9 dönüm tarlanın üçte ikisi diyor. Bu 6 dönüm tarla yapar.

Anne ye 9 dönüm tarlanın Altıda biri diyor Bu 1,5 dönüm tarla yapar.

Baba ya 9 dönüm tarlanın Altıda biri diyor Bu 1,5 dönüm tarla yapar.

Toplam zaten 9 dönüm tarla dağıtıldı.Karısına kalmadı.????

Allah böyle bir paylaşım hatası yapar mı? Allah bizim kadar matematik bilmez mi? Yoksa matematiği bilmeyen Kuran Allahın kitabıdır diyerek bu kitabı yazan Araplar mı?

Kurandaki bu hataları nasıl açıklamayı düşünüyorsunuz?

Kuran a Allah tan gelen bir kitaptır.Muhammed peygamberdir diyen kişilerin tekrar tekrar düşünmelerini bekliyorum.

Neden sizden bunu bekliyorum.Çünkü sizin İslam diye Din bile olmayan bir gericiliğe ve insanı sömürü düzenine çanak tutmanız nedeniyle benim çocuklarımın gelecekteki hayatı tehlikeye girmektedir. insan gibi yaşama hakları ellerinden alınma tehlikesi yaşamaktadır.

Aslında bu sizin çocuklarınız içinde böyledir.Nasıl bir Ana Babasınız anlamak mümkün değil?

Sitelerde Paylaş

Ulaş haklı olabilir. Hiç müslümanlara itiraz ettiğini görmedik de. Bence sen müslümansın. Dikkate alınmak için tarafsızmış gibi rol kesiyorsun. Bir tane İslam eleştirisi görmedik senden.

ilk yazdgm baslıgı oku bak orda musluman olanlara 3 soru sordum ama nedense hiç biri cevap yazmadı...

Bak ben yıne dıyorumher ıkı tarafıda ıyı okuyup geldım burda sizlerı dınleyıp kendmce karar vercem...

Sana ne dedım Yaratıcı konuusnda ınancım var..

Burdakı arkadsalrın bıldgı gözden kacrdgm bı sey var mı dıye burddayım.....

Teist arkdaslarla da bazı konulrda tartsrmda kımse yok napimmmmmmm

Sitelerde Paylaş

Özelden yazma ayetler burada tekrar yazıyorum evet..

Ben paylaştıramıyorum ..bize açıkla Tıbbı kazanan zekanla...

Şu soruları çalmaya başladıkları zamanda mı kazandın sen tıbbı..

Muhammed ben peygamberim demiş. Bu kitabı Allah benim aracılığımla vahiy etti demiş. Muhammed in söylediğine göre Allah Miras dağıtımını Nisa suresinde aşağıdaki ayetlerde bildirmişir.

Nisa suresi..11 ayet…Allah size, çocuklarınız hakkında, erkeğe, kadının payının iki misli (miras vermenizi) emreder. (çocuklar) ikiden fazla kadın iseler, ölünün bıraktığının üçte ikisi onlarındır. eğer yalnız bir kadınsa yarısı onundur. ölenin çocuğu varsa, ana-babasından her birinin mirastan altıda bir hissesi vardır. eğer çocuğu yok da ana-babası ona varis olmuş ise, anasına üçte bir (düşer). eğer ölenin kardeşleri varsa, anasına altıda bir (düşer.

Nisa ..12-yapacakları vasiyetten ve borçtan sonra eşlerinizin, eğer çocukları yoksa, bıraktıklarının yarısı sizindir. çocukları varsa bıraktıklarının dörtte biri sizindir. çocuğunuz yoksa, sizin de, yapacağınız vasiyetten ve borçtan sonra, bıraktığınızın dörtte biri onlarındır (zevcelerinizindir). çocuğunuz varsa, bıraktığınızın sekizde biri onlarındır. eğer bir erkek veya kadının, anababası ve çocukları bulunmadığı halde (kelale şeklinde) malı mirasçılara kalırsa ve bir erkek yahut bir kızkardeşi varsa, her birine altıda bir düşer. bundan

Nisa 176-Senden fetva isterler. De ki: “Allah, babasi ve çocugu olmayan kimsenin mirasi hakkindaki hükmü şöyle açikliyor: Eger çocugu olmayan bir kimse ölür de onun bir kizkardeşi bulunursa, biraktiginin yarisi bunundur. Kizkardeş ölüp çocugu olmazsa erkek kardeş de ona vâris olur. Kizkardeşler iki tane olursa (erkek kardeşlerinin) biraktiginin üçte ikisi onlarindir. Eger erkekli kadinli daha fazla kardeş mevcut ise erkegin hakki, iki kadin payi kadardir.

Ancak Bu surelere göre matematiksel olarak mirasın paylaşımı mümkün olmamaktadır.

Türk miras hukukunu insanlar yazmıştır.Bu hukuka göre bile insanlar yanlışlık yapmazken Allahtan geldiği idia edilen kitabı beraber inceleyelim buyurun.

Allah böyle bir paylaşım hatası yapar mı? Allah bizim kadar matematik bilmez mi? Yoksa matematiği bilmeyen Kuran Allahın kitabıdır diyerek bu kitabı yazan Araplar mı?

Kuran a Allah tan gelen bir kitaptır.Muhammed peygamberdir diyen kişilerin tekrar tekrar düşünmelerini bekliyorum.

Neden sizden bunu bekliyorum.Çünkü sizin İslam diye Din bile olmayan bir gericiliğe ve insanı sömürü düzenine çanak tutmanız nedeniyle benim çocuklarımın gelecekteki hayatı tehlikeye girmektedir. insan gibi yaşama hakları ellerinden alınma tehlikesi yaşamaktadır.

Aslında bu sizin çocuklarınız içinde böyledir.Nasıl bir Ana Babasınız anlamak mümkün değil?

al izle sonra sus:

Sitelerde Paylaş

ilk yazdgm baslıgı oku bak orda musluman olanlara 3 soru sordum ama nedense hiç biri cevap yazmadı...

Bak ben yıne dıyorumher ıkı tarafıda ıyı okuyup geldım burda sizlerı dınleyıp kendmce karar vercem...

Sana ne dedım Yaratıcı konuusnda ınancım var..

Burdakı arkadsalrın bıldgı gözden kacrdgm bı sey var mı dıye burddayım.....

Teist arkdaslarla da bazı konulrda tartsrmda kımse yok napimmmmmmm

Tarafsız olmadığına adım gibi eminim. Müslüman değilsen bile Kuran'ın doğru çıkması için can atıyorsun. Ayette bariz hesap hatası var, sen çıkıp birbirine oranı diye savunuyorsun.

Önüne koyulan her kanıtı hemen reddediyorsun. Bir düşüneyim, değerlendireyim yok. Kuran'ın hatasız olduğundan eminsin. Ben adamı tanırım. Dinsiz adam böyle değildir.

Buraya inancını sağlamlaştırmak için geldin, bunu kabul et. Evrim teorisine yaklaşımın Doğrucu nickli müslümanınkinden farksız. Endojen retrovirüsleri bile inkar ettin ya!

Sitelerde Paylaş

Tarafsız olmadığına adım gibi eminim. Müslüman değilsen bile Kuran'ın doğru çıkması için can atıyorsun. Ayette bariz hesap hatası var, sen çıkıp birbirine oranı diye savunuyorsun.

Önüne koyulan her kanıtı hemen reddediyorsun. Bir düşüneyim, değerlendireyim yok. Kuran'ın hatasız olduğundan eminsin. Ben adamı tanırım. Dinsiz adam böyle değildir.

Buraya inancını sağlamlaştırmak için geldin, bunu kabul et. Evrim teorisine yaklaşımın Doğrucu nickli müslümanınkinden farksız. Endojen retrovirüsleri bile inkar ettin ya!

Endojen retrovırusler nasıl ınkar ettım acar msn?

Bana kendını kopyalayn (ribozim) tRNA ın bilimsel makelesını getrr msn?

Siz kuranda çelişki buldunz dıye bende mı onaylıyayım kendım dusunmuyeyım mı...

Sitelerde Paylaş

al izle sonra sus:

Bu ne cüret!!! Bir ateiste karşı müslümanların hazırladığı videoyu kullanan kişi tarafsız değil, müslümanların tarafındandır.

Ya hemen Kuran'a inandığını itiraf et ya şikayet edeceğim. Dinsiz taklidi yapan müslümanları hemen atıyoruz forumdan. İtiraf edersen atılmazsın!

Sitelerde Paylaş

Bu işlem için ekran asmak yerine..

Üniversite açsaydın..

profosörler toplansaydı..

Bırak başkasının yalanını üçkaatçılığını...

Sadece yazıyor gibi yaparsınız tek soruya cevap yok..herzaman...

copy paste uzmanı olmussun barı bu konuda eleştrme...

Cevap istersen eger tekrar o video yu izle...

Bnden bu kdr...

Ateist arkadaslarla tartsmaya gırmem daha..

Sitelerde Paylaş

Olabiliri yok. Öyle.

Ateistler ensesti normal karşılar diyen birinin arayışta olduğu hikaye. Bu bahsi söyleyebilmek için müslüman/koyu hristiyan olmak gerekiyor. Üstelik cahil bir müslüman. Biraz bilgi sahibi olan yıllardır öğretile gelen içi boş fikirleri çat diye ortaya atmaz.

Cin olmadan adam çarpacak.

Sorduğum sorulara vereceği cevabı da yok. Duydukları dışında bir şey bilmeyen kültürel bir müslüman. Kuran'ı bildiği yok, o yüzden inandığı şeyi geveleyip duruyor. İşin içinden çıkamayacağı sorulara karşı müslüman değilim diyerek bir tür siper alıyor.

Falan filan.

Sitelerde Paylaş

Endojen retrovırusler nasıl ınkar ettım acar msn?

Bana kendını kopyalayn (ribozim) tRNA ın bilimsel makelesını getrr msn?

Siz kuranda çelişki buldunz dıye bende mı onaylıyayım kendım dusunmuyeyım mı...

Endojen retrovirüsler insanlar ve şempanzelerde tam aynı yerde duruyor!

3 milyar baz var DNA'da. Tam 3 milyar. Virüs herhangi iki nükleotidin arasında girebilir.

3 milyar baz arasından her iki türde de aynı virüslerin aynı bölümde bulunma olasılığı 3 milyarda 1!

Bu ortak atadan geldiğimizin en kesin delilidir. Aksi takdirde aynı yerin tutması kesinlikle imkansız.

Al sana bilimsel makale: http://www.talkorigins.org/faqs/comdesc/section4.html

Sitelerde Paylaş

Bakın bu hatayı müslümanlara anlatmanın en kolay örneği bence aşağıdaki bilmece;

Birgün yaşlı bir adam 3 oğlunu yanına çağırır, kendisi ölüm döşeğindedir. Oğullarına derki ‘evlatlarım ben artık ölmek üzereyim, ölmeden önce size miras olarak bırakabileceğim sadece 17 tane devem var. Bu develerin yarsını büyük oğlum Halit’e, 3′te birini ortanca oğlum Hasan’a ve 9′da birinide küçük oğlum Veli’ye bırakıyorum. Tüm bu mirası vasiyetimdeki gibi adaletli şekilde yerine getirin der ve vefat eder.

Oğulları defin işlemini yaptıktan sonra otururlar evin önüne miras paylaşımı için konuşmaya başlarlar. Uzun uzun tartışırlar, bir türlü fikir birliğine varamazlar. O sırada devesi ile yoldan geçen bir adam bunların haraketli tartışmalarını görüp yanlarına gider, dertlerini dinler sonra miras paylaşımını adaletli bir şekilde yapar ve yoluna devam eder. Tüm çocuklar vasityetteki gibi paylarını tam olarak almışlardır.

Sorun şu ki bu develerin paylaşımı nasıl yapıldı. Çünkü 17 devenin yarısı 8,5 deve, 3te biri 5,6 deve, 9da biri ise 1,8 deve eder. eder. Oysa yarım bir deve olmayacağına göre bu paylaşımı nasıl yapıldı?

Kardeşler develeri kesmekten başka bir çareleri kalmayınca kavgaya tutuşurlar. Bu arada develeri olan bir adam yaklaşır yanlarına, durun kavga etmeyin ben yardım ederim size der ve kendisine ait bir deveyi onlara bağışlar.

Şimdi kardeşlerin 18 devesi olmuştur. Şimdi 18 deveyi oranlara göre paylaşırlar

Büyük kardeş Halite 1/2 = 9 deve

Ortanca kardeş Hasan'a 1/3 = 6 deve

Küçük kardeş Veli'ye 1/2 = 2 deve

Toplam = 17 deve

Kardeşler şaşırmışlardır. Şimdi tam olarak develerin paylaşımı yapılmıştır. 1 tane de deve artmıştır. Adam kavga bittiğine göre verin devemi gideyim der ve ayrılır.

İşte avliye hesabı denen hileli hesap özetle budur. Ama rahmetlinin sözü yerine gelmemiştir. Çünkü onun miras paylaşımına göre olması gereken hatırlarsanız Halit'e 8,5 deve, Hasan 5,6 deve, Veli'ye de 1,8 deve düşüyordu.

İşte avliye mantığı budur.

Sitelerde Paylaş

Bu ne cüret!!! Bir ateiste karşı müslümanların hazırladığı videoyu kullanan kişi tarafsız değil, müslümanların tarafındandır.

Ya hemen Kuran'a inandığını itiraf et ya şikayet edeceğim. Dinsiz taklidi yapan müslümanları hemen atıyoruz forumdan. İtiraf edersen atılmazsın!

:)Benı burdan sen attramazsn.. ben cıkıyorum...NEDEN mi cunku bilginin bittigi yerde sataşma baslar şuan onu yapıyonuz....

Herseyı yanlıs dersenz bu bende böyle bı tepkı olusturur..O kıtabı en az 10 defa okudum....ben napim:( çelişki var mantık hatası var dıyosunz ama bunu temellendıremıyrsunz...benm kendımce sorularım var tabı bekleysdnz gorcektnz

Neyse size mutluluklar..

Sitelerde Paylaş

:)Benı burdan sen attramazsn.. ben cıkıyorum...NEDEN mi cunku bilginin bittigi yerde sataşma baslar şuan onu yapıyonuz....

Herseyı yanlıs dersenz bu bende böyle bı tepkı olusturur..O kıtabı en az 10 defa okudum....ben napim:( çelişki var mantık hatası var dıyosunz ama bunu temellendıremıyrsunz...benm kendımce sorularım var tabı bekleysdnz gorcektnz

Neyse size mutluluklar..

Dur hemen kaçma. Sözünün arkasında dur. 71 nolü iletime cevap vermeden şuradan şuraya gidemezsin. 71 nolü ileti senin turnusol kağıdın. Belki kendini aklarsın.

Sitelerde Paylaş

Neyse size mutluluklar..

Bir müslümanı nasıl tanırsınız her söylediği yalan dır oradan.... :lol:

Adamlar yalan dolan üçkağıt için utanmadan video yapmışlar dağıtım bu kadar basit yaaa..

olmuyor işte...

9 dönüm tarla dağıtılamıyor..

Hoş zaten kızlara yarım payda veremiyorlar..

uymuyor kızlar :lol:

Kurana uymayan müslümanlar bunlar

Sitelerde Paylaş

Neyse size mutluluklar..

Salla çelişkiyi be! Masallar çelişiksiz olsa inanacak mısın? Yılanlar konuşur mu be! Bilginin bittiği yerde sataşma başlar diyorsun bir de utanmadan. Al bakalım buna cevap ver.

Endojen retrovirüsler insanlar ve şempanzelerde tam aynı yerde duruyor!

3 milyar baz var DNA'da. Tam 3 milyar. Virüs herhangi iki nükleotidin arasında girebilir.

3 milyar baz arasından her iki türde de aynı virüslerin aynı bölümde bulunma olasılığı 3 milyarda 1!

Bu ortak atadan geldiğimizin en kesin delilidir. Aksi takdirde aynı yerin tutması kesinlikle imkansız.

Al sana bilimsel makale: http://www.talkorigins.org/faqs/comdesc/section4.html

Sitelerde Paylaş

Dur hemen kaçma. Sözünün arkasında dur. 71 nolü iletime cevap vermeden şuradan şuraya gidemezsin. 71 nolü ileti senin turnusol kağıdın. Belki kendini aklarsın.

3 milyarda 1 de kesın degıldr git ögrende gel....1 olmadıkca kesın yoktur:)

neyse ya sürü halınde saldrmayı cok ii becerıyosnzz...

son mesajım..

Sitelerde Paylaş

Sitelerde Paylaş

3 milyarda 1 de kesın degıldr git ögrende gel....1 olmadıkca kesın yoktur:)

neyse ya sürü halınde saldrmayı cok ii becerıyosnzz...

son mesajım..

Bak sevgili kardeşim. Gördün mü?

Bilimsel makale istedin, sana en baba genetik sitesinden onaylı hayvan gibi makale buldum, sen bilime bahane buldun.

Gördün mü?

Kuran'dan bir şey gösterince hemen bizim yanlış anladığımızı söyleyip Kuran'ı savunuyorsun,

Bilimden bir şey gösterince hemen kıvırıyorsun. Sen Kuran'a ve İslam dinine inanıyorsun. Sadece birkaç şüphen var o kadar.

3 milyarda 1 diyorum aloo! İnsan ve maymunun akraba olmama olasılığı sadece 1/3 000 000 0000 ! İşte sana matematiksel ispat.

Sitelerde Paylaş

Bak sevgili kardeşim. Gördün mü?

Bilimsel makale istedin, sana en baba genetik sitesinden onaylı hayvan gibi makale buldum, sen bilime bahane buldun.

Gördün mü?

Kuran'dan bir şey gösterince hemen bizim yanlış anladığımızı söyleyip Kuran'ı savunuyorsun,

Bilimden bir şey gösterince hemen kıvırıyorsun. Sen Kuran'a ve İslam dinine inanıyorsun. Sadece birkaç şüphen var o kadar.

3 milyarda 1 diyorum aloo! İnsan ve maymunun akraba olmama olasılığı sadece 1/3 000 000 0000 ! İşte sana matematiksel ispat.

Bana cok acımaszca saldrdnz...

İnsanın tesadufen olusma olasılgını bı hesapla mesela DNA dakı genetık şifrelemeyı düşün 1\300000000000000000000000000

şimdi tanrıya inanıyor musun?

Ben 200 küsür mesaj yazdm hıc kımseye hakret etmedım ama en basndan berı hakaret gordum neden cunku onların fıkırlerını şıpp dıye kabul etmedm...

Aklımda şüphelerım var dogru ama bilmeden okumadan buraya gelmedım...

Umarım bana yapmıs oldgnz bu hakaretı herkese yapmazsnz cunku insanlar sizin yuzunzden ateizme yanlış bakcaklar

tarihinde pharmacist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...