Jump to content

kuranda dünyanın şekli.

Recommended Posts

Kehf:

85. O da bir yol tuttu.

86. Güneşin battığı yere varınca, onu siyah balçıklı bir su gözesinde batar buldu. Orada bir kavim gördü.

7. yy cahili güneşi kara balçıklı bir çamura batırır, 21. yy.'ın akıllı geçinenleri bundan bir hikmet, bir anlam çıkaracağım diye yırtınır, durur.

Günümüzde bunları çocuklara masal diye anlatıyorlar, aklı başında hiç kimse de masaldan bilimsel bir gerçek çıkarmakla uğraşmaz, masal der, geçer.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 346
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aklın alamayacağı başkadır, anlamamak başkadır! Aklın alamayacağı demek ben ne yapsam ne etsem onu anlayamam demektir.

Kuranda aklın alamayacağı hiç bir şey yoktur.

Elif lam mim, ha mim

diye başlayan ayetler vardır. Aklımla ben bunların Kurana niye konduğunu bulamadım. Siz bulabilir misiniz?

Sitelerde Paylaş

hz yunus denize atılmış, büyük bir balık onu yutmuş, deniz fırtınalı gece gürültülü ve karanlık her taraftan ümit kesilmiş durumda.. onun duası onu o durumdan kurtarıyor.. bunun cüzi manası ortadadır peki külli manası nedir..?(kendime soruyorum..)

Sitelerde Paylaş

hz yunusun bütün sebepler aleyhinde balık onu yutmuş, deniz fırtınalı gece gürültülü demek ona öyle biri lazımki hem balığa sözünü geçirebilsin hem geceye sözünü geçirebilsin hem denize sözünü geçirebilsin burdanda allahın kudret sıfatına geçtik. Allah o kadar kudretliki denize fırtınaya balığa bizim karşımızdaki sebeplere sözünü geçirebilen büyük ve azametli bir kudret.. peki bu mana o zaman söylenmiş ama bize bir formül verilmiş.. mesela bizim sıkıntılı bir durumumuz var hz. yunusun kıssasını düşündüğümüzde o sebepleri ortadan kaldırıp değiştirebilecek kudret Allahtadır deriz. o kıssada geçen formülü kendimize uyarlamış oluyoruz.. yoksa Allah bize o cüzi hadiselerle külli hakikatler ders veriyor..

Sitelerde Paylaş

Onlar harfler. Cerbailin muhammede okuma yazma öğrettiği aşikardır. A B C gibi harflere bakıpta anlam çıkarmak düşünelemez :)

ne olur dahada küçülme yani ne alaka.. söydeğin akla ve mantığa uyuyormu..

Sitelerde Paylaş

ne olur dahada küçülme yani ne alaka.. söydeğin akla ve mantığa uyuyormu..

Olabilecek en mantıklı açıklaması bu. Kıyametin tarihini şifrelemiş deseydim daha etkileyici olurdu değilmi sizler için?

Kurana böyle mantık dışı haller aldırdığınız için insanlar hep sizi anlamakta zorluk çekmiştir.

Birde nedir bu külli mana ya :) yav manasını çözdükde bu külli mana nerden çıktı :)

Sitelerde Paylaş

Olabilecek en mantıklı açıklaması bu. Kıyametin tarihini şifrelemiş deseydim daha etkileyici olurdu değilmi sizler için?

Kurana böyle mantık dışı haller aldırdığınız için insanlar hep sizi anlamakta zorluk çekmiştir.

Birde nedir bu külli mana ya :) yav manasını çözdükde bu külli mana nerden çıktı :)

demek ki benim de burdan çıkaracağım külli mana söylediğim karşıdakinin anladığı kadardır..

Sitelerde Paylaş

ben çıkıyorum.. biraz kitap oku biraz geliştir kendini böyle olmuyor..

Hmm Kuran dan başka kitaplarda okuyorsun demek ki? Seviyorsun değil mi böyle beynini başkalarının yön vermesini.

Sana bir şey söyleyimmi? Sen yeterki kendine güven ve o zaman peygamberden bile daha iyi anlarsın belki Kuranı. (mecazen)

Sitelerde Paylaş

Hmm Kuran dan başka kitaplarda okuyorsun demek ki? Seviyorsun değil mi böyle beynini başkalarının yön vermesini.

Sana bir şey söyleyimmi? Sen yeterki kendine güven ve o zaman peygamberden bile daha iyi anlarsın belki Kuranı. (mecazen)

Mecazı biraz ciddiye alırsak,

Peygamberin herşeyi bilmesi başka, insanlara bilebilecekleri kadar anlatması başka.

Öte yandan bizde kurandan bilebileceğimiz kadar anlayabiliriz..

Sitelerde Paylaş

Ve yeryüzünü de yayıp yuvarlattı. (79 Naziat Suresi, 30)

dünyanın yuvarlaklığına işaret ettiği düşünülen en bilinen ayet yukarıdadır.ateistlerin kuranda dünya düzdür iddialarına karşılık yukarıdaki örnekte mealci dünyanın yuvarlaklığını savunmuş. dünya kurana göre gerçekten düzmüdür.

Bu ayet, reformist sahtekarların SON YILLARDA çevirdiği meallerde var. Diğer mealler böyle değil, olduğu gibi çevrilmiş.

Bilimsel veriler ortaya çıkınca, Kuran ayetleri de bu verilere göre SAHTEKARCA yorumlanır. Zariyat suresinin 47. ayetinde yapılan sahtekarlığı biliyorsunuz. 'Genişlik sahibiyiz.' ifadesini 'genişleticiyiz' diye çevirmediler mi?

Şimdi bundan 10 sene sonra, 'Evren aslında genişlemiyormuş, bilim dünyası hata yapmış.' diye haber çıksa, bu sahtekar yalancılar, 'Aslında o ayette GENİŞLETİCİYİZ demiyor, yanlış çevrilmiş.' diye hemen geri adım atarlar.

Çünkü bunların amacı, Kuran'ı İŞLERİNE GELDİĞİ GİBİ yorumlayıp, dünyaya pazarlamak. İslam'ın bir ticaret dini olduğunu anlayın artık. İslam bu şekilde reklam ediliyor işte. Kelimeler keyfi şekilde yorumlanıyor. 'Yayıp uzattı' kelimesini 'devekuşu yumurtası' diye çeviriyorlar, bizim cahil halkımız da 'Aaaaa ne güzel mucize.' diye üzerine atlıyor. Her bulduğunun üzerine atlayan İslam ülkelerinin durumu ortada işte. Bu uyduruk mucizelerle sürünüyorlar, yok olmanın eşiğindeler. Kuran çok güzel yardım ediyor onlara!

Sitelerde Paylaş

Bu ayet, reformist sahtekarların SON YILLARDA çevirdiği meallerde var. Diğer mealler böyle değil, olduğu gibi çevrilmiş.

Bilimsel veriler ortaya çıkınca, Kuran ayetleri de bu verilere göre SAHTEKARCA yorumlanır. Zariyat suresinin 47. ayetinde yapılan sahtekarlığı biliyorsunuz. 'Genişlik sahibiyiz.' ifadesini 'genişleticiyiz' diye çevirmediler mi?

Şimdi bundan 10 sene sonra, 'Evren aslında genişlemiyormuş, bilim dünyası hata yapmış.' diye haber çıksa, bu sahtekar yalancılar, 'Aslında o ayette GENİŞLETİCİYİZ demiyor, yanlış çevrilmiş.' diye hemen geri adım atarlar.

Çünkü bunların amacı, Kuran'ı İŞLERİNE GELDİĞİ GİBİ yorumlayıp, dünyaya pazarlamak. İslam'ın bir ticaret dini olduğunu anlayın artık. İslam bu şekilde reklam ediliyor işte. Kelimeler keyfi şekilde yorumlanıyor. 'Yayıp uzattı' kelimesini 'devekuşu yumurtası' diye çeviriyorlar, bizim cahil halkımız da 'Aaaaa ne güzel mucize.' diye üzerine atlıyor. Her bulduğunun üzerine atlayan İslam ülkelerinin durumu ortada işte. Bu uyduruk mucizelerle sürünüyorlar, yok olmanın eşiğindeler. Kuran çok güzel yardım ediyor onlara!

Müslüman ülkelerinin bu halde olmalarinin ne Allah ile nede Kuran ile bir alakasi yok. Bazilari insanlardan rant elde etmek icin onlari aptallastirmis ve gelismelerine izin vermemistir. Aradan ne kadarda az biraz zeki insanlar cikip kendilerini kurtarmis olsada ayni sey büyük bir cogunluk icin gecerli olmamistir. Öyle birseyki insanlar kendi kafalarini calistiracagina hep birisi calistirsin ve sonrada bize anlatsin ayagindalar. Yan gelip yatmalarida cabasi tabiki. Para ve kadin delisidir bir coguda. Zekat gibi insanlara faydali olacak seylerdende hep uzak durmuslardir.

Ben bazi ateistlerin sirf tüm bunlardan dolayi müslümanliktan uzaklastiklarini cok iyi biliyorum. Cevrede yasanan olaylar onlari hergün dinden dahada uzaklastirdi ve bugünki inanislarina sahip olana kadar devam etti.

Müslüman ülkelerin %99 u aptal desem yeri var. Bazi insanlar her ne kadar iyi niyetli güzel insanlar olsada bu onlarin aptal olmadiklari anlamina gelmez. Inandiklari degerleri analarindan babalarindan oldugu gibi kabul edip herhangi bir sorgulamaya girismeyen ve yan gelip yatmayi aliskanlik haline getiren toplulugun durumu daha nasil adlandirilabilirki.

Kimsenin tüm bunlari yaraticiya mal etmesine izin vermedim ve aslada izin vermeyecegim.

Sitelerde Paylaş

Sen yazdığın iletiyi de unutuyorsun. Alzheimer tedavisi görmen gerekebilir. 24 saat mi akıp gidiyor güneş ? Konuşmaya bile değmezsin aslında ..

Ben sana daha birşey demiyorum. Okuduğunu anlayacak kapasite bile yok sende. Kalkmış bir de beni üstüne alzheimer olmakla itham ediyorsun. Maşallah ukalalığa gelince dil papuç gibi...

Ama mantık, bilim, ilim nefse kul olmuş benliklerde kaybolmuş gitmiş...

Sitelerde Paylaş

Bir deli (Muhammed) kuyuya bir taş atmış. Bizim akıllılar (müslümanlar) da çıkarmaya uğraşıyorlar. Yok niye elif lam mim demiş, niye böyle söylemiş olabilir, biz kavrayamayız bunları v.s...v.s.....

Sizi 21 yüzyılın gerzekleri seçtim. Bu çağda 1400 yıl önce yazılan saçma sapan bir kitaba bu kadar anlam yükleme çabasında olanlara sadece bu ifade yakışıyor. Kimse kusura bakmasın.

Sitelerde Paylaş

Ben sana daha birşey demiyorum. Okuduğunu anlayacak kapasite bile yok sende. Kalkmış bir de beni üstüne alzheimer olmakla itham ediyorsun. Maşallah ukalalığa gelince dil papuç gibi...

Ama mantık, bilim, ilim nefse kul olmuş benliklerde kaybolmuş gitmiş...

Anlayan anladı zaten senin beyinsiz olduğunu. Kendi yazdığı ayeti inkar eden, güneşin dönüşünü 24 saat olarak belirleyen bir aptalla fazla yazışmak yanlış olur..

Sitelerde Paylaş

Güneş de bir karar yerine doğru akıp gitmektedir. Bu üstün olan ve bilenin takdiridir. (yasin-38)

Güneş ayette ifade edildiği gibi hareketini bir yöne doğru yapmaktadır. Saatte 700.000 km'den daha büyük bir hızla Solar Apex ismindeki yörünge boyunca Vega yıldızına doğru hareket etmektedir.

Kendisine tayin edilen bu rota üzerinde karar yerine doğru akıp gitmektedir. Elbette bu üstün ilim sahibi olan Allah'ın takdiridir.

Bunun aksini düşünmek zırvalamaktan başka birşey değildir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...