Jump to content

kuranda dünyanın şekli.

Recommended Posts

Nebe 6 - Biz yeryüzünü bir beşik yapmadık mı? 7 - Dağları da birer kazık kılmadık mı?

Yere örtü yayarsın, oynamasın diye üzerine taşlardan ağırlık koyarsın. Veya örtünün kenarlarına kazık çakarsın. Bundan daha açık bir düz dünya görüşü olabilir mi?

bu en uçuk olanıydı.kenarından bile geçmiyor,yorum yorum.ayet diyorum.düz olduğunu yazan ayet.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 346
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

iyide ayette dünyanın düzlüğünü belirten hiçbirşey yok.bir kere o hikaye baştan sona fantastik.ikincisi,büyük bir bataklıkta göneşi batarken seyretmek aynı izlenimi verir,üçüncüsü bu dünya ile ilgili bilgi veren bir ayet değil.sen buayetle geliyorsan yazık sana.en cahil dindar yapmaz.birde beyniniz bilimin ışığında yeşermiş bireylersiniz,cık olmadı.

Bak yukarda Nebe 6 yı arkadaş vermiş. Zulkareyn i örnek verdiğim için kızmışsın. Grup olayına falan girmişsin. Zulkareyn daha sonra da güneşin doğduğu yere gider ve şansa bakki orada da bir kavim vardır. Bak bakalım o kavimin ilginç bir özelliği var mı?

Sitelerde Paylaş

Bak yukarda Nebe 6 yı arkadaş vermiş. Zulkareyn i örnek verdiğim için kızmışsın. Grup olayına falan girmişsin. Zulkareyn daha sonra da güneşin doğduğu yere gider ve şansa bakki orada da bir kavim vardır. Bak bakalım o kavimin ilginç bir özelliği var mı?

kızmak ne haddime,amma velakin ateistlere güvendim dünya düz olduğunu müslümanların gözüne sokalım dedim.zannettimki ateist arkadaşlar sallamazlar ayet vardır mutlaka ama gelmedi ayet.müslümanlar karşısında komik duruma düşüyoruz.ondan gerildim.

Sitelerde Paylaş

kızmak ne haddime,amma velakin ateistlere güvendim dünya düz olduğunu müslümanların gözüne sokalım dedim.zannettimki ateist arkadaşlar sallamazlar ayet vardır mutlaka ama gelmedi ayet.müslümanlar karşısında komik duruma düşüyoruz.ondan gerildim.

Okuyan okuyor merak etme, onlar gülerler :lol:

Sitelerde Paylaş

neden bilim adamları vakti zamanında çöpten sinek oluştuğunu düşünüyorlardı.çünkü öyleolduğunu tahmin ettikleri için,neden artık biz öyle düşünmüyoruz.çünkü öyle değildi

Sen Hz. Bilimadamı'na (s.a.v) nasıl 'yanlış söylüyordu' dersin bre kafir. Hakaretlerinizi kendinize saklayın. İşiniz gücünüz hakaret. Edepsizlik.

Mecazen diyorlardı kuzum mecazen.

Aslında sineğin sağlık açısından zararlı olduğunu, pis ortamlarda daha çok çoğalıp mikrop ürettiklerini demişlerdi canım benim.

Evet tekrar bakıyorum cümleye: Aaa evet bu anlam çıkıyor. Başka anlam çıkması imkansız.

Ama yooo, illaki açık arayacaksınız. Sizin gibi kafirleri vinçlerde sallandırmak lazım.

Hz. Bilimadamı sizin gibiler için şöyle diyor: Bilim, bilim insanlarının olana dek öldürün.

Siz birer fitneci olduğunuzçün pisliksiniz bu açıdan.

Hem demişse demiş size ne.

Hz. Bilimadamı'nın öğretilerinden haberiniz var mı sizin aşağıların aşağısı yaratıklar?

Senin dinin sana benim bilimim bana.

Hoş görülüdür Hz. bilimadamı. Hoşgörü biliminin öncüsüdür. Bunu da belirtmem gerek. Bakın, bakın da hoşgörü öğrenin.

Hem senin askerlik arkadaşın mı Hz. Bilimadamı da Bilimadamı diye bahsediyorsun.

Siz Hz. Bilimadamı'nın arabasındaki mübarek çamura kurban olun kurban.

Hoşgörüm gereği sevgilerimi sunarım.

Selamlar.

tarihinde Ulaş'ın sesi bu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bu en uçuk olanıydı.kenarından bile geçmiyor,yorum yorum.ayet diyorum.düz olduğunu yazan ayet.

Yeryüzünü beşik yaptık, dağları da kazık yaptık diyor. Sen nerede küre şeklinde beşik gördün?

Daha ne kadar açık yazacak? Yeryüzünü düz yaptık yazsa ona da insan öyle gördüğü için yazmış dersiniz.

Sitelerde Paylaş

döşemek;

döşemek

Bir tabanı, tahta, karo, mermer vb. yapı gereçleriyle kaplamak;

Kumaş, halı vb.ni bir yeri iyice örtecek biçimde sermek

Bir ev veya dairenin oturulabilir duruma gelmesi için gerekli eşyayı oraya yerleştirmek

Örnek: On parça eşya ile döşeyip süslenmiş yaz evi... R. N. Güntekin

Boru, kablo vb. yerleştirmek

Örnek: Bir taraftan da raylarımızı döşüyorduk. F. R. Atay

olmadı kardeş.döşemekten düz manası çıkarmak gerçekten eğip bükmek.ateistlerden bilimsel tavır beklerim.ayeti ortaya çıkarırlar,ayette düz yazar.

Dünya Yuvarlaktır diyen onca insanı boşuna öldürdüler desene..

Hoş Hristiyanlar ve Firavunlar dünyanın yuvarlak olduğunu biliyıordu..

Dünya Güneşin etrafında dönüyor dediğinde Galileo..hristiyanlar onu mahkum edince...

islam halifesi..mahkum etmeyin dünya yuvarlaktır dedi..güneşin etrafında dönüyor dedi..

Hatta kuran da kaç tane yerde Dünya yuvarlaktır lafı geçer..

hatta Buharlı trenin de Muhammed tarafından bulunduğu rivayet edilmektedir..

Şimdi Bu düz kelimesi.. Türkçe düz mü? arapça Düz mü Çince şenkcanvak mı? olacak kuranda?

O dönemde henüz Ü harfi icad edilmediyse Düz nasıl yazılmalı..

Allah ın bir işi varmış bene hep merak ederdim..

Milyon yıldır ne yapıyor bu diye..

Ama söyleyeyim karo döşemek fazla para getirmez..

Yatak döşeme de para getirmez..

Top döşemek çaizdir..Topu şöyle bir döşemeli..

Yattak yada karo döşemek yerine küre döşemeli

Bu küre döşeme çok para getiriyor..

Dondurma bile alabilir.

Küre döşediği zaman yuvarlak olduğu anlaşılmaz..

Yatak gibi yaymak ta dairesel bir harekettir...

Nehir yatağı derler ben o yatakta uyuyamıyorum sırtıma batıyor..

Nehir yatakları genelde yuvarlak olarak yükselir.. suyun nehir yatağında nasıl dairesel hareket

yapabildiğini anştayn bulmaya çalışmaktadır.

Sitelerde Paylaş

Bakara 22- Elleziy ceale lekümü l arZa FİRAŞa... Yeryüzünü sizin için bir firaş yapmış. Bu ayette yeryüzünü tarif ederken firaş kelimesini kullanmış. Firaş, yere yayılan yaygı, örtü, yatak yani döşek gibi anlamlara gelebilir. Bunların hiçbirisi yuvarlak küre şeklinde değildir. Hepsi düzdür.

Sitelerde Paylaş

Bakara 22- Elleziy ceale lekümü l arZa FİRAŞa... Yeryüzünü sizin için bir firaş yapmış. Bu ayette yeryüzünü tarif ederken firaş kelimesini kullanmış. Firaş, yere yayılan yaygı, örtü, yatak yani döşek gibi anlamlara gelebilir. Bunların hiçbirisi yuvarlak küre şeklinde değildir. Hepsi düzdür.

Tarih sanki şahit değil gibi herşeye..yalanın bini bin para..

Cehennemin palavra olduğunu ve öyle bişey olsa... bir tek müslümanın bile kurtulamayacağını oradan bilirler..olmadığını bildiklerinden basarlar yalanı..

oynadıkları tiyatro saf halkı kandırmak emellerine alet etmek içindir

Dünya Yuvarlak diyorduk derler.. cep telefonunu bile bilirler....

hatta saturne gidecek aracın ismi bile yazıyordur.. hele o gün gelsin bilim adamları o aracın bi ismini yazsınlar..hemen aracın ismi şuydu onu demek istiyordu diye bıulurlar

tarihinde abdullahabdal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ayet istiyorum yorum değil,kafadan salla uydur gitsin.nerde yazıyor.

kafadan salıyan ben deyilim sensin bu kadar ayet sundular sana hala yok düz yazmadığı için kabul etmiyorsun mesala biz mili takımızı tutrken iyi oynadığı içimi tutuyoruz bizi rezil etsede türk mili takımı olduğu için tutuyoruz sende bu örnekte olduğu gibi allahın seni rezilde etse allahı savunuyorsun banane banane o benim allahımdır çocukca savunuyorsun yahu allah olsa biz delimiyizki inanmıyalım bi senmisin akılı olan allahın haberi bile yok sen onu savunuyorsun allah öldü hani o tuzak kuranların en hayırlısı allah varya onu kendi tuzağına düşürmüşler şeytan cinler ateistler zebenide yanlışlıkla tokmağıyla bi vurmuş cehnemin dibine gitmiş duymadınmı burda vıdı vıdı edeceyine bir haberlere göz atsan iyi olcak :)))

Sitelerde Paylaş
Boru, kablo vb. yerleştirmek

Örnek: Bir taraftan da raylarımızı döşüyorduk. F. R. Atay

Önemli bir örnek!

Tümseklere de ray döşenir, yol yapılır.

Yeryüzünü beşik yaptık, dağları da kazık yaptık diyor. Sen nerede küre şeklinde beşik gördün?

Daha ne kadar açık yazacak? Yeryüzünü düz yaptık yazsa ona da insan öyle gördüğü için yazmış dersiniz.

Beşik deyince aklına ilk ne geliyor? Salla(n)mak. Beşik benzetmesi yaparak yeryüzünün sarsılan bir şey olduğu ifade edilmek istenmiş olabilir mi? Bir sonraki ifadeye bakalım: "Dağları da kazık yaptık". Kazık ne için çakılır? Bir şeyin sarsılmasını önlemek için değil mi?

Sitelerde Paylaş

Beşik deyince aklına ilk ne geliyor? Salla(n)mak. Beşik benzetmesi yaparak yeryüzünün sarsılan bir şey olduğu ifade edilmek istenmiş olabilir mi? Bir sonraki ifadeye bakalım: "Dağları da kazık yaptık". Kazık ne için çakılır? Bir şeyin sarsılmasını önlemek için değil mi?

Dağların oluşumu (volkanik dağlar hariç. ki sanıyorum volkanik dağlar da genelde levha sınırlarında şey ediyor) levha hareketlerine bağlı.

Aynı zamanda dağların varlığı dünyanın sarsılmasına engel bir oluşum değil.

Yer kabuğu sarsılmazsa/hareket etmezse dağlar oluşmaz.

Mesela Konya Ovası düzdür. Sarsılmaması için dağlar pek de kazık gibi çakılmamıştır; ama dağların olduğu yerden, sarsıntı açısından çok daha güvenlidir. Çünkü sarsılmaz. Levha hareketleri sınırlıdır. Ege kıyıları pek bir dağlık bölgedir fakat orada deprem şettirir.

Demek ki sarsılmaması için dağlar kazık gibi çakılmamıştır. Aksine dağlar varsa sarsıntı vardır.

Sarsılmasın diye dağlar kazık gibi çakılmış olsaydı, dağların olduğu yerde sarsıntı olmaz, düz ovalar sarsıntıdan yaşanmaz yerler haline gelirdi.

Söylediğin şey ayetin üfürme olduğunu ispatlamaktan başka bir şey değil.

Sadece sen bunun farkında değilsin.

Sen 1.400 yıl beride kalmış bir putun kölesisin. O ne demişse fikirlerini ona göre şekillendimrek zorundasın. Aklına gelebilecek tüm bilimsel gelişimleri de.

Daha detaylı bilgi için lütfen jeologunuza başvurunuz.

Sitelerde Paylaş

Önemli bir örnek!

Tümseklere de ray döşenir, yol yapılır.

Uyutmak ve uyumak :lol:

Sitelerde Paylaş

Yeryüzünün sarsılan bir şey olduğunu 1 milyon yıl önce yaşayanlarda biliyordu. Kuran'ı yazan vatandaş dağların sarsılmayı engelleyen kazıklar olduğunu sanıyormuş. Tıpkı, pikniğe gidip örtüyü yaydıktan sonra örtü oynamasın diye etrafına taş koyman gibi.

Kaldı ki, okyanusların dolmaması (yani hayatın devamı) için yeryüzünün sarsılması gereklidir. Tektonik hareketler olmasa okyanuslar bir kaç yüz milyon yılda dolar.

Bu ayetin neresinden tutsan elinde kalıyor.

tarihinde gokmavi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu arkadas bu konuya "kitapta dunya yuvarlaktir yaziyor" diye baslamamismiydi??? Nasil oldu da "kitapta dunya duzdur yazmiyor" noktasina geldi, ben orayi kacirmisim. Arada kitabin yuvarlaklik iddiasi kaynamis.

evet öyle zannediyordum ama yazmıyormuş.kuranda dünya yuvarlaktır diye bir ayet yok.bazı hocalar kıvırmışlar tabi.şimdi ise ateist arkadaşlara güveniyorum.onlar kuranın dünyanın düz olduğunu yazdığını öğretmişlerdi.ama gel göeki düz olduğunu yazan ayeti bulamıyoruz.aslında ben ateistlere çok güvendiğim için eminim.mutlaka düz yazıyordur.sadece ayeti bulamadık.

Sitelerde Paylaş

Sen Hz. Bilimadamı'na (s.a.v) nasıl 'yanlış söylüyordu' dersin bre kafir. Hakaretlerinizi kendinize saklayın. İşiniz gücünüz hakaret. Edepsizlik.

Mecazen diyorlardı kuzum mecazen.

Aslında sineğin sağlık açısından zararlı olduğunu, pis ortamlarda daha çok çoğalıp mikrop ürettiklerini demişlerdi canım benim.

Evet tekrar bakıyorum cümleye: Aaa evet bu anlam çıkıyor. Başka anlam çıkması imkansız.

Ama yooo, illaki açık arayacaksınız. Sizin gibi kafirleri vinçlerde sallandırmak lazım.

Hz. Bilimadamı sizin gibiler için şöyle diyor: Bilim, bilim insanlarının olana dek öldürün.

Siz birer fitneci olduğunuzçün pisliksiniz bu açıdan.

Hem demişse demiş size ne.

Hz. Bilimadamı'nın öğretilerinden haberiniz var mı sizin aşağıların aşağısı yaratıklar?

Senin dinin sana benim bilimim bana.

Hoş görülüdür Hz. bilimadamı. Hoşgörü biliminin öncüsüdür. Bunu da belirtmem gerek. Bakın, bakın da hoşgörü öğrenin.

Hem senin askerlik arkadaşın mı Hz. Bilimadamı da Bilimadamı diye bahsediyorsun.

Siz Hz. Bilimadamı'nın arabasındaki mübarek çamura kurban olun kurban.

Hoşgörüm gereği sevgilerimi sunarım.

Selamlar.

yok bu yazıdanda dünyanın düz olduğu ayetini çıkaramadım.

Sitelerde Paylaş

yahu keşke yazsa madara olduk şurda.ama buda olmadı,beşiğin çeşitli şekilleri var,ama temel hareket sağa sola yapılan harekettir.yani bu ayete göre dünya beşik gibi sallanıyorda,allahtan dağlar var,toprak altındaki kazığa benzer uzantıları ile bu sallanmaları önlüyor.kim inanır buna ya,dağ bikere toprağın üzerindedir,dağın kazık gibi kökümü olur.bilimden hiç haberi yokmuş bu kuran yazarının.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...