Jump to content

Kurandaki çelişkiler

Recommended Posts

56 dakika önce, GizliKim yazdı:

Burada top oynuyorduk top öbür foruma kaçmıştı bende almaya gidim de geleyim dedim 

Beni özlediniz mi ?

Sen ışid e katılıp  cihat yapsana ne duruyorsun burada.  Yoksa arap putuna ihanet edip ona şirk mi koşuyorsun bak put senin gibiler için ne demiş 

:39 - Ortalıkta fitne kalmayıp, din tamamıyla Allah'ın dini oluncaya kadar onlarla savaşın. vazgeçerlerse muhakkak ki, Allah yaptıklarını görür.

Bak put senin için neler demiş nasıl karşı çıkarsın buna yoksa bu dünya sana tatlı mi geldi ?

9:38 -

Ey iman edenler! Size ne oldu ki, "Allah yolunda cihada çıkın." denilince olduğunuz yere yığılıp kaldınız. Yoksa ahiretten vazgeçip dünya hayatına razı mı oldunuz? Fakat dünya hayatının zevki ahiretin yanında ancak pek az birşeydir.

tarihinde Charles dawkins tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 391
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

28 dakika önce, Charles dawkins yazdı:

Sen ışid e katılıp  cihat yapsana ne duruyorsun burada.  Yoksa arap putuna ihanet edip ona şirk mi koşuyorsun bak put senin gibiler için ne demiş 

:39 - Ortalıkta fitne kalmayıp, din tamamıyla Allah'ın dini oluncaya kadar onlarla savaşın. vazgeçerlerse muhakkak ki, Allah yaptıklarını görür.

Bak put senin için neler demiş nasıl karşı çıkarsın buna yoksa bu dünya sana tatlı mi geldi ?

9:38 -

Ey iman edenler! Size ne oldu ki, "Allah yolunda cihada çıkın." denilince olduğunuz yere yığılıp kaldınız. Yoksa ahiretten vazgeçip dünya hayatına razı mı oldunuz? Fakat dünya hayatının zevki ahiretin yanında ancak pek az birşeydir.

İyi de müslümanlar bana ateist diyor sizde müslüm diyorsunuz yani ortada kaldım :) Kimse beni kabul etmiyor

Sitelerde Paylaş
14 minutes ago, GizliKim said:

Yahu zamirlere tüküreni görmedim soft olmalısın ne bu kin nefret anlamadım ki.Sizlerden ne güzel hoşgeldin cümleleri duymak ne hoş olurdu

Sen bir espri yaptın, ben de karşılık verdim. Hemen benden nefret ediyorsunuz, bana kin duyuyorsunuz demenin nedeni nedir? Bu ne alınganlık!

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

Marine kardeş yazdıklarının hiçbiri birbirini tutan cinsden çelişkiler  değil okurken çelişki dediklerinin arasında hiçbir çelişki yok

Örneğin

BAKARA 62. Şüphesiz iman edenler; yani yahudilerden, hıristiyanlardan ve sâbiîlerden Allah’a ve ahiret gününe hakkıyla inanıp sâlih amel işleyenler için Rableri katında mükâfatlar vardır. Onlar için herhangi bir korku yoktur. Onlar üzüntü çekmeyeceklerdir.

ALİ İMRAN 3/85. Kim İslam’dan başka bir dine yönelirse, onunki kabul edilmeyecektir. O ahirette de kaybedenlerdendir.

Hangisi doğru?

Böyle saçma  bir soru olabilir mi ayetlerin ikiside aynı şeyi söylüyor ve yazdıklarının yüzde 90 sanı bu şekilde 

Sitelerde Paylaş
  • 3 months later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...