Jump to content

Ölüm Gerçeği

Recommended Posts

Hayatı ve yaşamayı o kadar seviyorsunuz ki binlerce yıl yaşamak istiyorsunuzdur.

İstediğinize inanın ya da inanmayın, istediğiniz gibi yaşayın farketmez er ya da geç öleceksiniz.

Kibirli ateistler aslında o kadar acizler ki. Ölüm zamanlarını ve şekillerini bile bilmiyorlar. Ne bir saniye ileri ne de geri alamazlar. Ölüme biliminiz de çare bulamıyor. Ne kadar acı bir durum. Bu hayat bitecek! belki 1 sn, belki 1 dk,belki 1 saat,belki 1 gün,belki de 1 yıl sonra elbet bitecek.

Çok güçlüyseniz buna bir çare bulun ya da engelleyin. Çok acizsiniz farketmiyormusunuz?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 617
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ne kadar ilginç değil mi? Şu kısacık boş dünyada bile, yaratıcıya asi olanlar var. Ölüp cehenneme gitmeyi, şu dünyada kısacık ömürde kulluk yapmaya tercih ediyorlar. O kadar aciziz ki, düşündükçe Alalh'tan bir daha korkuyor, O'na sığınıyorum. Sadece bir kalp, nefes aldığımız ciğerlerimiz var, onlar da susacak birgün. Bütün yaşamımız pamuk ipliğine bağlı.. Zengin de olsak, fakir de öleceğiz ve asıl sonsuz hayatımıza başlayacağız. Bunu bildikleri halde inkar edenlere anlam veremiyorum. YA VARSA sorusunu sormadan, hayatın anlamsız bir maddeler silsilesi olduğuna inanıyorlar.

Bu dünyayı boşverip, sonsuz hayatı düşününce, ömür göz açıp kapamaktan bile kısa kalıyor...

Ateistler, zarardalar...

Sitelerde Paylaş

Ne kadar ilginç değil mi? Şu kısacık boş dünyada bile, yaratıcıya asi olanlar var. Ölüp cehenneme gitmeyi, şu dünyada kısacık ömürde kulluk yapmaya tercih ediyorlar. O kadar aciziz ki, düşündükçe Alalh'tan bir daha korkuyor, O'na sığınıyorum. Sadece bir kalp, nefes aldığımız ciğerlerimiz var, onlar da susacak birgün. Bütün yaşamımız pamuk ipliğine bağlı.. Zengin de olsak, fakir de öleceğiz ve asıl sonsuz hayatımıza başlayacağız. Bunu bildikleri halde inkar edenlere anlam veremiyorum. YA VARSA sorusunu sormadan, hayatın anlamsız bir maddeler silsilesi olduğuna inanıyorlar.

Bu dünyayı boşverip, sonsuz hayatı düşününce, ömür göz açıp kapamaktan bile kısa kalıyor...

Ateistler, zarardalar...

Ahh bir anlasalar!

Sitelerde Paylaş

YA VARSA sorusunu sormadan

Sana garanti veriyorum Doğrucu eğer bir yaratıcı varsa bu gökten indiği sanılan kitaplardaki cahil tanrı değil. AMA EĞER VARSA işiniz zor, zopa sizi bekliiyor aklınızı kullanmadığınız için

Sitelerde Paylaş

Sana garanti veriyorum Doğrucu eğer bir yaratıcı varsa bu gökten indiği sanılan kitaplardaki cahil tanrı değil. AMA EĞER VARSA işiniz zor, zopa sizi bekliiyor aklınızı kullanmadığınız için

Sululuk yapmaktan başka işiniz yok. Bir düşünür insan, biraz akıl eder, koskoca evrene geliş amacımız ne diye. Tabi Allah herkese akıl veriyor ama düşünmek herkese nasip olmuyor...

Okuyup bilim adamı olunur ama aklını kullanıp Allah'a inanmayan bir insan ancak kitap yüklü eşek olabilir...

tarihinde Doğrucu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sululuk yapmaktan başka işiniz yok. Bir düşünür insan, biraz akıl eder, koskoca evrene geliş amacımız ne diye. Tabi Allah herkese akıl veriyor ama düşünmek herkese nasip olmuyor...

Okuyup bilim adamı olunur ama aklını kullanıp Allah'a inanmayan bir insan ancak kitap yüklü eşek olabilir...

İyi okumuyorsun, bir daha oku.

-----------------------

Ha yaratıcı istiyorsan KUTANKU'ya gel. O sana mirası da tam olarak paylaştırır. Zinanın suç olmasını istiyorsa da ona uygun, dalga geçilmeyecek kanun kor.

Sitelerde Paylaş

ne yaparsın eğer varsa?

Vallahi pek sadist değilimdir ama ilk yediğiniz birkaç sopayı zevkle seyrederim, sonra çığlıklarınız arttıkça size üzülürüm ve belki de KUTANKU ya sizi affetmesi için dua ederim ama vebalini aldığınız kişileri düşünerek duadan vazgeçer seyretmeye devam ederim :lol:

Sitelerde Paylaş

İyi okumuyorsun, bir daha oku.

-----------------------

Ha yaratıcı istiyorsan KUTANKU'ya gel. O sana mirası da tam olarak paylaştırır. Zinanın suç olmasını istiyorsa da ona uygun, dalga geçilmeyecek kanun kor.

Sen "kesinlikle bir tanrı yok" diyor musun? Bunu merak ettim...

Sitelerde Paylaş

Agnostik misin? Bir tanrı var ama dinlerdeki değil diyen bir deist mi?

Peki Kuran'a inanmıyorsun, neden İncil'e de inanmıyorsun? Neden hristiyan olmuyorsun?

Ben farketmezciyim. Bu forumda yazan herhangi bir insanı al. Hangisini istiyorsan kabulum. Bunlardan hiçbiri bu kadar kötü kitaplar (Kuran, incil, tevrat vb) yazamaz. Bir ara dedimki yahu tamam vicdan yönünden akıllara zarar ama belki yaratan kötüdür. Ama bu da çözüm değil. Evet tanrı kötü olabilir ama cahil olamaz. Hukuk, jeoloji, bioloji, suç bilimi, mantık, matematik, sosyoloji vb konularda yaptığı fiili hataların haddi hesabı yok.

Dolayısıyla senin söylediğin veya diğerlerindeki tanrılar komik kalıyor. Eğer bir yaratan varsa tek kutsal olan şey bize verdiği akıldır.

Bak sana daha basit anlatayım.

Bak müslümalarla Allah kitap gönderdiği halde ve konuya kitabında değindiği halde evlilik yaşı konusunda anlaşamıyorsun. Ama benimle yaş konusunda anlaşıyorsun. Niye? Çünkü ikimiz de aklımızı kullanıyoruz. Neymiş, yaratan varsa kutsal kitap göndermemiş sadece ve sadece akıl vermiş.

Not:Samimi yazdım sulu cevap verilmesi ayıp olur.

Sitelerde Paylaş

Peki bir tanrı var diyorsun. Peki neden seni bu dünyaya göndermiştir tanrı? Mesela git yaşama deneyimini tat, sonra öl diye mi? Kendisine kul olup, dediklerine uyman için mi?

tarihinde Doğrucu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...