Jump to content

Bir Pedofili Ayeti Daha!

Recommended Posts

• İleti 363
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kuranla ilgili tartışmaları oldum olası hiç sevmem.

Çok basit ve kolaya kaçmak görürüm.

Ancak bu başlıkta dönen şeyler hiç hoş değil.

Birincisi hiç alakası yokken ayetteki cinsellik imasının yetim kızlarla sınırlandırılmayıp, zavallı çocuklara da kaydırılması.

İkincisi de bu kaymadan sonra gelişigüzel bir serbest atışın başlatılması.

Bu ayette zavallı çocuklar ifadesine cinsellikle ilgili zerre kadar ima yüklenemez.

Yetim kızlar konusuna gelince. Cinselliğe çekilebilir.

Bu noktalar belirtilsin.

Böyle zafer olmaz.

Peki şu cümledeki esmerler evliliğe dahil midir;

Kendilerine yazılanı vermediğiniz fakat evlenmek istediğiniz sarışınlar ve esmerler,kumrallar hakkında fetva kitaptadır.

Ne siniri be? Sinir filan yok. Saçmalayana saçmalıyorsun derim. Ben kimseye sinirlenmem. Sinirlenince harfler dik dik mi bakıyor, nerden anlıyorsun? :lol:

Ergenliğe öyle şak diye girilmez. Doğada sürprizler olduğunu herkes bilir. Kimse işi şansa bırakmaz. Şimdi: Adet demek yumurtayı beslemeye hazırlanan rahmin, yumurtanın döllenmemesi üzerine hazırlığını dışarı atmasıdır. Tam ilk adetini görecekken yumurta döllenirse adet olmaz. Bir bakarsın hiç adet görmeden hamile!

Zaten ayetin çocuk eşlerle ilişkili olması bundan. Çocuk o kadar küçük ki, adet olmuyor. Fakat evli! Her an kalabilir! Köfteyi hâla çakmadıysan bilemiyorum...

Sübyancılığın kokusu ortalığı sardı be! Burun bari çalışması lazım!

Ergenlik için belli bir yaş vardır misal 14 diyelim biz burada ayetin 14'te öncesinden mi yoksa sonrasından mı bahsettiğini tartışıyoruz,bilirim elbet ergenliğe şap diye girilmeyeceğini.

Çaktım elbet ama ben azıcık bile kıvırma imkanı varsa o ayetle uğraşmam,benim uğraştıklarım vurdu mu oturtan türden.Talak 4 ile ilgilenmiyorum çünkü adam hastalıktan dolayı der geçer,ben de biliyorum İslam'da bal gibi sübyancılık olduğunu ama birazcık bile kıvırma imkanı varsa adam ayeti kıvırır,ne yaparsan yap,o yüzden derinlemsine incelerim herşeyi.

Fenerbahçe taraftarı, takımlarının bu sezon, geçen sezon Fenerbahçe'yi yenen Real Madrid, Lyon ve Porto ile aynı gruba düşmesini istiyor.

Burada sayılan takımlardan Fenerbahçe'yi geçtiğimiz sezon yenenler arasında sadece Real Madrid mi var, yoksa ilk ikisi ya da üçü birden mi var; bu belirsiz.-Alinti-

Belirtilmedikce belirsiz degildir. Yani yukaridaki cumlede "fenerbahce'yi yenen sadece Real Madrid degil, ayni zamanda Lyon ve Porto'dur.

Eger bu belirtilecekse cumle degisik yazilir. yani "Fenerbahce taraftarlari, takimlarinin bu sezon lyon ve porto, birde fenerbahceyi yenen R.M ile ayni gruba dusmesini istiyor" denir.

Aynen öyle hocam ama Kur'an'daki cümle tam da örnekteki cümle gibi.Senin yazdığın cümle gibi olsa kimse kalkıp da bu ayet sübyancılıktan bahsediyor diyemez ama bu şekilde işine gelen sübyancılıktan bahsediyor der,işine gelmeyen bahsetmiyor der geçer,Kur'an'ın böyle bir cümle sarfetmesi bile Tanrı'dan olmadığının kanıtıdır.

Sitelerde Paylaş

Eğer öyleyse haklısınız,benim bu konularda pek bilgim yok

Sen şimdi cidden anlamadın mı?

Bak bilader. Açıkça anlatayım o zaman. Bir kız zamanı gelince, ki bazen şaşılacak kadar erken de olabiliyor, doğa sürpriz yapıyor, yumurtalıklarında zaten var olan yumurtalar olgunlaşıp yumurtalığı terkeder. Rahim de olası bir döllenme durumu için hazırlık yapar. Zigotu besleyebilmek için rahim duvarlarını besler. Döllenme gerçekleşmezse yumurta ve yapılan hazırlık dışarı atılır, buna adet denir.

Şimdi: Kız hiç adet görmedi. Ama evli. Yani buna evlilik denirse. Bir adam kızı almış evine, yatağında yatırıyor. Daha hiç adet görmedi. Tam ilk adetini görecekti, fakat yumurta döllendiği için hazırlık boşa gitmedi. Rahim döllenen yumurtayı beslemeye ve zigot oluşturmaya başladı. Hiç kimsenin haberi yok! Normalde adet görecekti, ama göremedi!

Okulda seçmeli seksoloji dersi yok diye bu kadar cahil de kalınmaz bilader!

Sitelerde Paylaş

Ya herakles bırak allasen... Kuran yasaklamamış o yüzden herkes 6 yaşında kızlarla evleniyor. Yasaklasaydı bu evlenmeler olmazdı. Baksana heryer bebek gelinlerle dolu. Daha dün komşunun kızını okula yazdırırken oradan çıkıp nikah dairesine gittiler. Hep ateistlerin bu kuranı böyle anlamalarından oldu bence. Yoksa ateistler bu işe karışmadan önce bu evlilikler yoktu.

Bir gerçeği anlatayım o zaman sana;

Bitlisteyim Askerlik görevimi yapıyorum gezici bir timiz bir üsbölgesinde operasyon sonrası konaklıyoruz bu üsbölgesinin sınırlarında korumakla yükümlü olduğu 5 tane köy var neyse uzatmıyorum bir telefon geliyor karakola bir kadın kızımı satıyorlar yardım edin benim söylediğimi söylemeyin kocam beni öldürür diyor ve adresi veriyor ama karakoldaki askerler pusu ve nöbet görevleri yüzünden yetersiz olduğu için bizim tim den 6 kişi ve karakoldan 10 askerle beraber bir tim oluşturulup köye gidiliyor işin özüne gelecek olursak 45-50 yaşlarında bir amca 3 büyük baş hayvan karşılığı 11 yaşında kızla evlenmek istiyor babası onay veriyor bu onayıda şipalli(gerçek adı bu ne isimler gördüm hepsini şıh koymuş dediler adam pis sallıyor yada bi anlamları var bilmiyorum) adındaki şıh tan onay alarak veriyor tim komutanımız bağırıp çağırıyor 11 yaşında kız evlendirilirmi diye adamın verdiği tek cevap peygamberimiz de yapmış doğru olmasa yaparmıydı oluyor(komutanımızdan yediği yumruk hala aramızda bir sır) şıhda bu yüzden onaylamış her halde bilmiyorum neyse sonuç olarak iki adamıda ilçelere hakim karşısına yolladık. özet olarak bu kimin suçu birisi bana söylesin lütfen.

Sitelerde Paylaş

Sen şimdi cidden anlamadın mı?

Bak bilader. Açıkça anlatayım o zaman. Bir kız zamanı gelince, ki bazen şaşılacak kadar erken de olabiliyor, doğa sürpriz yapıyor, yumurtalıklarında zaten var olan yumurtalar olgunlaşıp yumurtalığı terkeder. Rahim de olası bir döllenme durumu için hazırlık yapar. Zigotu besleyebilmek için rahim duvarlarını besler. Döllenme gerçekleşmezse yumurta ve yapılan hazırlık dışarı atılır, buna adet denir.

Şimdi: Kız hiç adet görmedi. Ama evli. Yani buna evlilik denirse. Bir adam kızı almış evine, yatağında yatırıyor. Daha hiç adet görmedi. Tam ilk adetini görecekti, fakat yumurta döllendiği için hazırlık boşa gitmedi. Rahim döllenen yumurtayı beslemeye ve zigot oluşturmaya başladı. Hiç kimsenin haberi yok! Normalde adet görecekti, ama göremedi!

Okulda seçmeli seksoloji dersi yok diye bu kadar cahil de kalınmaz bilader!

Tamam güzel anlatmışsın,açıklayıcı oldu da biraz sakin ol.

Sitelerde Paylaş

birazcık bile kıvırma imkanı varsa adam ayeti kıvırır

Yav sen müslümanların değme aryantallere taş çıkarttığını daha öğrenemediysen ben ne deyim sana? Milim kıvırtma payı olmasın, nasıl beceriyorlarsa kıvırtıyorlar işte, çare var mı?

Hadi fosil diye allah kireçleri kemik şekline getirip toprağa gömdüyse de bakalım kullarım evrim mi diyecekler, yoksa kurandaki çamur hikayesine inanmaya devam mı edecekler, evrim diyenler cehenneme, çamur diyenler cennete gidecekse, ne biliyorsunuz bunun allahın imtihanı olmadığını diyen insanlardan sen ne bekliyorsun yahu?

Bunları çelik telle sar, milim kıpırdayamasınlar, yine kıvırtırlar. Kıpırdayamasalar, ima ile bile namaz kılar, allaha tapar bunlar! :D

Sitelerde Paylaş

Aynen öyle hocam ama Kur'an'daki cümle tam da örnekteki cümle gibi.Senin yazdığın cümle gibi olsa kimse kalkıp da bu ayet sübyancılıktan bahsediyor diyemez ama bu şekilde işine gelen sübyancılıktan bahsediyor der,işine gelmeyen bahsetmiyor der geçer,Kur'an'ın böyle bir cümle sarfetmesi bile Tanrı'dan olmadığının kanıtıdır.

Aslinda ilginc, Kurndaki anlam "karmasasi, arapca dilinden mi, Kuran'i yazandan mi, yoksa "anlasilmasi istenmediginden mi" boyle yazilmis belli degil.

Sonucta bir sey yeteri kadar dil temelinde acik olmaz ise, yorumlara acik olur.

Bu acidan birincisi arapca dilinin linquistik ve etimolojik kokenlerini ve lingual her turlu dil yapisini iyi bilmek gerekir.

Iste o zaman bir turkce tercumenin de saglikliligi ortaya cikar.

Sitelerde Paylaş

Bitlisteyim Askerlik görevimi yapıyorum gezici bir timiz bir üsbölgesinde operasyon sonrası konaklıyoruz bu üsbölgesinin sınırlarında korumakla yükümlü olduğu 5 tane köy var neyse uzatmıyorum bir telefon geliyor karakola bir kadın kızımı satıyorlar yardım edin benim söylediğimi söylemeyin kocam beni öldürür diyor ve adresi veriyor ama karakoldaki askerler pusu ve nöbet görevleri yüzünden yetersiz olduğu için bizim tim den 6 kişi ve karakoldan 10 askerle beraber bir tim oluşturulup köye gidiliyor işin özüne gelecek olursak 45-50 yaşlarında bir amca 3 büyük baş hayvan karşılığı 11 yaşında kızla evlenmek istiyor babası onay veriyor bu onayıda şipalli(gerçek adı bu ne isimler gördüm hepsini şıh koymuş dediler adam pis sallıyor yada bi anlamları var bilmiyorum) adındaki şıh tan onay alarak veriyor tim komutanımız bağırıp çağırıyor 11 yaşında kız evlendirilirmi diye adamın verdiği tek cevap peygamberimiz de yapmış doğru olmasa yaparmıydı oluyor(komutanımızdan yediği yumruk hala aramızda bir sır) şıhda bu yüzden onaylamış her halde bilmiyorum neyse sonuç olarak iki adamıda ilçelere hakim karşısına yolladık. özet olarak bu kimin suçu birisi bana söylesin lütfen.

Buradaki mümin arkadaşlara sorarsan ateistlerin suçu …

Aslında,

-Bu toprağın insanını yüzyıllarca cahil bırakıp sömürenlerin suçu,

-Yüzü kızarmazların suçu,

-Dini siyasete alet edip, şeyhlerin şıhların elini ayağını öpenlerin suçu,

-Atatürk e her gün küfredenlerin suçu,

-Yalanlara inananların suçu,

-Haklarını aramayan kadınların suçu, kadınlar haklarını aramadan onlara haklarını vermeye çalışan Atatürk suçlu,

-Sapkınlığı yok edeceğine, yatağın altına süpürmeye çalışan zavallıların suçu.

Not: O komutana da saygılarımı sunuyorum. Eline sağlık.

Hatta şöyle bir savunma bile gelebilir bazı yüzsüzlerden: Siz yanlış anlamışsınız, adam kızını satmamış. Öbür adam ineklerini kız çocuğu karşılığı satmış. Yani satılan inekler burada. Yemin ediyorum bu saçma açıklama, bütün konulara getirdikleri açıklamalardan daha saçma değil. O ayarda

Sitelerde Paylaş

Yav sen müslümanların değme aryantallere taş çıkarttığını daha öğrenemediysen ben ne deyim sana? Milim kıvırtma payı olmasın, nasıl beceriyorlarsa kıvırtıyorlar işte, çare var mı?

Hadi fosil diye allah kireçleri kemik şekline getirip toprağa gömdüyse de bakalım kullarım evrim mi diyecekler, yoksa kurandaki çamur hikayesine inanmaya devam mı edecekler, evrim diyenler cehenneme, çamur diyenler cennete gidecekse, ne biliyorsunuz bunun allahın imtihanı olmadığını diyen insanlardan sen ne bekliyorsun yahu?

Bunları çelik telle sar, milim kıpırdayamasınlar, yine kıvırtırlar. Kıpırdayamasalar, ima ile bile namaz kılar, allaha tapar bunlar! :D

Emin ol senden iyi biliyorum ne kadar kıvırtkam olduklarını,benim amacım kodum mu oturtmak :)

Aslinda ilginc, Kurndaki anlam "karmasasi, arapca dilinden mi, Kuran'i yazandan mi, yoksa "anlasilmasi istenmediginden mi" boyle yazilmis belli degil.

Sonucta bir sey yeteri kadar dil temelinde acik olmaz ise, yorumlara acik olur.

Bu acidan birincisi arapca dilinin linquistik ve etimolojik kokenlerini ve lingual her turlu dil yapisini iyi bilmek gerekir.

Iste o zaman bir turkce tercumenin de saglikliligi ortaya cikar.

Valla bilmiyorum hocam,dilde çok büyük sorunlar var,bir kere Kur'an'ın yazıldığı Arapça ile şimdi kullanılan Arapça bir değilmiş söylendiğine göre.İşaretsizmiş Muaviye gibi şüpheli biri tarafından işaretlenmiş,daha nice çarpıklıklar var bu dil meselesinde.

Dilden,yazandan,yazdırandan mı bilmiyorum ama Tanrı'dan olmadığını biliyorum,neresinden tutarsan elinde kalıyor mubarek :D

İki üç cümlelik ayet bile ne biçim kafamı karıştırıyor kaç gündür yav,bir türlü çözüme ulaşamadım daha,bir de apaçık demezler mi :)

tarihinde Dark Prince tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Cevaplanması için tekrar asıyorum bu mesajımı,Müslüman arkadaşlar da düşüncelerini belirtirlerse sevinirim;

Yahu kafam yine karıştı benim;

Misal buradaki yetimler kim?

Yetim kadınlar-zavallı çocuklar-yetimler

Bu yetimler yetim erkek çocukları olamaz,burada sayılanlardan hiçbiri erkek olamaz çünkü ayet;

Kadınlar hakkında senden fetva isterler. De ki: "Onlara dair fetvayı sise Allah veriyor:

Diye başlıyor.Eğer buradaki yetimler ergenliğe girmemiş çocuklar ise,yetim kadınlar(ergenliğe girmiş dişiler) ve yetimler(ergenliğe girmemiş dişiler) ayrı olarak sayılmışsa o zaman zavallı çocuklar kim?

Ve şimdi farkettim Nisa 6. ayet yetimler ile ilgili;

Ve yetimleri nikâh çağına gelinceye kadar deneyin. Bundan sonra eğer kendilerinde bir rüşd (yeterlilik) hissederseniz, o taktirde mallarını onlara teslim edin.

Yani zavallı çocuklar hakkında yine bir hüküm yok.Eğer açıklamada denildiği gibi bu yetimler evlenmeyle ilgisi olmayan kızlar ise o halde zavallı çocuklar da evlenmeyle ilgisi olmayan kızlar olduğuna göre yetimler iki kere mi sayılmış?

Bu zavallı çocuklarla ilgili -ayette denildiği gibi- herhangi bir ayet var mı Kur'an'da?

Sitelerde Paylaş
sakin ol.

Sakinim. Ama bu o veya bu ayette kim ki pedofili yok diyorsa alnını karışlarım! Mızrak çuvala girer mi be? Biri yok benim bulduğum ayette pedofili var, öbürü yok benim bulduğumda var! Yok kuranda pedofili bulma yarışına girelim bari! Bakalım en pedofil ayeti kim keşfedecek! En pedofil ayeti bulana büyük ateist üstadı madalyası takacağız!

Ulan bu ülkenin dinlisi zaten bi bardağa kulp olmaz da, dinsizi de bir tuhaf! Şu hale bak! "En pedofil ayeti ben buldum! Senin bulduğun ayet o kadar da pedofil durmuyor! Birazcık pedogergedan gibi duruyor! Yok hatta pedokatır gibi. Hele senin bulduğun! Pöh! Pedotavşan bu anca be!

Bu ülke dindarı yobaz olduğu için geri değil arkadaş! Onlar zaten geri, bırakacaksın geride, yürüyüp gideceksin de, hani, kiminle gideceksin ileri? İlerici nerde? Gerici sıkıntımız yok, sürüsüne bereket, tamam onda sorun yok da, ilerici sıkıntısı çok!

Cehennemde ateistlerin yerine nöbetçi koymayacaklarmış, biliyor musunuz?

Bütün zebaniler yahudi cehenneminin başında bekliyormuş. Aman haa, bunları başıboş koymayın, hemen fırtarlar diye tetikte bekliyorlarmış. Hristiyan cehenneminde görece az zebani varmış. Onlar da fırsat bulursa vın! En az zebani müslüman cehenneminde varmış! Garipler boynunu bükmüşler, kadere razı olmuşlar. Zebaniler esneyip esneyip "kaçmaz bu saftirikler ama" deyip arada bakarak oluyorlarmış.

Ateist cehenneminde ise hiç zebani yokmuş! Biri kaçacak olsa öbür atesitler yakaladıkları gibi içeri çekiyorlarmış! :lol:

"Hop dur lan nereye? Daha en pedofil ayeti kim buldu yarışmasını sonuçlandırmadık!" :lol:

Sitelerde Paylaş

Sakinim. Ama bu o veya bu ayette kim ki pedofili yok diyorsa alnını karışlarım! Mızrak çuvala girer mi be? Biri yok benim bulduğum ayette pedofili var, öbürü yok benim bulduğumda var! Yok kuranda pedofili bulma yarışına girelim bari! Bakalım en pedofil ayeti kim keşfedecek! En pedofil ayeti bulana büyük ateist üstadı madalyası takacağız!

Ulan bu ülkenin dinlisi zaten bi bardağa kulp olmaz da, dinsizi de bir tuhaf! Şu hale bak! "En pedofil ayeti ben buldum! Senin bulduğun ayet o kadar da pedofil durmuyor! Birazcık pedogergedan gibi duruyor! Yok hatta pedokatır gibi. Hele senin bulduğun! Pöh! Pedotavşan bu anca be!

Bu ülke dindarı yobaz olduğu için geri değil arkadaş! Onlar zaten geri, bırakacaksın geride, yürüyüp gideceksin de, hani, kiminle gideceksin ileri? İlerici nerde? Gerici sıkıntımız yok, sürüsüne bereket, tamam onda sorun yok da, ilerici sıkıntısı çok!

Cehennemde ateistlerin yerine nöbetçi koymayacaklarmış, biliyor musunuz?

Bütün zebaniler yahudi cehenneminin başında bekliyormuş. Aman haa, bunları başıboş koymayın, hemen fırtarlar diye tetikte bekliyorlarmış. Hristiyan cehenneminde görece az zebani varmış. Onlar da fırsat bulursa vın! En az zebani müslüman cehenneminde varmış! Garipler boynunu bükmüşler, kadere razı olmuşlar. Zebaniler esneyip esneyip "kaçmaz bu saftirikler ama" deyip arada bakarak oluyorlarmış.

Ateist cehenneminde ise hiç zebani yokmuş! Biri kaçacak olsa öbür atesitler yakaladıkları gibi içeri çekiyorlarmış! :lol:

"Hop dur lan nereye? Daha en pedofil ayeti kim buldu yarışmasını sonuçlandırmadık!" :lol:

Sen beni yanlış anlamışsın,demekki beni tanıyabilecek kadar çok mesajımı okumamışsın.Ben en pedofili ayeti ben buldum demiyorum,bir ayete rastgeldim ve sübyancı bir ayet olduğunu düşündüğüm için foruma astım.

Başta gelen cevap mantıklı geldi ama sonradan gedikli olduğunu gördüm,ve Müslümanlar aklıma takılan şu son sorulara da cevap verirlerse ben bu ayete sübyancı ayet demem daha.

Talak 4 ile ilgili savunduğum şeyin yanlışlığını da sen gösterdin ama döversin diye teşekkür bile edemedim :D

Beni çok yanlış tanımışsın,bu söylediklerini de nerden çıkardın,hangi mesajımdan onu da anlamadım ya neyse.

Herneyse bu tartışma burada bitsin,aklımdaki sorulara odaklanmak istiyorum.Müslüman arkadaşlar cevap verirlerse sevinirim.

tarihinde Dark Prince tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aradım ama bulamadım Kur'an'da zavallı çocuklar hakkında bir hüküm olmadığı gibi yetim kadınlar hakkında da bir hüküm yok.Kur'an'a göre evli bir kadına miras kalırsa bu miras ne olur?Mehir gibi kadına mı verilir yoksa kocasıyla ikisinin mi olur?Eğer kadın kocasına mirastan kolatmamak isterse hüküm ne olur?

Nisa 127'de denildiği gibi yetim kadınların mirası hakkında ayet var mı Kur'an'da?

Sitelerde Paylaş

"Zavalli" kelimesi "kimsesiz" olarak kullanilmis olamaz mi, yani anne ve babasi olmayan, ya da belli olmayan. Diyelim savasta kadin ve erkekler olduruldukten sonra, bir suru kimsesiz kalan cocuk olabilir, bunlara da "zavalli" denebilir. Yalniz burada cocuklar derken, cinsiyet belirtilmemis degil mi? Yani "kiz/erkek" diye cocuklar ayrilmamis.

Yetim olan cocuklar ise, normal toplumdan bilinen cocuklar olabilir.

Sitelerde Paylaş

Saçmalama. Sen bunu arapçadan anlamayanlara yutturursun ancak. Hemen örnekleyeyim: "E lem ekul lehum"

"Ben size demedim mi?" ya da "ben size dememiş miydim?" anlamındadır.

İnanmazsan bakara 33 e bak. Orda örneği var. Tabi arapçadan anlıyorsan.

Elem elefle başlar,Lem ise Lam ile başlar (git orjinal metni oku)hem aynı kelime değil hem de aynı anlamda değildir (teistle ateisttin başka harfle başlayıp başka anlamı olması gibi).Bilmediğin birşeyde ahkam kesmemeniz bilgi dağarcığınızın gelişmesi adına size faydalı olacaktır.Herneyse cehalet batağında boğulmayı isteyenlere eyvallah.

Sitelerde Paylaş

Elem

Al bir yutturmacacı daha! Cahilsen cahilliğini bil. E eki lem'i sadece soru yapar sivri zeka! Bana yutturamazsın. Hala kafana girmediyse örnek çok:

"yu’allimukum mâ lem tekûnû ta’lemûn." "Bilmediklerinizi size öğretmek için." veya "Bilmiyor olduğunuz şeyleri size öğretmek için." İnanmazsan bakara 151 i açar bakarsın. Bilmiyorlar, ne zaman, geçmişten bu güne kadar. Öğretiyor, artık biliyorlar değil mi? Anlam bu! Demek ki neymiş, lem asla hiç filan değilmiş. Geçmişten bu güne kadarki zamanmış.

Elif ve lam yerine göre birleşik lamelif olarak da yazılır. Bana öğretecek ya, boyundan büyük işlere kalkışana bak. Bana kuran öğretme bilader, gel ben sana kuran öğreteyim. Hem de arap harfleriyle, arapçasıyla ve türkçesiyle! Elime su döken yoktur bu konuda. Ben bir şeyi araştırmadan öğrenmeden ne eleştirir, ne överim. Hakkı neyse hakkını eline veririm herşeyin.

Kuranın hakkı da şudur: Derlenip toplandığı tarihin engin çöplüğüne geri dönüp orada yok olmak.

tarihinde demirefe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Onlar yine vicdanlıymış. Burada ki ateistler ve örnek gösterdikleri geri zekalı sıhlar şahlar 6 yaşında evlendirmeye hatta 0 yaşında evlendirmeye çalışıyorlar...

Şu komutanın gelsinde şuradakilerede bi tekme tokat dalsın be...

tarihinde mucize tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Al bir yutturmacacı daha! Cahilsen cahilliğini bil. E eki lem'i sadece soru yapar sivri zeka! Bana yutturamazsın. Hala kafana girmediyse örnek çok:

"yuallimukum mâ lem tekûnû talemûn." "Bilmediklerinizi size öğretmek için." veya "Bilmiyor olduğunuz şeyleri size öğretmek için." İnanmazsan bakara 151 i açar bakarsın. Bilmiyorlar, ne zaman, geçmişten bu güne kadar. Öğretiyor, artık biliyorlar değil mi? Anlam bu! Demek ki neymiş, lem asla hiç filan değilmiş. Geçmişten bu güne kadarki zamanmış.

Elif ve lam yerine göre birleşik lamelif olarak da yazılır. Bana öğretecek ya, boyundan büyük işlere kalkışana bak. Bana kuran öğretme bilader, gel ben sana kuran öğreteyim. Hem de arap harfleriyle, arapçasıyla ve türkçesiyle! Elime su döken yoktur bu konuda. Ben bir şeyi araştırmadan öğrenmeden ne eleştirir, ne överim. Hakkı neyse hakkını eline veririm herşeyin.

Kuranın hakkı da şudur: Derlenip toplandığı tarihin engin çöplüğüne geri dönüp orada yok olmak.

Sen iyi misin birader.Ne verdiğin ayet ne anlattığın çorba lem ifadesini hiç anlamından çıkarmaz.Senin verdiğin örneğin hiçbir alakası yok beni çürütecek birşey de değil.Orada öğretir diye vurgu yapan başka bir fiil daha var çünkü.Hiç bilmediklerinizi size öğretir.Hiç anlamı hala devam ediyor.Öğretir anlamı olan ikinci bir fiil daha gelmese idi hiç bilmemeye devam edeceklerdi sonsuza dek.Sen boş kibrinle boşuna çırpınıyorsun.Lem yelid ve lem yuled örneğine baktığımızda senin mantığınla Allah birgün doğuracak demektir.Mantığın çürük.Tek fiilin önündeki lem kullanımlarına dikkat çekmelisin.Bu noktada ikimizde ayrı düşünüyoruz.Geldiğin çöplüğe gitmek ve yok olmayı sen ister istemez yaşayacaksın.Sen ölüp geberip gideceksin insanlar Kuran okumaya devam edecekler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...