Jump to content

Bir Pedofili Ayeti Daha!

Recommended Posts

35/127. Und sie fragen dich um Belehrung über die Frauen. Sprich: «Allah hat euch Belehrung über sie gegeben.Und das, was euch in dem Buch vorgetragen wird, betrifft die Waisenmädchen, denen ihr nicht gebt, was für sie vorgeschrieben ist, und die ihr doch zu heiraten wünscht, und die Schwachen unter den Kindern - und daß ihr Billigkeit gegen die Waisen übt. Und was ihr Gutes tut, fürwahr, Allah weiß es wohl.»

Burdada aynisi nokta virgüle göre zavalli cocuklar evlenilmek istenen yetim kizlardan ayri. Ama hepsinin ortak sorunu hakkettikleri mirasin kendilerine verilmemesi.

Arapca bilenler bakarsa daha iyi. Bu ayeti not ettim. Tunuslu bir ateist arkadasim var soracam.

SAYGILAR

atatürk olmasaydı arapça bilen bir ateist olacaktın ve o zaman çok net anlayacak ve anlatacaktın :D

saygılar

Sitelerde Paylaş
  • İleti 363
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Meallerin hepsinde de hem yetim kızlar hem de yetimler ifadesi var. Yetim, çocuklar için kullanılan bir ifade olduğuna göre ve de ayette ayrı olarak yetim kızlar yazdığından bu ayette yetimler ifadesinde kastedilen erkek çocuklar mı? :blink:

Böyleyse eğer nisa 6 ayetindeki yetimler kız çocuklar değil erkek çocuklar olur.

Sitelerde Paylaş

Demek ki neymiş? Arapçasına bakmak daha iyiymiş, değil mi?

Bizim elimizde kuranin sacma sapan olduguna yeterli kanit var.

Bir tane olmasi bile yeterli.

Burda aydinlanmasini istedigimiz: gercekten bu ayet arkadasimizin iddia ettigi gibi bir anlammi tasiyor.

Git sen getir kaynak. Arkadasimiz zaten Arapcasinida söylüyor.

Sanki Araplar tek tipte onlarda car cur tartisiyor.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

35/127. Und sie fragen dich um Belehrung über die Frauen. Sprich: «Allah hat euch Belehrung über sie gegeben.Und das, was euch in dem Buch vorgetragen wird, betrifft die Waisenmädchen, denen ihr nicht gebt, was für sie vorgeschrieben ist, und die ihr doch zu heiraten wünscht, und die Schwachen unter den Kindern - und daß ihr Billigkeit gegen die Waisen übt. Und was ihr Gutes tut, fürwahr, Allah weiß es wohl.»

Burdada aynisi nokta virgüle göre zavalli cocuklar evlenilmek istenen yetim kizlardan ayri. Ama hepsinin ortak sorunu hakkettikleri mirasin kendilerine verilmemesi.

Arapca bilenler bakarsa daha iyi. Bu ayeti not ettim. Tunuslu bir ateist arkadasim var soracam.

SAYGILAR

Fakat nasıl ayrı oluyor dostum?Bu almanca çeviri yapan da taraflı çevirmiş olmasın?Çünkü zavallı çocuklar ''ve'' bağlacıyla yetim kadınlara bağlanıyor.

2. olarak Kur'an'da zavallı çocuklarla ilgili herhangi bir ayet yok.Yani ya mehir olmalı ya miras,yoksa ayet yalan söylüyor olur,çocuklarla ilgili herhangi bir hüküm varsa miras dışında Müslüman arkadaşlar söylesinler de bilelim.

3. olarak mehir yerine uydurma anlam miras verilince zavallı çocuklar yetim kadınlarla birlikte mirasa bağlanıyor,bunu en ünlü alimler bile böyle yapmışlar,demekki farz olan ne ise zavallı çocuklar da dahilmiş.

4. olarak böyle yapılırsa herkes işine geldiği gibi yorumlar.Örneğin Muhammed'in 6 yaşındaki Ayşe ile evlendiğine inanan sübyancı bir Müslüman bu zavallı çocukları mehire bağlar ama bunu kabul edemeyen tatlı su Müslümanları bağlamaz.Yani herkes işine geldiği gibi yorumlar,en fazla farklı mezhepler çıkar ve sübyancı yine yapacağını yapar.

Tüm bunlar gösteriyor ki bu ayet sübyancılığı açıkça destekliyor.Tunuslu arkadaşından alacağın cevabı merakla bekliyorum dostum.

Saygılarımla...

tarihinde Dark Prince tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

atatürk olmasaydı arapça bilen bir ateist olacaktın ve o zaman çok net anlayacak ve anlatacaktın :D

saygılar

Tamamda ben halimden memnunum.

Türkceyi Arapcaya degismem.

Bilsem iyi olurdu ama sorunda degil.

Bizde Almanca ortalamasini buluruz :lol:

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Meallerin hepsinde de hem yetim kızlar hem de yetimler ifadesi var. Yetim, çocuklar için kullanılan bir ifade olduğuna göre ve de ayette ayrı olarak yetim kızlar yazdığından bu ayette yetimler ifadesinde kastedilen erkek çocuklar mı? :blink:

Böyleyse eğer nisa 6 ayetindeki yetimler kız çocuklar değil erkek çocuklar olur.

Yoksa dünyada da mı gılmanlık var,evlenilecekler arasında sayılmış onlar da :D Ondan ben de anlamadım vallah :D

Sitelerde Paylaş

forumda böyle...

her gün pedofoli konusu açılırmı yahu...

Eğer Kuran'da bestialite (hayvanlarla), nekrofile (ölülerle), sado-mazo, vs seks konuları geçse, onlarla ilgili başlıklar açılırdı. Kuran'da pedofili konusu geçtiği için bu konuda başlık açılması normal.

Sitelerde Paylaş

Eğer Kuran'da bestialite (hayvanlarla), nekrofile (ölülerle), sado-mazo, vs seks konuları geçse, onlarla ilgili başlıklar açılırdı.

Ben mi yanlış anlıyorum yoksa Kur'an'da böyle bir şey var mı? Olabilir mi?

"O, gökleri ve yeri yaratandır. Size kendinizden eşler, hayvanlardan da eşler yaratmıştır. Bu sûretle sizi üretiyor. Onun benzeri hiçbir şey yoktur. O, hakkıyla işitendir, hakkıyla görendir."

Sitelerde Paylaş

Ben mi yanlış anlıyorum yoksa Kur'an'da böyle bir şey var mı? Olabilir mi?

"O, gökleri ve yeri yaratandır. Size kendinizden eşler, hayvanlardan da eşler yaratmıştır. Bu sûretle sizi üretiyor. O’nun benzeri hiçbir şey yoktur. O, hakkıyla işitendir, hakkıyla görendir."

Tam Bestialite yoktur diyordum ki! Bu kitap beni her gün şaşırtmaya devam ediyor.

Pedofili var, o yüzden bu çocuklarla evlilik, seks tartışmaları var. Henüz adet görmemiş karılarınız gibi laflar geçmese pedofili tartışmaları da olmaz.

Bu arada bir düzetme yapmak lazım. Pedofiller sadece küçük çocuklarla seks yapmaktan hoşlanan sapıklardır. Peygamberin her yaştan karısı ve cariyesi olmuştur. Bu yüzden ona pedofil demek bence yanlıştır.

tarihinde gokmavi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tam Bestialite yoktur diyordum ki! Bu kitap beni her gün şaşırtmaya devam ediyor.

Pedofili var, o yüzden bu çocuklarla evlilik, seks tartışmaları var. Henüz adet görmemiş karılarınız gibi laflar geçmese pedofili tartışmaları da olmaz.

Bu arada bir düzetme yapmak lazım. Pedofiller sadece küçük çocuklarla seks yapmaktan hoşlanan sapıklardır. Peygamberin her yaştan karısı ve cariyesi olmuştur. Bu yüzden ona pedofil demek bence yanlıştır.

inanmamak dogruları söylememeyi gerektirmez.. o yuzden sizi kutluyorum...

Tıp okuyan biri olarak eril ve dişil pedofili hastalarının klinik bulgularında sadece bebek ve cocuklara cinsel istekte bulunmalrı tespit edilmiş olmalıdr..

Sitelerde Paylaş

Yalnız şöyle bir şey var ki koyulaştırdığım ifadeden sonra üremeden bahsediliyor. İnsanlar ile hayvanların çiftleşmesinden üreme mümkün müdür?

Sitelerde Paylaş

Müslümanların çaresiz kaldığı an! Doğrusu bu ayet benim de dikkatimden kaçmış. Bu kuranı kazdıkça daha neler çıkar. Rezalet, başka hiç bir şey değil. Pedofilinin dik âlası! Müslüman olsam utancımdan yerin dibine geçmiştim.

Müslümanların zavallıca savunmaları tam bir çırpınış. Çırpınmakla, kıvırtmakla, o yana bu yana dönmekle kurtulunacak bir rezalet değil! Ne uçar var, ne kaçar! Ayet doğrudan çocukla evlenme ile ilgili.

Apaçık! Kimse kıvırtamaz, ayette geçen "vildan" kabak gibi net ve açık "çocuk"tur. Kıvırtma payı sıfırdır.

Kuranda pedofili olduğunu daha artık göze de sokamayız, bitti...

Sitelerde Paylaş
Tıp okuyan biri olarak

İyi okumamışsın. Daha o konuya gelmemiş olmalısınız.

Pedofili ayrıdır, pedofili hastası ayrıdır. Klinik olarak kişinin pedofili hastası kabul edilmesi için normal ilişkide bulunamaması, ancak çocuklara istek duyabilmesi gerekir. Bu kişi klinik vakadır, hastadır. Anormaldir. Kliniğe kapatılıp tedavisi gerekir.

Bir insan tüm ömrünce yetişkinlere ilgi duysa, ömründe bir kere çocuğa sarksa, pedofillik yapmıştır. Pedofili hastası değildir, ayrı. Ama yaptığı pedofilliktir.

Tıpkı bir kez sinüslerin iltihaplanırsa sinüzit hastası olmadığın gibi. Ama sinüzit geçirmişsindir. Sinüzit hastası olman için sinüslerindeki iltihabın kronikleşmesi gerekir.

Pedofillik suçtur. Pedofili hastası değil diye pedofillik yapmamış demek değildir. Bir kere de işlense suçtur.

Katilin psikopat seri katil olmaması, cinayetini cinayet olmaktan çıkarmaz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...