Jump to content

Niçin inanç telkin edilir ?

Recommended Posts

tebliğ de bir yere kadardır,sonuçta kader denen birşey var biz kıçımızı da yırtsak tüm dünyayı müslüman yapamayacağımızdan eminiz zaten.

ancak bunu şöyle düşün mesela herkes tüm insanların zengin mutlu ve huzurlu olmasını ister değil mi?ama bu imkansızdır ancak bu noktaya ne kadar çok yaklaşılırsa da o derece memnun olunur.

Ben bu başlığı samimiyetimle açtım ve samimiyetinle bu konuda ki görüşlerini dinlemeye hazırım . Ben de aşırı yogunlugumdan ötürü gerilen sinirlerim ve bitkin düşen bedenimden ötürü kendimi iyi ifade edememiş ve anlatamamış olabilirim .

Neden insanların inanması ve doğru yolun İslam olduğunu düşüncesini karşıdakine mütemadiyen tebliğ ediyorsunuz ?

Bunun , yani tebliğ ve telkinin , tanrı ve insaniyet indinde gerçekten önemli bir misyonu olduğuna inanıyor musunuz ?

İnsanların inanması , yahut inanmamasının neden çok önemli bir ayrım olduğunu düşünüyorsunuz ?

Cevap vermek zorunda olmadığın gibi , cevap verirsen de sevineceğimi bilmeni isterim.

Sitelerde Paylaş
Ben bu başlığı samimiyetimle açtım ve samimiyetinle bu konuda ki görüşlerini dinlemeye hazırım . Ben de aşırı yogunlugumdan ötürü gerilen sinirlerim ve bitkin düşen bedenimden ötürü kendimi iyi ifade edememiş ve anlatamamış olabilirim .

Neden insanların inanması ve doğru yolun İslam olduğunu düşüncesini karşıdakine mütemadiyen tebliğ ediyorsunuz ?

Bunun , yani tebliğ ve telkinin , tanrı ve insaniyet indinde gerçekten önemli bir misyonu olduğuna inanıyor musunuz ?

İnsanların inanması , yahut inanmamasının neden çok önemli bir ayrım olduğunu düşünüyorsunuz ?

Cevap vermek zorunda olmadığın gibi , cevap verirsen de sevineceğimi bilmeni isterim.

bu sadece inanç değil herşeyde kendisini gösteren bir durumdur. atatürkçü,sosyalist,milliyetçi vb... akımlara gönül vermiş olan kişi ister ki çevresindeki herkes kendisi gibi olsun. her düşünceye saygılı olduğu söylenen demokrasi bile kendisini dünyanın dört bir yanına yaymak ister,hatta bazen zor da kullanarak.

en basitinden briç veya satranç biliyorsak çevremizdekilerin de bunu bilmesini istemez miydik?

sonuçta hiçkimseyi zorla müslüman yapmak gibi bir durum yok zor kullanarak islamı yayabileceğini zannedenler yanılıyorlar. kimin müslüman olup olmadığı da bilinemez,yalandan salavatlar getirenler olduğu gibi bu konular hakkında dışarıyla konuşmayan dindar insanlar da olabilir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...