Jump to content

Abdest alan müslümanlar

Recommended Posts

Bence en saldırgan başlık seninki: http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=45281&st=0

Ben orada namazın Müslümanlara verdiği zararlardan bahsettim, onları aşağılamadım.

Aşağılamak, tahrik etmekle bir şeyin zararlarını ortaya koymak (çoğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır) arasında farklar vardır.

Çıksın abdestin şu zararları var desin kim saldırı olarak algılayacak ki?

tarihinde BOSS tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 99
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kardeşim çoğumuzun ailesi , akrabaları müslüman daha abdestin nasıl alındığını bilmeden böyle bir konu açman olmamış 5 vakit namaz kılan akrabalarım var hatta ailemde dahi var ama anlatıığın gibi pis insanlar değiller.

yakışmamış böyle bir genellleme yapman.

tavanarasına kaldırın lütfen.

Sitelerde Paylaş

Kardeşim çoğumuzun ailesi , akrabaları müslüman daha abdestin nasıl alındığını bilmeden böyle bir konu açman olmamış 5 vakit namaz kılan akrabalarım var hatta ailemde dahi var ama anlatıığın gibi pis insanlar değiller.

yakışmamış böyle bir genellleme yapman.

tavanarasına kaldırın lütfen.

Çoğumuzun ailesi çevresi müslüman evet ama bende bütün müslümanlar pistir demedim ki bu nasıl bir tüme varımdır anlamadım, başlığa tekrar bakarsan özellikle belirli profili kastettiğimi anlarsın bir karış sakalı olan bazı tipler demek istedim..

Sitelerde Paylaş

Ayrıntılara çok fazla takılma, çoğumuzun ailesi çevresi müslüman evet ama bende bütün müslümanlar pistir demedim ki bu nasıl bir tüme varımdır anlamadım, başlığa tekrar bakarsan özellikle belirli profili kastettiğimi anlarsın bir karış sakalı olan bazı tipler demek istedim, neden konuyu farklı yönlere çekmeye çalışarak kendine malzeme çıkarmaya çalışıyorsun? Sevigilin mi terk etti? para mı kaybettin? işten mi kovuldun nedir bu agresiflik..

Marine, boşuna direnip de daha fazla batma.

Gördüğün gibi hiç kimseden destek bulmayan abartılı ve aşağılayıcı bir başlık açmışsın.

Bana sebep arayacağına, kendin için bir sebep bul ve "Kusura bakmayın, biraz fazla uçmuşum" diyerek özeleştiride bulun.

Sitelerde Paylaş

Marine, boşuna direnip de daha fazla batma.

Gördüğün gibi hiç kimseden destek bulmayan abartılı ve aşağılayıcı bir başlık açmışsın.

Bana sebep arayacağına, kendin için bir sebep bul ve "Kusura bakmayın, biraz fazla uçmuşum" diyerek özeleştiride bulun.

:D Ne olacak o zaman sen egonu mu tatmin etmiş olacaksın? Nedir bunda seni bu kadar rahatsız eden anlamadım..

Ben söylediklerimin arkasındayım, ne söylediğimi biliyorum, desteğe ihtiyaç duysaydım hayır kurumlarına başvururdum, destek almak için yazmadım, eleştiriye de açığım ama eleştiri insanları yaralayıcı değil yol gösterici olmalı, senin burda yapmaya çalıştığın şey beni küçük düşürerek kendine pay çıkarmaya çalışmak, kompleksli bir tipmisin bilmiyorum ama öyle gibi davranıyorsun...

Sitelerde Paylaş

:D Ne olacak o zaman sen egonu mu tatmin etmiş olacaksın? Nedir bunda seni bu kadar rahatsız eden anlamadım..

Ben söylediklerimin arkasındayım, ne söylediğimi biliyorum, desteğe ihtiyaç duysaydım hayır kurumlarına başvururdum, destek almak için yazmadım, eleştiriye de açığım ama eleştiri insanları yaralayıcı değil yol gösterici olmalı, senin burda yapmaya çalıştığın şey beni küçük düşürerek kendine pay çıkarmaya çalışmak, kompleksli bir tipmisin bilmiyorum ama öyle gibi davranıyorsun...

dimi dimi.

eleştiri insanları yaralayıcı ve kırıcı olmamalı dimi ?

Sitelerde Paylaş

tamam, Marine, konuyu pek iyi isleyememis. ama ona saldirmamizada gerek yok. cünkü tam olarak onun ifade ettigi gibi olmasa, abdest temizlik degildir.

abdest hijyenik olarak temizlenmek yerine, mikroplari bir bölgeden öteki bölgelerede bulastirmaktir. cünkü sabun yada baska temizlik malzemesi kullanilmaz. tuvalete gittigini ve taharet yaptiginida varsaymak zorundayiz. malum, sabunda mikroplari öldürmez.

1400 yil önce muhammed hijyenin ve mikrobun ne oldugunu bilmiyordu.

bu konuda vahiy gelmemisti. allahdainda hijyeni ve mikrobu ögrenmesi icin, önce insanlarin (gavurlarin) kesfetmesini beklemesi lazimdi.

hadi iyi niyetle panhe`in dedigi gibi, tam öyle olmasada, adina ( kaba kirini aldigindan falan :D) temizlenme diyelim.

asil pislik camiye girince basliyor. caminin halisinin üstünde yasayan mikro kosmosu bir hayal etmeye calisin. hayalinizde bir elekro mikroskopla söyle bir seyahat edin üstünde.

sonra namaz kildiginizi ve rukuya yattiginizda, husu icinde o muhtesem atmosferi cigerlerinize cektigini düsünün. üstüne önünüzdeki dindasinizin coraplarinin kokusu.

yaninizdakilerin agiz beden ve giyeceklerinin kokusu..

tarihinde kitapsiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ayrıntılara çok fazla takılma, çoğumuzun ailesi çevresi müslüman evet ama bende bütün müslümanlar pistir demedim ki bu nasıl bir tüme varımdır anlamadım, başlığa tekrar bakarsan özellikle belirli profili kastettiğimi anlarsın bir karış sakalı olan bazı tipler demek istedim, neden konuyu farklı yönlere çekmeye çalışarak kendine malzeme çıkarmaya çalışıyorsun? Sevigilin mi terk etti? para mı kaybettin? işten mi kovuldun nedir bu agresiflik..

hayır ya çok komik ateist yada teistler çok temiz oluyo galiba.

su yada toprakla yapılan yapılan dış temizlik değil negatif enerji boşaltma olduğu bilimsel şekilde 10larca yıldır açıklanıyor.

allahın seni temiz mis kokulu ibadetinden ne yararı olurki.saçmalıyorsunuz.kul ibadetleri allah rızası için kendi yararına yapar.

her zaman herşeyin güzeli senin olsun ama gün gelip konu açıp durduk yere aşağılamaya çalıştığın insanların senin içinde dua ettiğini anlayınca ne düşüneceksin acaba. araplarında hepsi pis değil bu arada. ayrıca dış pisliğini iç pisliğine yeylemeyi yaşın ilerledikçe anlayacaksın.

abdestin iyileştirici, tüm sinir ve hormonları etkileyici, kulak içi dokunuşun, el içi ayak altı ense, başa su ile dokunmanın tüm organlara etki ettiği ve reset etkisi yarattığı biliniyor. kirlian tekniğiyle ruslar yaptı negatiftende pozitife geçiliyor.

abdest almasanda sende suyun yada toprağın bu etkisinden gün içinde 1 kaçkez faydalan bence..

Sitelerde Paylaş

Sen abdestin sırasını bile bilmiyorsun, yazdıklarını kim ciddiye alsın.

Üstelik abartılı kötüleme ifadeleri ile istisnaları genelleyip tümünü pis ilan etmişsin.

Fena mı topluluğa dahil olurken az da olsa temizlenmek, ya hiç olmasaydı...

pante baba adamsın

Sitelerde Paylaş

tamam, Marine, konuyu pek iyi isleyememis. ama ona saldirmamizada gerek yok. cünkü tam olarak onun ifade ettigi gibi olmasa, abdest temizlik degildir.

abdest hijyenik olarak temizlenmek yerine, mikroplari bir bölgeden öteki bölgelerede bulastirmaktir. cünkü sabun yada baska temizlik malzemesi kullanilmaz. tuvalete gittigini ve taharet yaptiginida varsaymak zorundayiz. malum, sabunda mikroplari öldürmez.

bu konuda vahiy gelmemisti. allahdainda hijyeni ve mikrobu ögrenmesi icin, önce insanlarin (gavurlarin) kesfetmesini beklemesi lazimdi.

hadi iyi niyetle panhe`in dedigi gibi, tam öyle olmasada, adina ( kaba kirini aldigindan falan :D) temizlenme diyelim.

asil pislik camiye girince basliyor. caminin halisinin üstünde yasayan mikro kosmosu bir hayal etmeye calisin. hayalinizde bir elekro mikroskopla söyle bir seyahat edin üstünde.

sonra namaz kildiginizi ve rukuya yattiginizda, husu icinde o muhtesem atmosferi cigerlerinize cektigini düsünün. üstüne önünüzdeki dindasinizin coraplarinin kokusu.

umarım ukalalıklarınız yaşınızın küçüklüğünden. sırf bu dünya varsa bile ukala olmak size sadece kaybettirir arkadaşlar. her konuda rencide etme çabaları dininikabul etmesede dünyadaki üst tabaka şinsanların karekterine yöneticiliğine inssanlığına hayran olduğu bir kişiden bahsediyorsunuz. adeb

Sitelerde Paylaş

umarım ukalalıklarınız yaşınızın küçüklüğünden. sırf bu dünya varsa bile ukala olmak size sadece kaybettirir arkadaşlar. her konuda rencide etme çabaları dininikabul etmesede dünyadaki üst tabaka şinsanların karekterine yöneticiliğine inssanlığına hayran olduğu bir kişiden bahsediyorsunuz. adeb

ukalalik sizin yazdiginiz bu zirvalardir.

ukalalik etmeyecekseniz, yazdiklarimin yanlislarini yazacaksiniz. muhammedin örnek oldugu sürülerin durumu bu iste. 1400 yil önce yasayan ilkel ve cahil cühela bir arap bedevisinden bu kadarcik örneklik cikmis :D

tarihinde kitapsiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Benim anlatmak istediğim konuyu benden daha iyi anlatmışsın. Eline sağlık..

Söylemek istediğim genel olarak müslümanların ibadetlerini yapmadan önce yaptıkları temizliğin sadece göstermelik olduğuydu, senin dişlerin fırça yüzü görmedikten sonra ağzını çalkalasan ne olur çalkalamasan ne olur? ıslak ayakla çoraplarını giyersen hem koku olur hemde mantar olur ve dahada kötüsü bunu camideki herkese bulaştırma rsiki taşırsın.

Yaptıkları şeyin temizlikle uzaktan yakından alakası yok camilerin halılarında bulunan mikroplardan maytlardan bahsetmiyorum bile. Ama burada ilginç olan bazı tatlısu ateistlerinin benim yaptığım eleştirilerden rahatsız olmaları, kimbilir belki onlarda yazı aralarında gizli gizli abdest alıp tapınıyorlardır...kimbilir :D

Sitelerde Paylaş

Benim anlatmak istediğim konuyu benden daha iyi anlatmışsın. Eline sağlık..

Söylemek istediğim genel olarak müslümanların ibadetlerini yapmadan önce yaptıkları temizliğin sadece göstermelik olduğuydu, senin dişlerin fırça yüzü görmedikten sonra ağzını çalkalasan ne olur çalkalamasan ne olur? ıslak ayakla çoraplarını giyersen hem koku olur hemde mantar olur ve dahada kötüsü bunu camideki herkese bulaştırma rsiki taşırsın.

Yaptıkları şeyin temizlikle uzaktan yakından alakası yok camilerin halılarında bulunan mikroplardan maytlardan bahsetmiyorum bile. Ama burada ilginç olan bazı tatlısu ateistlerinin benim yaptığım eleştirilerden rahatsız olmaları, kimbilir belki onlarda yazı aralarında gizli gizli abdest alıp tapınıyorlardır...kimbilir :D

Bak bu sefer anlatmışsın :lol:

Sitelerde Paylaş

Zamanla daha iyi olacak, söküyorum türkçeyi :D

Yahu biraz örnek al. Adam şeriat gelsin kafanızı keseceğiz diyor... O kadar tatlı diyorki yahu keşke şeriat gelse de kafamız kesilse diyesin geliyor :lol:

Ha kafa kesmeciler sıkıştıkları yerde de dimokrasi yoh diye ağlaşıyorlar, orada da onlarla ağlayasın geliyor :lol:

Sitelerde Paylaş

Yahu biraz örnek al. Adam şeriat gelsin kafanızı keseceğiz diyor... O kadar tatlı diyorki yahu keşke şeriat gelse de kafamız kesilse diyesin geliyor :lol:

Ha kafa kesmeciler sıkıştıkları yerde de dimokrasi yoh diye ağlaşıyorlar, orada da onlarla ağlayasın geliyor :lol:

Gerçektende burada bile sırf bu başlık yüzünden beni 258 parçaya bölmek isteyen müslümanlar olduğuna eminim :D Bize saygısızsınız diyerek ağlaşan müslümanlar ellerine fırsat geçtiği ilk anda hiç düşünmeden bizi tavuk gibi doğrarlar ama bununla birlikte ağızlarından hoşgörü kelimesini hiç düşürmezler, belkide biz bu kelimenin karşılığını bugüne kadar hep yanlış bildik, bir müslümana sormak lazım hoşgörü ne demektir, hoşgörüden ne anlıyorlar.. :D

Sitelerde Paylaş

ukalalik sizin yazdiginiz bu zirvalardir.

ukalalik etmeyecekseniz, yazdiklarimin yanlislarini yazacaksiniz. muhammedin örnek oldugu sürülerin durumu bu iste. 1400 yil önce yasayan ilkel ve cahil cühela bir arap bedevisinden bu kadarcik örneklik cikmis :D

yazdım zaten okuma özürlü müsün.

saygı göstermezsen saygı göremezsin ama aşağılık duygusu ego ezikliği o kadar yoğunki verdiğin cevabın kalitesiziliği yüzünden yaptığın gülücük başka yerlerimden çıktı.

dinsizlik ne kadar ahlaksızlık edepsizilik doğuruyormuş şaştım sizleri tanıdıkça.

bilime inanın bari ne ekerseniz bu dğnyada onu aalırsınız. enerji olayı yani. yani bilimsel. kötü davranış etki tepki ile sana döner. negatif duygularnla kötü şeyleri dahada çekersin. barı bilim bilin ya.

uzun uzun ne demek istediğimi yazmıyorum aç oku inten biraz anlarsın

tarihinde fitnat tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşimiz yok seni 258 parçaya bölüp zamanımızı harcayalım. Bölme işlemi kafasından olduğu takdirde 2 parçaya bölmek de yeterli aslında. :D

2 parçaya bölmek yeterli hımm barışçıl iç dünyanızın yansımaları değil mi bunlar? içinizde nasıl bir kin besliyorsunuz sırf sizin gibi düşünmeyen insanlara karşı? Sizin yaptıklarınızı yapmayan inandığınız öğretilere inanmayanlara yaşama şansı dahi vermezsiniz değil mi?

tarihinde Marine tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...