Jump to content

Yaratıcıyı Vücudunuzda Arayın

Recommended Posts

Bana cevap ver, madde ilk nasıl oluştu? Big Bang'den önce ne vardı, ve o var olan şey nasıl var oldu? Herşeyin en en en başına git ve ilk madde nasıl oluştu bana açıkla..

Ben yaratıldı diyorum. Sen ortada hiçlik varken ilk madde nasıl oluştu açıkla..

Protagoros, lafı eveleyip geveleme. Bilmediğin şeye burnunu soktun ve sana yukarıdaki sorumu sordum. Bu soruya kıvırmadan cevap ver!

Canılık nasıl oluştu bir kenara bırakalım. Big Bang'den önce ne vardı? Ve her ne vardıysa, o nasıl oluştu?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 102
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Varlik hep vardi ve bir sekilde hep var olacak. Önce nasildi? sonra nasil olacak? bizler bilemeyecegiz.

Varligin olmadigi bir zaman biliyorsaniz söyleyin? Big Bang üzerine ne zaman basladigi üzerine tartismalar var ondan önce kesin yokluk diyene ben rastlamadim. Var iste ne yapalim. Niye kendinizi birisine yada yaraticiya borclu hissediyorsunuz anlamiyorum? :lol:

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Varlik hep vardi ve bir sekilde hep var olacak. Önce nasildi? sonra nasil olacak? bizler bilemeyecegiz.

Varligin olmadigi bir zaman biliyorsaniz söyleyin? Big Bang üzerine ne zaman basladigi üzerine tartismalar var ondan önce kesin yokluk diye diyene ben rastlamadim. Var iste ne yapalim. Niye kendinizi birisine yada yaraticiya borclu hissediyorsunuz anlamiyorum? :lol:

SAYGILAR

Varlık hep vardı haa... :D :D

Evrimcilerin bir türlü açıklayamadıkları şey zaten bu.. Canlılığı doğadaki maddelerden oluştu diye açıklarlar, doğadaki madde Big Bang ile.. Ama Big Bang nasıl oluştu, ondan önce ne vardı?

ıııgıgıgıı ııhıhı ı ı: Varlık Hep Vardı!!

Hahaha...

tarihinde Doğrucu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Varlık hep vardı haa... :D :D

Evrimcilerin bir türlü açıklayamadıkları şey zaten bu.. Canlılığı doğadaki maddelerden oluştu diye açıklarlar, doğadaki madde Big Bang ile.. Ama Big Bang nasıl oluştu, ondan önce ne vardı?

ıııgıgıgıı ııhıhı ı ı: Varlık Hep Vardı!!

Hahaha...

Dedim ya sen gerceklere gülüyorsun hayallere tapiyorsun normal degilsin. Big Bang bir teori, Evrim teori, Kuran masal, Incil hikaye ben ne yapayim. Bildigin kadar anliyorsun. Bazilari sadece masal ile mutlu.

Varligin olmadigi bir zaman söyle..Madde hep vardi.

Sen nasil allah hep vardi diyorsun

bizde madde hep vardi diyoruz. Gocuntun niye? B)

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Protagoros, lafı eveleyip geveleme. Bilmediğin şeye burnunu soktun ve sana yukarıdaki sorumu sordum. Bu soruya kıvırmadan cevap ver!

Canılık nasıl oluştu bir kenara bırakalım. Big Bang'den önce ne vardı? Ve her ne vardıysa, o nasıl oluştu?

Çünkü evrim yok allah yarattı diyorsun ya konuya oradan girdim sen daha canlıların bir kökenden türediğini bilmeyen insanlarla maymunların ortak atadan geldiği bilmeyen birisin buraları bıraktın taaa big bengin öncesinime gittin.

Dediğim gibi hiç bir şekilde sorgulamaya cesareti olmayan sürekli korkup bilgi başluklarına tanrı yaratıp ona tapan insanlarsınız.

Ayrıca benim verdiğim cevabı es geçmende ayrı bir kurnazlık gözümden kaçmadı sanma. :)

Gene beni doğruladın, dediğim gibi insanlık olarak bilmediğimiz şeyler olunca sen bilgi boşluklarına tapıyorsun orayada allah diye bir şey koymuşun.

Mesela eskiden gök gürlediğinde insanlar bunun nasıl olduğunu bilmezdi yüce zeus kızdı ateşten oklar atıyor derlerdi.

Tarih içinde bu bilgi boşukları hep mistik kahramanlar tarafından dolduruldu zeus, ra, ulucuvcuv, yahve, isa-mesih, tanrı, allah, şiva, vs vs

Ayrıca yaratıldı diyorsun da yaratıcının nasıl yarattığına dair veya yaratıcıya dair en ufak bir kanıt yok ki işin orası ayrı bir felaket

tarihinde Protagoras tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Varligin olmadigi bir zaman biliyorsaniz söyleyin? Big Bang üzerine ne zaman basladigi üzerine tartismalar var ondan önce kesin yokluk diyene ben rastlamadim. Var iste ne yapalim. Niye kendinizi birisine yada yaraticiya borclu hissediyorsunuz anlamiyorum? :lol:

SAYGILAR

Çünkü öbür türlü bir sürü soru var.

Madde nasıl oluştu

Evren nasıl oluştu oluşmadan önce ne vardı.

Evrenin sonu nasıl olacak.

Canlılık nasıl oluştu.

İnsan nasıl evrimleşti.

Neden iyiyiz neden kötüyüz neyiz kimiz neden ölüyoruz.

vs

He bunlara kim kafa yoracak kim araştırak.

Allah yaptı doğrusunu allah bilir de geç git.

He batı sana zorla kafana vura vura bilim falan ögretirse, bunları al zati kuranda vardı diye peşkeş çek.

Ayrıca karşıdaki allah yarattı argümanına en ufak bir delil olsa gam yemicem sanki ortada iki bilimsel teori varda bir tanesi allah yarattı.

Peki allahı kim yarttı desen ona cevap yok tabi.

Hey allahım

:)

tarihinde Protagoras tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dedim ya sen gerceklere gülüyorsun hayallere tapiyorsun normal degilsin. Big Bang bir teori, Evrim teori, Kuran masal, Incil hikaye ben ne yapayim. Bildigin kadar anliyorsun. Bazilari sadece masal ile mutlu.

Varligin olmadigi bir zaman söyle..Madde hep vardi.

Sen nasil allah hep vardi diyorsun

bizde madde hep vardi diyoruz. Gocuntun niye? B)

SAYGILAR

Evet ben Allah hep vardı diyorum. Ama sınırsız güç sahibi bir valığın hep var olması normal de, şuursuz atomlardan oluşan madde hep nasıl oluyor? En en ennn öncesinde bu maddenin birden bire oluşma anı olmalı.. Neyse ben cevabımı aldım. Tesadüfler sizin tanrınız olduğu için, madde hep vardı deyip kestirip atarsınız...

Çünkü evrim yok allah yarattı diyorsun ya konuya oradan girdim sen daha canlıların bir kökenden türediğini bilmeyen insanlarla maymunların ortak atadan geldiği bilmeyen birisin buraları bıraktın taaa big bengin öncesinime gittin.

Dediğim gibi hiç bir şekilde sorgulamaya cesareti olmayan sürekli korkup bilgi başluklarına tanrı yaratıp ona tapan insanlarsınız.

Ayrıca benim verdiğim cevabı es geçmende ayrı bir kurnazlık gözümden kaçmadı sanma. :)

Hala aynı lafı çevirmeler.. Ben ortak atadan geldiğimize inanıyorum yanlış biliyorsun. Ama ortak ata Hz. Adem oluyor tabi.. :)

İnsanlarla maymunların 2'şer kulağı, 2'şer gözü, 1 ağzı var bu kadar benziyorlar.. Ama sadece bu kadar.. Onlar hayvan olarak yaratıldı, bizler insan.. Yani aramızda uçurumlar var..

İlk Madde nasıl oluştu?

tarihinde Doğrucu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

...

İlk Madde nasıl oluştu?

Ilk madde olusmadi hep vardi. Inorganikten organik ve anorganik yasama gecis oldu. Bu sartlar nasildi diye hala arastiriliyor. Birgün blununca sen zaten pismis kelle gibi "zaten kuranda yaziyo" diyeceksin ama durun onuda diyemeyeceksiniz. Gerceklerden kacmak zor. Bugüne kadar internet yoktu kayit yoktu salladiniz durdunuz. Bundan sonra gecti artik kurana tek bir kelime bile ekleyemeyeceksiniz? Her sey kayit altina girdi. Bakalim bu ucube masallar 50 sene sonra nasil karsilanacak?

Son sözünü söyle sana yazmanin bir getiriside yok. Süphede olan sensin korkan günah islemekten korkan sensin.

Ben buyum ve mutluyum.

Allahiniz biza hitap kilmiyor. Cünkü; yok :blink:

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Evrim yoktan var oluştur. Canlılık doğadaki maddelerden oluşsa bile, doğadaki maddelerin bir var oluş anı olmalı. Herşeyin bir ilki yani yaratılış anı olmalı. Boşuna bana bunlarla gelme Mr Question...

Evrimi kabul et demiyorum, kabul etmeyeceksen iftira da atma ama. Periodik tablodaki elementlerin nasıl oluştuğunu bilmeden konuşuyorsun.

Bütün elementlerin aynı anda oluştuğunu sanıyorsun herhalde?Big-Bang olduktan ancak 300.000 yıl sonra ilk atomlar oluşmaya başladı.

Big-Bang süreciyle sadece Hidrojen ve az miktarda Helyum oluştu. Ondan önce yüksek sıcaklık, elektronların nükleonların çekiminden kaçmasına sebep oluyordu.

Karbon, oksijen gibi ağır elementler yıldızların çekirdeğinde füzyonla oluştu. Demir, Nikel gibi metaller de nükleer füzyonla oluştu.

Yani senin sandığın gibi bütün elementler sihirle yaratılmadı. Evren de bir süreçten geçiyor. Yayılım bölgesinin uçlarında, hala yeni şeyler oluşuyor.

Evrenin yaratılıp oluşumunun bitmesi diye bir şey yok Kısacası elementlerin bir var oluş ''anı'' yok. Dünya'nın da bir var oluş anı yok.

Dünya Güneş sistemi diskinde 4.6 milyar yıl önce oluşmaya başladı, 4.55 milyar yıl önce küresel oldu. Meteoridlerin birleşip küre olması bile uzun sürdü.

Kısacası Dünya'nın oluşumu bile 50 milyon yıl sürüyor. Püff! diye bir anda ''yaratılmadı''. Evrimciler cevap veremiyor diye iftira attığını görmeyeyim. İftira atmadan önce düşünün.

tarihinde TheQuestioningman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Maval okumayın, ilk madde nasıl oluştu? En en en en en eskiye gittiğimizde, yoktan nasıl var oldu?

Madde nedir? Eğer kastettiğin şey atomlarsa Big-Bang'den 300.000 yıl sonra oluştu. Sıcaklık düşünce elektronlar, atom çekirdeklerinin elektriksel çekimine yenildi ve atomlar oluştu.

Ondan öncesinde quarklar vardı. Atomun çekirdeğindeki proton ve nötronların her biri 3 quarktan oluşur. Quarklar da gluon denen küçük yapışkan paketçiklerden oluşurlar.

Bundan daha küçüğüne gidildiğinde salınım halinde belirip gizlenebilen enerj paketlerine ulaşırız. E=m.c^2 formülüne göre madde enerjinin bir forumudur. Big-Bang anında enerji sıkışmış haldeydi.

Sitelerde Paylaş

Question lafı değiştirme.. İlk önce yokluk olmalı değil mi? yokluk nasıl kendi kendine varlığa dönüştü? İlk anda neler oldu?

Hayır. Önce yokluk yoktu. Bunu nereden uyduruyorsun? Big-Bang bir yoktan var oluş değildir diye Stephen Hawking'in kendisi bile söyledi siz hala yanlış şeyler arıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Hayır. Önce yokluk yoktu. Bunu nereden uyduruyorsun? Big-Bang bir yoktan var oluş değildir diye Stephen Hawking'in kendisi bile söyledi siz hala yanlış şeyler arıyorsunuz.

Yokluk olmaması için, varlık olmalı. Bu varlığında bir başlangıcı olmalı.. Gitt milyar hatta trilyon yıl önceye.. Bana ilk ilk ilk anı anlat...

Sitelerde Paylaş

Yokluk olmaması için, varlık olmalı. Bu varlığında bir başlangıcı olmalı.. Gitt milyar hatta trilyon yıl önceye.. Bana ilk ilk ilk anı anlat...

Neden bir başlangıcı olmak zorunda olsun? Bu senin kişisel kuruntun. Evrende hiçbir şey yoktan var olmaz, varken yok olmaz, sadece belli şartlar altında şekil değiştirir.

Sitelerde Paylaş

Neden bir başlangıcı olmak zorunda olsun? Bu senin kişisel kuruntun. Evrende hiçbir şey yoktan var olmaz, varken yok olmaz, sadece belli şartlar altında şekil değiştirir.

Herşeyin başlangıcı vardır. Evrenin başlangıcının Big Bang olduğunu çakma bilim bile kabul ediyor. Big Bang'den önce var olan şey her neyse onun başlangısı nedir?

Bu arada peygamberin Dawkins, buna "bilinmez" diyordu bir röportajında. O bile senin kadar saçmalamayıp, konuyu bilinmezliğe vurup sıyrılıyordu. Yani sen kraldan çok kralcı bir müritsin...

Sitelerde Paylaş

Herşeyin başlangıcı vardır. Evrenin başlangıcının Big Bang olduğunu çakma bilim bile kabul ediyor. Big Bang'den önce var olan şey her neyse onun başlangısı nedir?

Bu arada peygamberin Dawkins, buna "bilinmez" diyordu bir röportajında. O bile senin kadar saçmalamayıp, konuyu bilinmezliğe vurup sıyrılıyordu. Yani sen kraldan çok kralcı bir müritsin...

Peki Allah'in baslangici ne? Madem herseyin bir baslangici var?

Sitelerde Paylaş

Farkımız bu Doğrucu. Dawkins anstronom mu? O nereden bilecek yahu? Big-Bang evrenin başlangıcıdır. Varlığın başlangıcı değil. Üstelik Big-Bang teorisi ortaya atanlar da ateisttir bu arada.

Sitelerde Paylaş

Maval okumayın, ilk madde nasıl oluştu? En en en en en eskiye gittiğimizde, yoktan nasıl var oldu?

BEN HİÇ ANLAMAM EVRİMDEN AMA ÖYRENMEYE ÇALIŞIYORUM GAYETE MANTIKLI AKLIM VAR NEYE İNACAĞIMA BEN KARAR VERİRİM BEN ALLAHIN OLMADIĞINA KESİN EMİNİM UYDULMUŞ BAŞKADA BİR ŞEY DEYİL GELMİŞLER BURDA İNSAN BİLGİSİ DAHİLİNDE OLUŞMUŞ EVRİMİ O YÜCE TAPTIKLARI TANRYILA YARIŞ YAPTIRIYORLAR O YÜCE TANRINIZ TEORİ BİLE KOYAMAMIŞ ORTAYA OL DEMİŞ HERŞEY OLU VERMİŞ ALLAH İSMİ UYDURULMUŞ ŞAYET BİZ YARATICISIZ YAPAMAYIZ DİYORSANIZ ALIN SİZE TANRI DOĞA BUNDAN İYİ TANRIMI OLUR GÖZÜNÜZ GÖRMÜYORMU HERŞEYİ DOĞADA OLUP BİTİYOR

Sitelerde Paylaş

Şu ustasız iğne tartışması hep aynı kısır döngü içinde dönüyor.Sadece teistler tarafından kısır tabiki, anlayış olmadığı için sorular çemberinde dönüp duranlar onlar.

''ustasız iğne olmaz'' önermesinden, 'tümevarım' denen tamamen hatalı bir yöntemle ''herşeyin bir yapanı/yaratanı vardır'' önermesine ulaşıyorlar.

Sonrada evreni birinin yaratmış olduğunu mantıksal olarak kanıtladıklarını sanıyorlar.

''herşeyin bir yaratanı vardır'' önermesi ''herşey'' kelimesini/kavramını içerdiği için bu kabul, ''yaratıcınında bir yaratıcısı vardır'' önermesini kabul etmeyi de zorunlu kılar mantıken.

Cevap olarak da ''yaratılan şey yaratamaz, o yüzden yaratıcı yaratıcısızdır'' derler. Bu sefer de en başta verdikleri usta-iğne örneğini yalanlamış olurlar.

Bir ustanın bir iğneyi yapması tanrının evreni yapması ile aynı şey ise ustanın da bir yaratıcısı olmaması gerekir.Çünkü ''yaratılan şey yaratamaz'' demiştiniz.

Şu akıl kitlenmesini lafı çarpıtıp kıvırmadan çözebilecek bir tek bir teist yaşamamaktadır dünya üzerinde.

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...