Jump to content

aorskaya hadisleri hazmedemiyor peki şu ayeti?

Recommended Posts

Önünde 2 seçenek var. İslam budur. Ya İslam'ı bütün olarak kabul edip inanacaksın, yada inkarcılara katılıp cehennemde ebediyen yanacaksın. İstediğini seçmekte özgürsün.

Eğer burdaki sorulara cevap veremiyorsan kendini nasıl bir müslüman olarak nitelendiriyorsun?Senin ne olduğun beni ilgilendirmiyor ama sen müslümansan bunları bilip cevaplarını vermen lazım.Veremiyorsan sende bilmiyorsun demekki. Bilmeden nasıl inanıyorsun?

Hahaha. Can alan Cebrail değil Azrail'dir. :D

Sorum kimin can aldığı değil.Sorularıma cevap istiyorum.

tarihinde Rayus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 584
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Önünde 2 seçenek var. İslam budur. Ya İslam'ı bütün olarak kabul edip inanacaksın, yada inkarcılara katılıp cehennemde ebediyen yanacaksın. İstediğini seçmekte özgürsün.

Hızırın öldürdüğü çocuğa acıdığım için cehennemlik oldum sana göre... :blink:

Sitelerde Paylaş

Eğer burdaki sorulara cevap veremiyorsan kendini nasıl bir müslüman olarak nitelendiriyorsun?Senin ne olduğun beni ilgilendirmiyor ama sen müslümansan bunları bilip cevaplarını vermen lazım.Veremiyorsan sende bilmiyorsun demekki. Bilmeden nasıl inanıyorsun?

Kehf 80 ayetini astım. Orada Hızır'ın(a.s.) çocuğu neden katlettiği yazıyor. Elin çocuğunun derdi size mi kalmış. Katletmişse katletmiş, bunda ne var? Kehf 80'i oku.

Sitelerde Paylaş

Kehf 80 ayetini astım. Orada Hızır'ın(a.s.) çocuğu neden katlettiği yazıyor. Elin çocuğunun derdi size mi kalmış. Katletmişse katletmiş, bunda ne var? Kehf 80'i oku.

Yarın da dine kafayı takmış bir manyak aynı neden ve iddia ile senin çocuğunu öldürürse şikayetçi olmayacaksın diye anlıyorum.

Sitelerde Paylaş

Çocuk aileyi kötü yola sürükleyecekse(ki burada sürüklemesinden korktuk diyor emin değil) neden Allah onu yarattı.Yarattığı canlının onu kötü yola sürükleyeceğini bilmiyormuydu?Yarattıysa neden kötü yola sürüklememesini sağladı?

Can alan Azrail değilmiydi hızır neden can alıyor?

Sitelerde Paylaş

Ve sen müslümansın...Bence ilk önce insanol..Gerçi mantıklı bir cevabın olmadığı için kıvırtmaya başladın işte...Dansöz olmada 2 dakka delikanlı ol...

Sitelerde Paylaş
Kur'an'da, insanlar tarafından "Hızır kıssası" diye anılan bir kıssa vardır. Musa gibi koskoca bir elçi, bir kişinin öğrencisi olmuş ve bazı olayların hikmetlerini anlayamamıştır.

"Bilgeliği dilediğine verir. Kime bilgelik verilmişse ona çok büyük iyilik yapılmıştır. Düşünce sahiplerinden başkası öğüt almaz." 2/269

Kur'an'ı en iyi anlayan Muhammed midir?

Sitelerde Paylaş

Yarın da dine kafayı takmış bir manyak aynı neden ve iddia ile senin çocuğunu öldürürse şikayetçi olmayacaksın diye anlıyorum.

Dinle kafayı bozman diye bir şey olmaz. Dinden uzaklaşıp kafayı üşütenler olabilir. Bir mü'minin ''masum bir'' mü'mini sebepsiz yere öldürmesi haramdır, bu durumda şikayetçi olurum.

Hızır(a.s.) çocuğun gelecekte hayırsız ve dinsiz birisi olacağını bildiği için çocuğu oracıkta katlediyor. Bu durumda çocuğun masumiyetinden söz edilemez. Aklınızı kullanın.

Sitelerde Paylaş

Dinle kafayı bozman diye bir şey olmaz. Dinden uzaklaşıp kafayı üşütenler olabilir. Bir mü'minin ''masum bir'' mü'mini sebepsiz yere öldürmesi haramdır, bu durumda şikayetçi olurum.

Hızır(a.s.) çocuğun gelecekte hayırsız ve dinsiz birisi olacağını bildiği için çocuğu oracıkta katlediyor. Bu durumda çocuğun masumiyetinden söz edilemez. Aklınızı kullanın.

"Çocuğa gelince, onun anne ve babası mü'min kimselerdi. Bundan dolayı, onun kendilerine azgınlık ve inkar zorunu kullanmasından endişe edip-korktuk. Böylece, onlara Rablerinin ondan temiz olmak bakımından daha hayırlısı, merhamet bakımından da daha yakın olanını vermesini diledik." (Kehf Suresi, 80-81)

Endişe ettik korktuk diyor kendisi bile emin değil.

Sen aklını kullanarak sorduğum soruları cevapla ve kehf80-81 i oku.(Tekrar tekrar yazdırma.Geçmiş mesajları oku,)

Sitelerde Paylaş

Bu memlekette Allah bana rüyamda emretti diye kendi çocuğunu boğazlayanlar var. Sen neden bahsediyorsun?

Allah bu çocuğu yaratmış ama Hızır bunun dinsiz olacağını bildiği için onu oracıkta öldürmüş. Bu nasıl bir örnek? Bundan nasıl bir ders çıkarmamız lazım? Bak tekrarlıyorum: Adamın biri Hızır olduğuna inanıyor (olabilir, senin dinine göre bu mümkün), gelip senin çocuğunu oracıkta öldürüyor. Onun Hızır olmadığını, çocuğunun dinsiz olmayacağını nereden biliyorsun? Senin bu adama gidip Allah razı olsun demen gerekmez mi?

Not: Akıl hastaneleri dinle kafayı bozanlarla doludur, dinden uzaklaşanlarla değil.

Sitelerde Paylaş

Tevbe etmesi gereken sensin. Kur'an'dan delil getir bana!

NAHL 64. Biz bu Kitab’ı sana sırf hakkında ihtilafa düştükleri şeyi insanlara açıklayasın ve iman eden bir topluma da hidayet ve rahmet olsun diye indirdik.

Gördüğün gibi Kuran'ı insanlara açıklama görevi peygamberin. Açıklama yetkisi olduğuna göre en iyi anlayan da odur.

Sitelerde Paylaş

Kehf 74- Yine yola koyuldular. Nihayet bir erkek çocukla karşılaştıklarında, adam (hemen) onu öldürdü. Mûsâ, “Bir cana karşılık olmaksızın suçsuz birini mi öldürdün? Andolsun çok kötü bir iş yaptın!” dedi.

Reformcuların İslam'ı yumuşatma çabaları boşunadır. İslam islamdır. Ya kabul edersin ya da dinden çıkarsın.

Keşke bu ikilinin macerasını daha dikkatli okusaydın.

Hatırlarsan, Musa sözde dağda ateş bulduğunda yanında kimse yoktu ve Tanrı ile konuşmuştu.

Şimdi de bir genç arkadaşı oluyor ve onunla yol boyu maceralar yaşıyor.

En baştan kuranı yasa kitabı tanrı kitabı almasaydınız, bu ayetlerde Muhammedin yüzyıllardır Musa ile ilgili mucizeleri altüst ettiğini görecektin.

Gerçi seni müslim saymadığımı biliyorsun kardeşş :)

Tüm bu ifadeler Musanın kendi iç dünyasını sorgulamasından ve tüm kötülüklerin ardında aslında bir hayır/iyilik olduğuna kendini inandırmasıdır.

Musayı düşün, korkudan altına edecek kadar korkak, kardeşi Harunun desteğine muhtaç ve ifade yeteneği son derece zayıf nerdeyse asosyalin teki.

Bunu ben uydurmuyorum, senin sözde taptığın kitap diyor.

Musa taaa işin başında iki denizin birleştiği yere kadar gideceğim diyor.

Bak eski metinleri oku, biraz da Gönül Tekin Hoca'yı araştır.

Elindeki kitap tamamen mecazla işlenmiş bir eserdir.

Yanında genç biriyle yola çıkıyor, vardığı yerde balıklarını unutuyor, balıklar kayboluyor, geri dönüp buluyor...

Hepsi mecaz be adam, kurtulamıyor tabularından eski öğretilerinden, hedefe varmasına rağmen, geri dönüp duruyor, vadide allahla sözde konuştuğunda ilk söz neydi?

Fahla naleyk! ayakkabını/ayakbağlarını çıkar at.

Bırak tabuları öğretileri, vadiye vardın, kurtul diyor. Sıyrıl artık. İhtiyaç duyduğun şey sensin diyor. Cesaretini kazan ve insanlara seslen diyor.

Kuran kitabı tamamen mecazdır. Tamamen.

Sitelerde Paylaş

Bak tekrarlıyorum: Adamın biri Hızır olduğuna inanıyor (olabilir, senin dinine göre bu mümkün), gelip senin çocuğunu oracıkta öldürüyor. Onun Hızır olmadığını, çocuğunun dinsiz olmayacağını nereden biliyorsun?

Kendinin Hızır(a.s.) olduğunu söyleyen kişi anında dinden çıkar. Akıl sağlığı yerindeyse öldürülür. Akıl hastası veya deliyse durum birkez daha değerlendirilir. Durup dururken mucize olmaz.

Sitelerde Paylaş

NAHL 64. Biz bu Kitabı sana sırf hakkında ihtilafa düştükleri şeyi insanlara açıklayasın ve iman eden bir topluma da hidayet ve rahmet olsun diye indirdik.

Gördüğün gibi Kuran'ı insanlara açıklama görevi peygamberin. Açıklama yetkisi olduğuna göre en iyi anlayan da odur.

İhtilafa düşülen konular açıklansın diye Kitab'ın indirildiğinden bahsediliyor, Kitab'ın Muhammed tarafından açıklanması gerektiğinden değil.

Sitelerde Paylaş

Nevertheless lakırdıyı kes ve bir cevap ver en azından omurgalı olduğunu anlayalım. Müslümanlar sansar gibidir tek başlarına bir A4 kağıdı kadar değerleri de yoktur. (herşey yapılabilir bir a4 kağıdıyla ama müslümanlarla malesef) İlla sürüyle dolaşacaklar sürüden ayrılanın üzerine hücum edecekler başka birşey bilmez bunlar. Azıcık gururun varsa yazdıklarını da adam yerine konulup okunsun diye yazıyorsan cevap ver şu sorulara.

Rayus

"Çocuk aileyi kötü yola sürükleyecekse(ki burada sürüklemesinden korktuk diyor emin değil) neden Allah onu yarattı.Yarattığı canlının onu kötü yola sürükleyeceğini bilmiyormuydu?Yarattıysa neden kötü yola sürüklememesini sağladı?

Can alan Azrail değilmiydi hızır neden can alıyor?"

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...