Jump to content

Açık Çağrı

Recommended Posts

Birçoğunuza göre yaşamak denilen olgunun işe gitmek, para kazanmak ve kazandığın parayı başka işlerde kullanıp daha çok para kazanmak olduğunu biliyorum. Bunun mantıksızlığını ileri sürenleri de cezalandırıyor nitekim toplum. Peki bize verilen spesifik bir yaşama amacı olmadığına, tesadüfen burada olduğumuza göre neden bize dayatılan bir sözde yaşama amacını benimsiyoruz? Kendi amaçlarımızı yaratamazmıyız ve bu amaçlar için yaşayamazmıyız? Paranın hegomonyasında ve onun köleliğinde yaşamak zorunda olmak niye?

Bu sorularla asıl gelmek istediğim nokta şu; mevcut sosyolojik ve ekonomik sistemden bağımsız kendi kolonilerimizi kuramazmıyız? Bunu sadece kuru bir tartışma sorusu olarak sormuyorum, ciddiyim. Uygulanabilirliğini tartışalım tartışacaksak da. Gerçekten devletten bağımsız kendi kaynağa dayalı ekonomik sistemimizi kuramaz mıyız venüs projesini beklemeden? (Daha yapımına başlanmadı bile...)

Kendi amaçlarını gerçekleştirmek isteyenlere açık çağrımdır bu. Gerçekten artık bu sistemin içerisinde yaşamak istemeyenler için...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 48
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bunun için devleti iyi tanıman lazım.

Hiçbir devlet peşini bırakmaz.

Kendinden bağımsız yapıya her devlet tehdit gözüyle bakar.

Böyle idealler varsa kafanda devlet sistemini iyi incele.

Aynen bir gitar gibi.

Hangi tel çekilince nereden hangi sesler çıkar, neresi bastır, neresi tizdir.

Notaları (insanlar) nelerdir.

Kim nasıl çalar vs.

Sonra fikirlerini, düşüncelerini, isteklerini bu tespitlerin ardına kur.

Düşünce de olsa, bir anlamları olur.

Kim bilir birilerini tetikleyici fikirlere dönüşürler gelecekte.

Sitelerde Paylaş
Kendi amaçlarını gerçekleştirmek isteyenlere açık çağrımdır bu.

hangimizin amacı maddiyete dayanmıyor ki?

amaç para kazanmak olmayabilir ancak amaçları gerçekleştirebilmek için de paraya ihtiyacımız var.

amaçlarımızı daha net yazarsak belki birşeyler yapabiliriz.

Sitelerde Paylaş

Anadoluda kurabilirsin. Bir arazi alır orayı köye çevirir, tarlamızı eker, inek besler tavuk yumurtası yeriz. Çoğu köylü böyle yaşıyor zaten. Genelde köylerde paraya fazla ihtiyaç duyulmaz. Anadolu insanı parasız yaşamayı öğrenmiş.

Ancak bizler paranın kölesiyiz. Bana iyi kötü ömrümün sonuna kadar yetecek parayı çoktan kazandım. 3 tane evim, 2 tane arabam var. Ama hala it gibi çalışıyorum. Parayı çok sevdiğim için değil sistem beni köleleştirdiği için. Efendilerimden kaçmaya cesaretim olmadığı için.

Sitelerde Paylaş

mevcut sosyolojik ve ekonomik sistemden bağımsız kendi kolonilerimizi kuramazmıyız?

Kuramazsınız.

Devlet hoşlanmaz sömüremediği insanlardan.Doğrudan polislerini gönderir o kolonileri başınıza yıkar.

Yada doğrudan yapamıyorsa, halkın arasında dedikodu sokar ''bunlar her ahlaksızlığı yapıyormuş köyleri içinde, çıplak geziyorlarmış, herkes birbirini beceriyormuş'' gibi ''ahlaksızlık'' etiketiyle halkı üstüne salar halk gelir dağıtır sizi.

Herşekilde başarızı olursunuz.

Çok istiyorsan, düzenli ve uzun süreli bir terörüzm ile herşey mümkün.Kendi toprağını kazan kendi bayrağını çek sonra kendi sitemini kur.

Sitelerde Paylaş

hangimizin amacı maddiyete dayanmıyor ki?

amaç para kazanmak olmayabilir ancak amaçları gerçekleştirebilmek için de paraya ihtiyacımız var.

amaçlarımızı daha net yazarsak belki birşeyler yapabiliriz.

Maddiyat ve para farklı şeyler. Ben zaten farklı bir ekonomik sistem diyorum, ekonomik sistem olmasın demiyorum.

Bakın yünanistana. Artık takas usulü alışveriş başladı. İntihar olayları arttıkça başka yol kalmadı. Bu daha insanı ekonomik modelle ihtiyaçları karşılamak için illa ki yünanistanın geldiği bu noktaya mı gelmek gerekiyor?...

Sitelerde Paylaş

Bunun için devleti iyi tanıman lazım.

Hiçbir devlet peşini bırakmaz.

Kendinden bağımsız yapıya her devlet tehdit gözüyle bakar.

Böyle idealler varsa kafanda devlet sistemini iyi incele.

Aynen bir gitar gibi.

Hangi tel çekilince nereden hangi sesler çıkar, neresi bastır, neresi tizdir.

Notaları (insanlar) nelerdir.

Kim nasıl çalar vs.

Sonra fikirlerini, düşüncelerini, isteklerini bu tespitlerin ardına kur.

Düşünce de olsa, bir anlamları olur.

Kim bilir birilerini tetikleyici fikirlere dönüşürler gelecekte.

Çok haklısın. Uzun zamandır düşündüğüm ve araştırdığım bir şey bu ama artık bunun bir zorunluluk olduğunu düşünüyorum. Sadece mevcut devletle bitmiyor iş çünkü. Yönetiliyoruz, daha büyük güçler tarafından köleleştiriliyoruz ve kandırılıyoruz. Bizden bilgi saklanıyor, komplo ve korku toplumları yaratılıyor ve dezenfarmasyon yaratılıyor. Paranın, maddiyatın da ötesinde kendimi aşşağılanmış hissediyorum. kendi kurallarımızı koymanın bu kadar zor olmayacağını düşünüyorum. Önümüze engeller konacaksa da hatta öldürüleceksek de dert değil, artık o noktaya geldim.

Sitelerde Paylaş

Gandi o dönemin koşullarında yapmış bunu aslında. Bizzat kendi de çalışarak etrafındaki insanlarla kendi aşramlarını kurmuşlar. Kendi evlerinni çivilerini kendileri çakmış.

Düşününce evet bugünki maddi zevklerimizin çoğu olmayacak belki ama saçma, amaçsız streslerimiz de olmayacak. Bence buna değer.

Sitelerde Paylaş

:D Darbe bile yapılmış 550 metrekarelik ülkede :D Aslında güzel bir örnek. Karşısına çıkabilecek engeller de yenir yutulur değil bunu göstermek için attınız bu linki muhtemelen ama yine de imkansız olmadığını düşünüyorum. Dediğim gibi imkansızsa da bu yolda ölmek isterdim her ne kadar böyle söyleyince çok klişe dursa da... (Özgürlük için ölmek :p )

Sitelerde Paylaş

Panteon arkadaş, Fikri Sönmez nam-ı diyar terzi Fikri 1978'de Fatsa belediye başkanı seçildikten sonra Fatsa'da senin dediğin gibi "mevcut sosyolojik ve ekonomik sistemden bağımsız kendi koloni"sini kurdu. Sonra 12 eylül cunta rejimi Fatsayı dağıttı Terzi'yi de hapse attı, Terzi Fikri hapiste öldü. Böyle idealleri gerçekleştirirken mevcut sistem eli kolu bağlı izlemiyor maalesef.

Sitelerde Paylaş

Mesele şu ki paranın kölesi olsan da olmasan da gününün belli bölümünü çalışmaya ayırmak zorundasın. O açıdan bakınca mevcut sistemde yaşamışsın yaşamamışsın fark görmüyorum ben. Bunun aksi ancak makinelerin insanın yerini almaya devam etmesiyle mümkün. Yapay zeka geliştikçe insanın yaptığı her şeyi yapabilir konuma gelecek. Ondan sonra onlar üretecek biz yiyeceğiz.

Sitelerde Paylaş

Madem ciddi olarak olabilirliğini tartışıyoruz, gercekten gerçekçi olmak lazım.

Diğer insanlar ve devletlerden daha doğrusu sistemden kendini soyutlayıp , kendi kurallarını koyduğun bağımsız ve ya özerk bir yapı kuramazsın. Kursan bile sistemden çıkmış olamazsın ki, o da ayrı bir şey.

Sitelerde Paylaş

Kuracağımız koloni, tavuk besleyip tarla sürmenin ötesine nasıl geçecek? Hasta olduğumuzda şehirdeki doktora gitmeyecek miyiz? Kendimizi izole etmemiz ancak taş devri koşullarını kabul ettiğimizde mümkün. Ve taş devrine dönmektense, bugünün zulmünü baskınısı bokunu püsürünü kabul eder aklı başında herhangi bir kimse

Sitelerde Paylaş

couchsurfing sayesinde isviçre zürih te bir komünde kalma şansım olmuştu. Yaklaşık 3 gün kaldım ve kurdukları düzene hayran kaldım. Oto tamircisini kendilerince odalara ayırıp ortak bir yaşam alanı kurmuşlardı.Ufak işler yapıp ihtiyaçlarını karşılıyorlardı. Meyve sebze ise isviçrenin bir köyündeki başka bir komünden sağlanıyordu. Bence her yerde her şekilde hayata geçirilebilir bir fikir 10 insan la istediğiniz yere istediğiniz gibi komün kurabilirsiniz. Devletinde umrunda olmazsınız.

tarihinde herdaimmulayim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İçinde bulunduğumuz sistemden kaçış yolunu sadece biz aramıyoruz..Bizim gibi bu sistemden kurtulmayı isteyen birsürü insan var..

İnsanların yönetilmediği

Bilgilerin saklanmadığı

Köle olmaya zorlanmadığı vs..

Aydınlık bir toplum veya ülkee şimdilik yok.. Ama gelecekte olacak bence..

Bi defa fırsat eşitliği olmalı her insan doğduğunda mutlu ve her insanla eşit olarak bu yarışa başlamalı..

Yada bu yarış hiçç olmamalı..

Sadece insanların yaşamlarını dewam ettirebileceği ve rahatlarını sağlayabileceği ortam sağlanmalı..

Öyle bir sistem olmalı ki insanlar yaşamaktan zevk almalı..

Sadece ateistlerin yaşadığı bi ülke kurulsa mesela küçük bir adada sadeece ateistler yaşasa

Ve kendi yarattığımız kendi düzenlediğimiz bir sistemle yönetilsek

Belki tüm dünyaya örnek olabilirdik..

tarihinde hiena_16 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...