Jump to content

Neden eskisi gibi mucizeler gerçekleşmiyor ?

Recommended Posts

aslında forumda benzer bir konu var ama ben daha geniş kapsamlı soruyu soruyorum:

Eskiden mucize gerçekleştiren alimler veya peygamberler varmış. inanmayanlar, mucize sayesinde inanırlarmış. kimisi uçar, kimisi suda yürür, denizi yarar, kimisi de ayı ikiye bölermiş falan filan.

benim varsayımım:

1)bunlar, insanları kandırıp dine çekmek için uydurulmuş safsatalardır.

2)bir şeyler olmuştur, fakat abartılıp bu hale getirilmiştir.

3)bunlar gerçekten olmuştur, fakat bunu yapanlar birtakım göz aldanmasıyla insanları kandırmayı başarabilmiştir. illüzyonla ilgili hiç bir bilgisi olmayan insan, bazı numaraları gerçek sanarak buna kolaylıkla inanabilir. diyeceksiniz ki tek o mu biliyordu? neden olmasın ? o zamanlarda illüzyon pek yaygın olmayan bir şey olabilir ve bu adamlar böyle şeyleri keşfetmek için uzun zaman harcamış olabilirler.

4)belki de benzer mucizeleri gerçekleştirenler vardır ama bilimin icat ettiği fizik yasalarına uygun olduğu için, ya da illüzyon olduğu için itibar edilmemektedir.

karşıt cevap da şu: "o zamanlar kimse inanmıyordu ve bu gerekliydi. ancak şu anda inananlar var ve buna gerek yok. zaten biz görmeden inandığımız için bize gelecek olan sevap daha büyüktür."

1)ilk önerme yanlış. çünkü aradan çok uzun zaman geçmiş. bunun gerçek olduğunu ispat edemeyiz. o yüzden bu tür vakalar arada bir tekrarlanmalı ki inanmayan herkes inansın. demek ki allah insanlara hiç yardımcı olmuyor ki onlara hiç ipucu falan vermeyerek egosunu tatmin etmek adına direk cehenneme yollamak istiyor.

2)ben fazla sevap istemiyorum arkadaş. ben belki mucize görmek adına az sevap işlemeyi göze alıyorum?

dikkat ederseniz, doğru düzgün cümleler ortaya koyamıyorum çünkü dinle ilgili bilgiler hep birbiriyle çelişiyor. ama "bir umuttur" diyerek müslüman arkadaşlardan akla mantığa bir nebze de olsa yatkın cevaplar bekliyorum. eğer cevap alamazsam, belki onlar bu soruyu kendilerine sorup, üzerinde düşünebilirler.

tarihinde tarafsiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 116
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Nasil bir mucize bekliyorsun bu devirde?

O zamanin Peygamberi, velisi, nebisi, hacisi hocasi, Krali gelse bu zamanin haberlesme ve ulasim mucizesini gösteremez. Tip alanindada insanlik cok yol katetti.

Simdi bir Peygamber gelse, insanlar ondan mucize isteseler kesinlikle gösteremez,

Adnan Hoca yi ayri tutuyorum, onun gösterdigi mucizeyi kimse gösteremez INSALLAH; Muhammedi bile solladi MASALLAH, Yanindaki Rus güzellerine 41 kere mASALLAHHHHH.

Sitelerde Paylaş

Bu devirde keşke mucize olsa evet.

O gerçekleşen mucizenin nasıl gerçekleştiğini araştırmak ve onu fizik kanunlarıyla ispat etmeye çalışacak bir sürü bilim adamı harıl harıl çalışır bunun aslında böyle olduğunu, şartlar tekrar oluşturulursa bunu kendilerinin de tekrar yapabileceklerini ispatlamaya çalışırlardı. Bu bilimi de muazzam ilerletirdi. Ancak daha yaprak mucizesini gerçekleştiremediler ama olsun...

Sitelerde Paylaş

O zamanin Peygamberi, velisi, nebisi, hacisi hocasi, Krali gelse bu zamanin haberlesme ve ulasim mucizesini gösteremez. Tip alanindada insanlik cok yol katetti.

Simdi bir Peygamber gelse, insanlar ondan mucize isteseler kesinlikle gösteremez,

Adnan Hoca yi ayri tutuyorum, onun gösterdigi mucizeyi kimse gösteremez INSALLAH; Muhammedi bile solladi MASALLAH, Yanindaki Rus güzellerine 41 kere mASALLAHHHHH.

daha ne mucize bekliyorsun rus güzeli yetrli deyilmi maşllah

maşllah;)

Sitelerde Paylaş

aslında forumda benzer bir konu var ama ben daha geniş kapsamlı soruyu soruyorum:

Eskiden mucize gerçekleştiren alimler veya peygamberler varmış. inanmayanlar, mucize sayesinde inanırlarmış. kimisi uçar, kimisi suda yürür, denizi yarar, kimisi de ayı ikiye bölermiş falan filan.

benim varsayımım:

1)bunlar, insanları kandırıp dine çekmek için uydurulmuş safsatalardır.

2)bir şeyler olmuştur, fakat abartılıp bu hale getirilmiştir.

3)bunlar gerçekten olmuştur, fakat bunu yapanlar birtakım göz aldanmasıyla insanları kandırmayı başarabilmiştir. illüzyonla ilgili hiç bir bilgisi olmayan insan, bazı numaraları gerçek sanarak buna kolaylıkla inanabilir. diyeceksiniz ki tek o mu biliyordu? neden olmasın ? o zamanlarda illüzyon pek yaygın olmayan bir şey olabilir ve bu adamlar böyle şeyleri keşfetmek için uzun zaman harcamış olabilirler.

4)belki de benzer mucizeleri gerçekleştirenler vardır ama bilimin icat ettiği fizik yasalarına uygun olduğu için, ya da illüzyon olduğu için itibar edilmemektedir.

karşıt cevap da şu: "o zamanlar kimse inanmıyordu ve bu gerekliydi. ancak şu anda inananlar var ve buna gerek yok. zaten biz görmeden inandığımız için bize gelecek olan sevap daha büyüktür."

1)ilk önerme yanlış. çünkü aradan çok uzun zaman geçmiş. bunun gerçek olduğunu ispat edemeyiz. o yüzden bu tür vakalar arada bir tekrarlanmalı ki inanmayan herkes inansın. demek ki allah insanlara hiç yardımcı olmuyor ki onlara hiç ipucu falan vermeyerek egosunu tatmin etmek adına direk cehenneme yollamak istiyor.

2)ben fazla sevap istemiyorum arkadaş. ben belki mucize görmek adına az sevap işlemeyi göze alıyorum?

dikkat ederseniz, doğru düzgün cümleler ortaya koyamıyorum çünkü dinle ilgili bilgiler hep birbiriyle çelişiyor. ama "bir umuttur" diyerek müslüman arkadaşlardan akla mantığa bir nebze de olsa yatkın cevaplar bekliyorum. eğer cevap alamazsam, belki onlar bu soruyu kendilerine sorup, üzerinde düşünebilirler.

Nerden biliyosun mucizeler olmadığını?

Sitelerde Paylaş

Değerli Arkadaşlar, siz mucizeyi çok uzakta arıyorsunuz,

Mucize olmayan hiçbirşey yok ki,

Mesela en büyüklerinden birisi şu an istanbul da pırıl pırıl güneş var..

Al sana bir mucize.

Mucize nin kelime anlamı ise insanı aciz bırakmak caresiz bırakmak demektir..

Allah'ın kelamı olan Kur'an Mucize olduğu gibi,

Allah'ın sanatı olan mevcudatta ki herşey de mucizedir ve taklidi mümkün değildir...

Mesela ben şu an domates yiyorum domatesin kendisi mucize değil mi? Değil diyenler fabrikalarında bir domates yapsınlar da görelim bakalım..

tarihinde uludağ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mucize deneyimi veya algılanımı sadece beyinde gerçekleşen bir olay olup deneylerle yapay olarak oluşturmak mümkündür ve bir halüsinasyön biçimidir (bakınız: Video: Dr Persingerin Tanrı Deneyi) Şimdiye kadar doğa kanunlarını bozan veya doğa yasalarına ters düşen hiçbir tanrısal mucize gerçekleşmediği gibi günümüzde de olmaması kendinliğinden anlaşılır bir şeydir ve gelecekte de olmayacaktır.

tarihinde kozmopolit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

"Şu kuşu al dört parçaya böl, dört dağın arkasına koy" dediğin anda bu devirde kahkaha başlar :lol:

Psikiyatri bölümünde tedavi edilir.

Tedaviden sonra Adnan Oktar ile ortak bir program bile yapabilirler.

Biri mehdi diğeri mesih. Yuvarlanıp giderler.

Hoş "ben Allah'ım" diyene inanıp yıllarca Allah'a nakit verenler var memlekette.

Sitelerde Paylaş

Evhama boğulan insanlar, isterlerse kurtulabilirler..İstemezlerse, ya artık arkadaşlarıyla birlikte kendilerine kandırmaya devam ederler. Bu yolun sonu da ölüme kadar gider sonra ciddi bir şekilde uyandırılırlar....Ama iş işten geçmiş olur artık....

Sitelerde Paylaş

demek ki, onlar da fizik yasalarının ötesine gidememişler. kendi çaplarında birşeyler ortaya koymaya çalışmışlar. teknoloji ilerleyince, o zamanlar sadece onların yaptığı sanılan şeyleri şimdi herkes yapabiliyor. demek ki bu mucize değil.

O gerçekleşen mucizenin nasıl gerçekleştiğini araştırmak ve onu fizik kanunlarıyla ispat etmeye çalışacak bir sürü bilim adamı harıl harıl çalışır bunun aslında böyle olduğunu, şartlar tekrar oluşturulursa bunu kendilerinin de tekrar yapabileceklerini ispatlamaya çalışırlardı. Bu bilimi de muazzam ilerletirdi. Ancak daha yaprak mucizesini gerçekleştiremediler ama olsun...

bilimadamları insanın yapamayacağı bir çok şeyi icat etmiştir. kızılötesi kamera, sensörler, ya da iş makineleri. bunlar kendi çapında insanlar için bir mucizedir. o dediğin yaprağın o halde gelmesi milyon yıl sürmüştür. tüm aşamaların tek tek nasıl oluştuğunu öğrendikleri zaman yaprağın aynısını veya daha iyisini de yapacaklar. zaten genetik mühendisliği diye bir bölüm var ne yaptıklarını az çok biliyorsundur.

Sitelerde Paylaş

yaaaaaaaa! bilimim milyon voltluk ışıgı altinda tanrilar ve peygamberler nasilda yok olup gidiyorlar degilmi?

müslüman yinede karanliktan cikmaktan cok korktugundan, yapraklara topraklara tutunuyor.

Sitelerde Paylaş

Şimdi de bolca mucize gerçekleştirdiğini iddia ederek insanları kandıran şarlatan var. Branch Davidian'ların başı olan David Koresh ölü kuşları canlandırıp uçururdu :lol: . Ama sonu kuşları canlandırdığına inanan takipçileri ile birlikte yanarak ölmek oldu.

Bir şeye inanıp bağlanma ihtiyacı duyan insanlar (forumda bolca var) herhangi birinin yaptığını iddia ettiği mucizelere de inanırlar. Hatta görmeleri bile gerekmez. Bir başkası allayıp pullayıp anlatsa bile yeter. Hristiyanlık ilk başlarda bu şekilde yayılmıştır.

Sitelerde Paylaş

Sürekli mucize olsa herkes iman ederdi, herkes iman etseydi sınavın anlamı kalmazdı.

Bundan iyi mucize mi olur..allahın kırbacını söylemiş..hala yağmurlu havalarda şaklatıp duruyor allah kırbacı :lol:

MUHAMMEDİN ŞİMŞEK VE GÖKGÜRÜLTÜSÜN NE OLDUĞUNA VERDİĞİ CEVAP

İbnu Abbas anlatiyor:Yahudiler, gok gurultusunun ne oldugunu Muhammed'den sordular:

"Bulutlara müvekkel olan melektir. Beraberinde ateşten kamcılar var. Bununla bulutları Allah'in diledigi yere sevkeder"diye cevap verdi.

Onlar tekrar sordular: "Ya su isitilen ses, o nedir?"

"Bu, bulutlarin istenen yere gitmeleri icin onlara yapilan bir sevkdir" dedi.

Tirmizi, Tefsir Ra,d, (3116).

Sitelerde Paylaş

O beğenmediğin bilim adamları sentetik kromozom yaptılar, sentetik hücre yaptılar. Sentetik canlı yapmaya çok zaman kalmadı.

Düzenli bir şekilde canlı klonluyorlar. Kasaptan aldığın et bile klonlanmış bir hayvan olabilir.

Sitelerde Paylaş

Esas mucize bu..

Şu anda gece Güneş nereye gitti hanginiz cevap verebilirsiniz..bu cevabı vermekten daha mucize bişey olurmu? :lol:

GÜNEŞ GECELERİ NEREYE GİDER

Bilim-öncesi topluluklarda tarih boyunca sorulagelmiş “Güneş geceleri nereye gidiyor?” sorusuna Muhammed in’in cevabı:

“Arş’ın altında secde yapmaya gider; bu maksatla izin ister, kendisine izin verilir. Secde edip kabul edilmeyeceği, izin isteyip izin verilmeyeceği zamanın (kıyametin) gelmesi yakındır. O vakit kendisine: ”Geldiğin yere dön!” denir. Böylece battığı yerden doğar.”

(Buhari, Tefsir Ya-sin 1, Bed’ul-Halk 4, Tevhid 22,23, Müslim, İman 250, (159), Tirmizi, Tefsir, Ya-sin, 4225)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...