Jump to content

Neden eskisi gibi mucizeler gerçekleşmiyor ?

Recommended Posts

Elinizle bir saat sıfır ivmeyle, çeviriniz.....

Uludağ çevirdiğimiz topaçlar neden bir süre sonra durur biliyor musun?

Çünkü sürtünme kuvveti sürekli enerjiyi ısıya çevirip bitirir.

Dünya bir şeyin üstünde dönmüyor. Bir yere sürtünmüyor.

F=m.a olarak düşünürsek Dünya devamlı olarak dönmek zorunda.

Uzayda sürtünde olmadığı için net kuvvet ve net ivme sıfır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 116
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Önce şu mucize olayına ait görüşümü yazayım, mucize kelime anlamı ile insanlarca olağanüstü kabul edilen olaylardır kısacası. Yani nedenini tam bilmediği, kendi yapamayacağı bir olayı belitmekte kullandığı sözcük. bir insan bir dağı kaldırırsa mucize denir, çünkü insanın fiziksel özellikleri gereği bunu yapması olası değildir.ya da eski inanışlarda yıldırımın tanrısal bir mucize olarak ceza ve uyarıcı rol üstlendirilerek anılması ki bu kurandada tanrının istediği kuluna yıldırımla ceza vermesi olayı birebir alınmıştır.

Mucize yoktur, sadece insanın bilmediği, bilgi eksikliği olan konular ve fiziksel özelliklerinin yetersiz kaldığı olaylar vardır.Bu nedenle eskisi gibi mucize uydurmak yada mucize masalına sarılmak sadece cehaletin belgesi olarak adlandırılabilir.

Bu arada inançlı arkadaşların ateistlere şöyle tuhaf bir meydan okumasını sık sık görüyorum , hadi bilmem ne yaratta görelim.

Dostum bu ne saçma bir istek. Ateist yaratılışı red eden kişidir.Tanrı kavramını red eder. Yaratılacağını düşünecek olsa zaten yaratılışı kabul eder ve yaratırsada tanrı olur.

Ateist var olandan evrilerek (canlı-cansız) gerek dış dünyada, gerek labaratuvarda yeni oluşumlar elde edileceğini bilir ki evrende zaten bu sürekli değişim ve dönüşümün oluştuğu devasa bir ortamdır.Ayrıca cansızdan canlıya evriltmek yaratmak değil, değiştirip özellikler kazandırmaktır ki bu özellikler (bilinç) maddeye ait özelliklerin sonucudur.

Ayrıca bir bilgi vereyim, insanı yarattığını iddia ettiğiniz tanrı kavramı insanı yaratmaz, (toprak-balçık-su-bir parça et) ne olduğuna karar veremediği var olan bir şeyden yaparak elde eder kutsal metinlerinize göre. Yani varlıktan varlığa dönüşümdür yine.Yoktan var ettiği bir şey yoktur ortada.Yani yarattığı bir şey yoktur.

Sitelerde Paylaş

Söylediğiniz formüller, doğru kanunu formüle edilmiş halidir...

Ancak bir kuvvette olması gerekiyor....

Siz elinizle dediğim denemeyi yaparsanız.. O gücün nerden geldiğini hissedebileceğiniz zannediyorum....

Yani kanunları işlem koyacak güç nereden geliyor bir açıklar mısınız.?

Sitelerde Paylaş

Siz elinizle dediğim denemeyi yaparsanız.. O gücün nerden geldiğini hissedebileceğiniz zannediyorum....

Dünya'nın neden asla durmadığının sebebi sürtünmenin olmamasıydı.

Topacı buz zemin gibi sürtünmesi az yerde çevirince dakikalarca çevirebilirsin.

Ama topacı çok sürtünmeli olan halıya atarsan 10 sn sonra durur.

Uzayda hiç sürtünme olmadığı için Dünya milyarlarca yıl kendi kendine döner.

Peki Dünya'yı ilk döndüren neydi? Bunu mu merak ettin?

Dünya'yı oluşturacak olan planetary disk zaten merkez etrafından dönüyordu.

Sürtünme olmadığı için 5 milyar yıldır hala durmadan dönüyor.

Sitelerde Paylaş

Sanıyorum soruyu bana soruyorsunuz, kanunları işleme koyan güç sandığınız kadar karmaşık bir açıklama taşımıyor.

Kuantum yani atomaltı parçacıklar (çeşitlilik arz eder) enerji parçacıklarıdır ve yarı bağımsız(yarı bilinç olarakta adlandırılıyor) hareket ederler. Bu enerjilerin yine kendi enerjilerinden açığa çıkan ısı ile ve hız ile kimyasal reaksiyonlarla birbirleriyle etki-tepki denkleminde kendi enerjileri ile oluşturdukları fizksel kanunları oluşturmaları(bu kanunlar kutsal bir ağızdan çıkmış masallar değil, gayet doğal enerjinin varlığını kanıtlama olayıdır), bir araya gelip atomları, atomlar maddeleri vesaire şeklinde uzar gider.

Siz ise bir türlü enerji(madde) nin yoktan var olmadığını, vardan yok edilemeyeceğini kabul etmiyorsunuz.Enerji zaten bir güçtürki, hiç bir şeye ihtiyacı yoktur. Her varlıkta aynı ortak kuantumlardan meydana gelir. Yani sizinle taş arasında sadece enerjinin dizilim ve farklı özelliklerini sergileme farkı vardır. yapıtaşlarınız aynıdır.

saygılar...

Sitelerde Paylaş

Senin bilgilerini tamamının doğru olduğunu kabul ediyorum.....

Peki aynı sistemi yapmanı istiyorum.....

Bilgilerin doğruysa, mucize yoksa buyur dostum, kimse senin elini tutmuyor....

Siz den basit bir elma rica ettim.....

Bilgilerin doğruysa ve mucize yoksa buyur yapınız ....

Bakın başka bir uygulama düşünelim...Elimiz de bir saksı olsun...

Ve elli adet tohum....

Sırayla attığımızda bu 50 adet tohum, diyelim sebze ya da meyve çıkar mı?

Sitelerde Paylaş

Tesadüfe gerek yok, sen akıllısın elinle bir uygulamasını yap,,,

Akılla şuurla yapamadığını tesadüfe vermek ne kadar akıllıca bir düşünün isterseniz?.

Ben bayrampaşadayım buradan tesadüfen bir araçın sürücüsüz, taksime kaza yapmadan gitme ihtimali var mı Acaba?

Sitelerde Paylaş

Öncelikle yarat demediğin için teşekkürler.Yanlışın neresinden dönülürse kardır.

Gelelim elma yapmaya, elmayı yapabilmem için elma ağacının geçirdiği tüm evreleri geçirip elma ağacına dönüşmem gerekir.Onada senin ve benim ömrüm yetmez.Labaratuvar ortamında yap dersen bu günkü bilim o teknik ve bilgiye henüz sahip değil. Yinede hatırlatayım 1.000.000 dizilimli dna kodu yazılıp boş bir hücreye nakledilerek canlılığı sağlandı. Bu yazılım sayesinde örneğin sadece petrol atıklarını enzimlerle yoketmeye kodlanmış (bununla beslenen) bakteriler üretilerek doğadaki kirliliğin önlenmesi amaçlanmakta. yada aids hastalığının virüsü ile beslenen (kodlaması gereği) bakteriler hedeflenmekte.

O elma bir gün yapılır, bu ne yaratmak olur(vardan varetmektir sadece) nede tanrı olmaktır. Sadece evrendeki maddenin özelliklerini anlamak ve çözmektir.Ayrıca bunun yapılması ne tanrı kavramını yoketmektir nede dinleri yanlışlamak. Bilimin işi sadece evreni anlamaktır.

Birde o kadar anlık olsun istiyorsunuzki her şey, milyar yıllık süreçteki maddenin evrimini bir anda önünüze koymamızı zorunluluk olarak dayatıyorsunuz. Lütfen biraz mantık diyorum.

saygılar...

tarihinde e-teist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tesadüfe gerek yok, sen akıllısın elinle bir uygulamasını yap,,,

Akılla şuurla yapamadığını tesadüfe vermek ne kadar akıllıca bir düşünün isterseniz?.

Ben bayrampaşadayım buradan tesadüfen bir araçın sürücüsüz, taksime kaza yapmadan gitme ihtimali var mı Acaba?

Bizim tesadüflere inandığımızı nereden çıkardınız?

Biz neden-sonuç ilişkisini doğru buluyoruz.

Hiçbir şey sebepsiz ve rastgele olmuyor.

Ama neden-sonuç ilişkisi ve amaç-sonuç ilişkisini karıştırıyorsunuz.

Dünya, biz var olalım diye olmadı, Dünya böyle olduğu için bizler var olduk.

Şuur şuur şuur diye tekrarladığınız nedir?

Hatırlatırım ki Said Nursi radyoda meleklerin olduğunu söylemişti.

Sitelerde Paylaş

Dostum zaten bilim evrendeki kanunların formüle edilmiş hali değil midir?...peki 12 gezegen ortada güneş milyonlarca senedir, kendi kendine tesadüfü dönüyor.?.

bakın kaç hareket var. Güneş dönüyor, etrafındaki gezegenler dönüyor, hem ikinci bir haraeketle kendi etrafında dönüyorlar....bir de sistem olarak bir gemi gibi hareket etmekteler...Güneş 1 milyon senedir yanıyor ve yeryüzüne 150 milyon km uzakta...

Ve güneş insanlığın sobası ve güneşi değil mi? 6 Ay güneş çıkmasa ne olur sence bir düşünebiliyor musun?

Sitelerde Paylaş

Dostum zaten bilim evrendeki kanunların formüle edilmiş hali değil midir?...peki 12 gezegen ortada güneş milyonlarca senedir, kendi kendine tesadüfü dönüyor.?.

Hayır dostum Güneş onu durduran birisi olmadıkça sürekli dönüyor. Dünya da, yıldızlar da durduracak bir kuvvet olmadıkça sürekli dönüyor. Dönmek onların zaten doğal hali. Yerçekimiyle ilgili sabit bir kural.

Ve güneş insanlığın sobası ve güneşi değil mi? 6 Ay güneş çıkmasa ne olur sence bir düşünebiliyor musun?

Hepimiz ölürüz. Peki evren için bir şey değişir mi? Bugün insanlar Dünya'dan bir anda yok olsa, Dünya'daki yaşamın umrunda bile olmaz. Hatta insanların yokluğunda doğa canlanır. Dünya bizim için yaratılmadı.

Bak şöyle düşün. Evrende katrilyonlarca yıldız, katrilyonlarca gezegen var. Onlar da dönüyor. Oralarda yaşayan birileri olmadığı halde dönüyorlar. Neymiş? Demek ki Dünya bizim için dönmüyormuş.

Sitelerde Paylaş

Meselemiz bu zaten neden- sonuç?

Akılsız şuursuz mahlukatın akıllıca iş yapmasını nasıl anlatabilirsiniz....

Benim çocuğum inekleri görünce baba süt fabrikaları diye bağırıyor.....

inek gibi akılsız bir hayvan süt yapıyor da..

insan neden yapamıyor, teknoloji var ilim var, nano teknoloji var hadii.

Mucize olmadığını iddia edenler....bir süt imal edin , içindeki terkibi biliyorsunuz, mineralleri biliyorsunuz?

Neden yapamıyorsunuz? Eliniz tutan nedir?

Sitelerde Paylaş

Dostum bazı rakamlarınız hatalı ama neyse, bakın dönme olayını anlamak ve çekim yasaları ile evrenin tesadüf diye diretmeye çalıştığınız özelliklerinin hepsinin direk olarak maddenin kendi özelliklerinden oluştuğunu kavrayamıyorsunuz.Lütfen kuantum okuyun.enerjilerin ne tür hareketler yaptığını ve nedenlerini anlayın önce.

Bunların her biri enerjinin kendi etrafında dönüşü, ve diğer enerji parçacıkları ile etkileşiminin doğal sonucu oluşan basit olaylardır. Bunu anlatmanın yada anlamanın daha basit yolu yok. Yani bilimsel bir konuyu anlamanın yolu o konuda bilgiye sahip olmaktır.

Lütfen okuyun, biraz olsun anlayın sonra ne kadar anlamsızca aynı şeyleri tekrarladığınızı fark edin.

Bu günlük giderim.

saygılar...

Sitelerde Paylaş

Ben biraz pratik düşünmeye çalışıyorum...Okumaya kimse karşı gelmez...Ancak insan aciz kaldığı noktalara sizde lütfen dikkat ediniz....Çünkü insanlık daha 1000 yıl yaşasa da, belli şeyleri aşamıyacaktır....Zannediyorum bunu kabul edersiniz?

Sitelerde Paylaş

Meselemiz bu zaten neden- sonuç?

Akılsız şuursuz mahlukatın akıllıca iş yapmasını nasıl anlatabilirsiniz....

Benim çocuğum inekleri görünce baba süt fabrikaları diye bağırıyor.....

inek gibi akılsız bir hayvan süt yapıyor da..

insan neden yapamıyor, teknoloji var ilim var, nano teknoloji var hadii.

Mucize olmadığını iddia edenler....bir süt imal edin , içindeki terkibi biliyorsunuz, mineralleri biliyorsunuz?

Neden yapamıyorsunuz? Eliniz tutan nedir?

Hayvanlar sütü bizim için yapmıyor, kendi yavruları için yapıyor.

Arılar balı bizim için yapmıyor, kendileri için yapıyorlar.

Bizler sadece onları evcilleştirip onların sütünü, balını çalıyoruz.

İnsanlar da süt yapabiliyor. İnsan sütü var. İnsanlar memeli.

Neden-sonuç ve amaç-sonucu karıştırıyorsunuz.

Evet, hiçbir yerde şuur yok. Yağmur kendi kendine yağıyor.

Rüzgar kendi kendine çıkıyor, mevsimler kendi kendine geliyor.

O mahlukat o kadar akılsız değil.

Onların DNA'sında, genlerinde bunu yapmaya iten şeyler var.

İnekler süt fabrikası diyeceksen, aynısını insanlar için de, kedi ve köpekler için de söyle.

Fareler için de, filler için de söyle, köstebekler için de söyle, hatta yunuslar için de.

Çünkü onlar da süt üreten memeli hayvanlar.

Sitelerde Paylaş

Evet hiçbir yerde şuur yok, doğru, peki şuurluca işleri nasıl açıklayacağız......

Nereye bakarsanız bakınız.. Hatta ineği, kesiniz ve memelerine bakınız.

Acaba süt görebilecek misiniz...Süt memeden çıkınca süt oluyor...

Kendi yapsaydı deposunda olması gerekmez miydi?

Yağmurun tane tane, inmesi ve ivmesinin sıfır olması da mı Tesadüf?

Kar tanesinin birbirine çarpışmadan inmesi de mi? Tesadüf...

Ayna da yüzünüze bakınız,

Milyarlarca insandan farklı yüzünüz,

Sesiniz, kokunuz, parmak iziniz...

Hepsi orjinal ve size mahsus....

Bunlarda DNA nın yönledirmesiyle,,,

kodlanmış, Kim Kodlamış tesadüf (!)

Kendine kendine olmuş,

DNA yı anlatan kitap yazarsız olmuyorsa, DNA nın kendisi nasıl Katipsiz olsun?

Evet nedenler akılsız şuursuz, sonuçlar ise harika mükemmel?

Çıraktan, mükemmel iş beklemek nasıl abes ise,

ÇIrak kadar aklı olmıyan mahlukattan, insanın yapamayacağı seviyede işler, tam anlamıyla Mucizedir,

Ve Allahın fiilidir...Taklidini yaptırmacağını kendisi söylemiştir..

İşte meydan size....

İnanmıyorsanız lütfedip deneyiniz...Sonucu harika olacaktır...

Sitelerde Paylaş

Evet hiçbir yerde şuur yok, doğru, peki şuurluca işleri nasıl açıklayacağız......

Nereye bakarsanız bakınız.. Hatta ineği, kesiniz ve memelerine bakınız.

Süt, süt bezlerinde üretilir. Salgı epiteli hücreleri galaktoz, laktoz gibi sakkaritleri suya katar ve süt olur. Süt mekanizması çok detaylı olarak biliniyor. Yazarsam çok uzun sürer.

Yağmurun tane tane, inmesi ve ivmesinin sıfır olması da mı Tesadüf?

Her yağmur damlası bulutta bir başlangıç çekirdeği etrafında kristallendiği için tane tane iner. Yağmur bulutlardan genelde kar olarak çıkar, aşağı varmadan erir ve yağmur olur. Sabit hızın sebebi limit hız ve hava sürtünmesidir.

Kar tanesinin birbirine çarpışmadan inmesi de mi? Tesadüf...

Kar taneleri bulutlardan aynı cins elektrikle yüklü olarak çıkar. Aynı kutuplar birbirini ittiği için, aynı elektrik yüklü kar taneleri birbirini hemen iter ve çarpışmazlar.

Milyarlarca insandan farklı yüzünüz,

Sesiniz, kokunuz, parmak iziniz...

Hepsi orjinal ve size mahsus....

İnsanlarda 23 çift kromozom vardır. Üreme hücreleri oluşurken her 2 çiftten bir tanesi seçilir. 1 kişi 2 üzeri 23 farklı döl verebilir. Bir adam ve kadın 2^46 farklı görünümde çocuk sahibi olabilir.

Bunlarda DNA nın yönledirmesiyle,,,

kodlanmış, Kim Kodlamış tesadüf (!)

Kendine kendine olmuş,

DNA yı anlatan kitap yazarsız olmuyorsa, DNA nın kendisi nasıl Katipsiz olsun?

DNA yaklaşık 3.5 milyar yıl önce oluştu. Ondan önce sadece RNA'lar vardı. Genetik bilgiler mutasyon ve doğal seleksiyonla genoma yüklenir. Lütfen bu konudaki araştırmaları takip edin.

Saygılar sunarım...

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...