Jump to content

TÜRKLER , TÜRKCE BILMIYOR

Recommended Posts

Yukaridaki cumlenin neye gore degerlendirmemi istersin?

RTE ozel yetkili yargi kurallarina gore mi?, yani

"Sucsuzlugunu ispat edene kadar suclusun"

Yoksa, evrensel hukuk degerlerine gored mi?, yani

"Suclulugun ispat edilene kadar masumsun"

Secim senin. :)

Bak, "sanslisin" secim hakki verdim. RTE o hakki da vermiyor, ona gore.

tabiiki ikinci secenek.

ABD kuklasi, diktatör bozuntusu, takunyali din taciri imam hatiplinin akli ve vijdani yokki, hukuk ahlaki olsun.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 64
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

hiçbir salak kuruluş ağzımdan çıkacak kelimeleri dilediğim gibi kullanma özgürlüğüme engel olamaz.

istersem yaşındayım derim, istersem de yaşımda...

Tabi ki ne istersen diyebilirsin, onemli olan dediginin algilanmasi da, neden bu kadar "celallendin?" onu merak ettim.

Sonucta dilimizin anlasilir ve dilbilgisi kurallarina gore kullanilmasi ve mumkun oldugunca da yabanci ve "anlasilmaz" kelimelerle beslenmesinin onlenmesi fena mi?

Ayrica bir dil de; her sey gibi, bilgi, birikim, ister. Yani dilin bilgisi de bilimi de her sey gibi ancak ogrenilirse bilinir, oyle degil mi?

Bu baslikta da bu isleniyor. Sende herkes gibi bu konu ile bilgi ve dusuncelerini paylasabilirsin.

Sitelerde Paylaş

Tamam ozaman, avukatin gelene kadar susma hakkina sahipsin. :)

Yalniz bu sure "sonsuz degildir", ona gore! :)

o bu gün bir kac saat önce, sirt canrasi ve otostola bir dünya seyagatine cikti. bir kac yila kadar döner insallah masallah amiiin :D

tarihinde kitapsiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

o bu gün bir kac saat önce, sirt canrasi ve otostola bir dünya seyagatine cikti. bir kac yila kadar döner insallah masallah amiiin :D

Demekki seni, RTE'nin "sevkatli/yuce" kollarina teslim etti?

Ne o bu avukat cemaatcimiydi?

Ya da seni bir dinci olarak "oyuna getirmis" olmasin.

Bak, simdi "suphelendim." :)

Sitelerde Paylaş

Demekki seni, RTE'nin "sevkatli/yuce" kollarina teslim etti?

Ne o bu avukat cemaatcimiydi?

Ya da seni bir dinci olarak "oyuna getirmis" olmasin.

Bak, simdi "suphelendim." :)

yok ben ona izin verdim.kac sene istiyorsan tatil yap, dedim. :)

takunyali almanyadaki avukatlara karisamiyor. o sadece satilik yada korkak müslo dingilleri rehin alabiliyor.

Sitelerde Paylaş

yok ben ona izin verdim.kac sene istiyorsan tatil yap, dedim. :)

takunyali almanyadaki avukatlara karisamiyor. o sadece satilik yada korkak müslo dingilleri rehin alabiliyor.

Anlasildi. Zannettinki "avukatlik bir isin olmaz" ve avukati yolladin.

Zaten RTE diktarasi'sinde ( bu kavram RTE'nin kendine ozgu demokrasi+diktatorluk karisimidir) avukata ihtiyacin yokki, cunku cezan onceden belirlenmis ve sucun "alnina yazilmis" bir de "zavalli" avukati seni savunmasi icin, bu "alin yazisi" na mahkum ve ortak edecektin.

Neyse bilmeden "vicdanli" dusunmussun. Yoksa avukatin "vebali" omur boyu "boynunda" kalirdi.

Neyse cezan zaten belli "kirk katir mi/kirk satir mi" aslinda hangisini sececegin de fark etmeyecek. Cunku RTE diktarasi'sinde; cezan "katri satir" olacak. (Bu kavrami aciklamama "gerek yoktur" diye dusunuyorum.) :)

Sitelerde Paylaş

Anlasildi. Zannettinki "avukatlik bir isin olmaz" ve avukati yolladin.

Zaten RTE diktarasi'sinde ( bu kavram RTE'nin kendine ozgu demokrasi+diktatorluk karisimidir) avukata ihtiyacin yokki, cunku cezan onceden belirlenmis ve sucun "alnina yazilmis" bir de "zavalli" avukati seni savunmasi icin, bu "alin yazisi" na mahkum ve ortak edecektin.

Neyse bilmeden "vicdanli" dusunmussun. Yoksa avukatin "vebali" omur boyu "boynunda" kalirdi.

Neyse cezan zaten belli "kirk katir mi/kirk satir mi" aslinda hangisini sececegin de fark etmeyecek. Cunku RTE diktarasi'sinde; cezan "katri satir" olacak. (Bu kavrami aciklamama "gerek yoktur" diye dusunuyorum.) :)

hanimlara yas sorulmayacagindan, cezaya itiraz ediyorum. yok ceza meza. israr ederseniz, tehdit ederim. yurtdisindan daha uzak bi yurtdisina kacarim :D

Sitelerde Paylaş

Ben bu kuralı bilmiyordum doğrusu. İlginç bir bilgi. Ben de "Yaşındayım" diyordum hep, yazarken de öyle yazıyordum.

TDK da böyle mi söylüyor acaba? Yani bu bir kural mı?

TDK ya bakarsan Euroya Avro diyorlar Mark Dolara neden isim uydurmadılarki :)

Sitelerde Paylaş

hanimlara yas sorulmayacagindan, cezaya itiraz ediyorum. yok ceza meza. israr ederseniz, tehdit ederim. yurtdisindan daha uzak bi yurtdisina kacarim :D

Sunu bastan soyleseydin, bu kadar "ugrasmamis" olurduk.

Neyse "pozitif ayrimcilik" uygulayalim.

"Korkma" bu RTE'nin "pozitif ayrimciligi" degil. :)

Ben senin yerine yasini soyleyim

"Gecen seneden bir fazlasi yastasin" :)

Ya da "29 Subat" ta dogdun.

Sitelerde Paylaş

TDK ya bakarsan Euroya Avro diyorlar Mark Dolara neden isim uydurmadılarki :)

Yazım kurallarına uymayı severim, burada çoğu zaman hızlı yazmak zorunda kalmak nedeniyle karman çorman, abuk sabuk, yarım yamalak yazsam da, hiç değilse bildiğim kuralları uygulamaya çabalarım.

Ama işte, beni öldürsen "Avro" diyemem, demem. Bunu nereden uydurdular, hangi üstün zeka buldu, onu da bilmiyorum.

Haklısın valla.. Yine de TDK iyidir, öğreticidir diyelim bari.

Ben kararsız kaldığım durumlarda veya bilmediğimi farkettiğim kurallarda vs. direkt oraya başvuruyorum. Çok seviyorum TDK'yı.:)

Sitelerde Paylaş

Yazım kurallarına uymayı severim, burada çoğu zaman hızlı yazmak zorunda kalmak nedeniyle karman çorman, abuk sabuk, yarım yamalak yazsam da, hiç değilse bildiğim kuralları uygulamaya çabalarım.

Ama işte, beni öldürsen "Avro" diyemem, demem. Bunu nereden uydurdular, hangi üstün zeka buldu, onu da bilmiyorum.

Haklısın valla.. Yine de TDK iyidir, öğreticidir diyelim bari.

Ben kararsız kaldığım durumlarda veya bilmediğimi farkettiğim kurallarda vs. direkt oraya başvuruyorum. Çok seviyorum TDK'yı.:)

avro avrupanin kisaltilmaya calisilmis hanzocasi olsa gerek. ben euro diyorum. dogrusuda bu. her para kendi dilininde söylenmeli diye düsünüyorum.

evet TDK yi bende seviyor ve sadece TDK sözlük kullaniyorum.

Atam ne yaptiysa güzel yapti :)

tarihinde kitapsiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sunu bastan soyleseydin, bu kadar "ugrasmamis" olurduk.

Neyse "pozitif ayrimcilik" uygulayalim.

"Korkma" bu RTE'nin "pozitif ayrimciligi" degil. :)

Ben senin yerine yasini soyleyim

"Gecen seneden bir fazlasi yastasin" :)

Ya da "29 Subat" ta dogdun.

:D anlastik. cok zekisin. evet gecen seneden bir yas fazlayim.

aslinda, hayatta hic yasimi saklamadim. sormasalarda söylerimde, internette kendimden bahsetmek huyum degil bunu hic yapmadim.

Sitelerde Paylaş

Soylenis olarak; oyro, avro, yuro, euro sec, begen al.

Dallir amerikan soylenisi. Dolla, ingilizce soylenisi, turkcede de dolar.

almanlar euro`u oyro gibi okurlar. aslinda tam böyle ookunmasada, türk kulagina oyro gibi gelir. almanca bilen biri o TINI farkini ayirtedebilir. öteki dillerde nasil okunus nüanslari var bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş

:D anlastik. cok zekisin. evet gecen seneden bir yas fazlayim.

aslinda, hayatta hic yasimi saklamadim. sormasalarda söylerimde, internette kendimden bahsetmek huyum degil bunu hic yapmadim.

Bende hic bireysel olarak kendimden hatta dusuncelerimden bile bahsetmek istemem. Cunku burasi "birebir" den ziyade kitlesel bir platform. Bazi yazidan ziyade yazari "merak edenler" boyle sorular soruyorlar. Ben de ilkinde yanit verdigimde, sonrakilerde de yanit vermemeyi dusunmedim.

Anlasildi. Sana "bir ilk yasatmak" cabalarimiz, ugrasilarimiz "bosa gitti." :) Istersen "kulagima" soyle. :)

Bu arada ingilizce yazilisi; euro, okunusu, "yuro" dur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...