Jump to content

Topraktan Yaratılma

Recommended Posts

Kurana göre insan kuru bir çamur bir balçıktan şekillenmiş o devirde putları o şekilde yapıyorlardı

Hicr 26 - Andolsun ki biz insanı kuru bir çamurdan, şekillenmiş bir balçıktan yarattık.

Müminun 12 - And olsun biz insanı, çamurdan, bir sülâleden (süzülüp çıkarılmış çamurdan) yarattık

Rahman 14 - Allah insanı, pişmiş bir çamura benzeyen bir balçıktan yarattı.

Bilimsel olarak böyle bir şeyin imkansız olduğunu Darwin üstad toprağın içindeki elementlerle bilimsel olarak ortaya koymuş zaten ancak beni düşündüren şuki bu ayetler yazılırken toprağın içindeki elementler zaten bilinmiyordu burada çamurun kolayca şekil almasından ve insan teninin renk tonu olarak toprağa yakın olmasından etkilenilerek bu ayetlerin yazıldığını düşünüyorum.

Topraktan yaratılmadık diyerek kuranı red edecek ilk Müslüman ne zaman yazacak ve kim bekliyoruz :D

Sitelerde Paylaş
  • İleti 135
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1)Gılgamış Destanı: "Ellerimi yıkadım. Bir parça çamur koparıp yazıya attım. Ve bu yazıda ,kahraman Engidu'yu yarattım."

2)Sümer'lilerin Enuma-eliş Destanı: "Bunun üzerine ben de Ea'nın yardımını istedim. Toprağı, Kingu'nun kanıyla yoğurdum. İlk insanı meydana getirdim."

3)Çin Efsanelerinden: "Bunun üzerine Tanrıça Ngüho yengeç elleriyle gökyüzünü yukarıya kaldırdı, denizleri yeniden sınırlarına itti. Ve çamurdan yeni bir insan türü yarattı."

4)Mısır'da Luxor Tapınağı'nda bulunan kabartma bir resim: "Kral Amonhotap III olarak betimlenen Tanrı Khnemu çömlekçi çarkında erkek ve dişi iki insanı yaratıyor."

5)Hesiodos Destanı: "Namlı, şanlı Hephaisdos'u çağırdım hemen. 'Bir parça topral al, suyla karıştır' dedim. 'İçine insan sesi koy, insan gücü koy."

6)Yunan Efsaneleri'nden: "Gözyaşlarımla toprağı çamur haline getirdim ve yoğurdum (Prometheus anlatıyor.) Bir insan heykeli yaptım. Sonra bu heykele ruh verdim. İlk ölümlü yaratıklar oluştu böylece.)

7)Tevrat'tan: "Ve Rab Allah yerin toprağından Adam'ı yaptı ve onun burnuna hayat nefesini üfledi ve adam yaşayan can oldu."

8) Kur'an, Mü'minün 12-16: "And olsun ki Biz insanı süzme çamurdan yarattık."

9) Kur'an, Es-Safaat 11: "Hakikat Biz onları cıvık bir çamurdan yarattık."

10)Kur'an, Sad 71-76: "Ben muhakkak çamurdan bir insan yaratacağım. Artık onu tamamlayıp içerisine de ruhumdan üfürdüğüm zaman kendisi için derhal ona secdeye kapanın."

Alıntıdır.

Sitelerde Paylaş

1)Gılgamış Destanı: "Ellerimi yıkadım. Bir parça çamur koparıp yazıya attım. Ve bu yazıda ,kahraman Engidu'yu yarattım."

2)Sümer'lilerin Enuma-eliş Destanı: "Bunun üzerine ben de Ea'nın yardımını istedim. Toprağı, Kingu'nun kanıyla yoğurdum. İlk insanı meydana getirdim."

3)Çin Efsanelerinden: "Bunun üzerine Tanrıça Ngüho yengeç elleriyle gökyüzünü yukarıya kaldırdı, denizleri yeniden sınırlarına itti. Ve çamurdan yeni bir insan türü yarattı."

4)Mısır'da Luxor Tapınağı'nda bulunan kabartma bir resim: "Kral Amonhotap III olarak betimlenen Tanrı Khnemu çömlekçi çarkında erkek ve dişi iki insanı yaratıyor."

5)Hesiodos Destanı: "Namlı, şanlı Hephaisdos'u çağırdım hemen. 'Bir parça topral al, suyla karıştır' dedim. 'İçine insan sesi koy, insan gücü koy."

6)Yunan Efsaneleri'nden: "Gözyaşlarımla toprağı çamur haline getirdim ve yoğurdum (Prometheus anlatıyor.) Bir insan heykeli yaptım. Sonra bu heykele ruh verdim. İlk ölümlü yaratıklar oluştu böylece.)

7)Tevrat'tan: "Ve Rab Allah yerin toprağından Adam'ı yaptı ve onun burnuna hayat nefesini üfledi ve adam yaşayan can oldu."

8) Kur'an, Mü'minün 12-16: "And olsun ki Biz insanı süzme çamurdan yarattık."

9) Kur'an, Es-Safaat 11: "Hakikat Biz onları cıvık bir çamurdan yarattık."

10)Kur'an, Sad 71-76: "Ben muhakkak çamurdan bir insan yaratacağım. Artık onu tamamlayıp içerisine de ruhumdan üfürdüğüm zaman kendisi için derhal ona secdeye kapanın."

Alıntıdır.

ilk insan,ilk islam,

Sitelerde Paylaş

Topraktan mı geldik? Elbette hayır. Dünya toprağının ya da Dünya'nın kardeşi Ay toprağının içerdiği elementler, insan ya da canlı vücudunun içerdiği elementlerden çok farklı.

Bunun dışında toprakta karbon yoktur. Özetle demeliyiz ki toprağı oluşturan silisyum canlılarda yok, canlıları oluşturan karbon toprakta yoktur. Topraktan gelmemiz imkansız bir olaydır.

araştırman eksik kalmış bunlarıda ekle.

15:26 - Andolsun ki biz insanı kuru bir çamurdan, şekillenmiş bir balçıktan yarattık.

balçık nedir;

[1] çamur

[2] içinde çeşitli organik özdekler bulunan daha çok killi, koyu, yapışkan çamur, mil

organik nedir;

Organik bileşikler, genellikle canlıların yapısında bulunan ve hepsi mutlaka karbon atomu taşıyan moleküller

bilim affetmez. :lol:

Sitelerde Paylaş

Verebileceğin tek cevap vardı onuda verdin zaten. İlk insan Adem değil mi. Yaklaşık 7000 yıl önce yaratıldı. Ademden önceye ait bulunan insan (Homo Sapiens ) fosillerini de Allah oraya kendi koymuştur sınavdayız ya ondan değilmi.

ademin 7000 yıl önce yaratıldığına delilin varmı.

Sitelerde Paylaş

Hep delillerle konuşursunuz ya şimdide delil istiyorsun.

Enes Malik 'den tahric etti. O dedi ki, Resulullah (s.a.v.) buyurdu: DÜNYANIN ÖMRÜ, AHİRET GÜNLERİNDE YEDİ GÜNDÜR. Allah-u Teala buyurdu ki: RABBİN KATINDA BİR GÜN SİZİN SAYDIKLARINIZDAN BİN YIL GİBİDİR. Kim bir din kardeşinin Allah yolunda bir ihtiyacını görürse, Allah Teala onun için gündüzlerini oruçla, gecelerini de ibadetle geçirmişcesine ŞU DÜNYANIN YEDİ BİN YILLIK ÖMRÜ MÜDDETİNCE SEVAP YAZAR.

(Ali B. Hüsameddin el-Muttaki, Kitab-ül Burhan Fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, sf. 88)

Amr bin Yahya, ens hakkında elala bin Zeyde bildirdik Allah ondan razı olsun dedi ki: Allahın Resulu dedi ki (S.A.V): DÜNYANIN ÖMRÜ AHİRET GÜNLERİNDEN YEDİ GÜNDÜR. Yüce Allah dedi ki: Gerçekten senin Rabbinin katında bir gün sizin saymakta olduğunuz bin yıl gibidir.[1]

(Elkesfu An mucavezeti Hazihilumme el Elf ve Elluma fi Ecvibeti el'-Esile, Suyuti, sf. 10)

Ettaberani Elkebiyr de dedi ki: Ahmed bin Ennadril askeri ve Cafer bin Muhammedul Aryaniye (veya uryani de olabilir) bildirdik (haber verdik) ikisi de dediler ki: Elveliyd bin Abdul Melik bin Serhul Sahraniye haber verdik, Süleyman bin Ataul Kureyşilharbi haber verdik, Sullemetu bin Abdillahil Cehni hakkında Amr bin ebi Şeceati bin Rabiil Cehni hakkında Eddehhak bin Zemlil Cehni dedi ki:

Bir rüya gördüm, onu Resulullaha (S.A.V.) anlattım. Kendindeki sözü zikretti: Ya Resulullah birden ben seninle içinde yedi derece olan bir minberin (kürsünün) üzerindeyim, sen onun en yüksek bir derecesindesin, (S.A.V.) dedi ki: İçinde yedi derece olan minbere gelince, ben onun en yüksek bir derecesindeyim, DÜNYA İSE YEDİ BİN SENE ...

(Elkesfu An mucavezeti Hazihilumme el Elf ve Elluma fi Ecvibeti el'-Esile, Suyuti, sf. 10)

Dakkak b. Zeyd-ü Cüheni 'den rivayet ettiler.

Ben gördüğüm bir rüyayı Resulullah (s.a.v.) 'e anlattım. Bu rüyada Peygamber (s.a.v.) yedi basamaklı bir minberin en üst basamağında idi: O buyurdu ki, YEDİ BASAMAKLI GÖRDÜĞÜN MİNBER ŞU DÜNYANIN ÖMRÜ OLAN YEDİ BİN SENEDİR.

(Ali B. Hüsameddin el-Muttaki, Kitab-ül Burhan Fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, 89)

Sitelerde Paylaş

15:26 - Andolsun ki biz insanı kuru bir çamurdan, şekillenmiş bir balçıktan yarattık.

Kopya çekmiştir. Ondan önceki tanrılar bulmuş bu yöntemi aslında.

1)Gilgamiş Destani: "Ellerimi yikadim. Bir parça çamur koparip yaziya attim. Ve bu yazida ,kahraman Engidu'yu yarattim."

2)Sümer'lilerin Enuma-eliş Destani: "Bunun üzerine ben de Ea'nin yardimini istedim. Topragi, Kingu'nun kaniyla yogurdum. ilk insan meydana getirdim."

3)Çin Efsanelerinden: "Bunun üzerine Tanriça Ngüho yengeç elleriyle gökyüzünü yukariya kaldirdi, denizleri yeniden sinirlarina itti. Ve çamurdan yeni bir insan türü yaratti."

4)Misir'da Luxor Tapinagi'nda bulunan kabartma bir resim: "Kral Amonhotap III olarak betimlenen Tanr Khnemu çömlekçi çarkinda erkek ve dişi iki insan yaratiyor."

5)Hesiodos Destani. "Naml, şanli Hephaisdos'u çagirdm hemen. 'Bir parça toprak al, suyla kariştir' dedim. 'içine insan sesi koy, insan gücü koy."

6)Yunan Efsaneleri'nden: "Gözyaşlarimla topragi çamur haline getirdim ve yogurdum (Prometheus anlatyor.) Bir insan heykeli yaptm. Sonra bu heykele ruh verdim. ilk ölümlü yaratiklar oluştu böylece.)

Sitelerde Paylaş

Kâfir olanlar görmezler mi ki gerçekten de göklerle yer birdi de biz onları ayırdık ve her şeyi, sudan yarattık, hâlâ mı inanmazlar? enbiya 30

uzayda gök neresi? nasil ayirmis? AYI ayirdigi gibi, CAAART diyemi ayirmis?

allah bunlarin tepesinden bakiyor. bunlarda iyi görsün diye, erkek erkege toplu domalma ayinleri yapiyorlar.

Sitelerde Paylaş

Senin aklın ermez, yorma kendini.

bu ayet senin aklinmiydi a aymaz? yoksa dogar dogmaz kulagina bagirdi dingiller? huni ile mi doldurdular bu sacma sapan sözleri senin aklina?

Kâfir olanlar görmezler mi ki gerçekten de göklerle yer birdi de biz onları ayırdık ve her şeyi, sudan yarattık, hâlâ mı inanmazlar? enbiya 30

tarihinde kitapsiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu su nereden gelmiş? Yoksa hep var mıydı?

«Arşı su üzerinde iken, hanginin daha güzel iş işleyeceğini ortaya koymak için gökleri ve yeri altı günde yaratan O'dur.» (Hûd, 7.)

Ümran b. Husayn'ın rivayet ettiği bir hadiste şöyle denilmektedir:

«Allah vardır. O’ ndan önce hiç bir şey yoktu. Arş'ı da su üzerinde idi. Zikirde her şeyi yazdı, sonra da gökleri ve yeri yarattı.»

Sitelerde Paylaş

Sizin gibi sadece gırgır maksatlı gelen bilgiden yoksun, hiçbir katkı sağlamayan ateistleri forumdan atmak lazım.

sen ateist olmuşunda haberin yok cididen sen burya gırgır olsun diye giriyorsun yoksa allahı kurtarmak içinmi giryorsun:)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...