Jump to content

TANRI veya YANILGISI

Recommended Posts

Laf salatasının fazlalıklarını atarsak ortaya şu özet çıkıyor.

Allah diye bir tanrı var, bu tanrı önce insanlar yaratıyor, sonra bir kısmını cennete koyup sonsuza kadar zevk ve sefa içinde yaşamasını, diğer kısmını da cehenneme atıp sonsuza kadar yanmasını izliyor.

Hmm, değişik bir zevk anlayışı varmış senin tanrının. Canı falan mı sıkıldı acaba?

Tamam ozaman bekle sana söz veriyorum Allahın vaadi gerçekleşecekdir.

Ozaman geldiğinde çıkıp ne demeyi planlıyorsun Allaha ?

beni cennete koy demeyimi ?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 2,4k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

müslüman arkadaşlar insana, dünyaya etrafınıza, bakınca etkilendiğinizi bütün bunların kendiliğinden zamanla oluşamayacağını düşündüğünüzü biliyorum ilkokuldayken bende öyle düşünürdüm :)) neyse tabi suc sizde değil eğitim sisteminde ancak insan zamanla kendini geliştirmeli en azından bu forumda evrim ile ilgili verilen bilgileri okusanız birşeyler öğrenebilirsiniz biraz gayret arkadaşlar

Sitelerde Paylaş

müslüman arkadaşlar insana, dünyaya etrafınıza, bakınca etkilendiğinizi bütün bunların kendiliğinden zamanla oluşamayacağını düşündüğünüzü biliyorum ilkokuldayken bende öyle düşünürdüm :)) neyse tabi suc sizde değil eğitim sisteminde ancak insan zamanla kendini geliştirmeli en azından bu forumda evrim ile ilgili verilen bilgileri okusanız birşeyler öğrenebilirsiniz biraz gayret arkadaşlar

Gelişen beyin sendekiyse kalsın biz almıyalım :D

Sitelerde Paylaş

(Hac Suresi 73.ayet)

''Ey insanlar! Size bir örnek verildi. Şimdi ona iyi kulak verin. Sizin Allah’tan başka taptıklarınız bir sinek dahi yaratamazlar, hepsi bunun için toplansalar bile. Eğer sinek onlardan bir şey kapsa, bunu ondan kurtaramazlar. İsteyen de âciz, istenen de.''

Yaratma iki ayrı bölümden oluşur

1-Parçaları birleştirme(inşa)

2-Yoktan var etme(ibda)

1. maddeye göre insanın cüzi yaratıcılıgı vardır diyebiliriz.

2.madde de ki yaratma (yoktan var etme) sadece Allah a aittir...

Bu yüzden bu ayette Kuranda ki meydan okumalardan biridir...

Bir sineğin yaratılması için evvela parçaların birleştirilmesi(atomlarının bir araya getirilimesi) sonrasında da onu canlandırmak(görme,işitme vs vs gibi daha önce olmayan ve maddenın özelliği olmayan özelliklerin yoktan ona verilmesi.)

Tesaduf seceneği inşa için söz konusu olabilir( parçaların bir araya gelmesi durumunda)

Örneğin bir insanın proteininin oluşması için gerekli olan aminoasit diziliminin olasılık hesabı yapılabilir...(tek bir albuminin tesadufen oluşması için bile mevcut evren zamanı yeterli değil ayrıca)

Ama daha önemlisi ve sürekli gözardı edilen o parcanın canlanması olayıdır ve bu olasılıklarla acıklanamaz.İşte burda tesaduften bahsetmek mumkun değildir.

''Bir sinek yaratamazsınız'' meydan okuması göz ardı edilemiyecek kadar sarsıcıdır... -_- -_-

tarihinde doctorr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

(Hac Suresi 73.ayet)

''Ey insanlar! Size bir örnek verildi. Şimdi ona iyi kulak verin. Sizin Allah’tan başka taptıklarınız bir sinek dahi yaratamazlar, hepsi bunun için toplansalar bile. Eğer sinek onlardan bir şey kapsa, bunu ondan kurtaramazlar. İsteyen de âciz, istenen de.''

Yaratma iki ayrı bölümden oluşur

1-Parçaları birleştirme(inşa)

2-Yoktan var etme(ibda)

1. maddeye göre insanın cüzi yaratıcılıgı vardır diyebiliriz.

2.madde de ki yaratma (yoktan var etme) sadece Allah a aittir...

Bu yüzden bu ayette Kuranda ki meydan okumalardan biridir...

Bir sineğin yaratılması için evvela parçaların birleştirilmesi(atomlarının bir araya getirilimesi) sonrasında da onu canlandırmak(görme,işitme vs vs gibi daha önce olmayan ve maddenın özelliği olmayan özelliklerin yoktan ona verilmesi.)

Tesaduf seceneği inşa için söz konusu olabilir( parçaların bir araya gelmesi durumunda)

Örneğin bir insanın proteininin oluşması için gerekli olan aminoasit diziliminin olasılık hesabı yapılabilir...(tek bir albuminin tesadufen oluşması için bile mevcut evren zamanı yeterli değil ayrıca)

Ama daha önemlisi ve sürekli gözardı edilen o parcanın canlanması olayıdır ve bu olasılıklarla acıklanamaz.İşte burda tesaduften bahsetmek mumkun değildir.

''Bir sinek yaratamazsınız'' meydan okuması göz ardı edilemiyecek kadar sarsıcıdır... -_- -_-

sinek yaratamazsınız derken sarsılıyorum hakketen,karı kız ayar işlerinde dahada sarsılıyorum :D

Sitelerde Paylaş

Sen bilgiden değil, bilinmeyenlerden medet umuyorsun. Bilgiye ulaşıldıkça bilinmeyenleri arıyorsunuz. Çünkü bilgi sizin düşmanınız. Bilgi sizi süpürüp yok edecek olan şey. Bilgisizlik sizin silahınız. Bu silaha iyi sarılın. Sizin elinizde bir tek bu var. Bilinmyenler, bilgisizlik, biliniyor olsa bile bilgiyi reddetme. Biz buna cahillik diyoruz işte.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...