Jump to content

TANRI veya YANILGISI

Recommended Posts

IFEELGOOD ve ben(PHARMACIST) özelden yapmış oldugumuz tartışmayı foruma taşımaya karar verdık...

İletileri buraya tasıyacağım...

Lütfen 3.şahıslar yorum yapmasınlar...

Çünku soru ve cevap seklinde oldugundan baglantıyı koparabilirler...

İletilerin tümü taşındıktan sonra tartışma herkese açılcaktır..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 2,4k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

PHARMACIST

siz kesın olarak ınanmıyor musunz yaratıcıya...

yanı kendınızı hıc deıst olarak gör muyor musunuz?...

Dinlerı benımsemedgnızı bılıyorum...

ama ya yaratıcı?

Varlıgını aklen mı kabul etmıyorsunz yoksa bırcogu gıbı işlerini sorgulayıp o bu işleri yapmamalı diye mı kabul etmıyorsunz?

Sitelerde Paylaş

IFEELGOOD

Ben kesin olarak inanmıyorum. En küçük bir deistik ya da (hatta panteistik) bir eğilimi. yok. İnanılmaz saçma buluyorum. Çok çocukça..

Daha önce de anlatmıştım ya hani.. Çocukluğumda anladım ve bitti. Sorgulamama, oturup da kafa patlamama gerek kalmaksızın, çocuk sağduyumla oldu her şey. Ailemin de din öğretmemesiyle ilgisi vardır mutlaka. Din ve Allah'la ilgili alt yapı oluşmayınca gerisi kendiliğinden geliyor.

Benim Tanrı (veya Allah diyelim) ile sorunum yok. Var mı yok mu diye düşünmedim bile hiç. Çok zor günler yaşadım, çok ciddi bir trafik kazası geçirip ölümden döndüm ve aklıma bile gelmedi.

Hatta o kadar gelmedi ki, aklıma gelmediğini bile bu forumda farkettim. Burada insanlar, ateistlerin ölümle burun buruna geldiklerinde ya da çaresizlikler yaşadığında mutlaka onu aklından geçirdiğini, bir tür sığınma ihtiyacı duyduğunu düşünmüştü.

İşte ben, o sorularla farkettim ki hayır.. Hiç aklıma gelmemiş...

Bebeğim 6 aylıktı ve ben ölmedim o kazada. En küçük bir mutsuzluk, karamsarlık, depresyon yaşamadım. Çok mutluydum çünkü ölmemiştim, bebeğimi büyütecektim. Ölmek dert değil de, onu öyle bırakmak kötü olurdu. Çok kötü...

Dinlerle çoook sonraları, sadece merak ettiğim için ilgilendim zaten.

Tanrı inancı değil belki ama, Tanrı algısı da evrim geçirdi, hala da geçiriyor. Binlerce Tanrı modeli varken zaman içinde 1'e düşmüş, şimdi de dinlerdeki Tanrı'lar kolayca çürütüldüğü ve mantıksızlığı görülebildiği için deistik Tanrı'lar üretilmiş.

Yani bir Tanrı yok ama insan onsuz yaşamak istemiyor. Onsuz her şey anlamını yitiriyor çoğunluk için...

Bir alışkanlık. Düşünce sistemini bile onun üzerine kurunca, sorulara verilen net bilimsel yanıtlar tatmin etmiyor. Bilinmeyenler var, Tanrıcılar oralara kaçıyor ve ille de düşünüyor.

Düşünsene.. binlerce yıl evvel doğmuş olsan Zeus'a inanıyor olacaktın. İslam'ı üretmeden önce dünyaya gelmiş gitmiş olsan, musevi veya hristiyan olacaktın, ya da zerdüşt belki..

Böyle bu iş...

Sitelerde Paylaş

IFEELGOOD

Neden olsun ki? Hangi mantıkla? Varlığına dair en küçük bir işaret yok. Dünya üzerinden milyarlarca insan gelmiş geçmiş, bir teki bile görememiş, hiçbir yerde rastlamamış. Bilimsel olarak zaten tek bir işaret bile yok. Tanrı'nın yaptığı zannedilen şeyleri de onun yapmadığı ortaya çıkmış.. Bilgi var artık.

Her şeyin kendiliğinden olması açıklamasında ne gibi bir mantıksızlık var ki ille de mantığa uygun bir Tanrı yaratmaya kalkışalım?

Tanrı fikri hiçbir mantığa uymuyor. Hayal dünyası için düşünürsen eğer.. çok mantıklı.

İnsan hayal gücünün ne müthiş bir şey olduğunu anlasa olayı çözecek zaten.

Tanrı, insanın doğa karşısındaki acziyetiyle ortaya çıkmış bir inanç. Zavallı çağlarımızdan kalma..

İnsanın kendini güvende hissetmesi için gerekli olmuş belki, sığınmışlar.

Yani aslında o kadar masumca nedenlerle ortaya çıkmış ki.. Beynimizin, bize iyi gelecek ve güvende hissettirecek bir şeyler inanma eğilimi var. Bu artık evrildi, bilgiyle birlikte değişti ama bilginin ulaşamadığı ya da beyni Tanrı fikriyle bütünüyle dolmuş insanlar hala ona ihtiyaç duyuyor.

İnanmak iyi geliyor kısacası. Homeostasis e hizmet ediyor...

Sitelerde Paylaş

IFEELGOOD

Bazı sözcüklerin son harflerini yutmuşum. Çok hızlı yazıyorum, sonra da kontrol etmeden yolluyorum hataları göremiyorum.

Sana bir şey söylemek istiyorum.

Benim söylediğim şeyleri, seni inancından etmeye çalışıyormuşum gibi okuma. Asla böyle bir niyetim yok. İnsanların Tanrı'ya inanması beni hiç rahatsız etmiyor, hiçbir zaman da uğraşmıyorum. Sadece konuya ilgi duyanlarla tartışıyoruz biz.

Sorun dinlerde. İnsanların hala bir dine inanıyor olması beni üzüyor, hatta şaşırtıyor falan ama masum inanırlarla da uğraşmayı doğru bulmuyorum. Çoğu dini metinleri okumamış, kulaktan dolma bilgilerle idare ediyor. Kendilerine ne anlatılmışsa kabul etmişler, zararsız yaşıyorlar.

Ama okumuş olduğu halde oradaki kötü şeyleri savunanlar ve/veya değiştirip yumuşatmaya çalışanlar zarar veriyor. Kandırıyorlar insanları.

Kandırılan bu insanlar radikal olmaya aday. Ülkenin geldiği yere baksana.. Korkunç..

Bir diğer tahammül edemediğim noktaysa, bilime sataşıp insanları sözde bilimi yıkarak manipüle etmeleri. Bu büyük haksızlık, büyük yalan..

Evrimden bana ne.. Ben evrimi öğrenip de ateist olmadım..

Ama inanırların, evrimin yaratılışı kendiliğinden çöpe göndermiş olduğu durumunu kabullenemeyerek yalan yanlış, eksik, hatta ahmakça onu çürütmeye kalkmasına dayanamıyorum.

Derdim ateizm değil. O noktada ateizm umurumda da değil.

Benim dayanamadığım, insanların haddini bu denli aşması. Ben bilmediğim, hakim olmadığım bir konuda konuşmam.. Özellikle de bilimsel bir konuysa o, hele de mutlaka uzmanlık gerektirecek kadar derinse, iddiada bulunmam. Utanırım. Hangi konu olursa olsun, utanırım.

Ama bu insanlar hiçbir şey bilmeden çıkıyor ve bilimsel bir kuramı çürütüyor. Referansları da 1400 yıl evvel yazılmış dini bir metin.

Karıncaların insan gibi konuştuğuna inanan, birtakım özel olduğu düşünülen insanların 900 yıl yaşadığına inanan, peygamber dedikleri insanın bir ata binip gökyüzünde uçtuğuna, Allah'ı ziyarete gittiğine inanan, o adamın ayı ikiye yardığına inanan........ insanların, gözün evrimini çürütebileceğine inanaması büyük ayıp. Ve bunun farkında bile değiller.

Bu, kendine saygı duymamak aslında. Dinler insanları bu hale getiriyor ve bu çok acı.

Sitelerde Paylaş

PHARMACIST

babam ateist...

ve bu forumda onun gıbı düşünen biri neden yok dedim hep kendı kendıme...

Burda ateist gecınenlerın bır cogu ateizmi karalıyoo...

Ama siz babama en yakın kişisiniz..

Ben o kadar okudum kı...(teizm ateizm deizm konusunda)

Yaratıcının olmaması ıcın bırşey bulamadım...

Bu aralar babamla konusuyoruz:) bı gorsen acayıp guzel gecıyo tartısmalar...

Ben hayatta anlam buluyorum ve anlamın anlamsızlıktan cıktıgına inanmıyorum...

Siz kazada cocugnuzu düşündünüz işte anne-cocuk arasında kı bu tarıf edılmez duygunun temelsiz olduguna inanmıyorum...

Hergün hastanede o kadar olay ile karsı karsıya kalıyorum kı inanın yasanmadan anlayamazsının ne demek oldugunu o an anlıyorum...

O yuzden psıkolojıyede ozel merak sardım kucuk bı kıtapcık bıle hazırladım-ögrencıler ıcın-

Evrimin de bilimsel boyutta sadece varoluşsal süreci inceledıgını göz önüne alırsak yaratıcıya inanmamam için bir sey kalmadı...

Halen o kadar okuyorum kı:)

Aklımda cok soru var tabı..Ama her gecen gun cevp buluyorum...

Herkes kendı dunyasını yasıyo bu da benım dunyam:)

sizinle paylaşabılmek bıle cok guzel...

İlgi ve anlayışınızdan dolayı bir kez daha tşk ederimm...

Sitelerde Paylaş

IFEELGOOD

Sen Tanrı'yla uğraşma. Çünkü sen dinden kurtulamamışsın, hatta onu olumlamak için okuyorsun sadece. Bunu görmeni isterim.

Birileri sana evrimle ilgili bir mekanizmayı anlatıyor mesela.. Yazılan satırlarda ne dine ne de Tanrı'ya en küçük bir atıf yok. Sana sadece teknik bir şey anlatıyor yani..

Oysa sen bir anda "Ama bu Tanrı'nın olmadığına delil olamaz, Tanrı'yı çürütemez" diyorsun ve karşındaki öylece kalıyor.

Bunu refleksif olarak yapıyorsun, farkında olduğunu bile sanmıyorum. İşte o nedenle evrimle dini sürekli kıyaslıyorsun ve çok büyük ön yargılara sahipsin.

Ön yargın olmasa, o yaşama içgüdünün ve onunla eşit derecede önemli olan üreme içgüdüsünün Allah'tan çok daha büyük ve güçlü olduğunu söylediğimizi ve bunun doğru olduğunu görebilirdin. Bebeğimle aramdaki o bağın, benim capcanlı içgüdülerimden başka, bebeğin evrimsel süreçte edindiği o şahane masum davranışlari o eşsiz koku, o eşsiz empati vs vs nedeniyle olduğunu bilirdin.

Tıp okuyorsun. Anneliğin nörobiyolojisini araştır. Büyüleneceksin.

Hayat anlamsız değil. Herkesin hayatının kendine göre bir anlamı var. İnsan hayatına bir anlam vermezse hastalanır. Depresyonun dibidir bu..

Bu iş aslında gönül işidir eczacı.. Sen Allah'ı seviyorsun..

Sana bu din virusunu kim, ne zaman bulaştırdı da kafanı böyle karıştırdı bilmiyorum ama, başarılı oldukları kesin.

Demem o ki.. Sen Allah'ı arıyorsun. Onu bulmak için de en çetin yere gelmişsin..

Burası Allah'ı da onun dinini de öyle beter, öyle acımasız yeriyor ki, buradan da sağ çıktın mı tamamdır..

Sen bunun için buradasın.. İnancını sağlamlaştırmak, kafandaki ateistik soruları yok etmek için..

Kendine iyi bak.

Sitelerde Paylaş

PHARMACIST

Anlamı kabul ettın ki etmemek imkansız...

Pekı anlamsızlıktan mı cıktı bu anlam...

Evvela ateist sonra deist suanda tesit olmaya aday bırıyım...

Sence hepsını yakinen bildikten sonra objektıf karar veremıyecek mıyım?

Senın teizmi buradan ogrenmen yetmıyo bence...

Ben herseyı en ınce ayrıntısına kadar okur arastırırım...

İnan kı aklımın mantıgımın hislerimin reddettıgı bırsey olursa gözüm kapalı silerim onu...

İçgüdü diyip bırakablırken siz, ben o güdünün temelini arıyorum...

(içten gelen güdü cok havada bi tabir)

Anne cocuk arasında kı ilişkiinin var olabılmesı benım ıcın bi mucıze...

Bunlar sadece paylasım ayrıca sizin kendı dunyanızı secmenıze o kadar saygı duyuyorum kı...

Her insanında kendı kararını vermesı gerektıgıne inanıyorum...

Sizede ii geceler...

Sitelerde Paylaş

IFEELGOOD

Ben teizmi neden öğreneyim ki? Bu bir seçim değil. Bir sürü din var ayrıca, ne diye eline doğduğum dini düşüneyim sadece? Bu durum bile başlı başına absürd zaten.

Sen ateist falan değildin. Ya da ateist olmaya çalışıyordun veya kendini öyle sanıyordun belki. Bir ateist dönüşüp de teist olmaz. Böyle bir şey mümkün değil.

Bırak İslam'ın Allah'ını, Tanrı inancı bile taşımayan birinin bir süre sonra kalkıp da dine geçmesi mümkün değil. O yüzden sen hep gizli bir inanır olarak yaşamışsın ve farkında bile değilmişsin.

İnsanın oturup da kendine din seçmesi, üstelik bilimle iç içeyken, bilimle dini kıyaslamaya kalkması kötü bir şey. Üzücü.

Ama dediğin gibi, bu senin hayatın..

Benimki bir karar değil. Var olan gerçekle yaşıyorum sadece. Sense o gerçeği reddedip doğaüstüne sığınıyorsun. Ve sen tıp okuyorsun.

Dediğim gibi, sen sadece Allah'ı arıyorsun. O iletim seni anlatıyor.

Senin hayatın..

Görüşürüz...

Sitelerde Paylaş

PHARMACIST

Bakın bazı şeyleri görmezden geliyorsunuz...

Ve bunlar olmayınca bende sizin gözünüzde yanlıs biri oluyorum...

Ben hayatı yorumlamaya calısyorum...

Bunun ıcın bilim i ilim i kullanıyorum...

Öyle havada bi İNANDIM degıl bu...

Bakın anlamı kabul edıyorken sız.. ben bunun anlamsızlıktan cıktıgına inanmıyorum dedım...

Ama siz yorum yapmadınız bu konuda...

Mesela ben anne-cocuk ilişkisi dedım..siz içgüdü dediniz ama havada bi yorum dedım siz devamını getirmediniz...

Şöyle düşünün eskıden yagmuru diyelim gök tanrı yagdırsın...

Sizde diyorsunuz kı anladık ki doganın fiziksel olaylarının sonucu yagmur yagmak...

İşte ben burda iki fikrede karsıyım...

sadece yagmur ile ilgilenen tanrıyı kabul etmem ve bunu sacma bulurum...

Ayrıca fizik kurallarının benım yararıma o yagmuru yagdırmasınıda öle NORMAL miş gibi görmem...İc güdü gıbı havada kalmıs olur...

Ortada acayip olaylar dönüyo ve bu kuralların olması kı olması gerektıgı gıbı olması sizi hic ilgilendirmıyo,hiç düşündürtmüyoo...

Ya anlamların anlamsızlıktan cıktıgına inanmadıgım gibi kurallarında kendılıgınden var olabılecegıne ınanamıyorum..

Bu hayatı verenın baska hayatı verebılecegıne inanıyorum...

Diğer dinleri sanki okumadım mı...

Yahudılık hrstıyanlık islam 3 din...

Ama aynı peygamberler yanı aynı kaynak aslında...

İslam o ıkı dının yanlıslarını düzelten dogrularını tasdıkleyen bir din..

yanı dıger ıkı dını kapsıyo aslında...

Ve halen arastrıyorum okuyorum...

Sitelerde Paylaş

IFEELGOOD

İslam gelmiş geçmiş en saçma, en kötücül din öncelikle. Kendisinden önceki iki büyük dinin en kötü yanlarını toparlamış çünkü politik bir amaç için yaratılmış.

İslam öncesi Ortadoğu tarihini araştırdın mı? İslami kaynaklardan değil, bağımsız ve profesyonel tarihçilerden oku tabii ki. Bernard Lewis den başlayabilirsin.

İçgüdülerin oluşması da onları harekete geçiren genlerin seçilimiyle ilgili. Yanıtı yok değil, fazlaca basit olduğu için söyleme gereği duymadım.

Hayata gelişimizin hiçbir özel anlamı yok, ama amacı var. Türün devamı için durmaksızın ürüyoruz. Hepsi bu. Tüm canlılık için geçerlidir bu ama bu işte özel bir anlam aramak sadece insanın yaptığı şey.. O kadar ilkeliz kısacası..

Senin, sana soğuk ve sert gibi göründüğü için kabul edemediğin o gerçekler, sen ya da senin gibiler kabul edemiyor diye değişmeyecek, özel bir anlam kazanamayacağı gibi kendi anlamını da yitirmeyecek.

Bütün bu olan biten bana inanılmaz büyüleyici geliyor. Milyarlarca yıldır devinen şu dünyada, sonsuzluktan gelip sonsuzluğa giden şu evrende, hiç anlamı yokmuş gibi görünen minicik ömrüm, bütün bu olan bitene tanıklık etme şansı bulmam büyük şans.

Ölecek olmam da bunu anlamsız kılmıyor. Bilakis, çok daha fazla değerli yapıyor.

Ayrıca yağmur, sana faydalı diye yağmıyor. Bu kadar insan merkezli düşünmek açıkça hastalık. Kimse sen yararlan diye yağmur yağdırmıyor. Aynı yağmur insanın canına okuyor, bir yerleri tepe taklak ediyor, yüzlerce, binlerce insanı öldürüyor.

Sen bütünüyle teistik zırvaların etkisi altında bakıyorsun her şeye. Araştırman da ayrıca hikaye.

Sen oturmuş Allah arıyorsun. Ama diyorum ya, senin hayatın bu.

Sitelerde Paylaş

PHARMACIST

islama inanmaya bilirsin bu tamam...

Ayrıca ilk insandan bugune aynı yaratıcıysa dinlerin ortak noktalarının olması benım mantıgıma ters degıl...

islamda kı bı dogru pek tabıkı hrıstıyanlıkta veya sümerlerde olabılır...

Yagmurun yagması canlılar ıcın olmazsa olmaz bende ınsan olarak nasıbımı alıyorum hepsi bu..

Ama yaratıcının varlıgını bu sekılde nedenlerden yok sayıyorsan bence iyice düşün artık...

İç güdünün genler sayesinde olması senin için bi cevap olabilir ama sen o kompleks mekanizmadan cıkan o olaylara bakıp nasıl buna bi cevap aramıyorsun...

Evrim senın de bıldıgın gıbı varoluşsal süreci acıklıyor ...duyguları genlere nöronlara nörotransmiterlere indirgemen NASIL Bİ CEVAP OLABILIR:(

İnan ki bana bulaşan teistik virüsten bahsedıyorsun ama senin bu önyargıların senin gerceklerı görmemene neden oluyor:(

Ortada DOGA YASALARI var..ve bu yasalar maddeden kaynaklanıyo...

Yercekımı, merkez kac kuvvetı,basınc,molekuler duzeyde itme-cekme,dala-parcacık vsvs...

Bunlar bıldıgımız DOGA VEYA FIZIK YASALARI..Madde olmadan da bunlar olmuyo..yani var olmasını maddeye borclu olan bu yasaların MUTLAK GUC olması ne kadar dogru...

Şimdi siz bu yasaları göruyorsunuz ve nasıl annelık hissini genlere verıp sıyrıldıysanız yasamıda bu yasalara baglayıp aynı sıyrılmayı tekrarlıyorsunuz...

Ben de diyorum bu yasaların bu şekılde var olmaları ve her maddenın AYNI YASAYA SAHIP OLMAMASI ve bu yasaların BIRBIRLERIYLE OLAN UYUMU VE BIRBIRLERINI TAMAMLAMASI öle göz ardı edılecek bı durum degıl...

Nasıl kı ülkeyı yöneten ANAYASA kıtabı var ve her madde birbirinden ayrı ve birbirini tamamlıyor ve bu ülkenın lehine Burda kı fizik yasalarıda hayat ıcın evren ıcın aynı konumda...

ANAYASA HUKUKCUSU olmazsa o kıtap olmayacagını bılıyoruz..eee ya bu fızık yasaları??

Ölüme öyle basit gözle bakmayın...

Cocugunuzun var olması sizin için ne kadar önemli bunu bi düşünün...

Onun sizden alınmasını ne kadar istersiniz kı?

Ölen siz olsanız belkı bu kadar takmazsınız ama ya cocugunuz olsa??

Ona o yogun hislerii veren genler ve doga kanunları ölümü hesaplayamamış mıki size bu yogun hisleri verdiler....

Ben işte buna inanmıyorum....

siz o cocukla hep yaşayacaksınız...çünkü bu hayatınız bile mucize...

siz dayandıgınız yeri hiç sorgulamamışsınız

Ben anlamın anlamsızlıktan düzenin kaostan cıktıgına inanmıyorum...

mantıgımda bunu onaylıyor....

Sitelerde Paylaş

IFEELGOOD

Benim dayandığım yerin sorgulanmaya ihtiyacı yok, her şey çok açık çünkü. Bana öğretilmiş bir doğa üstü "güç" olmadığı için gerçeği görmekte ve kabullenmekte zorluk çekmiyorum.

Bilmediğim, yanıtı henüz bulunmamış sorularla yaşamakta da en küçük bir zorluk çekmiyorum, zira birkaç yüzyıl öncesine kadar insanlar büyülerle tedavi ediliyordu. Neler neler inanıyorlardı..

"Mutlak Güç" nedir, anlamadım. Yok öyle bir güç. Fizik yasalarına bile anlam yüklemeye çalışıyorsun.

Ve bütün o derin duygularımız, bizi biz yapan o şahane özelliklerimiz bütünüyle fizikokimyasal süreçlerin ürünü. Hepsi madde. Ve hiçbir ulvilik, olağanüstülük yok. Biz öyle yorumluyoruz çünkü genlerimizin bize yaptırdıkları şeylere inanamıyoruz. Ben çocuğum için gözümü tek saniye kırpmadan yaşamımı feda ederim pekçok anne gibi. Ama biliyorum ki bu benim içgüdümden kaynak alan bir davranış...

Sana anneliğin nörobiyolojisini araştır demiştim. Sorularının ne kadar basit yanıtları olduğunu göreceksin. Ve ardında hiçbir doğaüstü güç olmadığını da.

Senin duygusal durumun, yani kabul edememen sadece seni bağlar. Gerçekleri değil.

Onları yavan, ruhsuz, acıtıcı bulman bile dini önyargılardan. Her şeyin kendiliğinden olması ve tabii maddeden ibaret olması, onların değersiz oldukları anlamı taşımaz. Ben bebeğimi emzirirken hayatımda hiç yaşamadığım bir şeyi yaşadım.. Bir huşu haliydi resmen. Ağlamaktan boğulacaktım, dünyada sadece o ve ben vardık... Kaldı ki ne evrimle özel olarak ilgileniyordum, ne de düşünüyordum.

Demek istiyorum ki, insanı doğal haline bırakırsan gerçeği daha rahat görür ve onunla mutlu olursun.. Abuk sabuk doğa üstü güçler armaya kalkmazsın.

Allah falan yok. Hiçbir Tanrı yok.

Senin öyle olmadığına inanman, garip anlam arayışların da onları var kılmıyor. Sen öyle zannediyor olursun en fazla, bu da zaten sadece seni ilgilendirir.

Yazdığın söylediğin hiçbir şeyin altını dolduramıyor, sadece "ama kendiliğinden olmasını benim aklım kabullenmiyor" demekle yetiniyorsun.

Bu şartlanma değil de ne... Bir Tanrı olsa abuk sabuk fantezilere dayanarak felsefe yapmaya kalkmaz, hep birlikte görürdük ve kabul ederdik.

Her şey fantezi..

Sitelerde Paylaş

PHARMACIST

siz bence benı okumuyorsunz...

yazdıgınz tum cevaplar aynı nıtelıkte:(

ortada BİLİNÇ olmadan olamayacak seyler var...

BU BİLİNCİ göz ardı etmenz GERCEKLERI göz ardı etmenzdir...

Bende ortada olan bu bilinci temellendırebılıyorum ve yaratıcı dıyorum...

sizin yorumunuz ise havada kalıyo..

işte fark bu...

Madem hersey madde canlı sansız atomlardan oluştu...

Bu atomlar kendı özellıklerı olmayan görme akıl annelık hissini bizlere nasıl verdıler...

Buyrun bunu cevaplayın...

Doğuştan körlere denk gelince sorun GÖRMENİN ne demek oldugunu bakın bakalım ne dicekler...

KESİNLİKLE BILMIYORUZ dicekler...

ee atomlar bunu nasıl yapabıldı?Kendınde olmayan özellıklerı nasıl verebıldı?

Bilince karsı bence gözlerinizi kapamıssınız..

teistik inançtakı körükörüne baglılıgın aynısını sergılıyorsunuz...

Bu arada tıp okudugumu unutmayın annelık nörobıyolojısını bilmemem olabilir mi...

işte neden varı önemli?

o cocuk sizin bakımınaza sevginize muhtacsa ve bunlar sizda varsa nasıl acıklanabılır bu?

işleyen sistemı görmek cevap olabilir mi:(

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...