Jump to content

TANRI veya YANILGISI

Recommended Posts

• İleti 2,4k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ev sineği ya da evcil sinek insanlarla birlikte evrimleşmiş ve özellikle soğuk bölgelerde sadece insanlarla birlikte yaşayabilir.

Allah sineği tifo, kolera, dizanteri, trahom, salmonella gibi hastalıklara yol açan 100 e yakın patojeni taşısın diye bir ol sözü ile yaratmıştır.

Muhtemelen Adem ve havvayı yarattıktan sonra onlar uyurken sineği yaratıp ademe göndermiştir.

Sineğin kuranda adı geçtiğinden dinciler için çok önemli kutsal bir hayvandır. Allahın varlığına en büyük delildir.

Ayrıca sineği yaratarak da bunu niye yarattı diyenleri imtihan eder.

Sitelerde Paylaş

Anarkom:

Kendılıgınden türemeyı tesaduf ile evrım ile anlatabılır mısın?

Tüm canlılar madem bırbırlerınden tureyıp geldı , ilk ilkel canlı bu teorıye göre kendılıgınden türedi.

İlk ilkel canlının bir canlılık gecmısı yok(yanı kendınden önce kı canlılardan evrımleserek gelmıyor)...

O madem kendılıgınden tureyebıldı ve rastlantı sonucu oldu buyurun sız de bunu gercekleştirin...

Bu canlanmayı tesaduf denılen beyınsız yapabıldıgıne göre sizlerın haylı haylı yapması gerekıyor...

Aksı halde temelsız bir iddanın sahıbı olmuş olacaksınz...

Sitelerde Paylaş

Anarkom:

Kendılıgınden türemeyı tesaduf ile evrım ile anlatabılır mısın?

Tüm canlılar madem bırbırlerınden tureyıp geldı , ilk ilkel canlı bu teorıye göre kendılıgınden türedi.

İlk ilkel canlının bir canlılık gecmısı yok(yanı kendınden önce kı canlılardan evrımleserek gelmıyor)...

O madem kendılıgınden tureyebıldı ve rastlantı sonucu oldu buyurun sız de bunu gercekleştirin...

Bu canlanmayı tesaduf denılen beyınsız yapabıldıgıne göre sizlerın haylı haylı yapması gerekıyor...

Aksı halde temelsız bir iddanın sahıbı olmuş olacaksınz...

Zamanla o da olacaktır. Şimdilik DNA ile oynuyoruz. Kopartıp yer değiştiriyoruz, ek yapıyoruz.

Ondan sonra senin torunların bu defa maddeyi yoktan yaratın da görelim diyecekler.

Yoktan var edilmenin fiziksel tanımı olmadığı için onu yapamayız. Maddenin ezelden ebede hep var olduğunu kabul etmeniz gerekecek. Öyle olsaydı gerçek tanrı da yapardık. Ancak hayali tanrılar üretebiliyoruz. Kağıt üstünde, teorik.

200 yıl önce uçmak, tüp bebek, organ nakli, klonlama, uzaya gitmek hayaldi. Şimdi gerçek oldu. Dur bakalım neler olacak.

tarihinde anarkom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Zamanla o da olacaktır. Şimdilik DNA ile oynuyoruz. Kopartıp yer değiştiriyoruz, ek yapıyoruz.

Ondan sonra senin torunların bu defa maddeyi yoktan yaratın da görelim diyecekler.

Yoktan var edilmenin fiziksel tanımı olmadığı için onu yapamayız. Maddenin ezelden ebede hep var olduğunu kabul etmeniz gerekecek. Öyle olsaydı gerçek tanrı da yapardık. Ancak hayali tanrılar üretebiliyoruz. Kağıt üstünde, teorik.

200 yıl önce uçmak, tüp bebek, organ nakli, klonlama, uzaya gitmek hayaldi. Şimdi gerçek oldu. Dur bakalım neler olacak.

Sorumla bu cevabın ne ılgısı var?Nerenle anlıyorsun arkadaş?

Ben ilkellıkten ,ilk canlıdan bahsedıyorum....

Bu ilkel ilk canlıyı bilim-ilim bilmiyen, kör,sagır,beyınsız ''tesaduf'' yapabıldı dıyorsunuz...

Ben de madem böyle kolay buyrun yapın dıyorum...Bilimsel gelişmeyi beklemek neden?

tarihinde doctorr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sorumla bu cevabın ne ılgısı var?Nerenle anlıyorsun arkadaş?

Ben ilkellıkten ,ilk canlıdan bahsedıyorum....

Bu ilkel ilk canlıyı bilim-ilim bilmiyen, kör,sagır,beyınsız ''tesaduf'' yapabıldı dıyorsunuz...

Ben de madem böyle kolay buyrun yapın dıyorum...Bilimsel gelişmeyi beklemek neden?

Sen nerenle okuyorsun?

Natoneknoloji gelişmeden olanaksız.

Füze motoru yapmadan uzaya çıkmanın mümkün olmadığı gibi.

Belki sen göremezsin ama birgün olacak.

Senin masal kitaplarında hayal edilen birçok şey teknolojinin gelişmesi ile olanaklı oldu.

Yüzlerce genetik bozukluğa sahip milyonlarca çocuk doğurtan senin bilinçli, zekalı tanrın mı?

Sitelerde Paylaş

Senin hayali tanrının ben yarattım dediği sineğin 177 familyada 120.000 türü var. Bir üst takım olan çift kanatlılar 240.000 tür. Bu kadar türe ne gerek var? Bu kadar biyolojik çeşitlilik neden?

Her yıl binlerce hayvan ve bitki türü çevre koşullarına yenilip soyu tükenirken, bir o kadar yeni türlerin ortaya çıkışını ne kontrol ediyor?

Sitelerde Paylaş

Kendiliğinden türemenın tesadufen olma olasılıgının yüzde 0 oldugunu söylüyorum...

Ben de allahın varolmasının yüzde 0 olduğunu söylüyorum. Burda anlaman gereken şey ''hadi yapta görelim'' demenin mantıksal bir argüman olmadığı.

Ortada bir sinek var.

Kİmse nasıl varolduğunu bilmiyor.

Ordan biri çıkıp diyor ki ''ben biliyorum şurdaki put yarattı''

Sen de hiç düşünemden sarılıyorsun puta.

Sana ''o yapmış olmaz'' diyenlere de tek cevabın ''sen yapabiliyorsan yap, yapamıyorsan bu adamın söylediği doğrudur'' diyorsun.

Senin argümanını ters çevirip aynı çocukca iddialaşmayı ben de yapabilirim.

''hadi getir allahını da bir sinek yaratsın'' diyebilirim.

Sen mal olduğun için buna ''aha yaratmış ya işte'' diye cevap vereceksin tabi.

Bİzde ''tesadüfen olamaz'' iddiasına karşı ''aha olmuş ya işte'' deriz.

Ne kadar kısır bir mantık olduğunu görmemek için eşek olmak gerek.

İkici kısımdaki aptallığında, ''tesadüf diye birşey yoktur'' dedikten sonra ''tesadüf ile neyin olup neyin olamayacağının' kararını vermendir. Tanımını bile yapamadığın ne olduğunu bilmediğin şeyi kıyasa sokarak çelişkiler yumağı içinde çıkarım yapamazsın.

Burdaki tartışma da henüz, allahmı yaratmış yoksa tesadüfen mi olmuş tartışması bile değil.

Şu an sadece senin kulanmaya çalıştığın mantığın ne kadar mantıksız olduğunu sana göstermeye çaışıyoruz.

Sitelerde Paylaş

Sen nerenle okuyorsun?

Natoneknoloji gelişmeden olanaksız.

Füze motoru yapmadan uzaya çıkmanın mümkün olmadığı gibi.

Belki sen göremezsin ama birgün olacak.

Senin masal kitaplarında hayal edilen birçok şey teknolojinin gelişmesi ile olanaklı oldu.

Yüzlerce genetik bozukluğa sahip milyonlarca çocuk doğurtan senin bilinçli, zekalı tanrın mı?

Bu başlıkta cevap niteliğinde yazmış oldugun tüm iletiler gibi bu iletin de cok saçma...

Zaten soruyla hiç ilgisi yok ki cevap olsun....

Sitelerde Paylaş

Bu başlıkta cevap niteliğinde yazmış oldugun tüm iletiler gibi bu cevabında cok saçma...

Zaten soruyla hiç ilgisi yok ki cevap olsun....

Senin anlama kapasiten yok ki anlayasın.

Sitelerde Paylaş

Senin anlama kapasiten yok ki anlayasın.

Domuz etti ve icki saligsiz niye yasak. Ama ayni kaninla islikiye girme ve dedigin gibi genetik bozuk cocuk dogurma dogru birsey.

Belki Allah bunu bilmiyordu.

Sitelerde Paylaş

Ben de allahın varolmasının yüzde 0 olduğunu söylüyorum. Burda anlaman gereken şey ''hadi yapta görelim'' demenin mantıksal bir argüman olmadığı.

Ortada bir sinek var.

Kİmse nasıl varolduğunu bilmiyor.

Ordan biri çıkıp diyor ki ''ben biliyorum şurdaki put yarattı''

Sen de hiç düşünemden sarılıyorsun puta.

Sana ''o yapmış olmaz'' diyenlere de tek cevabın ''sen yapabiliyorsan yap, yapamıyorsan bu adamın söylediği doğrudur'' diyorsun.

Senin argümanını ters çevirip aynı çocukca iddialaşmayı ben de yapabilirim.

''hadi getir allahını da bir sinek yaratsın'' diyebilirim.

Sen mal olduğun için buna ''aha yaratmış ya işte'' diye cevap vereceksin tabi.

Bİzde ''tesadüfen olamaz'' iddiasına karşı ''aha olmuş ya işte'' deriz.

Ne kadar kısır bir mantık olduğunu görmemek için eşek olmak gerek.

İkici kısımdaki aptallığında, ''tesadüf diye birşey yoktur'' dedikten sonra ''tesadüf ile neyin olup neyin olamayacağının' kararını vermendir. Tanımını bile yapamadığın ne olduğunu bilmediğin şeyi kıyasa sokarak çelişkiler yumağı içinde çıkarım yapamazsın.

Burdaki tartışma da henüz, allahmı yaratmış yoksa tesadüfen mi olmuş tartışması bile değil.

Şu an sadece senin kulanmaya çalıştığın mantığın ne kadar mantıksız olduğunu sana göstermeye çaışıyoruz.

Tesadufun bilinçten üstün yönlerı nelermiş ki bilincin yapamadıklarını yapıyor olsun?

Bu soruyu oraya buraya yatmadan cevaplamanı ıstıyorum...

Tesadufun yapamayacagı bırsey istedın ben de gösterdım(kendiliğinden türeme) ama yine aynı yüzsüzlükle yan yattın...

Bilinçliliğin yapamadığını tesadüf yapabilir.

Neden yapamasın?

Neye dayanarak tesadüf ile şu olmaz bu olmaz diyebilirsin? Bize tesadüfle olmaya çalışmış ama başarız olmuş bir örnek verebilirmisin.

Ortada bır sınek var ama nasıl var oldugunu biliyoruz,bilmiyoruz değil.

Teist:Bu sinek gibi tüm canlıları YARATICI meydana getirdi...

Ateist:Tesadufen oluştu :D (Tesadufen oldugunu söyledıgın halde bilmiyoruz diyip yalan söylemen neden?)

Teist:Mevcut tasarım ve anlamdan hareketle ortada bir BİLİNCin varlıgını rasyonel temellendırebiliyor(sen yapamıyorsan bu adamın dedıgı doğrudur demıyoruz,tasarım ve anlamdan hareketle ortada bir BILINCIN varlıgını temellendırıyoruz)

Ateist:Tasarım da anlam da kendılıgınden oldu.... :D

Teist:İlk canlılıgın ortaya cıkması(kendılıgınden türeme) bir irade olmadan mümkün değil...(varlık varlıktan gelir)

Ateist:İlk canlının ortaya cıkması(kendiliğinden türeme) sadece tesaduftur... :D

İşte tam da burda sorumuzu soruyoruz; Bu ilk ilkel canlının meydana gelmesı tesaduf ise ve tesadufun bilimden ilimde bi haber,kör,sagır,beyınsız oldugunu biliyorken bunu sız neden yapamıyorsunuz?Tesadufte olan sız de olmayan ne?BEYIN mi?

''Tesaduf diye bır sey yoktur'' dediğimi idda edip camur atmışsın..Ama doğanız bu anlayışla karşılıyorum...

Ben tesaduf yoktur demıyorum canlılıgın,tasarımın,anlamın tesadufen oluşamayacagını söylüyorum...Bu başlıkta kı 2283 nolu iletide de bunun neden olamayacagını gösterdım..

Bu kadar mantıktan yoksun birinin mantık kelımesini agzına almasını da yine onun doğasının bir gereği olarak görüyorum...

Herşey tesaduf ha :D :D

Sitelerde Paylaş

Evet ol demiş 120.000 i sinek türü olmak üzere 2 milyon çeşit böcek bir anda havada uçar vaziyette olmuş.

Her birinden kaçar adet oldurdu acaba?

Önce çiçeklere mi ol dedi, yoksa böceklere mi?

Milyonlarca insanın ölmesine sebep olan virüsleri de allah yaratmıştır.

Allah çok merhametlidir!!

Sitelerde Paylaş

Milyonlarca insanın ölmesine sebep olan virüsleri de allah yaratmıştır.

Allah çok merhametlidir!!

Kocaman adam ramazan sohbetleri programında çocukları koruyan melekler var diyor.

Çocukları koruyormuş.

Lösemili, börek yetmezliği, delik kalp, genetik bozuklu çocukları dünyaya getirdikten sonra korusa ne yazar?

Hergün düşen, öldürülen, sakat bırakılan çocuklar başka tanrının çocukları mı?

İslam ülkelerinde erken yaş çocuk ölümleri gelişmiş ülkelere göre neden daha fazla?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...