Jump to content

28 Şubat Nedir ?

Recommended Posts

farkında mısın dinciler ile benim söylediğim şeyler aynı mı?

Aynı tabii ki.

Ne demişsin?

>>>dinsiz bir devlet olmaz bizim toplumumuz için, sömürünün önüne dini koyup engellemekten daha mantıklı bir alternatif sistem varda biz mi bilmiyoruz?

diyorum ki sömürüyü durdurmak için önüne set olarak koyabileceğin ne var? kusura bakma ama laiklik burada işe yaramıyor.

evet tekrar söylüyorum, bizim toplumumuz belki laik olabilir ama dinsiz olamaz, beğensekte beğenmesekte gerçek bu, dolayısıyla da devlet dini yokmuş gibi davranmamalıdır.

Evet, ben de tekrar söylüyorum ki sen kafayı yemişsin, ben bunca sana yazmakla hata etmişim.

Sen açıkça diyorsun ki "Sömürüyle başetmek için devlet İslamı sahiplenmek ve giyinmek zorunda."

Ve bunu da ateist halinle söylüyorsun. Senin hatlar karışmış.

Devletler laik olmak zorundadır. Dinle toplum yönetmeye kalkmak ahlaksızlıktır, alçaklıktır, halkı sömürmektir, kandırmaktır, gericiliktir, ahmaklıktır.

Bir ateist bunu bilir. Bunu, ateist olmayan ortalama bir inanır da bilir. Çünkü dinsiz devlette insan sadece özgür olabilir. Bu, toplumun dinsiz olması demek değildir, inanalar yine gider paşa paşa ibadetini yapar, inancının gereğini yerine getirir.

Bunları bir ateiste söylüyor olduğumda da inanamıyorum hala, orası da ayrı tabii.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 86
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Başlıkta Ilımlı İslamcılarla Ateistler birleşti. :lol:

İki grupta aman Türkiye sömürülürse sömürülsün yeter ki şeriat gelmesin mantığında, duyanda bu ülkede şeriat falan oldu sanacak.

İslamcılığın ılımlısı olmazki ama tanrı,gerçi sana karşı koymak doğru değil malum tanrısın ama :lol:

Sitelerde Paylaş

sömürü durmalı diyorum, öncelikli olan bu değil mi?

Peki sömürünün durması neye malolacak?

Kendinden, hayatından, ailenin hayatından ne kadar verebilirsin sömürünün durması için?

Dinin kendisi bir sömürüyken başka sömürülere karşı ne kadar karşı koyabilir?

Sitelerde Paylaş

Peki sömürünün durması neye malolacak?

Kendinden, hayatından, ailenin hayatından ne kadar verebilirsin sömürünün durması için?

o zaman mevcut durumu boşuna eleştiriyoruz.

Dinin kendisi bir sömürüyken başka sömürülere karşı ne kadar karşı koyabilir?

İsrail teokratik bir devlettir.

İran devriminde Humeyni, "ne doğu ne batı sadece İslam cumhuriyeti"

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

o zaman mevcut durumu boşuna eleştiriyoruz.

İsrail teokratik bir devlettir.

İran devriminde Humeyni, "ne doğu ne batı sadece İslam cumhuriyeti"

Boşuna eleştirmiyoruz, mevcut sistemden kurtulmak için başka çareler bulunmak zorunda.

Yoksa "sömürüden kurtulalım, nasıl kurtulalım?

Aa bulduk bizim kurtuluş anahtarımız radikal islamda" demek, en amiyane tabirle, birinin kucağından kalkıp başkasının kucağına oturmaktır.

İsrail teokratiklikten çok bir militer devlettir. Bilim ve teknolojiye radikal islam da ne kadar önem veriliyor acaba diye kendi kendime sormadan edemiyorum.

Humeyni devriminin durumu ise bambaşka bir durum, İran halkı artık rüşvetten , dolandırıcılıktan, açlıktan, yozlaşmış yöneticilerden o derecede bıkmıştı ki onlardan kendilerini kurtaracak herhangi bir ideolojiye açıktılar. Bu sebepten dolayı bazı siyasi meselelerde, Humeyni devriminin ilerici bir devrim olduğu bile söylenir. Fakat radikal islamın sosyal hayata ve bilime vuracağı kaçınılmaz darbeye göre nitelersek tabii ki gerici bir devrimdir. Siz sömürü düzenininden bu şekilde kurtulunabileceğine inanıyorsanız belki haklı olabilirsiniz.

Fakat ben buna parmak kangren olmuşken kolu kesmek gözüyle bakıyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...