Jump to content

ATEİSTLERE BİR SORU

Recommended Posts

Senden şüphelenmiştim zaten. Hiçbir başlıkta dinimizi adam gibi savunamadın. İslam'ı yumuşatmaya geldiğin o kadar belli ki. Reformcular beynini yıkamış senin. Kendine gel!

Niye... biz islam savunucusumuyuz... Öğrenmeye, fikir paylaşmaya geldik... 15 Sayfa oldu diğer başlık gelip sen savunaydın ya... Bu adam 15 sayfa boyunca madara etti diğerlerini... Kaçıp kaçıp gittiler... Sen nerdeydin o sıralar...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 446
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Niye... biz islam savunucusumuyuz... Öğrenmeye, fikir paylaşmaya geldik... 15 Sayfa oldu diğer başlık gelip sen savunaydın ya... Bu adam 15 sayfa boyunca madara etti diğerlerini... Kaçıp kaçıp gittiler... Sen nerdeydin o sıralar...

Ben buraya savunmak için geldiğimi ilk sayfalardan birisinde yazmıştım. Benim paylaşacak fikrim de, dinsizlerden öğreneceklerim de yok. Sen ahirete bile iman etmiyorsun be!

Sitelerde Paylaş

Evrim var/yok tartışmasına girmeyeceğim.

Evrim çürütüldü/çürütülmedi tartışmasına girmeyeceğim.

Ateistlerin özel bir durum karşısındaki tepsisini merak ediyorum.

Evrim sonuçta yaşamın başladıktan sonraki değişimlerini araştıran bir hipotez.

Şu anda evrim, hayran olduğunuz Batı'daki neredeyse bütün bilimadamlarının inanç beslediği bir teori.

Yani anket sonuçlarına göre evrime inanç besleyenlerin sayısında malesef artışlar var.

Şimdi size bir soru: Evrim yarın bir anda kesin olarak çürütülürse ne yapacaksınız?

Yani Nature ve New Scientist gibi hakemli dergilerde evrimi çürüten bir makale yayınlansa mesela...

Hatta Dawkins'in kendisi bile yanıldığını itiraf etse, proflar falan ''bu hataya nasıl düşmüsüz be'' dese...

Bu durumda ateistlerin içine düşücekleri inanılmaz boşluğu hayal etmek bile istemiyorum.

Ateistler tarihteki en büyük paniği yaşarlar. Korku ve pişmanlık gittikçe derinleşir. Agnostikler hemen iman ederler.

Elinizde sığınacak bir liman bile kalmayacak. Deist falan mı olursunuz evrim çökerse?

Ateist kalamayacağınız kesin. Belki de Allah'a(c.c.) iman edersiniz yeniden. İnşaAllah...

Bu ileti bile senın sahtekar biiri oldugunun kanıtı be...

en profesyonel ateistler ancak boyle yazabılırler...

sahtekarsın sen sah te kar...

sonra hemen dıgerlerı naptı teistlere soysuz dedi...

işte amacına ulaştın...

iki nıckınle forumdan uzaklastrılmazsan bu forum kaybeder..

Sitelerde Paylaş

EVRIME INANILMAZ. EVRIM bilinir. evrim bilimin ta kendisidir.

bedeni burada, yulari antik caglarinda yasayan bir arap bedevisinin elinde olan cahil cühela karanlik yaratik.

ya evrim cürütülürse kokusu, firca yüzü görmemis dislerinden geliyordur.

zorla söyletiyorsunuz.

cehaletinizin ve bagnazliginizin bu kadari ayni ülkenin vatandasi oldugumuzdan bizi utandiriyor. bununlada kalmyior, bu bos kellelerinizle ülkemizi ve insanimizi sürekli geri cakiyorsunuz..

bir avuc aydinimiz öne cekmeye calistikca, siz karanliklara daha cok sariliyorsunuz. maalesef basariyorsunuzda, cünkü sürüler halinde robaolar gibi coksunuz ve beyinsizsiniz. cocuklarinizi ve gelecek nesilleri kendinize benzetip salaklastirmak ve egemen dünya güclerine köle yapmak icin her türlü ahlaksizligi yapiyorsunuz. imam hatip ucubeleri. arap yalakalari.. arap milliyetcileri... kendinden baska her sey ve herkes olan kisiliksizler. ...

bu da mı gollll degıll

Sitelerde Paylaş

Bu ileti bile senın sahtekar biiri oldugunun kanıtı be...

en profesyonel ateistler ancak boyle yazabılırler...

sahtekarsın sen sah te kar...

sonra hemen dıgerlerı naptı teistlere soysuz dedi...

işte amacına ulaştın...

iki nıckınle forumdan uzaklastrılmazsan bu forum kaybeder..

Aynı iletiyi 3 sayfadır kopyala yapıştır yaptığının farkında mısın? Ne ateizmi! O dergilerin isimlerini herkes bilir. Ama onların da düştükleri yanlışlığı anladıkları bir gün olacak manasında diyorum sen ne diyorsun. İnsaf be. Ne oldu da bugün senin sinirlerin tepende. Her sözünle hakaret ve iftira saçıyorsun. Ağzından çıkanı kulağın duysun senin. Ben açıkçası bu alçakça iftiraya dayanamıyorum ve üyeliğimin sonlandırılmasını istiyorum. Ateist yöneticilere yaranmak için beni bile sattın. Kuruyorsun sen!

Sitelerde Paylaş

Bir başlıkta kendin demiştin gibi hatırlıyorum. Kendi dilinle ikrar ettin.

Ahiretle ilgili bu foruma yazmadım ben. Yazdıysam da vardır bi nedeni açıklarım... ama mesajı görmem lazım...

bence çarptırmayalım... Bu toplu danışıklı dövüşe bir son verebiliyosanız verin. Bizde samimiyetinize inanalım paylaşıma devam edelim

Sitelerde Paylaş

Genetik kodlar da temizlenecek.

pharmacist ve hayaldünyası

büyük ihtimalle trollükten atılacaksınız,

Çünkü sarfettiğiniz ifadeler çok ağır ve ahlaksız iddialar (forum geneli için)

Sizlere hastalığınızın ilerleyen safhalarında bol psikozlar dilerim...

ancak kendınıze böyle tesellı bulursunuz...

bak barı adam gıbı burda haklı olanı savun...

Sitelerde Paylaş

Ahiretle ilgili bu foruma yazmadım ben. Yazdıysam da vardır bi nedeni açıklarım... ama mesajı görmem lazım...

bence çarptırmayalım... Bu toplu danışıklı dövüşe bir son verebiliyosanız verin. Bizde samimiyetinize inanalım paylaşıma devam edelim

Kardeşim nereden bulacağım ben mesajı? Bu saatte arama yapamam. Ahiret konusunda hafif şüpheli olduğunu yazmıştın diye haturlıyorum. Bana attığınız iftiralar bitti de yönetime mi iftira atmaya başladınız?

Sitelerde Paylaş

Bak, senden iyi senarist olur.

senden de en kral sahtekar...

hıc mı utanmıyon...

utanılacak bısey yok degıl mı

burda ahlak konusunda ahkam kesmeyı ıyı bılıyordunuz degıl mı...

cuvallayınca ne yapacagını sasırdın be...

insanın biraz yuzu kızarır...barı adam ol cık gıtt...

Sitelerde Paylaş

Evrim var/yok tartışmasına girmeyeceğim.

Evrim çürütüldü/çürütülmedi tartışmasına girmeyeceğim.

Ateistlerin özel bir durum karşısındaki tepsisini merak ediyorum.

Evrim sonuçta yaşamın başladıktan sonraki değişimlerini araştıran bir hipotez.

Şu anda evrim, hayran olduğunuz Batı'daki neredeyse bütün bilimadamlarının inanç beslediği bir teori.

Yani anket sonuçlarına göre evrime inanç besleyenlerin sayısında malesef artışlar var.

Şimdi size bir soru: Evrim yarın bir anda kesin olarak çürütülürse ne yapacaksınız?

Yani Nature ve New Scientist gibi hakemli dergilerde evrimi çürüten bir makale yayınlansa mesela...

Hatta Dawkins'in kendisi bile yanıldığını itiraf etse, proflar falan ''bu hataya nasıl düşmüsüz be'' dese...

Bu durumda ateistlerin içine düşücekleri inanılmaz boşluğu hayal etmek bile istemiyorum.

Ateistler tarihteki en büyük paniği yaşarlar. Korku ve pişmanlık gittikçe derinleşir. Agnostikler hemen iman ederler.

Elinizde sığınacak bir liman bile kalmayacak. Deist falan mı olursunuz evrim çökerse?

Ateist kalamayacağınız kesin. Belki de Allah'a(c.c.) iman edersiniz yeniden. İnşaAllah...

"Evrim olgusu" ile kast edilen, bilimsel gözlemler ve deneyler ile meydana geldiği görülmüş olan, biyolojik organizma topluluklarındaki değişimlerdir. "Evrim teorisi" ile kast edilen ise bu değişimlerin nasıl meydana geldiğinin günümüzdeki bilimsel açıklaması olan modern evrimsel sentezdir. Bu terimlerin yanlış kullanılması ve yanlış anlaşılması, evrim teorisinin doğruluğuna karşı çıkan görüşleri temellendirmek için kullanılmıştır.-Alinti-

http://tr.wikipedia.org/wiki/Teori_ve_olgu_olarak_evrim

Eger olgu ve teori farkini algilarsan, olgunun ne oldugunu algilarsan, "Evrim olgusunun bilimsel olarak curutulemeyecegini" de algilamis olursun.

O yuzden evrimde inanc yoktur. Evrim bir bilgi olarak bilimsel temelde ya bir olgudur, ya da teoridir.

Bu acidan inanmak ve bilmek farkini bilinc ve inanc farkini gozlem ve akil farkini ve teori ile olgu farkini iyi algilamak lazim.

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...