Jump to content

ATEİSTLERE BİR SORU

Recommended Posts

Genetik kodlar da temizlenecek.

pharmacist ve hayaldünyası

büyük ihtimalle trollükten atılacaksınız,

Çünkü sarfettiğiniz ifadeler çok ağır ve ahlaksız iddialar (forum geneli için)

Sizlere hastalığınızın ilerleyen safhalarında bol psikozlar dilerim...

HayalMuhendisi benin nickim...

Ağır ve ahlaksız ithamları ben 1 haftadır yiyorum bu forumda, içten yazılarımın içinden cımbızla çekip çekip küfür ve dalga ile geçiştirdiniz. Bunun adına tartışma dediniz... Sustuk, eyvallah dedik... güldük geçtik...

Ama bu kadarı fazla... Eğer bu forum dediğin gibi bizi trollükten atarsa çok saçma bir karar vermiş olur. Forumun etiğine uymaz. HACI isimli admin bir iletisinde islamcılara "dökün içinizdeki pislikleri" demişti...

Eğer biz haklıysak, sizin utançtan bu forumda yazmamanız lazım. Ama siz haklıysanız, hiç sevmediğin aşşağıladığın türde bir adamı savunmuş oluyosun. Paradox içindesin...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 446
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

"Evrim olgusu" ile kast edilen, bilimsel gözlemler ve deneyler ile meydana geldiği görülmüş olan, biyolojik organizma topluluklarındaki değişimlerdir. "Evrim teorisi" ile kast edilen ise bu değişimlerin nasıl meydana geldiğinin günümüzdeki bilimsel açıklaması olan modern evrimsel sentezdir. Bu terimlerin yanlış kullanılması ve yanlış anlaşılması, evrim teorisinin doğruluğuna karşı çıkan görüşleri temellendirmek için kullanılmıştır.-Alinti-

http://tr.wikipedia.org/wiki/Teori_ve_olgu_olarak_evrim

Eger olgu ve teori farkini algilarsan, olgunun ne oldugunu algilarsan, "Evrim olgusunun bilimsel olarak curutulemeyecegini" de algilamis olursun.

O yuzden evrimde inanc yoktur. Evrim bir bilgi olarak bilimsel temelde ya bir olgudur, ya da teoridir.

Bu acidan inanmak ve bilmek farkini bilinc ve inanc farkini gozlem ve akil farkini ve teori ile olgu farkini iyi algilamak lazim.

uykun var ancak bu kadar bellı olur:))

bu ne şimdiii

tartısmaya basladı:)))

Sitelerde Paylaş

"Evrim olgusu" ile kast edilen, bilimsel gözlemler ve deneyler ile meydana geldiği görülmüş olan, biyolojik organizma topluluklarındaki değişimlerdir. "Evrim teorisi" ile kast edilen ise bu değişimlerin nasıl meydana geldiğinin günümüzdeki bilimsel açıklaması olan modern evrimsel sentezdir. Bu terimlerin yanlış kullanılması ve yanlış anlaşılması, evrim teorisinin doğruluğuna karşı çıkan görüşleri temellendirmek için kullanılmıştır.-Alinti-

Eger olgu ve teori farkini algilarsan, olgunun ne oldugunu algilarsan, "Evrim olgusunun bilimsel olarak curutulemeyecegini" de algilamis olursun.

O yuzden evrimde inanc yoktur. Evrim bir bilgi olarak bilimsel temelde ya bir olgudur, ya da teoridir.

Bu acidan inanmak ve bilmek farkini bilinc ve inanc farkini gozlem ve akil farkini ve teori ile olgu farkini iyi algilamak lazim.

Evrim bir olgu değil. Siz evrim teorisine inandığınız için, teori çürütüldüğü için kendinize yanlışlanamaz maskesinde hayali bir evrim olgusu yaratmışsınız.Evrim olgusu diye bir şeyin varlığı sizin iddianız değil mi? Bu orgunun varlığını iddia eden evrim teorisi değil mi? İşte evrimciler kendi teorilerinden oluşan sabit ve mutlak bir dogma yaratma peşinde.

Sitelerde Paylaş

ancak kendınıze böyle tesellı bulursunuz...

bak barı adam gıbı burda haklı olanı savun...

Bu forumda zaman zaman ayda bir birisinde böyle saplantılar çıkar.

Biri ötekini başkası sanar vs...

Bunlara alışkınım ben.

Dediğinin de mantık temelinde dayanağı yok.

Neden yapsın? Questioningman güçlü ateistlerdendir.

Güçlü ateist böyle şeylere neden girsin?

Biz bir grup veya örgüt değiliz ki.

Burada bile birbirimizi yiyoruz.

Motif veremiyorsun.

Motif veremiyorsan bu bir paranoyadır.

Senle aynı baksam ben şimdi kalın yazı yazan herkesi abdullah sanmam lazım.

Veya normal yazı stilini kullanan herkesi Hacı sanmam lazım.

Sen forumda yıllardır yaşananlardan başka örnek sergilemiyorsun.

Paranoya arkadaşım paranoya.

O Nevertheless salağının sık sık cevap vermesi de senin lafının altında eziliyor gibi hissediyor, imanına laf söyledin gibi görüyor da ondan.

Az biraz mantığınızı çalıştırın yahu.

Sitelerde Paylaş

hacı sen napptın... koptu film koptu...

evrimimi kaldı... aklımı kaldı allasen

Sitelerde Paylaş

Evrim var/yok tartışmasına girmeyeceğim.

Evrim çürütüldü/çürütülmedi tartışmasına girmeyeceğim.

Ateistlerin özel bir durum karşısındaki tepsisini merak ediyorum.

Evrim sonuçta yaşamın başladıktan sonraki değişimlerini araştıran bir hipotez.

Şu anda evrim, hayran olduğunuz Batı'daki neredeyse bütün bilimadamlarının inanç beslediği bir teori.

Yani anket sonuçlarına göre evrime inanç besleyenlerin sayısında malesef artışlar var.

Şimdi size bir soru: Evrim yarın bir anda kesin olarak çürütülürse ne yapacaksınız?

Yani Nature ve New Scientist gibi hakemli dergilerde evrimi çürüten bir makale yayınlansa mesela...

Hatta Dawkins'in kendisi bile yanıldığını itiraf etse, proflar falan ''bu hataya nasıl düşmüsüz be'' dese...

Bu durumda ateistlerin içine düşücekleri inanılmaz boşluğu hayal etmek bile istemiyorum.

Ateistler tarihteki en büyük paniği yaşarlar. Korku ve pişmanlık gittikçe derinleşir. Agnostikler hemen iman ederler.

Elinizde sığınacak bir liman bile kalmayacak. Deist falan mı olursunuz evrim çökerse?

Ateist kalamayacağınız kesin. Belki de Allah'a(c.c.) iman edersiniz yeniden. İnşaAllah...

sen burda kendını gercekten gizledıgını mı dusunuyon...

burda bı sen salaksın...

kim yer bunu...

yap burdan teizm karalanmasını kıtapsız gıbı uyelerde bassın küfrüüü

sahtekar senı

Sitelerde Paylaş

burda bı sen salaksın...

kim yer bunu...

sahtekar senı

Seni hakarete bile değer bulmuyorum. Kur kur söyle. Kur kur söyle. Kur kur söyle.... Bu nasıl bir hayal gücüdür anlamıyorum.

Sitelerde Paylaş

Evrim bir olgu değil. Siz evrim teorisine inandığınız için, teori çürütüldüğü için kendinize yanlışlanamaz maskesinde hayali bir evrim olgusu yaratmışsınız.Evrim olgusu diye bir şeyin varlığı sizin iddianız değil mi? Bu orgunun varlığını iddia eden evrim teorisi değil mi? İşte evrimciler kendi teorilerinden oluşan sabit ve mutlak bir dogma yaratma peşinde.

Bak boyle bos keseden sallamak yok. Once otur oku, ogren farki algila ondan sonrada karsi cikacaksan, yazilanlara neden karsi ciktigini bilimsel olarak acikla.

Bir kisi "evrim bir olgu degil" dedi diye, evrim olgu olmaktan cikmaz. Olgular insanoglunun yorumundan ve tartismasindan bagimsiz, evrensel onay almis verilerdir. Tartisma goturmez. Bu bir iddia degil; alintida da aciklandigi gibi, BILIMSEL GOZLEM ve DENEY.

O yuzden bir seyi "kuru kuruya" iddia etmek kimseye bir sey kazandirmaz.

Olgu, bilimsel verilere dayalı, kanıtlanabilir özellikteki bilgidir. Olgu; nesnel ve irade dışı olumlardır ve sık sık olay ile karıştırılır.

Tarafsızdır,

Nesneldir,

Yoruma açık değildir,

İstenç (irade) dışıdır,

Bir süreç belirtir,

Herkes tarafından kabul edilmiştir.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Olgu

Sitelerde Paylaş

HayalMuhendisi benin nickim...

Ağır ve ahlaksız ithamları ben 1 haftadır yiyorum bu forumda, içten yazılarımın içinden cımbızla çekip çekip küfür ve dalga ile geçiştirdiniz. Bunun adına tartışma dediniz... Sustuk, eyvallah dedik... güldük geçtik...

Ama bu kadarı fazla... Eğer bu forum dediğin gibi bizi trollükten atarsa çok saçma bir karar vermiş olur. Forumun etiğine uymaz. HACI isimli admin bir iletisinde islamcılara "dökün içinizdeki pislikleri" demişti...

Eğer biz haklıysak, sizin utançtan bu forumda yazmamanız lazım. Ama siz haklıysanız, hiç sevmediğin aşşağıladığın türde bir adamı savunmuş oluyosun. Paradox içindesin...

Hayaldünyası,

Ben şeyimden başkasını savunmam.

Ama dökün içinizdeki pislikleri ifadesine katılıyorum.

Cennet için kendi onuru da dahil herşeyi ayaklar altına alan insanlardan malesef çıkıyor böyle sorunlar.

Tüm dünya böyle.

Vize uygulamalarındaki sıkı güvenlik ve incelemenin nedeni tüm dünyada müslümanlardır.

Sitelerde Paylaş

Seni hakarete bile değer bulmuyorum. Kur kur söyle. Kur kur söyle. Kur kur söyle.... Bu nasıl bir hayal gücüdür anlamıyorum.

theQuestioningman bu ongun heppp gece takıldı:) iletı ve saatları mevcut...

amaaaaaaaa nedenseeee müslüman olanı hıc yokken bu gece o var...

acaba neden:)

bak bana bura kurtlar sofrası demişlerdi...

eger o kurtlardan bırı senisen artık ne diyim:)

kurtcuk olursun anca elmanın ıcınde kı:)

Sitelerde Paylaş

Bak boyle bos keseden sallamak yok. Once otur oku, ogren farki algila ondan sonrada karsi cikacaksan, yazilanlara neden karsi ciktigini bilimsel olarak acikla.

Bir kisi "evrim bir olgu degil" dedi diye, evrim olgu olmaktan cikmaz. Olgular insanoglunun yorumundan ve tartismasindan bagimsiz, evrensel onay almis verilerdir. Tartisma goturmez. Bu bir iddia degil; alintida da aciklandigi gibi, BILIMSEL GOZLEM ve DENEY.

O yuzden bir seyi "kuru kuruya" iddia etmek kimseye bir sey kazandirmaz.

Olgu, bilimsel verilere dayalı, kanıtlanabilir özellikteki bilgidir. Olgu; nesnel ve irade dışı olumlardır ve sık sık olay ile karıştırılır.

Tarafsızdır,

Nesneldir,

Yoruma açık değildir,

İstenç (irade) dışıdır,

Bir süreç belirtir,

Herkes tarafından kabul edilmiştir.

tam zamanında geldin yardıma neverthales a...

Kaç kişisiniz arkadaş anlamadım ki ?

Sitelerde Paylaş

Bir kisi "evrim bir olgu degil" dedi diye, evrim olgu olmaktan cikmaz. Olgular insanoglunun yorumundan ve tartismasindan bagimsiz, evrensel onay almis verilerdir. Tartisma goturmez.

Yoruma açık değildir,

Yani evrimi tartışılmaz ve mutlak bir gerçek olarak görüyorsunuz. İyi de bunun taassup olduğu açık değil mi? Bilim yanlışlanabilir diyordunuz. Evrimin bilim olmadığını itiraf ettiniz.

Sitelerde Paylaş

ama bakın bu bılınclı yapıldı ve bu baslıkta teistlere soysuz denıldı...

bu ahlaksızlıgı görmezden gelmek olur mu...

Bu iddialarınla bu başlıktaki herkesi zan altında bıraktığının farkında mısın? Dikkate bile almıyorum seni. Yalancıktan kahraman olup ateistlere yaranacaksın, yemezler.

Sitelerde Paylaş

Bu iddialarınla bu başlıktaki herkesi zan altında bıraktığının farkında mısın? Dikkate bile almıyorum seni. Yalancıktan kahraman olup ateistlere yaranacaksın, yemezler.

Evrim var/yok tartışmasına girmeyeceğim.

Evrim çürütüldü/çürütülmedi tartışmasına girmeyeceğim.

Ateistlerin özel bir durum karşısındaki tepsisini merak ediyorum.

Evrim sonuçta yaşamın başladıktan sonraki değişimlerini araştıran bir hipotez.

Şu anda evrim, hayran olduğunuz Batı'daki neredeyse bütün bilimadamlarının inanç beslediği bir teori.

Yani anket sonuçlarına göre evrime inanç besleyenlerin sayısında malesef artışlar var.

Şimdi size bir soru: Evrim yarın bir anda kesin olarak çürütülürse ne yapacaksınız?

Yani Nature ve New Scientist gibi hakemli dergilerde evrimi çürüten bir makale yayınlansa mesela...

Hatta Dawkins'in kendisi bile yanıldığını itiraf etse, proflar falan ''bu hataya nasıl düşmüsüz be'' dese...

Bu durumda ateistlerin içine düşücekleri inanılmaz boşluğu hayal etmek bile istemiyorum.

Ateistler tarihteki en büyük paniği yaşarlar. Korku ve pişmanlık gittikçe derinleşir. Agnostikler hemen iman ederler.

Elinizde sığınacak bir liman bile kalmayacak. Deist falan mı olursunuz evrim çökerse?

Ateist kalamayacağınız kesin. Belki de Allah'a(c.c.) iman edersiniz yeniden. İnşaAllah...

burda bı sen salaksın...

kim yer bunu...

sahtekar senı

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...