Jump to content

ATEİSTLERE BİR SORU

Recommended Posts

İletim nevertheles'e tabii.

Cübbeli kardeşim daha dün araştırıyordun birden başımıza alim kesildin. Hayır hiç de dediğin gibi değil. Evrim türler arasında geçişi ifade eder. Ve bu kanıtlanmış bir gerçektir. Önceki yazılarımı hiç mi okumadın Allahının aşkına.

Yazı değil, labararuvar deneyi isterim ben.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 446
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İletim nevertheles'e tabii.

Cübbeli kardeşim daha dün araştırıyordun birden başımıza alim kesildin. Hayır hiç de dediğin gibi değil. Evrim türler arasında geçişi ifade eder. Ve bu kanıtlanmış bir gerçektir. Önceki yazılarımı hiç mi okumadın Allahının aşkına.

nevertheles arkadas evrim geçirdiği için şu anda sana cevap veremez...

Sitelerde Paylaş

Yazı değil, labararuvar deneyi isterim ben.

Gerçekleri istiyorsan gerçekler orada cübbeli. Ben de en az senin gibi gerçeklerle ilgileniyorum. Evrimi gerçek olduğu için kabul ediyorum. 15 senelik bir bilgi birikimim var. Allah gerçek olsa onu da kabul ederdim.

İnanç gözlüğünü çıkarıp gerçekleri araştırmak istiyorsan gerçekler orada cübbeli. Laboratuvar deneyi de orada, genetik çalışması da orada, fosikl bulguları da orada. Almak sana kalmış.

Sen homo habilisle başla. Atalarımız ama ne kadar maymun olduklarını göreceksin. Taş devri denilen devri başlatanların, ilk taş alet yapanların olar olduğunu göreceksin. (Gerçi australopithecus türlerinin de taş aletler yaptıklarıbulunmuş son zamanlar)

Sitelerde Paylaş

nevertheles arkadas evrim geçirdiği için şu anda sana cevap veremez...

NEVERTHELESS mısafır olarak elbet burayı takıp edecektır...

Lütfen bu sahtekarlıgı hayatından cıkar,bak dıger nıckınle gercekten bilgili oldugun bellii,o tarafına sarıl..

Aksı halde senın yaptıgın oyunları yemeyenler cıkar ve boyle madara olursun...

Sitelerde Paylaş

Böyle bir şeyin yapılması çok kötü.

Düpedüz tabirle sahtekarlık.

Bu konuda gerçek bir ateistin böyle şeyler yapmayacağı yönündeki ön yargım konusunda hayal kırıklığı yaşıyorum.

Ancak olayın hedefindeki insanların dava gütme uğruna değil sahtekarlık, katliamlar soykırımlar yapabilecek bir grup olması zaten kötülük potansiyeline sahip birilerine, birinin münferit kötülük yapması şeklinde basitleştirilir,

Yani it iti ısırmıştır.

Bu kadar basit.

Ancak bu olay münferit bir olay.

Tek kişiyi ilgilendiriyor.

Bunu foruma genellemek, meydan okumak, ahkam kesmek vs bu yapılan sahtekarlıkla eşdeğerdir.

Üstelik IP'lerin nasıl ele geçirildiği konusu da var.

Bir an önce netleştirilsin ve bu olayın tüm tarafları temizlensin.

Bu olay da hiçbir şekilde tam veri sahibi olmadan veya eksik veriyle bir durum hakkında ön kanı oluşturulmaması gerektiğine örnek olsun.

Sitelerde Paylaş

ulaş mesajı atılmama baglamısın sen rahat ol gidecem zaten..

soysuzlar sahtekarlar dedıler..

2000 mesajlık iletı mevcut onlara cevapları dusunursen bınler oluyo..

bnca insan mal yerıne konuldu....

aslında ateıst formun şerefini kurtardık..

Ateistforum'un şerefine bir şey mi olmuş ki onu sen kurtaracaksın? TheQuestioningman'in yaptığı şey forumun şerefini gölgelemez, ancak kendisine zarar verir.

Sen onun yaptığı sahtekarlığı farketmişsin, onu da belirttin ve yönetim gerekeni yaptı. Ve bu bizim ilk kez karşılaştığımız bir şey değildir, inanırların sıklıkla başvurduğu bir yöntemdir ama hiçbir ateist senin yaptığın gibi böyle sayfalar boyu vatan kurtarmış edalarıyla prim yapmaya çalışmamıştır.

Onun yaptığı şey forum için kabul edilemez bir şeydir, bunu da bizi tanıyan bütün üyelerimiz iyi bilir. O iş halloldu, kapandı.

Şimdi esas konumuza dönelim.

Sen, elinde TheQuestioningman'a ait olan IP'ler olduğunu, onları bu forumda elde ettiğini, bu işi yapmanın çok da kolay olduğunu yazdın.

Hatta yönetimi, onu forumdan uzaklaştırmaz ise IP'lerini bütün müslüman üyelere dağıtacağını söyleyerek tehdit etmişsin. Hepsi bu başlıkta duruyor.

Şimdi...

O IP'ler sende gerçekten var mı, var ise nasıl ele geçirdin, önce bunu anlatacaksın. Sonra devamını konuşacak ve gerekeni yapacağız.

Sitelerde Paylaş

ulaş mesajı atılmama baglamısın sen rahat ol gidecem zaten..

soysuzlar sahtekarlar dedıler..

2000 mesajlık iletı mevcut onlara cevapları dusunursen bınler oluyo..

bnca insan mal yerıne konuldu....

aslında ateıst formun şerefini kurtardık..

Forumdan uzaklaştırılıp uzaklaştırılmaman beni ilgilendirmiyor sahtekar müslüman kardeşim. Bu benim işim değil. Senin veya bir başkasının atılıp atılmamasını ciddiye alacak değilim. Atılmanı isteseydim 15 sayfa çocukça davranmama gerek de yoktu, yaptığın sahtekarlığı raporlamam yeterli olurdu.

Bunca insanı kandırdığın halde, bunca insan kandırıldı demek için kendini bilmez olmak gerekiyor. Senin kendine saygın yok ki, başkalarının saygısını kurtarmaya çalışıyorsun.

Söylediklerimiz bir kulağından giriyor diğer kulağından çıkıyor.

Burası bir forum. Millet meclisi değil, genel kurul değil. Kimse dünyayı kurtarmıyor. Fikirlerini paylaşırsın, düşüncelerini dile getirirsin, bilimsel konularda sorular sorar veya bildiklerini aktarırsın o kadar. Herkese açık bir platformda elbette senin gibi sahtekarından tut, kafasız kafatasçısına kadar her gruptan insan giriş yapacaktır. Bunlar abartılacak konular değil.

Sitelerde Paylaş

Benım yazdıgım başlıga ilk andan itibaren gelen ve provoke eden herseferınde bel altı vuran burda da bunu devam ettıren HEM TEİST HEM ATEİST lerın memnun olmadıgı ateist bakış hakkında gerekenın yapılmasını ve forumdan süresiz uzaklaştırılmasını talep edıyoruz...

bakın benım ıfeelgood ile yazıştıgım başlıktan bı iletı...

Bu yazının amacı ne?

Bir tahlil etsene...

00:43'de ben yazmışım,

00:44'de sen yanıt yazmışsın.

Benle iletişiminde kötülük kapısını açma.

Ne yaparsan yap kötülük senin bir tarafına girer.

Çünkü bilinmez, belirsiz, ihtimal, inanç ve yorum gibi şeylerden oluşan bir sanrıya sahip olan sensin.

Bu senin içinde her kazığın girebileceği koca bir delik oluşturur.

tarihinde pharmacist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Forumdan uzaklaştırılıp uzaklaştırılmaman beni ilgilendirmiyor sahtekar müslüman kardeşim. Bu benim işim değil. Senin veya bir başkasının atılıp atılmamasını ciddiye alacak değilim. Atılmanı isteseydim 15 sayfa çocukça davranmama gerek de yoktu, yaptığın sahtekarlığı raporlamam yeterli olurdu.

Bunca insanı kandırdığın halde, bunca insan kandırıldı demek için kendini bilmez olmak gerekiyor. Senin kendine saygın yok ki, başkalarının saygısını kurtarmaya çalışıyorsun.

Söylediklerimiz bir kulağından giriyor diğer kulağından çıkıyor.

Burası bir forum. Millet meclisi değil, genel kurul değil. Kimse dünyayı kurtarmıyor. Fikirlerini paylaşırsın, düşüncelerini dile getirirsin, bilimsel konularda sorular sorar veya bildiklerini aktarırsın o kadar. Herkese açık bir platformda elbette senin gibi sahtekarından tut, kafasız kafatasçısına kadar her gruptan insan giriş yapacaktır. Bunlar abartılacak konular değil.

yaf sende de deve kini var..

ilk mesajlarımda da böyle konusuyodun...

neyse yıne de akıllı bı adamsın öle cokta ataşmanın bı anlamı yok...

Sitelerde Paylaş

Biz bugüne dek güzelce yazdık olmadı... efendice sorduk hakaret yedik... Sorularımıza cevağ veremeyen arkadaşların bize alenen yavşak dediği bir forumdayız. Kimse ayıplamadı, yaygara olarak görmedi... Zorunuza giden nedir beyler... Kimse bu kadar dişli olmadı mı... Kuyrunuzu sıkıştırıp susup gitmeniz gerekirken, komik komik savunmalar, sıvamaya çalışmalar...

Bu sefer sizin dilinizden konuşmak istedik... açığınızı bulduk ve ders vermek istedik...

Aslında ders vermek gibi bir amacımız yoktu önceden. Ama düpedüz insanlarla dalga geçildiğini gördük... Ve doğal olarak bu forumun saygınlığını sorguluyoruz...

Bu sayfaya kadar tek tek iletileri gözden geçirdiğim vakit nasıl bir paranoya içerisine düştüğünüzü rahatlıkla görebiliyorum . Birden fazla karakterle yazdığını düşündüğünüz kimseleri adminlere raporlamanız gerekirken , burada gereksiz yere konuyu manipüle etme yahut sürekli gereksiz iletilerle şişirme gayreti içerisine düşüyorsunuz . Müthiş paranoyanın etkisiyle yıllardır tanıdığımız insanları da stratejinin bir parçası olarak lanse edip aslında bir kişiyi suçlarken , diğerlerini de arada zan altına bırakmaya çalışıp tarif ettiğiniz ahlak boyutundan daha büyük bir ahlaksızlık sergiliyorsunuz .

Burada üslubu değişen , yobaz gibi dururken reformist kesilen , ateist gibi takılırken teizm argümanları dile getiren birçok insanla karşılaştığımı ve bundan dolayı bir ara forumdaki insanların güvenilir olup olmadıgını sorguladıgım dönemler olsa dahi , burada kesinliği olmamış şeylerden ötürü kimseyi suçlamamış , ortalığı yaygaraya vermemiş ve sadece raporlamakla , adminlerle görüşmekle iktifa etmiştim. Ayrıca sayfalar dolusu tüm samimiyetim , saffiyetim ve hulusiyetimle cevap verdiğim kimselerin troll olması , dalgasına bakmak amaçlı bir pravakatör çıkması da benim tartışma isteğimi törpüledi ve sinirlerimi ister istemez sıkça gerdi . Şimdi burada önce evrimci , daha sonra tıpçı geçinen bir kimsenin müslümanım bile demekten kendisini imtina ederken , zamanla fikirlerini su yüzüne çıkarışı ve aslında ne olduğunu belli edip bizi kafaya almaya çalışısını da gördüğüm de kendisine cevap vermek istemedim . Bunun yanında kendisi gibi yavşaklk yapan çok adama denk geldiğim için , tahammülsüzlüğümden ve sahtekarların fazlalığından ötürü haklı bir tepki verdim . Çünkü öğrenmeye , öğretmeye değil ; birşeyleri savunmaya ve bunu gizliden gizliye şirin müslüman edasıyla bize yansıtmaya çalışmasından ötürü yaptım . Senin de gereksiz , yanlış izlenim kapmış olduğunu tescilleyen çok iletine rastladım.

Ben bu adama yavşak olduğunu çok kesin bir dille belirttim ama cevap veremediğimden değil . Yıllardır farklı isimlerle geliyor , ya da işlerimizin yoğunlugundan ötürü belli müddet uğrayamıyor , daha sonra gelip tartışmalara katılıyorken , bu gibi adamlara cevap veremeyeceğimizi ya da veremeyeceğimi iddia etmen abesle iştigal boş bir meşgale olur . Burada ateizm zarar görür , forum darbe yer gibi spekülatif sözcüklerinin yanında provakatörce ateizme kasıtlı olarak saldırdığını , ateizm sanki inançmış gibi telkin etmeye çalıştığını , bu propagandayla da üstü kapalı forumun intibaısını karalamaya çalıştığını rahatlıkla ifade edebilirdim . Bu yaptığımın sizin yaptığınızın yanında zerre kadar farkı yok gerçekten .

Biraz kendinize gelin ve yazmak istemiyorsanız da yazmayın .

Burada kimse kimseyi yazması için zorlamıyor ve teist argümanlara ihtiyaç duymuyor .

Ayetler bu kadar aşikar ve müşahadeler bu kadar netken teist argümanlara cevap verme lüzumunu hissetmeyeceğim gibi , bunu biraz alçaklık olarak da telakki ederim .

Ne ateizmin , ne de ateistlerin genelinin böyle birşeye ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum .

Ayrıca yine diyorum ; bilimi karalayan ve fikirlerini net bir biçimde yazmadan karşıdakinin yazdığını önemsemeyip vakit çalan , öğrenmeye değil inancını pekiştirmek maksadlı manipülatörlüğü deruhte eden , evrimcilik oynayıp şirin müslüman olarak yavaştan yavaşa karşımıza çıkmaya çalışan bir adam benim gözümde yavşaktır . Bu yavşaklığa ortak olan da yavşaktır .

Bunu sen de savunuyorsan , sen de ta yavşağın tekisin .

Sitelerde Paylaş

Bu sayfaya kadar tek tek iletileri gözden geçirdiğim vakit nasıl bir paranoya içerisine düştüğünüzü rahatlıkla görebiliyorum . Birden fazla karakterle yazdığını düşündüğünüz kimseleri adminlere raporlamanız gerekirken , burada gereksiz yere konuyu manipüle etme yahut sürekli gereksiz iletilerle şişirme gayreti içerisine düşüyorsunuz . Müthiş paranoyanın etkisiyle yıllardır tanıdığımız insanları da stratejinin bir parçası olarak lanse edip aslında bir kişiyi suçlarken , diğerlerini de arada zan altına bırakmaya çalışıp tarif ettiğiniz ahlak boyutundan daha büyük bir ahlaksızlık sergiliyorsunuz .

Burada üslubu değişen , yobaz gibi dururken reformist kesilen , ateist gibi takılırken teizm argümanları dile getiren birçok insanla karşılaştığımı ve bundan dolayı bir ara forumdaki insanların güvenilir olup olmadıgını sorguladıgım dönemler olsa dahi , burada kesinliği olmamış şeylerden ötürü kimseyi suçlamamış , ortalığı yaygaraya vermemiş ve sadece raporlamakla , adminlerle görüşmekle iktifa etmiştim. Ayrıca sayfalar dolusu tüm samimiyetim , saffiyetim ve hulusiyetimle cevap verdiğim kimselerin troll olması , dalgasına bakmak amaçlı bir pravakatör çıkması da benim tartışma isteğimi törpüledi ve sinirlerimi ister istemez sıkça gerdi . Şimdi burada önce evrimci , daha sonra tıpçı geçinen bir kimsenin müslümanım bile demekten kendisini imtina ederken , zamanla fikirlerini su yüzüne çıkarışı ve aslında ne olduğunu belli edip bizi kafaya almaya çalışısını da gördüğüm de kendisine cevap vermek istemedim . Bunun yanında kendisi gibi yavşaklk yapan çok adama denk geldiğim için , tahammülsüzlüğümden ve sahtekarların fazlalığından ötürü haklı bir tepki verdim . Çünkü öğrenmeye , öğretmeye değil ; birşeyleri savunmaya ve bunu gizliden gizliye şirin müslüman edasıyla bize yansıtmaya çalışmasından ötürü yaptım . Senin de gereksiz , yanlış izlenim kapmış olduğunu tescilleyen çok iletine rastladım.

Ben bu adama yavşak olduğunu çok kesin bir dille belirttim ama cevap veremediğimden değil . Yıllardır farklı isimlerle geliyor , ya da işlerimizin yoğunlugundan ötürü belli müddet uğrayamıyor , daha sonra gelip tartışmalara katılıyorken , bu gibi adamlara cevap veremeyeceğimizi ya da veremeyeceğimi iddia etmen abesle iştigal boş bir meşgale olur . Burada ateizm zarar görür , forum darbe yer gibi spekülatif sözcüklerinin yanında provakatörce ateizme kasıtlı olarak saldırdığını , ateizm sanki inançmış gibi telkin etmeye çalıştığını , bu propagandayla da üstü kapalı forumun intibaısını karalamaya çalıştığını rahatlıkla ifade edebilirdim . Bu yaptığımın sizin yaptığınızın yanında zerre kadar farkı yok gerçekten .

Burada kimse kimseyi yazması için zorlamıyor ve teist argümanlara ihtiyaç duymuyor .

Ayetler bu kadar aşikar ve müşahadeler bu kadar netken teist argümanlara cevap verme lüzumunu hissetmeyeceğim gibi , bunu biraz alçaklık olarak da telakki ederim .

Ne ateizmin , ne de ateistlerin genelinin böyle birşeye ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum .

Ayrıca yine diyorum ; bilimi karalayan ve fikirlerini net bir biçimde yazmadan karşıdakinin yazdığını önemsemeyip vakit çalan , öğrenmeye değil inancını pekiştirmek maksadlı manipülatörlüğü deruhte eden , evrimcilik oynayıp şirin müslüman olarak yavaştan yavaşa karşımıza çıkmaya çalışan bir adam benim gözümde yavşaktır . Bu yavşaklığa ortak olan da yavşaktır .

"Bu" dan sonrasını okumadım...

Sitelerde Paylaş

sen gercek bı yavşaksın

tarihinde pharmacist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...