Jump to content

ATEİSTLERE BİR SORU

Recommended Posts

Evrim var/yok tartışmasına girmeyeceğim.

Evrim çürütüldü/çürütülmedi tartışmasına girmeyeceğim.

Ateistlerin özel bir durum karşısındaki tepsisini merak ediyorum.

Evrim sonuçta yaşamın başladıktan sonraki değişimlerini araştıran bir hipotez.

Şu anda evrim, hayran olduğunuz Batı'daki neredeyse bütün bilimadamlarının inanç beslediği bir teori.

Yani anket sonuçlarına göre evrime inanç besleyenlerin sayısında malesef artışlar var.

Şimdi size bir soru: Evrim yarın bir anda kesin olarak çürütülürse ne yapacaksınız?

Yani Nature ve New Scientist gibi hakemli dergilerde evrimi çürüten bir makale yayınlansa mesela...

Hatta Dawkins'in kendisi bile yanıldığını itiraf etse, proflar falan ''bu hataya nasıl düşmüsüz be'' dese...

Bu durumda ateistlerin içine düşücekleri inanılmaz boşluğu hayal etmek bile istemiyorum.

Ateistler tarihteki en büyük paniği yaşarlar. Korku ve pişmanlık gittikçe derinleşir. Agnostikler hemen iman ederler.

Elinizde sığınacak bir liman bile kalmayacak. Deist falan mı olursunuz evrim çökerse?

Ateist kalamayacağınız kesin. Belki de Allah'a(c.c.) iman edersiniz yeniden. İnşaAllah...

tarihinde Nevertheless tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 446
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Evrim çökertilemez çünkü "yok" hükmündedir.

Dogmatik bir şekilde savunuluyor hepsi bu.

Eğer varsaydığın gibi olursa Ateistler başka bir yol bulurlar kendilerine :D

Bunlar yine kıvırır diyorsun. Valla doğru.

Evrim yerine kevrim koyup ona inanç beslerler. :D

Bir kere Allah'ı inkar etmeye şartlanmışlar.

Bu siteyi kendilerini Allah'ın yokluğuna ikna etmek için kurmuşlar.

Sitelerde Paylaş

Şu anda evrim, hayran olduğunuz Batı'daki neredeyse bütün bilimadamlarının inanç beslediği bir teori.

Yani anket sonuçlarına göre evrime inanç besleyenlerin sayısında malesef artışlar var.

Şimdi size bir soru: Evrim yarın bir anda kesin olarak çürütülürse ne yapacaksınız?

Yani Nature ve New Scientist gibi hakemli dergilerde evrimi çürüten bir makale yayınlansa mesela...

Hatta Dawkins'in kendisi bile yanıldığını itiraf etse, proflar falan ''bu hataya nasıl düşmüsüz be'' dese...

Bu durumda ateistlerin içine düşücekleri inanılmaz boşluğu hayal etmek bile istemiyorum.

Ateistler tarihteki en büyük paniği yaşarlar. Korku ve pişmanlık gittikçe derinleşir. Agnostikler hemen iman ederler.

Elinizde sığınacak bir liman bile kalmayacak. Deist falan mı olursunuz evrim çökerse?

Ateist kalamayacağınız kesin. Belki de Allah'a(c.c.) iman edersiniz yeniden. İnşaAllah...

Evrim, bilimciler tarafından yarın yanlışlansa ve bu netse, bilime güvenen ve onu referans alan insanlar olarak derhal yeni açıklamayla ilgilenir, evirimi çöpe atarız.

Ve deist falan da olmayız. Evrimden bize ne... Ateist olmak için evrime mi ihtiyaç var sanıyorsunuz siz?

Evrim teorisi bilinmezden önce dünyada hiç ateist yok muymuş?

Evrim bizi hiç ilgilendirmez. Evrim bizim için bilimsel bir gerçektir ve diğer bilimsel gerçekler kadar önemlidir.

Evrim, sizleri rahatsız ettiği, dininize çomak soktuğu için çok konuşuluyor. Yoksa diğer bilimsel konular gibi bir konudur evrim.

İnsanın ataları maymunlardır, hatta en başına gidersek sudaki tek hücreli basit canlılardır vs vs...

Bilim bize "yaratıldık" deseydi, biz onu da kabul edecektik elbette.

Abukluk sizde velhasıl..

Sitelerde Paylaş

EVRIME INANILMAZ. EVRIM bilinir. evrim bilimin ta kendisidir.

bedeni burada, yulari antik caglarinda yasayan bir arap bedevisinin elinde olan cahil cühela karanlik yaratik.

ya evrim cürütülürse kokusu, firca yüzü görmemis dislerinden geliyordur.

zorla söyletiyorsunuz.

cehaletinizin ve bagnazliginizin bu kadari ayni ülkenin vatandasi oldugumuzdan bizi utandiriyor. bununlada kalmyior, bu bos kellelerinizle ülkemizi ve insanimizi sürekli geri cakiyorsunuz..

bir avuc aydinimiz öne cekmeye calistikca, siz karanliklara daha cok sariliyorsunuz. maalesef basariyorsunuzda, cünkü sürüler halinde robaolar gibi coksunuz ve beyinsizsiniz. cocuklarinizi ve gelecek nesilleri kendinize benzetip salaklastirmak ve egemen dünya güclerine köle yapmak icin her türlü ahlaksizligi yapiyorsunuz. imam hatip ucubeleri. arap yalakalari.. arap milliyetcileri... kendinden baska her sey ve herkes olan kisiliksizler. ...

tarihinde IFeelGood tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evrim, bilimciler tarafından yarın yanlışlansa ve bu netse, bilime güvenen ve onu referans alan insanlar olarak derhal yeni açıklamayla ilgilenir, evirimi çöpe atarız.

Ve deist falan da olmayız. Evrimden bize ne... Ateist olmak için evrime mi ihtiyaç var sanıyorsunuz siz?

Evrim teorisi bilinmezden önce dünyada hiç ateist yok muymuş?

Evrim bizi hiç ilgilendirmez. Evrim bizim için bilimsel bir gerçektir ve diğer bilimsel gerçekler kadar önemlidir.

Evrim, sizleri rahatsız ettiği, dininize çomak soktuğu için çok konuşuluyor. Yoksa diğer bilimsel konular gibi bir konudur evrim.

İnsanın ataları maymunlardır, hatta en başına gidersek sudaki tek hücreli basit canlılardır vs vs...

Bilim bize "yaratıldık" deseydi, biz onu da kabul edecektik elbette.

Abukluk sizde velhasıl..

Bu nasıl bir bakış açısı? Sorgulama yok, düşünme yok, idrak etmek yok.

Elin gavuru ne derse koyun gibi inanacaksınız yani.

Bilimde sonuçlar hep değişiyor. Bunun çoooook örneği var.

Size bugün Adem(a.s.) yaşamadı diyen bilime güvenip dinden çıkıyorsunuz.

Yarınki bilim Adem'in(a.s.) yaşadığını ispatlarsa ne yapacaksınız?

Allah'a(c.c.) nasıl hesap vereceksiniz. Ölmeden önce doğruyu bulmanız lazım.

Eskiden evren 20 milyar yaşında deniyordu, şimdi 13 milyar deniyor.

Bilime fazla güvenmeyin. Sonuçlar hemen değişir, güvendiğiniz dağlara kar yağar.

Oysa Allah'ın kitabında her şey kesindir. Öyle zırt pırt değişmez.

Nuh Tufanı'nın izleri yok deniyor. İzi yoksa izi yoktur yahu. Kendisi yoktur manası nereden çıktı?

Evreni yaratmaya gücü yeten ALLAH'ın(c.c.) geçmişin izlerini silmeye gücü yok mu sanıyorsunuz.

Belki de Allah(c.c.) sizin imanınızı sınamak için maymunları insana çok benzer yarattı.

Belki de o fosiller kuru kemik olarak yaratıldı, radyometrik testle eski gözükecek şekilde tasarlandılar.

Bilim, sürekli değişen kararsız kör biliminiz bu gücün karşısında ne yapabilir ki?

Kendinizi çok cesur sanıyorsunuz. Andolsun ki Allah ve ahiret vardır. Aklınızı başınıza alın, benden söylemesi.

tarihinde Nevertheless tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bilime fazla güvenmeyin. Sonuçlar hemen değişir, güvendiğiniz dağlara kar yağar.

Nuh Tufano'nın izleri yok deniyor. İzi yoksa yoktur yahu.

Evreni yaratmaya gücü yeten ALLAH'ın(c.c.) geçmişin izlerini silmeye gücü yok mu sanıyorsunuz.

Belki de Allah(c.c.) sizin imanınızı sınamak için maymunları insana çok benzer yarattı.

Belki de o fosiller kuru kemik olarak yaratıldı, radyometrik testle eski gözükecek şekilde tasarlandılar.

Bilim, sürekli değişen kararsız kör biliminiz bu gücün karşısında ne yapabilir ki?

Kendinizi çok cesur sanıyorsunuz. Andolsun ki Allah ve ahiret vardır. Aklınızı başınıza alın, benden söylemesi.

düsünme, bilme! sadece arap kölesi ol. < diyor mal.

Sitelerde Paylaş

Bunlar yine kıvırır diyorsun. Valla doğru.

Evrim yerine kevrim koyup ona inanç beslerler. :D

Bir kere Allah'ı inkar etmeye şartlanmışlar.

Bu siteyi kendilerini Allah'ın yokluğuna ikna etmek için kurmuşlar.

Sizden ala kiviran mi olur? Evrim curutulurse ben evrimi kapatip bir kenara koyarim. Allah curutulurse sen muslumanligini kapatip bir kenara koyarmisin? Bu cumleleyi kur buraya yaz, elin variyor ise, sonra goruselim. Kivrak maymunlar sizi.

Sitelerde Paylaş

kendinden baska her sey ve herkes olan kisiliksizler. soysuzlar.

uslubunuzu düzeltin.. size bu ithamlarda bulunma hakkını kim verıyor..

kişiler ve fikirler eleştrilebilirken soylarını bu sekılde çirkefce gündeme getiren KİTAPSIZ ın yönetim tarafından uyarılmasını talebedıyorum...

Aksi halde onun da soyunun tartışmaya acılma hakkının dogacagına inanıyorum...

tarihinde pharmacist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Nuh Tufano'nın izleri yok deniyor. İzi yoksa yoktur yahu.

Sizmi sorgulamadan bahsediyorsunuz? Bir kere,bu iletide yazdığınız Ademi sorgulayın bakalım.Nasıl doğmuş? Ne zaman doğmuş? Zenci mi Çekik gözlü mü? Uzun mu kısa mı? Nasıl torun sahibi olmuş? Hangi yıllarda yaşamış.Bunları sorgula... Ve hiç kimseninde Evrim nedeni ile ateist olduğunu sanmıyorum.Ateist olmak,bir uyanıştır.Uyuşuk zihniyetten kurtulmaktır.Düşüncelerini korkusuzca mukayese etmektir.Bence,tekrar düşünün...

Sitelerde Paylaş

uslubunuzu düzeltin.. size bu ithamlarda bulunma hakkını kim verıyor..

kişiler ve fikirler eleştrilebilirken soylarını bu sekılde çirkefce gündeme getiren KİTAPSIZ ın yönetim tarafından uyarılmasını talebedıyorum...

Aksi halde onun da soyunun tartışmaya acılma hakkının dogacagına inanıyorum...

bu bir hakaret degil, tespittir. ihanetlerinin farkinda bile olmayan soysuz hainler.

Sitelerde Paylaş

Bak ne diyorum. Mantık yanılmaz mıdır? Bilim yanılmaz mıdır? Eskiden evren 20 milyar diyordu, şimdi 13 milyar diyor. Akıl ve mantıksa subjektif şeylerdir. Bunlara fazla güvenmeyin.

bilim yanilirsa, yanildigini KABÜL eder. bilim, iste bunun icin bilimdir.

ve bilimi inanctan ayiranda budur.

Sitelerde Paylaş

Merak ettiğim şey evrimin ne olup olmadığı değildir. Merak ettiğim Bilimsel olarak araştırılan bir şeyin Nasıl Ateistlerin sıkı sıkıya sarıldığı ve bilimden çok İDEOLOJİYE dönüştürdüğü konu olduğudur. evrimi merak eden biri olarak biliyorum ki, evrim asla ve asla Yaratıcı varmı sorsunun cevabı olmayacaktır. Ama yaratılış fikrine ters olması sebebi ile ve temeli bilimsel araştırmalar olması sebebi ile Ateist kesimin yaşama sebebi hatta can damarı haline gelmiş bir konudur. Çok ilginçtir ki, bilimin hiç bir dalı Evrim Teorisi kadar ilgi görmemiştir ateistler tarafından... Evrim Teorisi gerçek olabilir. Sonuçta Naturalist bir kavramdır. Doğa içinde böyle bir komplikasyonlar olabilir. Ama benim için TANRI VARDIR yada YOKTUR sorusunun cevabı olamazlar. Zaten bunların sorumlusu CANLILAR BİR ANDA YARATILMIŞTIR diyen ve bunu TANRI ile etiketlendiren kişilerdir.

Konuyu açan arkadaşa olan cevabım ise...

Evrim araştırmaları her zaman devam edecektir. Gerçekte olsa Yalanda olsa devam edecektir. Çünkü yapısı ve onu destekleyenlerin düşüncelerine baktığımızda kendi inanç sistemini oluştuğunu görebilirsiniz. Çünkü öyle olmak zorunda... Sürekli büyümek ve beslenmek zorunda. Zorunda ki meraklıları tarafından bilimden koparılıp bir propaganda malzemesi haline getirilebilsin... Çünkü evrim teorisi onlar için olmassa olmazdır. Gidipte Kuantum Fiziği ile ilgilenemezler. Çünkü Atom altının gerçekleri onlar için dehşete düşürücü olabilir. hayal Gücümüzü zorlarsak hadi evrim çürütüldü diyelim... Mutlaka onun yerini başka birşey alacaktır... Sence sorun Teorinin Kendisinde mi?

Sitelerde Paylaş

Bak ne diyorum. Mantık yanılmaz mıdır? Bilim yanılmaz mıdır? Eskiden evren 20 milyar diyordu, şimdi 13 milyar diyor. Akıl ve mantıksa subjektif şeylerdir. Bunlara fazla güvenmeyin.

Yoksa Dünya,yı hala düz mü sanıyorsunuz? Belkide Öküz ün boynuzlarındadır. Bak bunlar bilimsel değil.Bırakın mantık ve aklı...

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...