Jump to content

ATEİSTLERE BİR SORU

Recommended Posts

sen burda kendını gercekten gizledıgını mı dusunuyon...

burda bı sen salaksın...

kim yer bunu...

yap burdan teizm karalanmasını kıtapsız gıbı uyelerde bassın küfrüüü

sahtekar senı

Kopyala-yapıştırcı seni. Yeni geldin dikkat çekmeye çalışıyorsun. Yahut daha derin bir amacınız var.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 446
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yani evrimi tartışılmaz ve mutlak bir gerçek olarak görüyorsunuz. İyi de bunun taassup olduğu açık değil mi? Bilim yanlışlanabilir diyordunuz. Evrimin bilim olmadığını itiraf ettiniz.

Gercek degil, olgu fact. Gercek realitidir ve insanoglu yapilandirilmisligidir, olgu ise gozlem, teori teori testtir. Bilim degil, bilgi yanlislanabilir, o da gozlem ile ve bilimsel teorisinin test edilirligi ve yeni bir olgusu temelinde.

Evrim bilimin bir koludur.

Bence senin once kavramlari ve cagdas kullanimini ogrenmen lazim. Ancak o sekilde kavram farkini algilarsin.

Sitelerde Paylaş

pharmacist ve hayalmuhendisi siz bunu kasıtlı bir şekilde yapıyorsunuz sanki forumu karıştırmak ve karalamak için.

Hiç samimi bulmadım. Bu kadar uzatmanız ve devamlı forum kaybeder,forum biter gibi söylemlerde bulunmanız hiç iyi niyetli gelmedi açıkçası.

ama neden öyle dusunuyorsunuz...

size soysuz denılmedı dıye mı..

bu oyunun kurbanı siz degılsınz nede olsa dı mı...

bana dokunmayan yılan bın yasasın dı mı

Sitelerde Paylaş

Gercek degil, olgu fact. Gercek realitidir ve insanoglu yapilandirilmisligidir, olgu ise gozlem, teori teori testtir. Bilim degil, bilgi yanlislanabilir, o da gozlem ile ve bilimsel teorisinin test edilirligi ve yeni bir olgusu temelinde.

Evrim bilimin bir koludur.

Bence senin once kavramlari ve cagdas kullanimini ogrenmen lazim. Ancak o sekilde kavram farkini algilarsin.

Peki bir bir fact ise neden kimse inanmıyor buna? Fact kategorisine ulaşıp da reddedilen bir şey bilmiyorum ben. Bilim kul işidir ve her zaman hata yapar ve değişkendir.

Sitelerde Paylaş

Kimse kurban değil burada. İnsanları zan altında bırakıp sonra da forum kaybeder, forum biter deyip uzatmanın bi anlamı yok.

Dışardan nasıl gözüküyorsa aynen öyle aktardım.

Sitelerde Paylaş

Peki bir bir fact ise neden kimse inanmıyor buna? Fact kategorisine ulaşıp da reddedilen bir şey bilmiyorum ben. Bilim kul işidir ve her zaman hata yapar ve değişkendir.

sen en az 5 karakter barındırabılırsın...

nasılda konuya yogunlasıp cevap verıyo yüzsüz ya...ama kabılıyetlı :D

Sitelerde Paylaş

Aksine senin ilk mesajina gayet aciklayici bir yanit; evrimin olgu ve teori farkinin ne oldugunun linki. Ben tartismaya degil; senin mesajinin bakis acisinin bilimsel olmadigini gostermek icin yazdim.

Bak kardeşim... profili XY lerle donanmış renkli kardeşim... Seni nerde görsem tanırım... Profilini artistçe hazırlamışsın... Sen Muhalif olmak için her konuya atlayan evrimi ideolojiye çevirip çevirip anlatan bir arkadaşken nedense bu konunun ilk 10 sayfasında yoksun... Sen bu konuların hastasının oysaki... Bu konu 1 haftadır üstte duruyo oysaki...

Ama bi bakıyorum... bi bakıyorum... bi bakıyorum... evet bi bakıyorum... Rezilliklerin ortaya çıktığı hararetli bir tartışma anında gelip hiç bir şey yokmu gibi ciddi ciddi evrimci takılıyosun... Neverthales kardeşimde seni muhattap alır gibi görünüp cevap veriyoki hala salağa yatmaya devam edesiniz...

evet yeni stratejilerinizi merak ediyorum...

tarihinde hayalmuhendisi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Koçum be. 10 kişiyle birden savaşıyormuş gibi rol kesiyor. Aklında şüpheleri olan taklidiyle inançlı görünüp, milleti yumuşatacaksın değil mi? Dialogcu ajan seni. Gözüm görmesin!

Sitelerde Paylaş

Kimse kurban değil burada. İnsanları zan altında bırakıp sonra da forum kaybeder, forum biter deyip uzatmanın bi anlamı yok.

Dışardan nasıl gözüküyorsa aynen öyle aktardım.

yaaaa öle degıl bak sen hep masum dusunuyon..

bu 10 gunluk arastrma urunu...

ıkı karakterın tum ıletılerı yazı karakterlerı aynı anda forumda olmamaları vsvsvs gbı bır cok seyın sonucu

teist boyle baslık acar mı

Evrim var/yok tartışmasına girmeyeceğim.

Evrim çürütüldü/çürütülmedi tartışmasına girmeyeceğim.

Ateistlerin özel bir durum karşısındaki tepsisini merak ediyorum.

Evrim sonuçta yaşamın başladıktan sonraki değişimlerini araştıran bir hipotez.

Şu anda evrim, hayran olduğunuz Batı'daki neredeyse bütün bilimadamlarının inanç beslediği bir teori.

Yani anket sonuçlarına göre evrime inanç besleyenlerin sayısında malesef artışlar var.

Şimdi size bir soru: Evrim yarın bir anda kesin olarak çürütülürse ne yapacaksınız?

Yani Nature ve New Scientist gibi hakemli dergilerde evrimi çürüten bir makale yayınlansa mesela...

Hatta Dawkins'in kendisi bile yanıldığını itiraf etse, proflar falan ''bu hataya nasıl düşmüsüz be'' dese...

Bu durumda ateistlerin içine düşücekleri inanılmaz boşluğu hayal etmek bile istemiyorum.

Ateistler tarihteki en büyük paniği yaşarlar. Korku ve pişmanlık gittikçe derinleşir. Agnostikler hemen iman ederler.

Elinizde sığınacak bir liman bile kalmayacak. Deist falan mı olursunuz evrim çökerse?

Ateist kalamayacağınız kesin. Belki de Allah'a(c.c.) iman edersiniz yeniden. İnşaAllah...

Sitelerde Paylaş

yaaaa öle degıl bak sen hep masum dusunuyon..

bu 10 gunluk arastrma urunu...

ıkı karakterın tum ıletılerı yazı karakterlerı aynı anda forumda olmamaları vsvsvs gbı bır cok seyın sonucu

teist boyle baslık acar mı

Açar niye açmasın? Hatta açması gayet mantıklı. Bu kadar güvendiğiniz dağlara kar yağarsa nolur diye irdeliyor konuyu.

Gerçekten kasıtlı yapıyormuş gibi bir izlenimi veriyorsunuz. Kimseyi de korumak için değil bu söylediğim.

tarihinde Misstery tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sahtekarlıgın bu kadarını görmedık o yuzden

Yahu orada monitörden başka bir şey göremiyorsun ki.

Normal herkese açık verileri görüyorsun bir de.

Bunları yorumluyorsun.

Şimdi bak hata yaptığını anlaman için bir soru.

Senle aynı koltuğa, buraya üye olduğundan beri burada olan tüm deneyimlerini aynen yaşayan, yazışmaları bilen, kullanıcıları gören 1 milyon kişiyi oturtsak,

Bu bir milyon adamın hepsi (yani bir milyon sen) aynı sonucu mu çıkarırdı?

Çıkarmazdı.

1 kişinin bile aynı sonucu çıkaramaması demek senin işe inanç karıştırdığını kanıtlar.

Bunu burayı okuyan/okuyacak insanlar için yazıyorum.

Bu bir paranoya.

Kuvvetli bir paranoya.

Altından büyük sorunlar çıkabilir.

Sitelerde Paylaş

Yazı karakteri derken? O arkadaşın kurallara uygun yazdığını söylüyorsan bilemem. Ben senin gibi tmm, mrb şeklinde yazmıyorum. Aslında bir tek sen faklısın sanırım. :)

Sitelerde Paylaş

Açar niye açmasın? Hatta açması gayet mantıklı. Bu kadar güvendiğiniz dağlara kar yağarsa nolur diye irdeliyor konuyu.

Gerçekten kasıtlı yapıyormuş gibi bir izlenimi veriyorsunuz. Kimseyi de korumak için değil bu söylediğim.

hayır sen gerceketn farkındasın aama taarfsın...

içinizden bu sahtekarlıga onay vermeeyn yok mu be...

ayıp degıl mı yanıı...

Sitelerde Paylaş

Bak kardeşim... profili XY lerle donanmış renkli kardeşim... Seni nerde görsem tanırım... Profilini artistçe hazırlamışsın... Sen Muhalif olmak için her konuya atlayan evrimi ideolojiye çevirip çevirip anlatan bir arkadaşken nedense bu konunun ilk 10 sayfasında yoksun... Sen bu konuların hastasının oysaki... Bu konu 1 haftadır üstte duruyo oysaki...

Ama bi bakıyorum... bi bakıyorum... bi bakıyorum... evet bi bakıyorum... Rezilliklerin ortaya çıktığı hararetli bir tartışma anında gelip hiç bir şey yokmu gibi ciddi ciddi evrimci takılıyosun... Neverthales kardeşimde seni muhattap alır gibi görünüp cevap veriyoki hala salağa yatmaya devam edesiniz...

evet yeni stratejilerinizi merak ediyorum...

Bana bak once haddini bil. Konuyu ne zaman nerede ve nasil katilacagimi sana mi soracagim?

Sen beni taniyamazsin. Benim senin gibi "artistlige de" ihtiyacim yok. Ben sizin gibi laf olsuyncu degilim. Ben neye nerede ve nasil yanit veriyorsam, aciklarim. Ben takilmam, neyi nasil biliyorsam onu yazarim.

Ayrica herkesi kendin gibi "artist,hasta,takilan,stratejici" sanma. Zannedersem bu yazdiklarin ile kendini tarif ediyorsun.

Buyur konuda ne bilgin varsa otur yaz, ondan sonra da cevabini al otur.

tarihinde evrensel-insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...