Jump to content

ATEİSTLERE BİR SORU

Recommended Posts

eger forum yonetımının haberı var ve sana ses cıkarmazsa burdakı tum üyelere yazcam bunu hemde ıspatıyla...

yok eger bu sahtekarlıktan haberımız yok gözumuzden kacmıs derler ve senı ıkı nıckınle beraber atarlarsa karısmıcam...

Böyle ıkı nıcklı uyelerın sahtekarlıkları sonucu teızme hakaret edılmıs hatta soysuzlar denılmıs ve amacına ulasılmıstır...

ya bu ayıp gıderılır ya da forumun tum üyelerıne özel mesajla bu durum bıldırılır...

Konustuk hakaret ettınız soru sorduk hakaret etttınız ama ses cıkarmadık...

sonra sahte teıst nıckıyle gelıp ateıstlere asıst yaptınız ve sonuc olarak karaladınız hakaret ettınız...

BU SAHTEKARLIK ORTADA KALMIYACAKTIR...

NEVERTHELESS ve THEQUESTİNGMAN bu ıkı sahte nıckin yasaklanmassını forum yonetımınden talep edıyorum...

tarihinde pharmacist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 446
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tamam, bende buna yonelik kanit diyorum. Ip adresi var diyor, kendinden bayada emin. Diyorum iste, yonetime bu ipleri gondersin karsilastirma yapma imkani var. IP veya itiraf olmadan bu iddia havada kalir. Kaldi ki yoneticilerde her an bu forumda ne oluyor onun takibinde degiller. Malesef acik var bu konuda. Yetisemiyor arkadaslar. Yardimi niye esirgiyor bu arkadaslar onu anlamiyorum. Madem elinde IP var, gonder pharmacist arkadasim. Eger geregi yapilmaz ise, o zaman yaz carsaf carsaf. Okuruz, ne yapalim.

Evet, bende konuya dahil oldugumdan beri bir yonetici ariyorum. Bulursam o.m aticagim, konu ile ilgili.

Aslinda bence artik "tadinda birakmak lazim." Cunku ayni seyler, "temcit pilavi gibi" tekrar ediliyor.

Bu konu ancak yoneticiler haberdar olursa, cozulecek ya da konuya bir aciklik gelecektir.

Sitelerde Paylaş

eger forum yonetımının haberı var ve sana ses cıkarmazsa burdakı tum üyelere yazcam bunu hemde ıspatıyla...

yok eger bu sahtekarlıktan haberımız yok gözumuzden kacmıs derler ve senı ıkı nıckınle beraber atarlarsa karısmıcam...

Böyle ıkı nıcklı uyelerın sahtekarlıkları sonucu teızme hakaret edılmıs hatta soysuzlar denılmıs ve amacına ulasılmıstır...

ya bu ayıp gıderılır ya da forumun tum üyelerıne özel mesajla bu durum bıldırılır...

Konustuk hakaret ettınız soru sorduk hakaret etttınız ama ses cıkarmadık...

sonra sahte teıst nıckıyle gelıp ateıstlere asıst yaptınız ve sonuc olarak karaladınız hakaret ettınız...

BU SAHTEKARLIK ORTADA KALMIYACAKTIR...

NEVERTHELESS ve THEQUESTİNGMAN bu ıkı sahte nıckin yasaklanmassını forum yonetımınden talep edıyorum...

Bence herkesi ayni sekilde genellemek dogru degil. O yuzden artik "tadinda birakalim" ve yoneticilerin haberdar olmasini ve bir yanit vermelerini bekliyelim, olur mu?

Sitelerde Paylaş

bak akil hastasi, bu forum beni 15 yildir tanir. sen kendini 5 günde ve bu baslikda fazlasi ile tanittin. sucmus. size göre bu forumun olmasi suc. hadi git biraz daha dagi solu kokla. belki baska suclularda bulursun. hoooşt.

terbıyesiz soysuz seni...

15 yıldr hakaret edıyon bu böle mı devam eddecek...

senın hangı mesajın hakaret içermıyo aptalll...

sonra kendını hangı hakla savunuyon ..akılsız ya.

Sitelerde Paylaş

ama sevgılı kardesım benı en cok üzen bu kişinin 2000 mesaj yazma hakkını nerden buldu nasıl gözden kactı..

bak üyelıgı silinen teistlere yedek nıck ıle geldıklerı an tekrar banlanıyolar...

ben aslında burda bi DUR demek ıstıyorum artık...

kimse kimseyi mal yerıne koyamaz..

siz bu baslıkta yazarken teiste cevap olarak yazıyorsunuz..ama eger o ateistse size asist yapıyo:)

umarım bıraz daha anlamışsındr yakınmamızı..

teist hatalarına göz yummadan karsılık verenler bu olayı NASIL GÖREMEDILER.....

Teist-ateist fark etmez, buraya ikinci kullanici adini acarak gelen herkes fark edildigi anda banlanir. Ama tekrar ediyorum, fark edildigi anda. Bu forumda ateist taklidi yapan teistlerde var. Onlarda kurallara uyduklari surece yapilacak birsey yok. Isteyen maymun taklidi yapar, isteyen fil taklidi, isteyen ateist, isteyende teist. Burada mesele, bu kullanici hesaplari ayni kisi tarafindan mi acildi yoksa bunlar farkli insanlar mi. Daha oncede soyledim. Bu kisilerin ayni kisi olduguna dair kanitlariniz varsa bence yonetime ulastirmaniz gerekiyor. Yani burada top sizin sahanizda.

Kanitlari ulastirdi isenizde bunu belirtin ki, bide ona gore yazalim. Ben bosa yaziyormusum gibi geliyor cunku.

Sitelerde Paylaş

kardeş yukarıda senin için bir alıntı yaptım. bu şekilde bir sonuç elde edemeyebilirsin-hayalmuhendisi-

45 ve 52 nolu mesajlarda neye dayanarak bu yanitlari verdin, bir sey mi sezdin, yoksa bir uyari mi yaptin?

anlatayım...

İlk başta bu başlık bana çok gerici gelmişti. Çünkü İnandığı dini yobazca anlatan bunu kasıtlı yapan biri gibiydi. İlk başta kafatasçı bir müslüman sandım. Ona bu şekilde bir yere varamayacağını kötü bir enerji verdiğini söyledim... garip olan bir şey vardı ki Tepki göstermesi kaçınılmaz olan bir çok tanıdık ateist bu arkadaşa uyum sağlamış ve garip bir şekilde karşılık vermemişlerdi... Bir süre bu arkadaşı müslüman zannettim.

Sonra arkadaşım bana mesajlarda bir benzerlik olduğunu söyledi... Bu onun keşfiydi... bende sözünü ettiği nicklerin iletilerini baştan sonra okudum... benzerlikler çok açıktı...

Sonra objektif bir gözle baktığımda başlıktaki yazının Ateizm jargonlarının güçlü bir şekilde kullanıldığını, direnç oluşturmamak için bunu dolaylı yoldan yaptığını görünce şok oldum... Diğer mesajlarında da da durum buydu... Buda benim keşfimdi...

IP adresleri diğer arkadasımla ilgili bir veri. bende kayıtlar yok.

Konuyu ortaya çıkardığımızda ateist arkadaşlar birden türeyip ağız birliği etmişçesine okları bize döndürüp provakatörlükle suçladılar. Bu da iddaamızı güçlendiren bir durum oluşturdu...

Biz bunu neden yaptık... çünkü bundan önce haketmediğimiz şekilde hakaretlere maruz kaldık. eleştiri yaptılar dedik sustuk. Ama böyle bir olay varsa bu resmen belaltı vurmak demektir. Öyle gazetelere demeç vermekle, akıl, düşünce demekle çağdaş olunmaz. Delikanlı gibi forum adminleri bunu ortaya çıkarıp forumu gerçek manada ÖZGÜR DÜŞÜNCE platformuna çeviricek...

Ben TEİSTİM neden teist birine sataşayım... Onun SAHTE olduğunu düşünüyorumda ondan...

tarihinde hayalmuhendisi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

anlatayım...

İlk başta bu başlık bana çok gerici gelmişti. Çünkü İnandığı dini yobazca anlatan bunu kasıtlı yapan biri gibiydi. İlk başta kafatasçı bir müslüman sandım. Ona bu şekilde bir yere varamayacağını kötü bir enerji verdiğini söyledim... garip olan bir şey vardı ki Tepki göstermesi kaçınılmaz olan bir çok tanıdık ateist bu arkadaşa uyum sağlamış ve garip bir şekilde karşılık vermemişlerdi... Bir süre bu arkadaşı müslüman zannettim.

Sonra arkadaşım bana mesajlarda bir benzerlik olduğunu söyledi... Bu onun keşfiydi... bende sözünü ettiği nicklerin iletilerini baştan sonra okudum... benzerlikler çok açıktı...

Sonra objektif bir gözle baktığımda başlıktaki yazının Ateizm jargonlarının güçlü bir şekilde kullanıldığını, direnç oluşturmamak için bunu dolaylı yoldan yaptığını görünce şok oldum... Diğer mesajlarında da da durum buydu... Buda benim keşfimdi...

IP adresleri diğer arkadasımla ilgili bir veri. bende kayıtlar yok.

Konuyu ortaya çıkardığımızda ateist arkadaşlar birden türeyip ağız birliği etmişçesine okları bize döndürüp provakatörlükle suçladılar. Bu da iddaamızı güçlendiren bir durum oluşturdu...

Biz bunu neden yaptık... çünkü bundan önce haketmediğimiz şekilde hakaretlere maruz kaldık. eleştiri yaptılar dedik sustuk. Ama böyle bir olay varsa bu resmen belaltı vurmak demektir. Öyle gazetelere demeç vermekle, akıl, düşünce demekle çağdaş olunmaz. Delikanlı gibi forum adminleri bunu ortaya çıkarıp forumu gerçek manada ÖZGÜR DÜŞÜNCE platformuna çeviricek...

Ben TEİSTİM neden teist birine sataşayım... Onun SAHTE olduğunu düşünüyorumda ondan...

Samimi aciklamalarin icin, tesekkurler. En azindan bu aciklamalar da gale alinacaktir.

Sitelerde Paylaş
Öyle gazetelere demeç vermekle, akıl, düşünce demekle çağdaş olunmaz. Delikanlı gibi forum adminleri bunu ortaya çıkarıp forumu gerçek manada ÖZGÜR DÜŞÜNCE platformuna çeviricek...

:lol: :lol: :lol: siz önce dingilforumlarda ateistlerin özgürce yazmasini saglayin bakalim. kendinde hic olmayan hak ve adaleti baskalarindan dilenenler :lol: sizi gidi aklaksizlar siziii!

tarihinde kitapsiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Teist-ateist fark etmez, buraya ikinci kullanici adini acarak gelen herkes fark edildigi anda banlanir. Ama tekrar ediyorum, fark edildigi anda. Bu forumda ateist taklidi yapan teistlerde var. Onlarda kurallara uyduklari surece yapilacak birsey yok. Isteyen maymun taklidi yapar, isteyen fil taklidi, isteyen ateist, isteyende teist. Burada mesele, bu kullanici hesaplari ayni kisi tarafindan mi acildi yoksa bunlar farkli insanlar mi. Daha oncede soyledim. Bu kisilerin ayni kisi olduguna dair kanitlariniz varsa bence yonetime ulastirmaniz gerekiyor. Yani burada top sizin sahanizda.

Kanitlari ulastirdi isenizde bunu belirtin ki, bide ona gore yazalim. Ben bosa yaziyormusum gibi geliyor cunku.

Zannedersem, artik herkes bu konudan yonetimin haberdar olmasini ve bir aciklama yapmasini bekliyor. Aksi; bosuna spekulasyon yapmak olur.

Ortada bir iddia ve iddia sahibi var. Dolayisi ile yonetim, artik site okur/yazar kitlesine mal olmus bu konuya oyle ya da boyl bir aciklik getirecektir.

Sitelerde Paylaş

:lol: :lol: :lol: siz önce dingilforumlarda ateistlerin özgürce yazmasini saglayin bakalim. kendinde hic olmayan hak ve adaleti baskalarindan dilenenler :lol: sizi gidi aklaksizlar siziii!

Oyle bir sey mumkun degil. Mekke'ye de sadece muslumanlar girebiliyor. O forumlarda da sadece dinin, Allahin lehine yazacaklar bariniyor. Bazen ateistler ya da dinsizler sanslarini deniyorlar, ama; omurleri uzun soluklu olmuyor. Sonucta kendilerini ele verip atiliyorlar. :)

Ama ortada bir sahtekarlik, kufur, hakaret v.s. varsa; kisilik hakki ihlaline goz yummayan her forum; bunu kimin yaptigina bakmaksizin cezalandiracaktir.

Ben bir de thequestioningman lakapli yazardan yanit bekliyorum. Sonucta ona da cevap hakki dogdu.

Sitelerde Paylaş

Oyle bir sey mumkun degil. Mekke'ye de sadece muslumanlar girebiliyor. O forumlarda da sadece dinin, Allahin lehine yazacaklar bariniyor. Bazen ateistler ya da dinsizler sanslarini deniyorlar, ama; omurleri uzun soluklu olmuyor. Sonucta kendilerini ele verip atiliyorlar. :)

Ama ortada bir sahtekarlik, kufur, hakaret v.s. varsa; kisilik hakki ihlaline goz yummayan her forum; bunu kimin yaptigina bakmaksizin cezalandiracaktir.

Ben bir de thequestioningman lakapli yazardan yanit bekliyorum. Sonucta ona da cevap hakki dogdu.

ateistforumun adil davranacagindan hic süphem yok.

benim ahlaksizca buldugum sey, müslümanlar kendileri hak hukuk bilmezler ama baskalarindan beklerler. bu ne kendini bilmezliktir, bu ne yüzsüzlükrür böyle?

Sitelerde Paylaş

ateistforumun adil davranacagindan hic süphem yok.

benim ahlaksizca buldugum sey, müslümanlar kendileri hak hukuk bilmezler ama baskalarindan beklerler. bu ne kendini bilmezliktir, bu ne yüzsüzlükrür böyle?

Bu bilincsizlik neye benzer biliyor musun?

Bir erkek baskasinin kardesine, kizina cinsel gozde baktiginda ona normaldir, ama; ayni erkegin kizina, kardesine baska birisi cinsel gozle baktiginda "cinayet" konusu olur.

Iste insanoglu ne cekiyorsa, bu bilincsizliginden, bilgisizliginden cekiyor.

Sitelerde Paylaş

Bu bilincsizlik neye benzer biliyor musun?

Bir erkek baskasinin kardesine, kizina cinsel gozde baktiginda ona normaldir, ama; ayni erkegin kizina, kardesine baska birisi cinsel gozle baktiginda "cinayet" konusu olur.

Iste insanoglu ne cekiyorsa, bu bilincsizliginden, bilgisizliginden cekiyor.

insanoglu deme sunlara yaw. :D bunu yapan sadece müslümanlar. benim yasadigim ülke insani böyle vahsi kafasiz degil. senin yasadigin ülkedede böyleleri yok. müslüman ülklerinden kacip!! gavura siginan müslümanlardan baska.

oraya gider ve hic utanmadan iki yüzlülükle müslümanligi över bunlar.

Sitelerde Paylaş

insanoglu deme sunlara yaw. :D bunu yapan sadece müslümanlar. benim yasadigim ülke insani böyle vahsi kafasiz degil. senin yasadigin ülkedede böyleleri yok. müslüman ülklerinden kacip!! gavura siginan müslümanlardan baska.

oraya gider ve hic utanmadan iki yüzlülükle müslümanligi över bunlar.

Maalesef sadece muslumanlar degil; birey ve/veya bireysel bilinc ve farkindaliga ermemis beyninde olanlari sadece uygulayan ve sorgulamayan herkes.

Yine maaslesef ki; bu insandisi ve insanlikdisi yasam ve iliski insanoglu turune ait. Iste o yuzden ben insan ile insanoglunu numenal olarak ayni degerlendirmiyorum.

Sitelerde Paylaş

Bu başlık kilitleniyor. Hem konu fazlasıyla karıştı hem inceleme yapmak lazım. Şuan iş yerinde olduğum için çok rahat bakamıyorum ve detaylı inceleyemiyorum. Ama bu iddialar en kısa zamanda cevaplandırılacak ve gereken yaptırımlar uygulanacaktır. Kimsenin en ufak şüphesi olmasın.

Sitelerde Paylaş

Konuyu tekrar açıyor ve pharmacist nickli üyeden, diğer üyelerin IP'lerini eline geçirdiği iddiasını kanıtlamasını bekliyoruz.

Eğer varsa elinde bir IP numarası, onu bizimle paylaşsın, nasıl ele geçirdiğini açıklasın. Sonra da o IP'leri herkese yayma tehdidi ve şantajı hakkında konuşuruz.

Ama önce IP'leri bizimle paylaşmasını ve nasıl elde ettiğini açıklamasını bekliyoruz.

Çünkü biz biliyoruz ki burada IP'leri sadece yöneticiler görür.

Bu konu, bir üyenin çift üyelikle yapıp yazmasından çok daha önemli, çok daha hayati bir konudur. Üye çift nickle yazıp da oyun oynuyorsa atılır zaten, bunu yapmak iki tık'a bakar, defalarca yaptığımız iştir. Ateist teist farketmez. Müslüman taklidi yapan ateistlere de rastladık biz. Sayıları, ateistmiş gibi davranan müslümanların belki 50'de biri kadardır ama olmuştur.

Biz farketmeyiz her zaman, her üyeyi tek tek incelemeyiz. Bu delilik olur çünkü burada günde 1500'e yakın ileti yazılıyor. Her üyeyi tek tek takip edip de incelemek imkansızdır. Farkedersek ya da birileri bizi uyarırsa inceler, gerekeni yaparız.

Madem farkettiniz, bize doğru düzgün yöntemlerle şüphenizi belirtirdiniz, biz de hemen inceler ve gereğini yapardık. Ateistforum'u korumak ve saygınlığını düşünmek size düşmemiştir. Forumdaki yazarların IP'lerini ele geçirmekle ilgilenen biri, ne saygınlıktan ne de dürüstlükten bahsedemez.

Sizden bunu açıklamanızı bekliyoruz. Görelim bakalım, neymiş bu IP'ler.

Sitelerde Paylaş

Memleketi kökünden alıp İskandinavya civarında bir yere taşımak lazım.

Bu pharmacist zaten sahtekar. Buraya 'teist değilim, arıyorum' diyerek gelip Ateizm ve Teizm'e aynı mesafede olduğunu söyleyen; ancak teist olduğu ve dahası müslüman olduğu ortaya çıkmış biri. Normal şartlarda bu tip bir hareket bildiğim kadarıyla forumdan atılma sebebi.

Aynı zamanda insanlara hakaret edip "bana hakaret ediliyor" diyen bir çocuk. Hakaret dediğin ne varsa getir dendiğinde konuyu görmemezlikten gelen bir çocuk bu. Çünkü niyeti karşı tarafı kötülemek üzerine kurulu. Bakın bunlar böyle işte demenin en provakatif yolu. Bu sahtekar çocuğun başka bir sahtekarlık ihtimalini ilk 2 sayfada ifade etmişken 15 sayfa boyunca mal bulmuş mağribi gibi yazıp durması da son derece doğal. Çünkü bu çocuğun niyeti başka.

Never ve TheQuest aynı kişi olsa bile bu ahlaksızlık, insanların ip adresini illegal yöntemlerle elde etmekten daha kötü değil.

TheQuest ve Never hakkında sonuç çıkmadan, bir şey söyleyemiyorum. Ancak genel söylemek gerekirse, iddiadaki gibi bir şeyi yapacak olan herkes benim için son derece sevimsiz ve irrite edici insanlar.

Selamlar.

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...