Jump to content

ATEİSTLERE BİR SORU

Recommended Posts

Memleketi kökünden alıp İskandinavya civarında bir yere taşımak lazım.

Bu pharmacist zaten sahtekar. Buraya 'teist değilim, arıyorum' diyerek gelip Ateizm ve Teizm'e aynı mesafede olduğunu söyleyen; ancak teist olduğu ve dahası müslüman olduğu ortaya çıkmış biri. Normal şartlarda bu tip bir hareket bildiğim kadarıyla forumdan atılma sebebi.

Aynı zamanda insanlara hakaret edip "bana hakaret ediliyor" diyen bir çocuk. Hakaret dediğin ne varsa getir dendiğinde konuyu görmemezlikten gelen bir çocuk bu. Çünkü niyeti karşı tarafı kötülemek üzerine kurulu. Bakın bunlar böyle işte demenin en provakatif yolu. Bu sahtekar çocuğun başka bir sahtekarlık ihtimalini ilk 2 sayfada ifade etmişken 15 sayfa boyunca mal bulmuş mağribi gibi yazıp durması da son derece doğal. Çünkü bu çocuğun niyeti başka.

Never ve TheQuest aynı kişi olsa bile bu ahlaksızlık, insanların ip adresini illegal yöntemlerle elde etmekten daha kötü değil.

TheQuest ve Never hakkında sonuç çıkmadan, bir şey söyleyemiyorum. Ancak genel söylemek gerekirse, iddiadaki gibi bir şeyi yapacak olan herkes benim için son derece sevimsiz ve irrite edici insanlar.

Selamlar.

Ateistforumdan ip alabilmek okadarda kolay değil.

Bu sadece bu forum için geçerli değil tüm forumlar için geçerli.

İp alınabilmesi için sitenin düşürülebilmesi yetmiyor.

DNS Log kayıtlarının ele geçirilmesi gerekiyor.

Ve bunu yaptığınızda 15 yıl hapis cezası alabileceğinizide bildirmeme gerek yok.

Diğer yandan farklı nickler açmak suç değil ama bu niçkleri çok kişilikli kullanmak ahlaksızlıkdır.

Forumda diğer forumlara nazaran daha az denetim ve daha serbestlik var bu da hemen bir açıklıktır diyip ağzına geleni kullanmak o kişinin kişiliksel sorunlar yaşadığınıda gösterir.

Forumda ateistler teistler Monoteistler müslümanlar hrisitiyanlar kararsızlar ve hepsini onaylayanlar var.Düşüncelerinize güveniyorsanız buyrun gelin konuşun ama sinirinize güvenmiyor ve birilerini aşağılamak hava basmak yada kendi benliğinizi doyurmak için geliyorsanız hiç girmeyin yada sizde aşağılanmaya yada başkasının benliğinde ezilmeyede hazırlıklı olun.

Konuşacaksanız konuyla ilgili konuşun konu dışı konuşacaksanız özel mesaj yeri boş yere yapılmamıştır heralde.

Bir düşüncenin açıklanması bir bilginin kamoyuna bildirilmesi yasak değildir. Wikileaks bunu yaptı gizli belgeleri yayınladı ama bu onun bu nedenle ceza almasına neden olmadı tersine herkesin adama para yağdırmasına nedenoldu. Size kim farklı hareket ediyorsa kendinizi iyi koruyun çünkü o tek değildir sadece görüneninidir.

Az akıllı olmaktan zarar çıkmayacaktır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 446
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

TheQuestioningman ve Nevertheless nickli üyeliklerin aynı kişiye ait olduğu -yapılan şikayetler üzerine-, hesapları incelendiğinde ortaya çıkmıştır. Her iki üyelik de sonlandırılmıştır.

Ateistforum'un böyle basit sahtekarlıklara asla göz yummayacağı herkes tarafından bilinmelidir. Bu açıkça sahtekarlıktır.

Ne Ateistforum'un ne de katılımcısı olan ateistlerin bu sahtekarca yöntemlerle inanırlar üzerinden kendini savunma ihtiyacı yoktur ve olmayacaktır.

Bu forum bu gibi yöntemlere başvuranları, ateist-müslüman ayırt etmeksizin forumdan derhal uzaklaştırmıştır, bundan böyle de uzaklaştıracaktır.

Yönetim herkesi her an takip edemez, dikkati çekecek davranışlar içinde olmayanları durduk yerde incelemez ve bu nedenlerden ötürü de sahtekarlığa başvuran üyeleri her zaman anlayamaz. Üyelerimizden beklentimiz, şüphe duydukları durumlarla karşılaştıklarında forumu germeden, diğer üyeleri ve yönetimi zan altında bırakacak yöntemlere başvurmadan bize özel mesaj aracılığıyla bildirmeleri ve incelemeye yöneltmeleridir.

Teşekkürler :))

Sitelerde Paylaş

Ateistforumdan ip alabilmek okadarda kolay değil.

Bu sadece bu forum için geçerli değil tüm forumlar için geçerli.

İp alınabilmesi için sitenin düşürülebilmesi yetmiyor.

DNS Log kayıtlarının ele geçirilmesi gerekiyor.

Ve bunu yaptığınızda 15 yıl hapis cezası alabileceğinizide bildirmeme gerek yok.

Diğer yandan farklı nickler açmak suç değil ama bu niçkleri çok kişilikli kullanmak ahlaksızlıkdır.

Forumda diğer forumlara nazaran daha az denetim ve daha serbestlik var bu da hemen bir açıklıktır diyip ağzına geleni kullanmak o kişinin kişiliksel sorunlar yaşadığınıda gösterir.

Forumda ateistler teistler Monoteistler müslümanlar hrisitiyanlar kararsızlar ve hepsini onaylayanlar var.Düşüncelerinize güveniyorsanız buyrun gelin konuşun ama sinirinize güvenmiyor ve birilerini aşağılamak hava basmak yada kendi benliğinizi doyurmak için geliyorsanız hiç girmeyin yada sizde aşağılanmaya yada başkasının benliğinde ezilmeyede hazırlıklı olun.

Konuşacaksanız konuyla ilgili konuşun konu dışı konuşacaksanız özel mesaj yeri boş yere yapılmamıştır heralde.

Bir düşüncenin açıklanması bir bilginin kamoyuna bildirilmesi yasak değildir. Wikileaks bunu yaptı gizli belgeleri yayınladı ama bu onun bu nedenle ceza almasına neden olmadı tersine herkesin adama para yağdırmasına nedenoldu. Size kim farklı hareket ediyorsa kendinizi iyi koruyun çünkü o tek değildir sadece görüneninidir.

Az akıllı olmaktan zarar çıkmayacaktır.

Yazık ki TheQuest de sahtekar çıktı. Umuyorum yaptığından utanır. Üstelik bir başka sahtekar hakkında 'sahtekar' diye başlık açmış birinin iki ayrı kişilik olarak davranırken yüzünün kızarmaması, bunca insanı kandırması olayı daha da sevimsiz bir hale getiriyor.

Teknik olarak ip adresi illegal olarak nasıl alınır, cezası nedir vs. son derece cahilim. Fakat şahsa özel herhangi bir şeye tecavüz etmemek için o konunun illaki suç olarak tanımlanması gerekmez. Bu biraz da eğitimle ilgili bir konu.

Forumun insanları ne derece denetleyip denetlemediğini bilmiyorum fakat bu forum veya başka bir ortamda insanları suç işleyecek potansiyelde görmemek bir hata değil. Olması gereken neyse o. Dediğin gibi açık olarak algılanacak bir şey hiç değil. Hal böyleyken bu tip eylemlere başvuranlar, şartları suistimal ettiğinde -özür de dilese- bir daha alınmamak üzere ortamdan uzaklaştırılmalı.

Selamlar.

Sitelerde Paylaş

Yazık ki TheQuest de sahtekar çıktı. Umuyorum yaptığından utanır. Üstelik bir başka sahtekar hakkında 'sahtekar' diye başlık açmış birinin iki ayrı kişilik olarak davranırken yüzünün kızarmaması, bunca insanı kandırması olayı daha da sevimsiz bir hale getiriyor.

Teknik olarak ip adresi illegal olarak nasıl alınır, cezası nedir vs. son derece cahilim. Fakat şahsa özel herhangi bir şeye tecavüz etmemek için o konunun illaki suç olarak tanımlanması gerekmez. Bu biraz da eğitimle ilgili bir konu.

Forumun insanları ne derece denetleyip denetlemediğini bilmiyorum fakat bu forum veya başka bir ortamda insanları suç işleyecek potansiyelde görmemek bir hata değil. Olması gereken neyse o. Dediğin gibi açık olarak algılanacak bir şey hiç değil. Hal böyleyken bu tip eylemlere başvuranlar, şartları suistimal ettiğinde -özür de dilese- bir daha alınmamak üzere ortamdan uzaklaştırılmalı.

Selamlar.

ulaş mesajı atılmama baglamısın sen rahat ol gidecem zaten..

soysuzlar sahtekarlar dedıler..

2000 mesajlık iletı mevcut onlara cevapları dusunursen bınler oluyo..

bnca insan mal yerıne konuldu....

aslında ateıst formun şerefini kurtardık..

tarihinde pharmacist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Forumda "kitapsız" nickiyle yazan bir hanım, her ama her kelimesiyle içindeki pisliği dışarı vururken, hala forumdaysa, bu da foruma leke sürer. İslam'a ve müslümanlara hakaret etmek marifetse eğer, forumun ismi "anti-İslam" oarak değiştirilsin. O zaman bu kitapsız isimli imansızın dedikleri meşrulaşır...

Sitelerde Paylaş

Forumda "kitapsız" nickiyle yazan bir hanım, her ama her kelimesiyle içindeki pisliği dışarı vururken, hala forumdaysa, bu da foruma leke sürer. İslam'a ve müslümanlara hakaret etmek marifetse eğer, forumun ismi "anti-İslam" oarak değiştirilsin. O zaman bu kitapsız isimli imansızın dedikleri meşrulaşır...

Bu başlık onun da ne oldugunu gösterdı aslında...

yonetımın ona da gereken cezayı veermesını beklıyoruz..

bakın bura genel takıp edılen bı forum eger boyle adaletsız devam ederse özgurlugu tartısılır ve forum insanların gözunde artık biter....

ama yönetım o ıkı nıckı kullanan ve sahtekarlık yapan kişi hakkında dogru olanı yapmıştır..

bizim de burda kalıp kalmamamız sorun degıl eger özgur ve dürüst tartısma ortamı oluşturulursa ATEİSTFORUM kazanır..

Sitelerde Paylaş

Bu başlık onun da ne oldugunu gösterdı aslında...

yonetımın ona da gereken cezayı veermesını beklıyoruz..

bakın bura genel takıp edılen bı forum eger boyle adaletsız devam ederse özgurlugu tartısılır ve forum insanların gözunde artık biter....

ama yönetım o ıkı nıckı kullanan ve sahtekarlık yapan kişi hakkında dogru olanı yapmıştır..

bizim de burda kalıp kalmamamız sorun degıl eger özgur ve dürüst tartısma ortamı oluşturulursa ATEİSTFORUM kazanır..

Ifeelgood'a güvenebilirsin kardeşim. İşini düzgün yapar. Dikkat edersen farkettiği anda şutladı.

Sitelerde Paylaş

Ifeelgood'a güvenebilirsin kardeşim. İşini düzgün yapar. Dikkat edersen farkettiği anda şutladı.

siz de dikkat edersenız yonetımın bundan haberı var dıyemedım KESIN...

bende ona(ıfeelgood) güvenıyordum ve gercekten gerekenı yaptı...

bizler önemlı deglız...forum ve onca insanın masum tartışmaları önemlii..

bakın dün geceden sabaha kadar bi mucadele verdık bu başlıkta ...

NEVERTHELESS nıckıyle nasılda kendını savundu:( yanı artık pes...

Sitelerde Paylaş

siz de dikkat edersenız yonetımın bundan haberı var dıyemedım KESIN...

bende ona(ıfeelgood) güvenıyordum ve gercekten gerekenı yaptı...

bizler önemlı deglız...forum ve onca insanın masum tartışmaları önemlii..

bakın dün geceden sabaha kadar bi mucadele verdık bu başlıkta ...

NEVERTHELESS nıckıyle nasılda kendını savundu:( yanı artık pes...

bizim gibi 5-10 kişi olsa, hem böyle sahteciler anında enselenir. Hemde forumun sevyesi artar üslübü güzelleşir..

NOT: Bu başlıktaki üslubumuzu saymıyorum tabiki...

Sitelerde Paylaş

bizim gibi 5-10 kişi olsa, hem böyle sahteciler anında enselenir. Hemde forumun sevyesi artar üslübü güzelleşir..

NOT: Bu başlıktaki üslubumuzu saymıyorum tabiki...

ama sorguda polıslerın sesını yukseltme haklarının oldugunu belırtmek ıstıyorum..

burda yapılan sahtekarlıga yapmış oldugumuz polısıye mudahale mubah olsa gerek..

Sitelerde Paylaş

Evrim çürütülürse mi?

Evrimi tek bir olgu ğile çürüyeceğine inanıyor musun?

Evrimi bilimsel yolla çürütmeye çalışacağından bahsediyorsun galiba. Ancak daha önce Allahın sahtekarlığından dem vurup tüm kantları Allah evrim varmış gibi kendisi koymuş hatta toprağı elleriyle kazmış diyen sen değil miydin?

Bu saçma tezini bilimsel olarak kanıtla mesela. Allahı taporağı kazıp fosil yerleştirken bir fotosunu çek.

Sitelerde Paylaş

Evrim çürütülürse mi?

Evrimi tek bir olgu ğile çürüyeceğine inanıyor musun?

Evrimi bilimsel yolla çürütmeye çalışacağından bahsediyorsun galiba. Ancak daha önce Allahın sahtekarlığından dem vurup tüm kantları Allah evrim varmış gibi kendisi koymuş hatta toprağı elleriyle kazmış diyen sen değil miydin?

Bu saçma tezini bilimsel olarak kanıtla mesela. Allahı taporağı kazıp fosil yerleştirken bir fotosunu çek.

kıme bu?

banaysa bılıyon ben bilimsel evrımı kabul edıyom...var oluşumumuzu acıklayan bilim dalı neden olmasın kı..nedn karsı gelelım kı

o yuzden tartsmanın bı anlamı yok...

Sitelerde Paylaş

kıme bu?

banaysa bılıyon ben bilimsel evrımı kabul edıyom...var oluşumumuzu acıklayan bilim dalı neden olmasın kı..nedn karsı gelelım kı

o yuzden tartsmanın bı anlamı yok...

Evrimin "balıklar zamanla sürüngen oldu" tezine mi inanıyorsun?

Mesela adaptasyonlar mantıklı biraz, yani bir boz ayı, kutup bölgelerinde beyaz renge adapte olabilir. Ama bu bile evrimi kanıtlamaz. Ben evrimin hiçbir zerresini kabul etmiyorum.

Sen dediğim gibi türden türe geçişi kabul ediyor musun?

Sitelerde Paylaş

kıme bu?

banaysa bılıyon ben bilimsel evrımı kabul edıyom...

Evrimi kabul ediyorum ama evrim türler arasındaki dalgalanmadan ibarettir. İspatlanabilen sadece budur. Türler arası geçiş ise bir teoridir.

Virüsleri antibiyotiğe karşı bağışıklık kazanması vardır. Ama virüs yine virüstür.

Sitelerde Paylaş

Mesela adaptasyonlar mantıklı biraz, yani bir boz ayı, kutup bölgelerinde beyaz renge adapte olabilir. Ama bu bile evrimi kanıtlamaz. Ben evrimin hiçbir zerresini kabul etmiyorum.

Yok onu kabul etmez. Edemez.

Sitelerde Paylaş

evrımde bu bahsttgın sey temmellendırmek ııcın kullanılan bı teorı..(yanlışlanabılırlıge acık)

ben mutasyonlar kısmı gıbı bilim taarfından kabul gorulmus yerlerını kabul edıyor ve arastırma surecını takıp edıyorum..

Sitelerde Paylaş

Evrimi kabul ediyorum ama evrim türler arasındaki dalgalanmadan ibarettir. İspatlanabilen sadece budur. Türler arası geçiş ise bir teoridir.

Virüsleri antibiyotiğe karşı bağışıklık kazanması vardır. Ama virüs yine virüstür.

bakteri demek istedin heralde kardeş. düzeltmek istedim yanlış anlama.

Sitelerde Paylaş

İletim nevertheles'e tabii.

Cübbeli kardeşim daha dün araştırıyordun birden başımıza alim kesildin. Hayır hiç de dediğin gibi değil. Evrim türler arasında geçişi ifade eder. Ve bu kanıtlanmış bir gerçektir. Önceki yazılarımı hiç mi okumadın Allahının aşkına.

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...