Jump to content

Neredensiniz?

Recommended Posts

Sırf parti için markete gidip 10 bin euroluk mal alan bir aileydi. Aldıkları malları da helikopter ile getirmişlerdi. Garajlarında 200 bin 300 bin euroluk arabaları vesaire vardı. Yani bu derece zengin bir aileydi. Kızlarını da özel bir okula gönderiyorlardı, ufacık kızlar çatır çatır da ingilizce konuşuyorlardı. Kızların okul arkadaşları ve onların aileleri vesaire de gelmişti. Hepsi oturup eğlene eğlene döner kesip yemişlerdi. Baya ilgimi çekmişti. Keywordleri bulabilsem aslında youtube aramasıyla bulup yollarım da uçtu gitti kafadan : ))

Ben de mimarlık okumayı planlıyorum. İletişimde kalalım geldiğimde mutlaka görüşürüz.

almanlar icin 1. sinif yemek sayilir. yabancilar gelmeden önce, patetes lahana ve salam biliyorlardi :D birde ekmek.

ögrendiler, firinda karpuz pisirerek falan :D

70li yillaradan önce, almanya caddelerinde sadece domuz sucugu ve patetes yenen imbis`ler vardi. simdi her yer dönerci, kebabci ve degisik ülke restoranlari ile dolu. yemek yemeyi ögrettik.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 156
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

@kitapsiz

Sen kesinlikle Müslüman'sın! Bu kadar salakça iddiaları ancak bir Müslüman üretir!

Ben Türk marketlerinde sadece mecbur olunca alış-veriş yapıyorum.

Mercimek, artık bizim mahalledeki zincir markette var. Beyaz kuru fasülye de var, helva da var, zeytin var. Bunlar, Türk geçmişimden, yani Andolu alışkanlığımdan dolayı vazgeçilmezlerimdir.

Hele hele et ürünlerini bir Arap'tan ya da Türk'ten almaktansa, kellemi uçururum! Çünkü ben vicdan sahibi ve hijyen aşığı bir insanım.

Alman mutfağından zerre haberin yok!

Şu anda kahvaltı yapıyorum. %100 Alman yumurtası, %100 Alman ürünü "Schwarzwälder Schinken" (domuz ürünü) ve yanında zeytin (Türk) ve kahve. Bu kahvaltıyı Tükiye'de yapabilir misin?

Kedi ulaşamadığı ete "mundar" dermiş!

Aşağılık yalancılar da utanmadan yalanlarını üğretir dururlar!

Değişik kültürleri karşılaştırırken, "başkalaştırma" yapmak, ahmaklıktır!

Ben aşırı çoğunlukla Avrupa tarzında yemek yaparım. Son zamanlarda kremalı çorbalara dadandım. Türkiye'de kremalı çorbayı bilen var mı?

Sitelerde Paylaş

Sende surat olsa, utanmanı önereceğim. Bari o olmayan suratına kendin tükür!

Senin gibileri iyi bilirim!

saldirgan yawsak. benim ömrüm almanyada gecmis beyinsiz. banami ögreteceksin. almanyadan yabanci restoranlari ve imbisleri kaldirsan, geriye bokwurst bratwurst imbisslerinden baska bir sey kalmaz. en iyi yemekleri eisbein. gir google ve bir bak, kac tane orjinal alman yemegi tarifi bulacaksin. hepsi fransiz yada baska dünya mutfaklarindan uyarlama. kudurduysan cik disari öteki sokak itleri ile dalas. sakin bir daha bana yanit verme ve yazma.

nokta.

tarihinde kitapsiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

milliyetçilik bir çocukluk hastalığıdır ki ben onu, insan ırkının kızamıkçık hastalığı olarak görürüm. yetişkin bir insan, çalan bir marşa ayak uydurup emir altında ve neşe içerisinde yürüyebiliyor ise benim gözümde beş paralık değeri yoktur. kendisine yalnızca bir omurilik yetebilecekken bir yanlışlık sonucu, kapasitesini tahayyül dahi edemeyeceği koskoca bir beyne sahip olmuştur. uygarlığın bu kara lekesi en kısa sürede temizlenmeli, emirle gelen kahramanlıklardan, bilinçsiz şiddetlerden, aptalca yurtseverliklerden vazgeçilmelidir.

aynı anda hem bir savaşa hazırlanıp hem de savaşı nasıl önlersiniz? elinizde top, tüfek ve asker varken uzlaşmak için neden ödün veresiniz ki, bu mümkün müdür? benim anlayışıma göre; savaşta insan öldürmek cinayetten farksız bir eylemdir. insanlar, savaşa gitmeyi reddetmedikleri sürece savaşların biteceğini düşünmüyorum. bu hususta kendimi tam bir pasifist olarak görüyorum. hatta bununla da yetinmiyor, kendimi militan bir pasifist olarak niteliyorum. barış için savaşmaya gönüllüyüm. gereğine inanmadığın bir savaşta ölmektense evrensel bir değer olarak gördüğün ve gereğine inandığın barış uğrunda ölmek sizce de daha akıllıca değil mi?''

Albert Einstein

Sitelerde Paylaş

almanlar icin 1. sinif yemek sayilir. yabancilar gelmeden önce, patetes lahana ve salam biliyorlardi :D birde ekmek.

ögrendiler, firinda karpuz pisirerek falan :D

70li yillaradan önce, almanya caddelerinde sadece domuz sucugu ve patetes yenen imbis`ler vardi. simdi her yer dönerci, kebabci ve degisik ülke restoranlari ile dolu. yemek yemeyi ögrettik.

Doğru ,alman mutfağı diye bir şey yok ,wild justice burada haksızsın , üstelik batılıların kestikleri etler her ne kadar hijyenik ortamda da olsa sonuçta hayvanı kanı akıtmadan kesiyorlar ,bu da etin tam temizlenmesini önler.

Sitelerde Paylaş

Eğer Alman mutfağı yoksa, almanlar bu güne nasıl geldi?

Wikipedia'da "Deutsche Küche" yeteri kadar bilgi verir sanırım.

Şehirlerde bulmak biraz zor olur. Vakit harcamamak için insanlar hazır ve ucuz yemekleri tercih ediyorlar. Hem evlerde hem de lokantalarda.

Köylerde ama hala çeşitli alman yemeklerini bulabilirsiniz.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş

İspanyolca, başlangıcı kolay olan, ama ilerledikçe zorlaşan bir dildir. Sakın yanılma! (Türkçe de, başlangıcı zor olan, ama ilerledikçe kolaylaşan bir dildir.)

İspanyolca'nın püf noktalarını bir kaç günde çözmüştüm. Ama, ilerlemeye sıra geldikçe, fırsatlaroım azaldı ve bırakmak zorunda kaldım.

Bilmiyorum dostum bana şu düzensiz filleri hallettiğimde gerisi gelir gibi geliyo.Burada konu sapmasın diye sormuyorum,ilerde açacağım başlıkta karşılaştığın zorlukları,önerilerini vb. paylaşırsan sevinirim :)

Sitelerde Paylaş

Milliyetçiliğin bir "FİKİR" olduğuna inanmam için bir Çinlinin Türk milliyetçisi, bir Türkün İspanyol milliyetçisi olabildiğini görmem lazım. -Mehmet Ördekçi

tokuçi nikin de uyuyor ama nedense japonca da konuşmadığımız halde anlamıyorsun ,bazı gerçekleri belirtmek ne milliyetçiliktir ne ırkçılık.Uzakdoğu ve meksika mutfağını çok severim mesela.Fransız tatlılarını da

Sitelerde Paylaş

Alman mutfağını bilmeden ayıplayanlara ilânımdır: Buyrun, gelin! Misafirim olun!

Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeğinde sadece Alman spesyaliteleri yiyelim.

Akşmleyin de sadece Alman ürünü olan içecekler tadalım.

Bakalım tantanaya devam edecek misiniz?

Unutmayayım: Gelin, ama katkıda bulmnacaksınız! :D

Dikkat: Ben aşçı değilim. Aşcı olsaydım, belki de cennet kuşları olbilrsiniz. :D Ben sadece amatör aşçı olarak sizi ağırlayacağm.

Bilgiz sahibi olmadığınız konularda fikir üretirsenbiz, suratınıza tükürmeyi kendime hak görürüm.

Erol

Sitelerde Paylaş

Almanların mutfak kültürü yok diyen dangalaktır veya almanlar ile kaynaşamayıp gettolaştığı için bir halttan haberi yoktur ve konuşuyordur, ha bir de orta çağda yaşayan haçlı seferleri düşmanı müslümcük olma ihtimali var. Şimdi biz adamlara döner kebap götürdük diye o et ürünlerinin 1001 çeşidini yapan almanlara bok atamayız. Sonu wurst ile biten hedeleri şuraya yazsak flood olur heralde. Almanlar kahvaltılık yiyecekleri daha çok severler. Biz yumurtayı, salamı, sucuğu vs. kahvaltılık diye adlandırdıysak adamların da o yiyecekleri sabahları yemesi diye bir durum yoktur, biz buna kültür farkı diyoruz. Tabi 40 yıldır almanya'da yaşadığını iddia edip zamanında köpek maması yediğini unutanlar dile getirmez bunları, aşağılık duygusu neticede(anlayan anlamıştır köpek maması olayını :D ).

Sitelerde Paylaş

Almanların mutfak kültürü yok diyen dangalaktır veya almanlar ile kaynaşamayıp gettolaştığı için bir halttan haberi yoktur ve konuşuyordur, ha bir de orta çağda yaşayan haçlı seferleri düşmanı müslümcük olma ihtimali var. Şimdi biz adamlara döner kebap götürdük diye o et ürünlerinin 1001 çeşidini yapan almanlara bok atamayız. Sonu wurst ile biten hedeleri şuraya yazsak flood olur heralde. Almanlar kahvaltılık yiyecekleri daha çok severler. Biz yumurtayı, salamı, sucuğu vs. kahvaltılık diye adlandırdıysak adamların da o yiyecekleri sabahları yemesi diye bir durum yoktur, biz buna kültür farkı diyoruz. Tabi 40 yıldır almanya'da yaşadığını iddia edip zamanında köpek maması yediğini unutanlar dile getirmez bunları, aşağılık duygusu neticede(anlayan anlamıştır köpek maması olayını :D ).

Evet kültür olayı ,mutfak kültürleri gelişmemiş ,bırakın şu batının her haltı müthiş olayını artık.

Sitelerde Paylaş

Evet kültür olayı ,mutfak kültürleri gelişmemiş ,bırakın şu batının her haltı müthiş olayını artık.

Yani şimdi adamlar et içine ketchup ve mayonez hatta hardal(ki müslüman icatlarıdır bunlar) koymuyor diye mutfak kültürleri gelişmemiş mi oldu, bak sen şu yemek yiyip yiyip kusup tekrardan yiyen kafası zevk ve sefa dışında bir halta çalışmayan müslümcüğe! :lol:

Sitelerde Paylaş

Bırakın şu mutfak milliyetçiliğini artık.

Almanya'da 30-40 sene evvel daha az sebze ve meyve çeşitlerinin olmasında şaşılacak veya eleştirecek ne var?

İklimi ve coğrafyası buna imkan vermiyor ve patates, lahana gibi tek düze sebzelerin olması normal.

Gelişen uluslararası ticaret ve tarımcılıkla şu an dünyanın her bölgesinden farklı meyve ve sebze alabiliyorlar.

Daha altın çilek, mango, papaya gibi ürünler Türkiye'de bile tanınmıyorken Almanya'da marketlerde yer alıyordu. Aynı şekilde brokoli, Brüksel lahanası, kırmızı patates de Türkiye'de yokken Alman marketlerinde satın alınabiliyordu. Türkiye bunlarla çok daha sonradan tanıştı.

Bu yüzden Anadolu mutfağı fakirdir denilemeyeceği gibi Alman mutfağı da fakirdi denilemez.

Her ülke ancak kendi coğrafyasında iklim şartlarına uygun olan sebze ve meyveleri yetiştirip mutfakta kullanabilir ama buna rağmen Alman mutfağı çeşitli sayılabilir. Alman yemekleri güzeldir. ben beğeniyorum.

Eğer meyve ve sebze çeşitliliği standat alınacaksa hatta Türk mutfağı bile bu kadar çeşitliyken Tayland, Vietnam veya Brezilya gibi tropiklere yakın bölgelerin mutfağı karşısında sıfır çekerdi. Hatta Taylandlılar hem Alman hem de Türk yemeklerine bakıp "aman Tanrım ne feci, biz bu sebzeleri yemiyoruz domuzlara yem veriyoruz, biz de bundan çok daha farklı ve daha lezzetli sebzeler var" diyebilirler.

Ama her insanın kendi ülkesinin alışık olduğu yemeğini beğenip övmesi de normaldir ancak bu yüzden diğer ülkelerin mutfağını kötülemeye ille gerek var mı? Türk yemeklerini daha çok seviyorum der olur biter.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...