Jump to content

Neredensiniz?

Recommended Posts

Türk olduğunu gururla söyleyemeyen bir kişiden kimseye hayır gelmez. Ama bu demek değildir ki, Türklük diğer ırklardan üstündür, hepsine karşı olmalıyız. Ben Türk olduğum için gurur duyacağım, Alman da Alman olduğu için aynı gururu duyacak. Fıtratımızdan gelen bir milliyetimiz var. Ama kimse kendini kandırmasın tüm Avrupa devletleri ırkçıdır. Özellikle Türk, Arap ve Asyalılardan nefret eder, dışlarlar.. Avrupa'da yaşayanlar "burası cennet" demesin boşuna, o cennetleri masum halkların kanıyla kurulmuş sahte bir cennettir. Ellerinden gelse Türkler başta olmak üzere doğu ırklarını bir kaşık suda boğarlar. Tam tersi türk tarihinde hiçbir soykırım olmamıştır, türk halkı asil millettir...

Türkiye'de yaşamasam yutacağım. :D

Sitelerde Paylaş
  • İleti 156
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Türkiye'de yaşamasam yutacağım. :D

Acı bir hatıran var sanırım. :D

Aşırılık yapanları sen aynı kategoriye koyuyorsun belli ki. Cahil bırakılıyor halkımız özellikle, bu cehalet nedeniyle aşırılık yapabilenler olabilir. Ama Avrupa genel anlamda ırkçıdır, yani toplumun tümü böyledir neredeyse..

Sitelerde Paylaş

Ee tabi gururla "ben Türk'üm" diyemeyip, alman vatandaşlığına geçenleri kimse dışlamaz. Onları ben dışlarım ama, Türk olmak yürek gerektirir, rahat bir hayata milliyetimden vazgeçmem demeyi gerektirir...

Bu yüzden senin mutlu olman normal Alamanya'da...

Evet ben olsam çoktan asimile olmuştum Neo-Naziler tarafından.. Yaşasın Türk milleti, yaşasın İslam diyeceğim için..

Milletler ve ırklar arasında bilinçsizce ayrım yapma şimdi. Aklı başında bir insan, ırkçı ve milliyetçi olmadığı, kendi ırkı ve milleti ile diğerleri arasında ayrım yapmadığı ve kendini diğerlerinden üstün görmediği sürece her milletten ve ırktan insanla anlaşır ve bir arada yaşayabilir.

Bu yüzden senin sadece Türkiye'de ve sadece Türklerle birlikte mutlu olabilmen normal.

Sitelerde Paylaş

Acı bir hatıran var sanırım. :D

Aşırılık yapanları sen aynı kategoriye koyuyorsun belli ki. Cahil bırakılıyor halkımız özellikle, bu cehalet nedeniyle aşırılık yapabilenler olabilir. Ama Avrupa genel anlamda ırkçıdır, yani toplumun tümü böyledir neredeyse..

Avrupa'nın politik tutumunu tartışmıyoruz burada. Avrupa'da yaşamın nasıl olduğunu konuşuyor ve Avrupa'da yaşayan tanıdıklarımız da olduğu için az çok da bilgi sahibiyiz .

Vatana , millete hakaret ediyoruz gibi bir algılamaya girmeni gerektirecek birşey yok . Ben despot bir ülkede yaşamak istemiyorum .

Hepsi bu.

Sitelerde Paylaş

Milletler ve ırklar arasında bilinçsizce ayrım yapma şimdi. Aklı başında bir insan, ırkçı ve milliyetçi olmadığı, kendi ırkı ve milleti ile diğerleri arasında ayrım yapmadığı ve kendini diğerlerinden üstün görmediği sürece her milletten ve ırktan insanla anlaşır ve bir arada yaşayabilir.

Bu yüzden senin sadece Türkiye'de ve sadece Türklerle birlikte mutlu olabilmen normal.

Ben ayrım yapmıyorum farkındaysan, ben Türk'üm diyemeyen adamla benim işim olmaz diyorum sadece. Rahat bir yaşam için aslını inkar edenlerle işim olmaz benim. Avrupa cennet değil, aksine gerçek bir Türk hep dışlanır orada. Sen de büyük ihtimal "ben Türk'üm diyemeyen birisin. Bu forumda dine en çok sataşanların Avrupa'da ikamet etmeleri de tesadüf değil, aslını inkar edip dinlerine saldırırla kimliksiz insanlar..

Sen bu yüzden Avrupa'da mutlusundur inanıyorum sana Polyanna..

Sitelerde Paylaş

Avrupa'nın politik tutumunu tartışmıyoruz burada. Avrupa'da yaşamın nasıl olduğunu konuşuyor ve Avrupa'da yaşayan tanıdıklarımız da olduğu için az çok da bilgi sahibiyiz .

Vatana , millete hakaret ediyoruz gibi bir algılamaya girmeni gerektirecek birşey yok . Ben despot bir ülkede yaşamak istemiyorum .

Hepsi bu.

Tamam sen de anlat "despot" ülke olmak için ne yaptılar sana? İş bulamamak mı sorun mesela?

Benim dediğim ayrı bir olay, "Sen X ırkındansın, istemiyoruz seni pis barbar" diyen bir çoğunluk yok bu ülkede. Aşırı gruplar olabilir ama geneli tüm milliyetlere saygılı ülkemizin. Avrupa bu yüzden sahte cennet...

Sitelerde Paylaş

Doğru söze ne denir.. Haklısın. İspanyollar Türklerin Avrupalılaşmış hali, evet bunu ben de sıkça duyuyorum ve öyle de düşünüyorum. Kızları çok güzel, emin olabilirsin. :) Hem de aile canlısılar. Aile ilişkileri de sıkıdır. Hele hele İspanyolca'yı konuşmak ve öğrenmek Türkçe konuşanlar için Almanca veya İngilizce'den çok daha kolay. Çok güzel ve melodik bir dil, insanı adeta mest ediyor. Bir ara öğrenmiştim İsponyalca'yı ama konuşmadığım için unuttum.

Eşcinsel arkadaşın için, hemen hemen Avrupa'nın (AB) her ülkesi bu konuda sorunsuz ve oralarda iyi yaşanılabilir. Bu ülkelerde eşcinseller iyi organize olmuştur. Her aradığını bulabilir, eşcinsel futbol, basketbal veya voleybal takımları, dernekler, eşcinsel sanat ve kültür toplulukları, eğlence yerleri, sinema etkinlikleri, sergiler hep böyle şeylere isterse salt eşcinsel olan ortamlara bile katılabilir. Kendini yalnız hissetmez.

Tam benlik yer valla .P Şuan üzerinde çalıştığım projem bittiğinde çok sıkı bir şekilde İspanyolca'ya devam edeceğim.Şu düzensiz fiiller olmasa cidden aşırı kolay,hiç çalışmadan onlarca kelime öğrendim,sanırım bu da dediğin gibi klas bir dil olmasından kaynaklanıyor.

İlerleyen dönemlerde üye olduğum üç forumda başka İspanyolca öğrenen arkadaşlar var mı onu öğrenmek için başlık açmayı düşünüyorum,belki işlerimizi birlikte kolaylaştırabiliriz :D

O da zaten Avrupa aşkıyla yanıyor,henüz 18 yaşında,okulunu filan bitirdiğinde Avrupa'ya yerleşmeyi düşünüyor.

Avrupa bütün farklı düşünceliler için güzel bir birlik,umarım bir gün İspanya'ya yerleşebilirim de sen de misafirim olursun hocam :D

tarihinde Dark Prince tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben ayrım yapmıyorum farkındaysan, ben Türk'üm diyemeyen adamla benim işim olmaz diyorum sadece. Rahat bir yaşam için aslını inkar edenlerle işim olmaz benim. Avrupa cennet değil, aksine gerçek bir Türk hep dışlanır orada. Sen de büyük ihtimal "ben Türk'üm diyemeyen birisin. Bu forumda dine en çok sataşanların Avrupa'da ikamet etmeleri de tesadüf değil, aslını inkar edip dinlerine saldırırla kimliksiz insanlar..

Sen bu yüzden Avrupa'da mutlusundur inanıyorum sana Polyanna..

Bal gibi de ayrım yapıyorsun ve ayrım yaptığını bile fark edemiyorsun. Türkiye demokrasindeki problem de zaten bu. Ayrım yaptığını görememek. Avrupa'da mutluyum çünkü Türk olduğum halde ayrımcılığa maruz kalmıyorum, Türkiye'de mutsuzum çünkü Türk olduğum halde bu sefer ya Müslüman olmadığım için ya da siyasi görüşlerim farklı olduğu için ayrımcılığa maruz kalıyorum. Türk olan eşcinseller de eşcinsel oldukları için maruz kalıyorlar. Aleviler Alevi oldukları için. Türkiye'de ırkçılığa ve ayrımcılığa maruz kalmak için zenci olmaya gerek yok. Avrupa'yı bir kefeye Türkiye'yi de diğer kefeye koyduğumda ayrımcılık ve ırkçılık Türkiye'de daha ağır basıyor. Avrupa daha pozitif. Sen öyle olduğunu kabul etmek istemiyorsan ve göremiyorsan problem senin gözlerinde ve algılama biçiminde..

tarihinde kozmopolit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Türkiye'de ifade özgürlüğü tam olarak olmayabilir haklısın. Ama kimse etnik kökeni yüzünden ayrıma uğramıyor. Ama Almanya'da bak Google'da sayamayacağın kadar ırkçılık olayı var.. Kendini kandırma diyorum, Avrupa cennet değil. Kendi halkına cennet olsa da, diğer ırklara cennet değil. bulunduğun ortam da daha çok türkler yaşıyorsa inanırım ama tüm çevren Almanlarla dolu olup hiç bir ırkçılığa maruz kalmadım dersen inanmam.

Bkz: Polyanna..

Sitelerde Paylaş

Tam benlik yer valla .P Şuan üzerinde çalıştığım projem bittiğinde çok sıkı bir şekilde İspanyolca'ya devam edeceğim.Şu düzensiz fiiller olmasa cidden aşırı kolay,hiç çalışmadan onlarca kelime öğrendim,sanırım bu da dediğin gibi klas bir dil olmasından kaynaklanıyor.

İlerleyen dönemlerde üye olduğum üç forumda başka İspanyolca öğrenen arkadaşlar var mı onu öğrenmek için başlık açmayı düşünüyorum,belki işlerimizi birlikte kolaylaştırabiliriz :D

O da zaten Avrupa aşkıyla yanıyor,henüz 18 yaşında,okulunu filan bitirdiğinde Avrupa'ya yerleşmeyi düşünüyor.

Avrupa bütün farklı düşünceliler için güzel bir birlik,umarım bir gün İspanya'ya yerleşebilirim de sen de misafirim olursun hocam :D

Ben İsponyalca'yı en çok chat yaparken öğrendim. Tanışma ilişki forumlarında İspanyollarla muhabbet ederken günlük hayatta tanışmak için zaten en çok kullanılan kalıp cümleler kullanılır. Her gün chat yaparsan biraz daha gelişir diye düşünüyorum.

İspanya'ya davetin için gönülden teşekkür ederim sana ama İspanya'ya gitmeden önce Berlin'e davetlimsin ona göre :)

Sitelerde Paylaş

Ben İsponyalca'yı en çok chat yaparken öğrendim. Tanışma ilişki forumlarında İspanyollarla muhabbet ederken günlük hayatta tanışmak için zaten en çok kullanılan kalıp cümleler kullanılır. Her gün chat yaparsan biraz daha gelişir diye düşünüyorum.

İspanya'ya davetin için gönülden teşekkür ederim sana ama İspanya'ya gitmeden önce Berlin'e davetlimsin ona göre :)

Hocam beni niye davet etmiyorsun ?

Sitelerde Paylaş

Türkiye'de ifade özgürlüğü tam olarak olmayabilir haklısın. Ama kimse etnik kökeni yüzünden ayrıma uğramıyor. Ama Almanya'da bak Google'da sayamayacağın kadar ırkçılık olayı var.. Kendini kandırma diyorum, Avrupa cennet değil. Kendi halkına cennet olsa da, diğer ırklara cennet değil. bulunduğun ortam da daha çok türkler yaşıyorsa inanırım ama tüm çevren Almanlarla dolu olup hiç bir ırkçılığa maruz kalmadım dersen inanmam.

Bkz: Polyanna..

Türkiye'deki problem daha ziyade devlet eliyle yapılıyor olması. Eşcinseli koruma yasası bile yok ülkede. Adı bile geçmiyor. Görünmez geliniyor. Kadın hakları ayrı bir dert. Aleviler hala Cem evi ibadet yeri değil mi diye uğraşıyor. Avrupa'da Cem evleri ve dernekleri Türkiye'den çok daha önce açıldı. Irkçılıkk olayları tabi halk içinde Türkiye'de de var ama tüm Türkiye halkı ırkçıdır diye genellenemez. Bu konuda Almanlar daha ırkçıdır yok Türkler daha ırkçıdır diye bir tartışma çocukluk yapmak olur. Avrupa ülkelerinde haksızlığa uğradığınızda, ayrımcılığa maruz kaldığınızda haklarınızı alabiliyorsunuz. Türkiye'de seni polis karakolundan geri döndürüyorlar, mahkemelerde bunlara dair net yasalar da yok.

Sitelerde Paylaş

Adamsanız tek tek gelin :) Sen de seve seve davetlimsin hocam.. Olmaz olur mu, bir imkanın varsa gel, şu an vizeler kolay alınıyor diye biliyorum.

Sağolasıııııııın :)

Hocam , İngilizcemi iyice geliştirdiğimde yurtdışında yaşamaya zaten başlayacağım ve seni de davet edeceğim .

Teşekkürler :)

Patlıcan kebabı da , baklava da , Anteplilerin olsun :)

Sitelerde Paylaş

Sağolasıııııııın :)

Hocam , İngilizcemi iyice geliştirdiğimde yurtdışında yaşamaya zaten başlayacağım ve seni de davet edeceğim .

Teşekkürler :)

Patlıcan kebabı da , baklava da , Anteplilerin olsun :)

Ha ha ha :) gel gel bak burada baklava da var, balcan kebabı da var. İyi ve güzel olan her şeyi Ateist cennetine transfer ettik :)

tarihinde kozmopolit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Önerin ve davetin için teşekkür ederim hocam :) Forumlardaki en çok tanışmak istediğim kişilerden birisin,umarım birgün kısmet olur :)

Ha ha ha :) gel gel bak burada baklava da var, balcan kebabı da var. İyi ve güzel olan her şeyi Ateist cennetine transfer ettik :)

Olmaz mı ya :D Türkler heryeri fethetmiş :D Polonyalı bir arkadaşım bana ''Turkish Kebap'' dedi şok oldum :D

Sitelerde Paylaş

Ne diyorsun, Alman marketlerinde dondurulmuş ve kesilmiş hazır döner kebap etleri bile var. Hatta bir keresinde pakette çiğ köfte gördüm çıldırdım bu da mı oldu diye :) Lahmacun bile pizza gibi kutularda dondurulmuş vaziyette hazır var. Fırına koy ısıt ye, ham ham. Yemek konusunda hiç sorun olmaz yani :)

Ayrıca güzel düşüncen için çok teşekkür ederim. Umarım bir gün yüz yüze de tanışırız.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...