Jump to content

Ülke kötüye gidiyorsa lüks arabalar, sokaklarda insanlar :)

Recommended Posts

tam tersine bu tüketim çılgınlığı-modern kölecilik sekülerizmin bir yansımasıdır. Bu tüketim çılgınlığına ve modern köleciliğe karşı keşke bütün ateistler böyle dursaydı ama değil işte.

hangi din müsrifliği,israfı,gösterişi savunur?

hangi din kula kulluk etmeyi bir erdem sayar?

Dinin ne öğütlediğinin ne söylediğinin önemi yoktur önemli olan dinler doğmalar aklı fikri mantığı vicdanı köreltir ve kötü sonuçlara yol açar. Dinleri insanlar yaratmıştır ve içine istediği hasletleri iyilik mütevazilik doğruluk adalet vs koymamaya çalışmışlardır ama hem evrenin hem evrimin doğası gereği bunlar beklenilen sonuçları vermemiştir.

Mesela örnek yol kenarında bir kadınla karşılaşıyorum bakıyorum yanında 2, 3 tane çocuk yol kenarında çiçek satıyor mendil satıyor yanındakiler çocukları; soruyorum 5 tane çocuğum var diyor neden bu kadar var bunlara nasıl bakıyorsun diyorum Allah verdi bunu veren Allah rızkını da verir diyor çünkü üstünkörü bir müslüman bile olsa müslümanlığın tam ne olduğunu bilmese bile doğmadan dinden etkilenmiş.

Buna ne demek lazım bak insan üremesi bilimsel bir olay bunu allah vermiyor bunun rızkını da allah vermiyor çünkü allah diye bir şey yok anca sen bu çocuklara yiyecek temin edersen bunlar beslenir yoksa aç kalırlar ayrıca bu gidişle hayatı boyunca sürünmeye ezilmeye efendilerin kölesi olmaya devam edecekler aslında en iyisi senin hiç çocuk yapmaman istediğin kişi ile beraber olmak senin hakkın(sex yaşam vs) ama evlenmek dünyaya 5 çocuk getirmek hem kendin için hem çocuklar için hem dünya için haksızlık demek lazım.

Oysa bu kadın ve bunun gibi dünyada yüz milyonlarcası ve onların kocaları bu dinleri bu doğmaları bırakıp nasıl olsa Allah (God) verdi sorumlusu o diyip kendilerini afyonlayacaklarına bu çocuğu ben yaptım bu aç kalırsa sorun yaşarsa sefil olursa bunun sorumlusu benim dese vicdan muhasebesi yapsa ne kadar güzel bir şey olur.

Bak Volter di yanılmıyorsam; ne diyor biliyor musun "Ben tanrıya inanmam ama hizmetkarlarımın tanrıya inanmasını isterim." diyor.

Sebebi onları tanrı ile daha iyi aldatıp daha iyi sömürecek.

Yani bu sistemde zengin sömürür, bunu vicdanına yediremeyenler arada bir iki hayır işi yapar mesela müslümansa kurban bayramında et dağıtır vicadanını rahatlatır elimden gelenin fazlasını yaptım bundan sonrasını Allah düşünsün der.Fakir kendini afyonlayıp cennet hayali kurar zenginden hakkını alacağı ahireti bekler bu böyle devam eder.

Bunun için gerçek vicdan gerçek insanlık gerçek iyilik gerçek akıl dinleri doğmaları reddetmekle başlar diyoruz.

tarihinde Protagoras tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 75
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

o aracı o eşyayı almazsan limitlerini zorlamazsan işe geç kalırsın perişan halde gidersin dandik araç alırsan yolda kalırsın lüx araç alırsan yolda kalmazsın evrimsel süreçte zaafiyet gösterirsen seninle birlikte ekmeği kapma mücadelesine çıkan diğer 14 kişi seni ezer geçer.

Yani böyle yapalım demiyorum böyle oluyor ve olacak diyorum.

Haklısın.

Buna bir çözüm de yok.

İnsanların vazgeçmeyi bilmeleri gerek.Birbirleriyle rekabet etme manyaklığına son vermeleri lazım. Ve üremeyi de durdurmaları lazım. Ancak ozaman çözülür.

Ama bunlar çok radikal ve ''normal'' insanlar için ''akıl almaz'' saçmalıklar olarak görülür sadece.

Oysaki ne yaptığı rekabette nede üreme azminde tek bir mantıklı neden ve açıklama yoktur, temel içgüdülerini takip etmektedir sadece.

İnsanlığın yokedilmeye değer olduğunu söylediğim de beni sapkınlık ve delilikle suçlarlar bir de.

Sitelerde Paylaş

Görgüsüzlük kelimesinin çok yetersiz kaldığı doğru. Acizlik, zayıflık, korkaklık, aç gözlülük, düşüncesizlik gibi şeyler de sıralanabilirdi ama hepsini yazmaya üşendim. Yada bastırılmış arzuların lux gösterişliliği ile tatmin edilmeye çalışılmasından da bahsetmedim henüz.

Tabiki kimseye karışamayız. İsteyen istediği ''şeye'' biner.

Ama eleştirebiliriz.Gerçek yüzlerini görebilir ve gösterebiliriz.Luxun ardına saklanmış iğrenç sürüngeleri çıplak gözle de görmelerine yardımcı olabiliriz insanlara. Falan.

katılıyorum.

özetle kınanmamalı ama eleştirilebilmeli.

Sitelerde Paylaş

katılıyorum.

özetle kınanmamalı ama eleştirilebilmeli.

Tabiki hakim statüko kapital babalarda bunu ister zaten.

Mesela Türkiyeden örnek verirsek solcular aleviler kürtler saf müslümanlar kıyıda köşede kalmışlar itilmişler çocuga yiyecek alamazken sırtında ceketi yokken herhalde şöyle konuşurlar.

"Aaa yanlış anlamayın yargılamıyorum kınamıyorum şekerim, ben eleştiriyorum 4*4 e binmeseydi 2500 motora binmeseydide 1500 motor olsaydı.

Vallahi kınamıyorum cicim"

Sitelerde Paylaş

Tabiki hakim statüko kapital babalarda bunu ister zaten.

Mesela Türkiyeden örnek verirsek solcular aleviler kürtler saf müslümanlar kıyıda köşede kalmışlar itilmişler çocuga yiyecek alamazken sırtında ceketi yokken herhalde şöyle konuşurlar.

"Aaa yanlış anlamayın yargılamıyorum kınamıyorum şekerim, ben eleştiriyorum 4*4 e binmeseydi 2500 motora binmeseydide 1500 motor olsaydı.

Vallahi kınamıyorum cicim"

Ne bu şimdi?

Ne anlattığını anlamadım.

Sitelerde Paylaş
Mesela örnek yol kenarında bir kadınla karşılaşıyorum bakıyorum yanında 2, 3 tane çocuk yol kenarında çiçek satıyor mendil satıyor yanındakiler çocukları; soruyorum 5 tane çocuğum var diyor neden bu kadar var bunlara nasıl bakıyorsun diyorum Allah verdi bunu veren Allah rızkını da verir diyor çünkü üstünkörü bir müslüman bile olsa müslümanlığın tam ne olduğunu bilmese bile doğmadan dinden etkilenmiş.

gerçekte o kadının onca çocuğu "allah rızıklarını verir" diye doğurmadığını sen de iyi biliyorsun.

sürünmeye ezilmeye efendilerin kölesi olmaya devam edecekler aslında en iyisi senin hiç çocuk yapmaman istediğin kişi ile beraber olmak senin hakkın(sex yaşam vs) ama evlenmek dünyaya 5 çocuk getirmek hem kendin için hem çocuklar için hem dünya için haksızlık demek lazım.

İslamda "herkes bakabilsin bakamaın hiç önemli değil x kadar çocuk sahibi olacaktır" diye bir kural mı var?

Bak Volter di yanılmıyorsam; ne diyor biliyor musun "Ben tanrıya inanmam ama hizmetkarlarımın tanrıya inanmasını isterim." diyor.

Sebebi onları tanrı ile daha iyi aldatıp daha iyi sömürecek.

voltaire dediğin adam yanılmıyorsam 18.yy'ın adamı.sözü de ancak o zaman için geçerli o güne kadar çok şey değişti sömürü çok farklı yollarla yapılıyor ama siz günümüzdeiçlerinden oranı en düşük olan din'e bakıyorsunuz sadece. deminki iletide ne demiştim:

"""akp-refahyol dışındaki hiçbir hükümette veya zengin ailelerde böylesine bir silahı göremiyoruz. AP,ANAP,DYP,MHP,CHP vs... bunlarda göremiyoruz aynı şekilde koç,eczacıbaşı,zorlu,sabancı da da göremiyoruz"""

Sitelerde Paylaş

Ne bu şimdi?

Ne anlattığını anlamadım.

Başlığı okumadını galiba ne anlatıyoruz burada. Kısaca hodbinlik bencillik görgüsüzlük karşısındakini ezme isteği insan doğasından gelip bugünkü hali ile kapital sistem tarafından içerisinine idealizm din inanç sosu serpiştirilerek kullanılmakta ve desteklenmektedir. Senin söylediğinde bu sistemin destek argümanı.

Yani bir nevi islam anlayışı gibi parası olan kadınlardan cariyelerden 3 er 4 er alsın parası olmayan sabredip oruç tutsun sesini çıkarmasın gibi yani.

Sitelerde Paylaş

gerçekte o kadının onca çocuğu "allah rızıklarını verir" diye doğurmadığını sen de iyi biliyorsun.

İslamda "herkes bakabilsin bakamaın hiç önemli değil x kadar çocuk sahibi olacaktır" diye bir kural mı var?

voltaire dediğin adam yanılmıyorsam 18.yy'ın adamı.sözü de ancak o zaman için geçerli o güne kadar çok şey değişti sömürü çok farklı yollarla yapılıyor ama siz günümüzdeiçlerinden oranı en düşük olan din'e bakıyorsunuz sadece. deminki iletide ne demiştim:

"""akp-refahyol dışındaki hiçbir hükümette veya zengin ailelerde böylesine bir silahı göremiyoruz. AP,ANAP,DYP,MHP,CHP vs... bunlarda göremiyoruz aynı şekilde koç,eczacıbaşı,zorlu,sabancı da da göremiyoruz"""

Önemli olan islamın veya bir dinin ne söylediği değil önemli olan bu dinlerin aklı vicdanı mantığı körelterek kötü sonuçlara sebep olması. Şu kadın örneği üzerinden gidelim tabiki allahın ona gökten yiyecek ve para atmayacağını oda biliyor. Lakin bu kadın islam anlayışına göre islam kültürüne göre tek başına yaşama karar alma istediği ile beraber olma şansı varmı, yok.

Bunun için ne yapacak ya ailesi tarafından evlendirilecek. Peki islam kültütüne göre çocuk istemiyorum kendi hayatımı kazanıcam çalışıcam eğlenicem deme hakkı varmı yok. Peki doğum kontrol vs işleri yapabilecekmi hayır bugün hala türkiyenin doğu ve orta anadolu illerinde doğum kontrolü doktora gözükmeyi bu tür işleri günah haram sayanlar var. Peki bunları yanında islamın kültürünün oluşturduğu hurafelerden allah verdi allah aldı allah kısmetini verir vs etkilenecek bir şekilde kendini kandıracakmı evet.

Daha beter olan somali kuzey afrika bangaldeş malezya afganistan vs ülkeleri saymıyorum bile burda hala paygambere ümmet lazım diye çoğalan müslümanlar var.

Sitelerde Paylaş

Aslında arkadaş ülkenin birçok yönden iyiye gittiğini biliyor fakat bana göre kendisi fakir ve fukara olduğu için insanların bu şekilde lüks araçlara binmelerini, lüks evlerde oturmalarını kıskanıyor.

De demişler, kıskanma ne olur, çalış belki senin de olur)))))

Sitelerde Paylaş

Nihil fakir fukara diye bana dedi bence :) çünkü konuyu okuyamayacak kadar üşengeç direk başlık açana yazmıştır eminim :) oda fakirdir şüphem yok..zayten memleketin çok iyide gittiğini söyleyen ve sokaktaki insanların elindeki torbaları gösteren kitle ne gariptir ki fakir fukara kesimi geçen gün takside gene duydum insanların elindeki poşetlere bak nankörler dedi, cahil insanda cesaret çok oluyor sana görüşünü soran mı oldu be taksici bey ne biliyorsun benim terörist olmadığımı? sana katılmak zorundamıyım? hem onlar memleket iyiye gitmiş gitmesinede sende bir gelişme yok taksici bey diyecektim ki demedim....

Her zaman söylemişimdir böyle bir ülkede her türlü para kazanmaya yönelik suç bence nefsimüdafadır toplum tarafında verilen bir hak gibidir, bizat toplumun yaratmasıdır, eğer bu adam banka soysa yakalansa adi bir suçlu olacaktır yakalanmaz ise herkesin saygı duyduğu paralı biri olacaktır, böyle bir durum var...köpekbalıklarıyla dolu bir denizde ben barış içinde yaşar giderim denilemez ise dünyada da parasız olamaz hocam...keşke olmasaydı farklı bir sistem olsaydı ancak nasıl gelişmişse artık gelişmiş doğaya uymak gerekiyor, ormandaki gibi bir farkı yok...

Evet fukara kesimi devam tartışmaya....

Bakın tekrar ediyorum örneklerimde gördüğünüz gibi altlarında arabalar ellerinde poşetler diyen kitle fakir kitledir yani akp yanlısı ancak bir gün gerçekten diyeceğim kardeşim sen neden iyiye gitmedin o zaman onlar adına sevindiğin için mi söylüyorsun nedir anlamadım :)

Sitelerde Paylaş

Evet değerli arkadaşlar ve değersiz sahte müslüman kardeşlerim, bu savunma durumu maalesef belki de 50 kere duyduğum bir cümle, sokaktaki okuma yazma bilmeyen insan, taksi şöförü, üniversite öğrencisi ülkenin iyi duurmunu betimlemek amacıyla şöyle diyorlar;

Madem memleket kötüye gidiyor; sokakta bir sürü lüks araba, ellerinde poşet insanlar alışverişteler, hatta bazıları abartıp insanlar sokakta diyorlar düşününün zihniyeti evde kapalı kalınca ancak fakir olunuyor galiba..

OlAY AÇIKLAMALARIM;

1;Bu sığ kafalı kamiller kafasını çevirip bir metrobüs durağına bir otobüs durağına heleki iş saatlerinde bir bakıp insanların nasıl tost olduğunu görmekten aciz olduğu aşikar...

2; Bu zat-ı muhteremler maalesef; kredi kartı ve tüketim çılgınlığı sendromunuda hesaba katamayacak kadar sığ bakışa sahip, Bankaların reklamların vb yüzünden insanların kredi ile borç altında yaşayarak bir çoğunun da yuvası yıkılarak altlarına araba aldığını bilemezler, adamın evi yok altında hava atmak için araba var..

3; Herkeste cep telefonu var hocam bilgisayar var sebebi nedir :) Bre ahmaklar, bu görüşe mensup zat-ı şahane arkadaşlarımız ise maalesef ülkenin refahıyla değil teknolojinin gelişimiyle ilgili bir durum olduğunuda çözmekten aciz, and olsun ki salaktırlar...

4; Türbanlı ve jeep sahibi kitleyi elbette gören yok..

5, maalesef bu iddialarda bulunan kişilerin çoğunluğunun ekonomisi zayıf, yani işin ilginç tarafı da bu..

Almasınlar o zaman diyeceksiniz, ancak yüzde90' sahte müslüman olan bir toplumda aslında Allah'a değil, menfaate Paraya tapan bir ülkede hava atmak için saygı görmek, yani taptığınız ve değer verdiğiniz şeyi almak için adam her türlü borcada girer değil mi? Bu gerek insanların davranışıyla, gerek reklamların tüketime itmeye çalışmasıyla mantıklı bir davranış haline geliyor...

2 Abdülhamid isdibdat dönemini okumanızı tavsiye derim, meşrutiyeti bile ilan eden ve en demokrat padişah gibi görünen ancak 30 yıl ülkeyi zorla islamlaştırmaya çalışan ve dış borç maşalık vb gelecekte bedeli ağır olan ülkeyi çıkmasa sürekleyen Hamid ile günümüz arasında eminim ki ortak bir çok yön bulacaksınız..

Evet, gozlem olarak ulke sartlarina uyumlu tesbitler.

Yalniz unutmamak gerekir ki; her beyin birseyi oldugu gibi algilamak gormek ve sorunu dile getirmek yerine; kendi aklinin inandigi ve kendine inancsal/ideolojik olarak dogruladigi bakis acisi ile goruyor.

Bilirsin, goren goz degil; beyindir. Bu da beynin hangi ....e gore temelinde baktigi ile paraleldir.

Hani bir deyis vardir "beterin beteri var" diye. Iste bu da o hesap. Bunun "tuzu kuruluk" yaninda, bilinc ve farkindalik ile ilgisi var. Cunku bazi seylerin farkinda olabilmek, farkina varabilmek icin; goz degil; bilincli beyinler gerekir.

Sitelerde Paylaş

Başlığı okumadını galiba ne anlatıyoruz burada. Kısaca hodbinlik bencillik görgüsüzlük karşısındakini ezme isteği insan doğasından gelip bugünkü hali ile kapital sistem tarafından içerisinine idealizm din inanç sosu serpiştirilerek kullanılmakta ve desteklenmektedir. Senin söylediğinde bu sistemin destek argümanı.

Yani bir nevi islam anlayışı gibi parası olan kadınlardan cariyelerden 3 er 4 er alsın parası olmayan sabredip oruç tutsun sesini çıkarmasın gibi yani.

Sisteme hukuk da dahil.

Parasını harcarken bir diğerini rahatsız eden kabahatinin bedelini veya suçunun cezasını çeker.

Bir özgürlük diğerinin özgürlüğünün sınırına kadardır.

Kimse kimseyi parasıyla dövemez. Hukuk dur der. Ha tabi bu teoride böyle. Pratikte malesef uygulanamadığı yerler var.

Biri açlıktan ölürken diğerinin yanından geçip gitmesine ne denir, işte burda hepimiz hemfikiriz.

Ama bu vurdumduymaz kişilere verilecek tepkide ayrılıyoruz sadece.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...