Jump to content

Atatürk'ü Seven Çocukların Yaşadıkları Zorluklar

Recommended Posts

Ülkemizde Atatürk belki de bayraktan bile değerlidir. İstisnalar dışında ülkenin bütün çocukları Atatürk'ü sever ve saygı gösterir.

Bazı istisnalar şunlardır: Kürt ailelerin çocukları. Ve şeriatçı marjinal cemaatlerin çocukları.

Bugün Fethullah Gülen cemmatine kaptırılan çocukalara orta okul ve lisede yapılan cemmat propagandası deği, aslında onlar üniversiteye geldikten sonra onlara anlatılan "Gerçek Atatürk" biyografisi, onları cemaate kaptırılmasına sebep olmaktadır. Bu tür manevi değerleri merkeze alarak büyütülmüş çocuklar Atatürk'ü zaten seviyorlar. Ancak akıllarında İslam dinin Peygaberi ve Aatürk hakkında en ufak bir kıyaslama ya da bunları birbiri ile çatıştırma fikri olmuyor. Hatta bu çocukların çoğu Atatürk'ün işaret ettiği şeriat tehlikesini de kendi içinde benimsiyor.

Ancak bu çocuklar ilerde sağlam bir cemmat propagandası ve üniversitede de "İşte gerçek Atatürk bu. Atatürk İslam hakkında üdşünceleri bu" açıklamaları çocukları büyük bir çelişkiye sürüklüyor. İçlerinde zaten "Atatürk ve modern hayat" ile "Din olgusu" dengeli olmayanlar Din olgusu içlerinde daha ağır basanlar bu Atatürk sevgisinden tamamen vazgeçiyor ya da bunu pasif duruma geçirip kendini cemmatin kollarına bırakıyor.

Parçada anlatmak istediğim şey, çocuklar ideolojilerin marjinal fikirleri arasında çekiştirilip yıpratılıyor. Çocuklara hayatı kendilerinin öğrenmesi için fırsat verilmiyor.

Türkiye'de bütün çocuklar tamamen özgür bırakılsa, onlara;

1) Ateizm için "gerçek Atatürk" din karşıtı olarak anlatılmasa...

2) Şeriat için "gerçek Atatürk" din karşıtı olarak anlatılmasa...

3) Komünizm için "gerçek Atatürk" faşist olarak anlatılmasa...

1) Ülkenin seçilen muhafazakar iktidarlarına aşırı reaksiyon gösterip, onları iktidardan derhal uzaklaştırıp ülkenin demokratik ve ekonomik dokusuna zarar veren askerler de olmaz.

2) İlerde diline "Şeriat naralarını" dolamış ülkenin başına bela iktidarlar ortaya çıkmaz.

3) Marjinal silahlı sol örgütkler ortaya çıkmaz. Terörizm ortaya çıkmaz. Örneğin PKK.

*Farkındaysanız 1 ve 2'de şeriatçılar da ateistler de çocuklarına Atatürk'ün din karşıtı olduğunu anlatıyor.

Yukarıdaki sebeplerden ötürü toplumsal fikirsel yapımız marjinal parçalara ayrılıyor. Bu doğru mu?

Sitelerde Paylaş

"1) Ateizm için "gerçek Atatürk" din karşıtı olarak anlatılmasa..."

Bunu nereden uydurdun? Nereden biliyorsun da bu kadar emin oluyorsun?

Hangimiz çocuğumuza Atatürk'ün din karşıtı olduğunu anlatmış? Ateizm için çocukları böyle mi eğitiyormuş ateistler?

Sitelerde Paylaş
Guest bidon kafalı adam

"1) Ateizm için "gerçek Atatürk" din karşıtı olarak anlatılmasa..."

Bunu nereden uydurdun? Nereden biliyorsun da bu kadar emin oluyorsun?

Hangimiz çocuğumuza Atatürk'ün din karşıtı olduğunu anlatmış? Ateizm için çocukları böyle mi eğitiyormuş ateistler?

Ateistler çocuklarına "Atatürk"ün din karşıtı olduğunu anlatıyorlar mı bilmem ama bazı ailelerin çocuklarının beynini "Atatürk" ile yıkadıklarını biliyorum. İşte ispatı:

Bu ne rezilliktir böyle. Bu çocukların beyni daha fazla tecavüze uğramadan, çocukların ailelerinden alınması gerekiyor.

Sitelerde Paylaş

Bidon Kafa,

Çok mu canını yaktı bu durum? Ben çok beğendim videoyu. Aile, çok sevdikleri ve saygı duydukları birini çocuklarına gösteriyor.

Göstermese de, öyle duygusal takılmasa da bir şey değişmez. O çocuk Atatürk'ü zaten sevecektir, yeter ki sizin gibi bidon kafa takılan trollerin elinde büyümesin.

Atatürk'ü sevmek ve çocuğunun da sevmesini beklemek kadar doğal bir şey yok.

Benim çocuğum da Atatürk hayranıdır. Arkadaşlarımın çocukları da. Yakalarında Atatürk rozetleriyle okula gider bu çocuklar.

Benim çocuğum bu yıl 7. sınıfa gidiyor, 7 yıldır tek bir gün çıkmadı o rozet yakasından. Gururla taşıyor. Sizin gibi sapkınları rahatsız etmesi yeter.

Sitelerde Paylaş

Ateistler çocuklarına "Atatürk"ün din karşıtı olduğunu anlatıyorlar mı bilmem ama bazı ailelerin çocuklarının beynini "Atatürk" ile yıkadıklarını biliyorum. İşte ispatı:

Bu ne rezilliktir böyle. Bu çocukların beyni daha fazla tecavüze uğramadan, çocukların ailelerinden alınması gerekiyor.

Göbeğini kaşıyan bidon ,bu tür harika şeyler sizleri hep uyuz ediyor biliyoruz.

Sitelerde Paylaş
Guest bidon kafalı adam

Bidon Kafa,

Çok mu canını yaktı bu durum? Ben çok beğendim videoyu. Aile, çok sevdikleri ve saygı duydukları birini çocuklarına gösteriyor.

Göstermese de, öyle duygusal takılmasa da bir şey değişmez. O çocuk Atatürk'ü zaten sevecektir, yeter ki sizin gibi bidon kafa takılan trollerin elinde büyümesin.

Atatürk'ü sevmek ve çocuğunun da sevmesini beklemek kadar doğal bir şey yok.

Benim çocuğum da Atatürk hayranıdır. Arkadaşlarımın çocukları da. Yakalarında Atatürk rozetleriyle okula gider bu çocuklar.

Benim çocuğum bu yıl 7. sınıfa gidiyor, 7 yıldır tek bir gün çıkmadı o rozet yakasından. Gururla taşıyor. Sizin gibi sapkınları rahatsız etmesi yeter.

O masum çocukların sizin gibi çocuk istismarcısı sapkınların elinde olup beyin tecavüzüne uğradığını bilmek çok canımı yakıyor. "O çocuk Atatürk'ü zaten sevecektir" değil, "O çocuk Atatürk'ü sevebilir" diyebilirsin en fazla ancak bu senin gibi sapkınların çocuğun beynine tecavüz edebilmesini haklı çıkarmaz. Sen öyle mi diyorsun? Bak ben de böyle diyorum: "O çocuk Atatürk'ten zaten nefret edecektir" ya da "O çocuk zaten Muhammed'i sevecektir". Nasıl? Beğendin mi? Bak bir de şunu dene: "Aişe Muhammed'i zaten sevecekti, zaten koynuna girmeyi isteyecekti". Nasıl hoşuna gitti mi çocuk istismarcısı ahlaksız sapkın seni!

Sitelerde Paylaş

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=tespit+s%C4%B1%C3%A7mak

Bugün cemaate giren insanların çok büyük bir çoğunluğu henüz cemaat zırvalarına karşı entelektüel bir zırva geliştiremediği için giriyor. Yani kısaca çocuk olduğu için.

Üniversiteye gelene kadar bir insanın cemaatle uzaktan yakından bir ilgisi yok ve yine de kendini cemaate kaptırabiliyorsa bunun Atatürk hakkında anlatılanlarla hiç bir ilgisi yoktur. Tam tersine cemaatin sinsiliğiyle bir alakası vardır. Genelde maddi durumu kötü, bir yemeğe bile muhtaç olan gençlere yanaşırlar ve kaparlar. Azıcık parası olanları da sol gruplar kapar. Geri kalan çok büyük bir çoğunluğun ise aklı başındadır bu tür şeylerden uzak dururlar.

Sitelerde Paylaş

O masum çocukların sizin gibi çocuk istismarcısı sapkınların elinde olup beyin tecavüzüne uğradığını bilmek çok canımı yakıyor. "O çocuk Atatürk'ü zaten sevecektir" değil, "O çocuk Atatürk'ü sevebilir" diyebilirsin en fazla ancak bu senin gibi sapkınların çocuğun beynine tecavüz edebilmesini haklı çıkarmaz. Sen öyle mi diyorsun? Bak ben de böyle diyorum: "O çocuk Atatürk'ten zaten nefret edecektir" ya da "O çocuk zaten Muhammed'i sevecektir". Nasıl? Beğendin mi? Bak bir de şunu dene: "Aişe Muhammed'i zaten sevecekti, zaten koynuna girmeyi isteyecekti". Nasıl hoşuna gitti mi çocuk istismarcısı ahlaksız sapkın seni!

Yine gelmiş bu pis troll..

Atıldın.

Sitelerde Paylaş

Bu beyin yıkama değildir. Bu bir film yıldızını filmleriyle görüp beğenmek ona hayran olmak demektir. Nasıl ki Sizin de aklınızı İslam peygamberinin başarılı hayatı ile aydınlatıyorsalar ve nasıl ki siz de onun hayranı oluyorsanız aynı şekilde bir hayranlık oluşur.

Asıl beyin yıkama budur:

http://www.youtube.com/watch?v=3td9NS6ptN4&feature=related

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...