Jump to content

KURANDAKİ BU BÜYÜK HATA NEDEN GİZLENMEYE ÇALIŞILMAKTADIR.

Recommended Posts

BAKARA-136.

قُولُواْ آمَنَّا بِاللّهِ وَمَآ أُنزِلَ إِلَيْنَا وَمَا أُنزِلَ إِلَى إِبْرَاهِيمَ وَإِسْمَاعِيلَ وَإِسْحَقَ وَيَعْقُوبَ وَالأسْبَاطِ وَمَا أُوتِيَ مُوسَى وَعِيسَى وَمَا أُوتِيَ النَّبِيُّونَ مِن رَّبِّهِمْ لاَ نُفَرِّقُ بَيْنَ أَحَدٍ مِّنْهُمْ وَنَحْنُ لَهُ مُسْلِمُونَ

Al-i İmran(84)

قُلْ آمَنَّا بِاللّهِ وَمَا أُنزِلَ عَلَيْنَا وَمَا أُنزِلَ عَلَى إِبْرَاهِيمَ وَإِسْمَاعِيلَ وَإِسْحَقَ وَيَعْقُوبَ وَالأَسْبَاطِ وَمَا أُوتِيَ مُوسَى وَعِيسَى وَالنَّبِيُّونَ مِن رَّبِّهِمْ لاَ نُفَرِّقُ بَيْنَ أَحَدٍ مِّنْهُمْ وَنَحْنُ لَهُ مُسْلِمُونَ

Al-i İmran(84)Kul âmennâ billâhi ve mâ unzile aleynâ ve mâ unzile alâ ibrâhîme ve ismâîle ve ishâka ve ya’kûbe vel esbâtı ve mâ ûtiye mûsâ ve îsâ ven nebiyyûne min rabbihim, lâ nuferriku beyne ehadin minhum, ve nahnu lehu muslimûn(muslimûne).

BAKARA-136.Kûlû âmennâ billâhi ve mâ unzile aleynâ ve mâ unzile alâ ibrâhîme ve ismâîle ve ishâka ve ya’kûbe vel esbâtı ve mâ ûtiye mûsâ ve îsâ ve mâ ûtiyen nebiyyûne min rabbihim, lâ nuferriku beyne ehadin minhum ve nahnu lehu muslimûn(muslimûne).

DİNAYET İŞLERİ

Al-i İmran(84)De ki: “Allah’a, bize indirilene (Kur’an’a), İbrahim’e, İsmail’e, İshak’a, Yakub’a ve Yakuboğullarına indirilene, Mûsâ’ya, İsa’ya ve peygamberlere Rablerinden verilene inandık. Onlardan hiçbirini diğerinden ayırt etmeyiz. Biz O’na teslim olanlarız.”

BAKARA-136…Deyin ki: “Biz Allah’a, bize indirilene (Kur’an’a), İbrahim, İsmail, İshak, Yakub ve Yakuboğullarına indirilene, Mûsâ ve İsa’ya

verilen ile bütün diğer peygamberlere Rab’lerinden verilene iman ettik. Onlardan hiçbirini diğerinden ayırt etmeyiz ve biz ona teslim olmuş kimseleriz.”

ELMALILI HAMDİ YAZIR

Bakara(136) Deyin ki: "Biz Allah'a, bize indirilene (Kur'an'a), İbrahim, İsmail, İshak, Yakub ve Yakuboğullarına indirilene, Mûsâ ve İsa'ya verilen ile bütün diğer peygamberlere Rab'lerinden verilene iman ettik. Onlardan hiçbirini diğerinden ayırt etmeyiz ve biz ona teslim olmuş kimseleriz."

Al-i İmran(84) De ki: "Allah'a, bize indirilene (Kur'an'a) İbrahim'e, İsmail'e, İshak'a, Yakub'a ve Yakuboğullarına indirilene, Mûsâ'ya, İsa'ya ve peygamberlere Rablerinden verilene inandık. Onlardan hiçbirini diğerinden ayırt etmeyiz. Biz ona teslim olanlarız."

YAŞAR NURİ

BAKARA 136-Şöyle deyin: "Allah'a, bize indirilene, İbrahim'e, İsmail'e, İshak'a, Yakub'a, onun torunlarına indirilene, Mûsa'ya ve İsa'ya verilene ve diğer nebilere verilene inandık. Bunlar arasından hiç kimseyi ayırmayız. Biz yalnız O'na/Allah'a teslim olanlarız."

AL-İ İMRAN 84..De ki: "Allah'a, bize indirilene, İbrahim'e, İsmail'e, İshak'a, Yakub'a, torunlarına indirilmiş olana, Mûsa'ya, İsa'ya ve diğer nebilere Rablerinden verilmiş bulunana inandık. Onlardan hiçbirini ötekinden ayırmayız. Biz O'na teslim olanlarız."

SÜLEYMAN ATEŞ

AL-İ İMRAN 84..De ki: "Allah'a, bize indirilene, İbrâhim'e, İsmâ'il'e, İshak'a, Ya'kûb'a ve sıbtlara indirilene; Mûsâ'ya, Îsâ'ya ve peygamberlere Rableri tarafından verilene inandık; onlar arasında bir ayırım yapmayız, biz O'na teslim olanlarız."

BAKARA 136.. De ki "Allah'a, bize indirilene, İbrâhim'e, İsmâ'il'e, İshak'a, Ya'kub'a ve sıbtlara indirilene, Mûsâ ve Îsâ'ya verilene ve peygamberlere Rabbleri tarafından verilene inandık, onlar arasında bir ayırım yapmayız, biz Allah'a teslim olanlarız."

BAKARA SURESİ

133-Yoksa siz Yakub’un, ölüm döşeğinde iken çocuklarına, “Benden sonra kime ibadet edeceksiniz?” dediği, onların da, “Senin ilâhına ve ataların İbrahim, İsmail ve İshak’ın ilâhı olan tek bir ilâha ibadet edeceğiz; bizler O’na boyun eğmiş müslümanlarız.” dedikleri zaman orada hazır mı bulunuyordunuz?

134-Onlar gelip geçmiş bir ümmettir. Onların kazandıkları kendilerinin, sizin kazandıklarınız sizindir. Siz onların yaptıklarından sorumlu tutulacak değilsiniz.

135-(Yahudiler) “Yahudi olun" ve (Hıristiyanlar da) "Hıristiyan olun ki doğru yolu bulasınız” dediler. De ki: “Hayır, hakka yönelen İbrahim’in dinine uyarız. O, Allah’a ortak koşanlardan değildi.”

136-Deyin ki: “Biz Allah’a, bize indirilene (Kur’an’a), İbrahim, İsmail, İshak, Yakub ve Yakuboğullarına indirilene, Mûsâ ve İsa’ya verilen (Tevrat ve İncil) ile bütün diğer peygamberlere Rab’lerinden verilene iman ettik. Onlardan hiçbirini diğerinden ayırt etmeyiz ve biz ona teslim olmuş kimseleriz.”

137-Eğer onlar böyle sizin iman ettiğiniz gibi iman ederlerse, gerçekten doğru yolu bulmuş olurlar; yüz çevirirlerse onlar elbette derin bir ayrılığa düşmüş olurlar. Allah, onlara karşı seni koruyacaktır. O, hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.

138-“Biz, Allah’ın boyasıyla boyanmışızdır. Boyası Allah’ınkinden daha güzel olan kimdir? Biz ona ibadet edenleriz”

ALİ İMRAN

82. Artık bundan sonra kim yüz çevirirse, işte onlar yoldan çıkmışların ta kendileridir.

83. Göklerdeki ve yerdeki herkes ister istemez O’na boyun eğmişken ve O’na döndürülüp götürülecekken onlar Allah’ın dininden başkasını mı arıyorlar?

84. De ki: “Allah’a, bize indirilene (Kur’an’a), İbrahim’e, İsmail’e, İshak’a, Yakub’a ve Yakuboğullarına indirilene, Mûsâ’ya, İsa’ya ve peygamberlere Rablerinden verilene inandık. Onlardan hiçbirini diğerinden ayırt etmeyiz. Biz O’na teslim olanlarız.”

85. Kim İslâm’dan başka bir din ararsa, (bilsin ki o din) ondan kabul edilmeyecek ve o ahirette hüsrana uğrayanlardan olacaktır.

Surenin Tamamını sen as ben eh biraz asmışım..

Bu surede neden allah bütün insanların beyninin aynı olmadığını anlatmak istedi..

Böyle yüce bir ayeti Allah neden iki sureyede yazdırmıştır..

Bunun parasıyla iki öküz alamayız ama iki öküzün anlama ihtimali nedir?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 144
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

RAHMAN SÛRESİ

45. Öyleyken Rabbinizin nimetlerinden hangisini yalanlayabilirsiniz?

47. Öyleyken Rabbinizin nimetlerinden hangisini yalanlayabilirsiniz?

49. Öyleyse Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?

51. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?

53. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?

55. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?

57. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?

59. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?

61. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?

63. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?

65. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?

67. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?

69. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?

71. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?

73. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?

75. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?

77. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?

Bakarmısının Alemlerin rabbinin tekrarına sizce ne demek istemiş..

Siz Nasılsa öküzsünüz

Bunu benim söylemediğimi anlamayacak beyin nerede mi demek istemiş..

Bütün ayetleri böyle tekrar tekrar yaz ..

Bedevi o devirde göremez ama 1400 yıl sonrada göremiyen ler olabilir bu salaklığı.(.Abdullak bin abdal bin hazır nazır bknz 1553)hakiki şerif

Sitelerde Paylaş

RAHMAN SÛRESİ

Siz Nasılsa öküzsünüz

Bedevi o devirde göremez ama 1400 yıl sonrada göremiyen ler olabilir bu salaklığı.(.Abdullak bin abdal bin hazır nazır bknz 1553)hakiki şerif

Sana göre hata. Bana göre senin yaratılman hata. Bu cümleyi kurduğum için bende hata.

Bana göre senin kelimelerin anlamları hususunda çok ciddi eğitim alman gerekiyor.

Önce "hata" kelimesi ile başlayabilirsin mesela...

Sitelerde Paylaş

Sana göre hata. Bana göre senin yaratılman hata. Bu cümleyi kurduğum için bende hata.

Bana göre senin kelimelerin anlamları hususunda çok ciddi eğitim alman gerekiyor.

Önce "hata" kelimesi ile başlayabilirsin mesela...

RAHMAN SÛRESİ

Siz Nasılsa öküzsünüz

Kırık plak gibi tekrarlayıp duruyorsun.. bi işede yaradığın yok..

Neden bu surede 15 ayet aynı lafı tekrarlamış..

Kocaman kafandaki beyinle söylede öğrenelim..

herkes de öğrensin...

İstersen şıkları yazayım..cevap özürlü olduğun için kolaylaştırayım...

a)Allah bunu ben yazmış olamam..

b)Muhammed bende böyle dememiştim

c)Kuran değişmiş yazarken yanlış yazmışlar

d)Müslümanlar tek okumada mümkün değil anlayamazlar onun için 15 kez tekrarlarım..

e)Kuranda böyle bir sure yok kim yazmış bunu

Sitelerde Paylaş

Bu aşağıdakilerde Kelimesi kelimesine değil ama.. Konusu Aynı

İSRA-61..Hani meleklere, “Âdem için saygı ile eğilin” demiştik, onlar da saygı ile eğilmişlerdi. Yalnız İblis saygı ile eğilmemiş, “Hiç ben, çamur hâlinde yarattığın kimse için saygı ile eğilir miyim?” demişti.

TAHA-116..Hani meleklere, “Âdem için saygı ile eğilin” demiştik de, İblis’ten başka melekler hemen saygı ile eğilmişler; İblis bundan kaçınmıştı.

BAKARA-34..Hani meleklere, “Âdem için saygı ile eğilin” demiştik de İblis hariç bütün melekler hemen saygı ile eğilmişler, İblis (bundan) kaçınmış, büyüklük taslamış ve kâfirlerden olmuştu.

Sitelerde Paylaş

O zaman şöyle diyelim. Hani siz kuranı insanlar yazmış diyorsunuz ya. Bende şöyle düşünüyorum. Bu kitabı insanlar yazmış olsaydı eğer bu tekrarları yapmazlardı. Bir insan düşünün ki yazdığı bir kitabı basima vermeden önce okuyup hataları düzeltmesin. Sizin bu açtığınız başlıkla aslında siz kuranın insan yazması olmadığını ispatlıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

O zaman şöyle diyelim. Hani siz kuranı insanlar yazmış diyorsunuz ya. Bende şöyle düşünüyorum. Bu kitabı insanlar yazmış olsaydı eğer bu tekrarları yapmazlardı. Bir insan düşünün ki yazdığı bir kitabı basima vermeden önce okuyup hataları düzeltmesin. Sizin bu açtığınız başlıkla aslında siz kuranın insan yazması olmadığını ispatlıyorsunuz.

Ya haklısın çünkü insanlar kusursuz değil mi, hata yapmazlar.

Sitelerde Paylaş

Yazdığını tekrar okurmusun Lütfen...

Biraz üzerinde düşün..

Meşgul yada yorgun olduğun anda yazmış olabilirsin.

Sitelerde Paylaş

Abdullahabdal yazdıklarımdan şu anlamı çıkartacak olabilirsin. Yada cikartacaklar olabilir. O zaman bunu yazan tanrı insanlardanda aptaldı. Yada peygamber. Yani bu aptallara kanan 4 milyar daha aptal mi var. Bi siz akıllısınız maşallah

Ben Akıllıya akıllı diyorum zaten...

Konuda akıl konusu değil sadece...

Şöyle düşün Afganistan ortamında Alternatif düşünmeyi öğrenmemiş birisi

ne kadar akıllı olursa olsun ne farkeder..

Akıl la birlikte Düşünce Eğitim ve Görgü de gerekir..

Biraz da cesaret...

O anlamda söylemedim...

Başka bir yerde..

Ya Allahı

ya kuranı

birini seçme zorunluluğu var..akıl ve mantığa göre demiştim...

Sen Burada Allahı oyun dışına ittin gibi geldi..

Ben senden Kuranı oyundan dışarı atmanı beklerim..Allahı değil..

Yani seni diğerlerine benzetmediğim için şaşırdım..

Sitelerde Paylaş

Bence bu rahman suresi bildiğimiz düpedüz şarkı. Yani büyük bir ihtimalle bu ayetler arapların dilden dile dolaşan şarkılarının sözleri. Tanrıdan olmadığı apaçık. Neden tanrıdan değil? Çünkü kötü bir şarkı :)

Ayrıca kuranın musiki gibi okunmasının sebebi de bu olsa gerek.

tarihinde epitaph tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Farketmez o yada bu,,kantan kusto bunu bütün dünyaya ilan etti sen duymadın mı?

Yahu Müslümanları rezil etmek için yazan ateistler misiniz nesiniz anlamadım :lol:

Tekrar soruyorum, kusto yorulmamış bulmuş, sen de gelip bayrağı dikmişsin, utanma söyle hangi 2 deniz bu?

HANGİ 2 DENİZ BU?

Sitelerde Paylaş

Deniz a olmuş b olmuş farketmez....Kaptan kusto keşfettiğinin Kur'anda olduğunu 1500 sene evvel yazılı olduğunu,

Beşer aklının 1500 önceden böyle birşeyin bilmesinin mümkün olmadığı,

Kur'anı gönderenin ilminin herşeyi bildiğini gösteriyor...

Demek zaman ihtiyarlandıkça Kur'an gençleşiyor..

Mucizeliği daha çok anlaşılıyor...

Sitelerde Paylaş

Deniz a olmuş b olmuş farketmez....Kaptan kusto keşfettiğinin Kur'anda olduğunu 1500 sene evvel yazılı olduğunu,

Beşer aklının 1500 önceden böyle birşeyin bilmesinin mümkün olmadığı,

Kur'anı gönderenin ilminin herşeyi bildiğini gösteriyor...

Demek zaman ihtiyarlandıkça Kur'an gençleşiyor..

Mucizeliği daha çok anlaşılıyor...

Tekrar soruyorum, kusto yorulmamış bulmuş, sen de gelip bayrağı dikmişsin, utanma söyle hangi 2 deniz bu? Korkma, söyle hangi denizlermiş bunlar? Elin gavuru üşenmemiş "bulmuş" sen söylemeye "üşeniyorsun" :lol:

HANGİ 2 DENİZ BU?

Sitelerde Paylaş

Niye üşeneyim, sen onu benden daha iyi biliyorsun onun için söylemeye gerek yok...

Yukarıda eleştiride bulunduğunuz Rahman suresindeki semavilik zannediyorum seninde vicdanında intibah bırakır..

Çünkü beşerin aklı geçmiş geleceği bilemez..Kur'an da ise öyle bir bilgi var ki, geşmişi, geleceği ve hazır zaman görüyor...Yeri geldikçe bu

Mu' cizelikleri anlatmaya devam edeceğim...

Sitelerde Paylaş

abdullahabdal.. nickinde yazan gibi tam bir abdalsın. birincisi ayetlerin tekrarlanma sebebi, senin gibi zavallılara tekrar söylersek belki anlar düşüncesi. ama abdal oldugun için yine anlamamıssın. ikincisi denizin birbirine karışmadığı söyleniyor hangi iki deniz mi söyleyeyim.

Bismillahirrahmanirrahim.

"Acı ve tatlı iki denizi salıverdi birbirine kavuşuyorlar. (Rahman Suresi, Ayet 19)

"Fakat aralarında bir engel vardır, birbirlerine Geçip karışmıyorlar." (Rahman Suresi, Ayet 20)

"O iki denizi birbirine salmıştır. Bu, tatlı ve susuzluğu giderici; şu tuzlu ve acıdır. Ve ikisinin arasına birbirine kavuşmalarına engel olan bir perde koymuştur. (Furkan, 53)

AKDENİZ VE ATLANTİK OKYANUSU..

aldınmı cevabını? daha nereye kadar inkar edeceksiniz be adamlar. boş işlerle uğraşmayın kurtuluşa gelin MÜSLÜMAN olun!!! olmazsanız da siz bilirsiniz...

tarihinde ÜweyS tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
iki denizi birbirine salmıştır. Bu, tatlı ve susuzluğu giderici; şu tuzlu ve acıdır. Ve ikisinin arasına birbirine kavuşmalarına engel olan bir perde koymuştur. (Furkan, 53)

böyle şeylerden mucize olmaz.bir bardağa farklı iki sıvı koy salla karışır. özellikle tatlı su ve tuzlu su olunca daha çabuk karışır.bu deli saçmalıklarını buraya yazma.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...