Jump to content

KURANDAKİ BU BÜYÜK HATA NEDEN GİZLENMEYE ÇALIŞILMAKTADIR.

Recommended Posts

• İleti 144
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kur'an'ın her ayeti ayrı bir saçmalıktır.

Kur'an'ın her suresi ayrı bir rezalettir.

Kur'an karman çorman bir kitaptır. Ne bir başı vardır ne de bir sonu.

Kur'an'da hata arayacağınıza, düzen arayın.

Bulamayacaksınız.

Aynen katılıyorum..

Birtane bile..

Anlamlı

Faydalı

Anlaşılır

Cümle düşüklüğü olmayan

Açıklama gerektirmeyen

İmla hatası olmayan

İnsanlığa iyi birşeyler öğreten

Hatasız

Ne anlatmak istediği belli olan

Kim tarfından kime niçin söylendiği belli olan

Yani Bırakın tanrıyı nitelikli bir insan tarafından bile yazılmıştır diyebileceğiniz

bir tek bile ayet bulamazsınız..

30 tane Ayrı kişi Meal yapar..

30 u da birbirini tutturamaz..

Bir ayet seçin yukardaki kriterlere göre inceleyin..

Dinayet başkanlığının mealiyle ..Dinayet vakfının mealleri bile tutmaz :D

Sitelerde Paylaş

bence saçmalamışsın. nedenine gelince aynı ayetin başka yerde tekrarlaması onun bir hata olduğunu göstermez.ha yok sen birşeyi tekrarlamanın hata olduğunu düşünüyorsan bilemem.zaten art niyetli biri olduğun belli.ama bişeyler bulucaksan daha ciddi bişeyler bul

yukarda benim astığım yazıyı okuduktan sonra kendi yazını tekrar oku

herkes neden senin ancak müslüman olabildiğini anladığı gibi..

senin de anlama ihtimalin olabilecek..garanti demiyorum ama..

Sitelerde Paylaş

Ali İmran süresinin o kısmında, Allah katından olmayıpta sanki Allah'tan gelmiş gibi gösterilmeye çalışılan belgelere vurgular yapılarak, bu yolda gidenlerin fasık olduğu, Allah'ın peygamber olarak gönderdiği kimselerin Allah adına yalan söylemeyeceği gibi, bu fasıkların istediği dilden de konuşmayacağı, hatta zamanında Allah'ın söz aldığı ve İslam geldiğinde de insanlara müslümanlıktan başka bir yaşayışın yakışmadığı ve müslümanın bu gibi kimselere kendilerinin nelere iman ettiği ve doğrusunun ne olduğunun nasıl söylenmesi gerektiği anlatılırken, işte o senin olmamış dediğin ayet geliyor.

Kim İslâmdan başka bir din ararsa, o istediği din asla kendisinden kabul olunmaz ve ahirette de o ebedî zarar çekenlerdendir.

Hedef kitle Allah'ın zamanında söz aldığı ehli kitap. Hz Muhammed'in gelişi ile, son peygamberin yanında yer alıcaklarına dair söz veren ehli kitap. Ve Allah'ın dini ve yasaları nefslerine zor geldiği için, bu kuralları değiştirip, bozan ehli kitap.

Doğrusunun ve Allah katından inenin kendi yanlarında olduğunu iddia ediyorlar ve daha da inandırıcı olsun diye Kuran'ı taklid ediyorlar. Peygamberlerine de iftira ediyorlar. Bunları bize peygamberimiz öğretti diye. Allah'ta peygamberlerinin, yani Hz İsa'nın kendisine kulluk etme gibi bir isteği olamayacağını belirterek, bu kendi kafalarına göreoluşturdukları dinin kendilerinden asla kabul olunmayacağı belirtiliyor.

Özellikle de senin oraya olmamış dediğin ayet var ya ;

Müslümanlardan Allah şunu demelerini istiyor.

Siz İsa'yı Rab edindiniz ya, hayır biz İsa'yı peygamber bildik. İbrahim gibi, Musayı'da peygamber bildik. Onlar sizin dediğiniz gibi Rab değil. Sadece bir beşer. Ve elçidir. İşte sizin bu inanışınız sapıklıktır.

İşte burda bir meydan okuma.. Bu tüm İnsanlara

Eğer bu ehli kitap gibi başka arayışlara girecek vatandaşlar varsa, haberiniz olsun

Kim İslâmdan başka bir din ararsa, o istediği din asla kendisinden kabul olunmaz ve ahirette de o ebedî zarar çekenlerdendir.

Sitelerde Paylaş

Özellikle de senin oraya olmamış dediğin ayet var ya ;

Müslümanlardan Allah şunu demelerini istiyor.

Siz İsa'yı Rab edindiniz ya, hayır biz İsa'yı peygamber bildik. İbrahim gibi, Musayı'da peygamber bildik. Onlar sizin dediğiniz gibi Rab değil. Sadece bir beşer. Ve elçidir. İşte sizin bu inanışınız sapıklıktır.

84. De ki: Allaha, bize indirilene (Kurana), İbrahime, İsmaile, İshaka, Yakuba ve Yakuboğullarına indirilene, Mûsâya, İsaya ve peygamberlere Rablerinden verilene inandık. Onlardan hiçbirini diğerinden ayırt etmeyiz. Biz Ona teslim olanlarız.

Senin dediklerin bu ayetin neresinde yazıyor? Nası atmışsın ya Yuh diyorum. Hepsine inanıyoruz, ayırt etmiyoruz demelerini istiyor Allah.

Sitelerde Paylaş

84. De ki: “Allah’a, bize indirilene (Kur’an’a), İbrahim’e, İsmail’e, İshak’a, Yakub’a ve Yakuboğullarına indirilene, Mûsâ’ya, İsa’ya ve peygamberlere Rablerinden verilene inandık. Onlardan hiçbirini diğerinden ayırt etmeyiz. Biz O’na teslim olanlarız.”

Senin dediklerin bu ayetin neresinde yazıyor? Nası atmışsın ya Yuh diyorum. Hepsine inanıyoruz, ayırt etmiyoruz demelerini istiyor Allah.

Arkadaşım, sana diyorum ki bütününü oku. Yok diyorsun aklını kendine sakla. E okumuyorsunda. Sonra olmamış diyorsun. Biz de napalım amme hizmeti misali sana bütünün resmini çekip koyduk. Sende bütünü tek o ayette göremeyince afalladın.

Bir kez daha diyorum. Bak 79. ayetten başlıyor kıssa.

Taa ordan okumaya başla. Sonra hala bu anlam çıkmıyor diyorsan, tamam ben yanılıyorum.

Sitelerde Paylaş

Allah Ayeti iki farklı surede yazdırarak kitap biraz kalın olsun mu istemiş?

Sanırım aynı şeyi senin kafan için istemiş.

Sen herşeyi anlama kapasitesine sahip bir varlıkmısın ki, anlamadığın herşeyi yadırgıyorsun. Saçma buluyorsun.

Ne sen , ne ben, nede hiçkimse... Bırak dünyayı, bulunduğumuz toplum içinde bile olup biten herşeyi doğru anlama kapasitesine sahip varlıklar değiliz.

Takım tutmaya benzemez bu konular, ciddi konuşulması gerekir.

tarihinde lineerlxl tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Arkadaşım, sana diyorum ki bütününü oku. Yok diyorsun aklını kendine sakla. E okumuyorsunda. Sonra olmamış diyorsun. Biz de napalım amme hizmeti misali sana bütünün resmini çekip koyduk. Sende bütünü tek o ayette göremeyince afalladın.

Bir kez daha diyorum. Bak 79. ayetten başlıyor kıssa.

Taa ordan okumaya başla. Sonra hala bu anlam çıkmıyor diyorsan, tamam ben yanılıyorum.

Bi Bakara 136 daki yerine ve anlam bütünlüğüne bak diğer ayetlerle, bi de burdakine bak.

Bütün peygamberlere ve onlara inen kitaplara inanın, hiç birini ayırt etmeyin dedikten sonra, İslam'dan başkasını arayanın dini kabul edilmeyecek demesi sence ne kadar tutarlı?

Laf olsun diye ayet tekrarlanmış...

Sitelerde Paylaş

Bi Bakara 136 daki yerine ve anlam bütünlüğüne bak diğer ayetlerle, bi de burdakine bak.

Bütün peygamberlere ve onlara inen kitaplara inanın, hiç birini ayırt etmeyin dedikten sonra, İslam'dan başkasını arayanın dini kabul edilmeyecek demesi sence ne kadar tutarlı?

Laf olsun diye ayet tekrarlanmış...

Hayır! Kim sözünü yerine getirir ve Allah'a karşı gelmekten sakınırsa şüphesiz Allah da sakınanları sever. (ali imran-76)

Allah verdiği sözü yerine getirenleri sever. Toplumsal mesaj. Neymiş. Gerçekten müslümanım diyen bir insan verdiği sözü yerine getirmeliymiş.

Ayrıca verdiği sözü yerine getirmeyen birileri de var. Kimmiş onlar ? Ve neymiş suçlarının akıbeti ? Bakalım...

Şüphesiz, Allah'a verdikleri sözü ve yeminlerini az bir karşılığa değişenler var ya, işte onların ahiretten bir payı yoktur. Allah kıyamet günü onlarla konuşmayacak, onlara bakmayacak ve onları temizlemeyecektir. Onlar için elem dolu bir azap vardır. (ali imran-77)

Onlar Allah'ın huzurunda hallerini anlatmak istedikleri halde, onlardan yüz çevrilecek ve halleri dinlenmeyip, umursanmayacaklar. Peki kim bunlar ve bu denli ne yaptılarda böyle bir cezaya çarptırıldılar ? Öyle ya sadece bir sözden caymakla bu denli ağır şekillerde cazalandırılmamalı insan.

Onlardan (Kitap ehlinden) bir grup var ki, Kitab'dan olmadığı halde Kitab'dan sanasınız diye (okudukları) Kitap'tanmış gibi dillerini eğip bükerler ve, "Bu, Allah katındandır" derler. Halbuki o, Allah katından değildir. Bile bile Allah'a karşı yalan söylerler. (ali imran-78)

İşte bu. Allah'ın adına yalan şahidlik yapıp, bu Allah katındandır diyen, hatta inandırıcı olsun diye taklid yoluna dahi giden ve bu şekilde insanları aldatmaya yönelen aşağılık bir gruptan bahsediliyor. Şimdi oldu.

Devam edelim...

Allah'ın, kendisine Kitab'ı, hükmü (hikmeti) ve peygamberliği verdiği hiçbir insanın, "Allah'ı bırakıp bana kullar olun" demesi düşünülemez. Fakat (şöyle öğüt verir:) "Öğretmekte ve derinlemesine incelemekte olduğunuz Kitap uyarınca rabbânîler (Allah'ın istediği örnek ve dindar kullar) olun." (ali imran 79)

Bunlar Allah'ın hükümlerini taklid eden, değiştiren ehli kitap olmalı. Hz İsa'ya haşa Rab'lik yakıştıran sapık topluluk. Parçalar yerine oturuyor. Demek ki bunlar kendi söyledikleri inandırıcı olsun diye Kuran'ı taklid ediyor. Yalan söylüyor ve Hz İsa'ya da Allah'a da iftira atıyorlar.

Allah'ta cevaben, kendi gönderdiği ve kulu olan bir peygamberin, kendisine kulluk etmesini istemesinin saçmalık olduğunu vurguluyor.

Bütün peygamberler için bu geçerli, Hz Muhammed içinde.. Öyle ki artık Resulullah aranızda, Kuran inmekte ve size düşen Allah'ın buyrukları ile yaşam sürmektir. denmekte.

Devam...

Onun size, "Melekleri ve peygamberleri ilahlar edinin." diye emretmesi de düşünülemez. Siz müslüman olduktan sonra, o size hiç inkârı emreder mi? (ali imran-80)

Hangi peygamber olursa olsun size Allah'tan başka birşeye tapmanızı emretmez. Bu da dip not. artı Kelime-i Tevhid'in önemi. Parantezler açılarak sayfalar yazılabilir.

Geçelim, devam...

Hani, Allah peygamberlerden, "Andolsun, size vereceğim her kitap ve hikmetten sonra, elinizdekini doğrulayan bir peygamber geldiğinde, ona mutlaka iman edeceksiniz ve ona mutlaka yardım edeceksiniz" diye söz almış ve, "Bunu kabul ettiniz mi; verdiğim bu ağır görevi üstlendiniz mi?" demişti. Onlar, "Kabul ettik" demişlerdi. Allah da, "Öyleyse şahid olun, ben de sizinle beraber şahit olanlardanım" demişti. (ali imran 81 )

Allah bütün peygamberlerden de söz alıyor. Ümmetlerini hazırlamaları ve onlara inen Allah'ın hükümlerini doğruyayıcı müjdeci geldiğinde O'na var güçleri ile yardım etmeleri hususunda. Görevin ağır, şartların ise zor olacağıda hatırlatılarak. Tıpkı Resulullah döneminde İslam olmanın zorluğu ve güçlüğü gibi değil mi ?

Artık bundan sonra kim yüz çevirirse işte onlar yoldan çıkmışların ta kendileridir. (ali imran-82)

Gerekli uyarılar yapıldı. Peygamberler uyarıldı. Peygamber ümmetleri uyarıldı. Her peygamber ümmetine O'nu müjdeledi. Sözler verildi. Kılıçlar çekildi. Gerçek orataya çıkarıldı. Bundan sonra da yüz çevirmek olmaz değil mi ?

Göklerdeki ve yerdeki herkes ister istemez ona boyun eğmişken ve ona döndürülüp götürülecekken onlar Allah'ın dininden başkasını mı arıyorlar?(ali imran 83)

s.s. kuralı. İnsan dışındaki bütün varlıklar Allah'a boyun eğmişken, insanda dahil bütün yaratılmışlar Allah'a döndürülecekken; hani o Kuran'ı taklid edenler vardı ya... İşte onlara geliyor bu soru ? Sizin zorunuz ne ki ? Kendi kafanıza göre bir din ifşa etmişsiniz. Bu arayışın, bu kaşıntının sebebi ne ?

Ve bu türlü taklidlerle sizi dosdoğru yoldan alıkoymaya çalışanlara...

De ki: "Allah'a, bize indirilene (Kur'an'a) İbrahim'e, İsmail'e, İshak'a, Yakub'a ve Yakuboğullarına indirilene, Mûsâ'ya, İsa'ya ve peygamberlere Rablerinden verilene inandık. Onlardan hiçbirini diğerinden ayırt etmeyiz. Biz ona teslim olanlarız." (ali imran-83)

Şimdi Allah müslümanlardan ve tüm insanlardan Hak gelmişken Allah'a iman etmelerini teslim olanlardan olmalarını, bütün peygamberlerin Allah'ın kulu ve resulu olduguna iman etmelerini istedi...

Haa !! Ve dedi ki ... Yiyen varsa karşıdaki bu şarlatanların sözünü de dinleyebilir.(İşte tehdid geliyor) Ama...

Kim İslam'dan başka bir din ararsa, (bilsin ki o din) ondan kabul edilmeyecek ve o ahirette hüsrana uğrayanlardan olacaktır. (ali imran-85)

Sitelerde Paylaş

Siz ataeistler Kur'anın bir ayetini doğru kabul ettiğinizde, bütün ayetlerinin doğruluğunu kabul etmek zorundasınız....

1- kimsenin Kuran'ın bur ayetini doğru kabul ettiği yok burda

2- kesinlikle tam tersi, Kuran'da bir ayetinin doğru olmasın bile hiç bir anlamı yoktur, ama tek bir saçmalık o kitabın çöpe gitmesi için yeterlidir.

Sitelerde Paylaş

Böyle oluşundan anlıyoruz ki bu olayın Tüm kuranın Türkçesini çevirenler tarafından kesin bilindiğidir.

Öyleyse bu insanları yanıltma çabası nedendir.Neden aynı çeviriyi tıpatıp yapabilecekken yapmamışlardır.

Bilgi çağında insanları kandırarak kendi toplumuzu geri bırakmıyormuyuz?

Neden Kendi milletinize ve soyunuza bu zararı

veriyorsunuz?

açıklamalar aşağıda devam ediyor..[/b][/font]

Benim anlayamadığım da, insanlar beden inanmak için özel bir çaba, inat içerisindeler. Neden kendini kandırmaya çalışmaya çalışırlar

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...