Jump to content

İslam bir insana ne gibi iyi özellikler kazandırıyor?

Recommended Posts

Alışverişlerde, ticarette dürüst olmayı emreder Allah..

5 vakit namaz için temizlenmeyi, temiz kalmayı emreder Allah..

Zina yapmamayı, gayrımeşru çocuklar dünyaya getirmemeyi emreder Allah. Böylece toplumun genel huzuru sağlanır..

Adam öldürmemeyi, hırsızlık yapmamayı, nifak tohumu ekmemeyi, insanlara iyi davranmayı emreder Alah..

Yani kendisinden korkmamızı, her anımızı bildiği söyleyip hep kendimize çeki düzen verip yaşamamızı ister bizim dinimiz..

Kul hakkı yemenin en büyük günhalardan olduğunu, komşularla, akrabalarla iyi geçinmenin önemini, ana-babaya saygıyı, sosyal ilişkilerde hoş görüyü öğütler Allah..

Kısaca İslamiyet tüm güzelliklerin baş kaynağıdır...

Not: Çevrende bu dediklerime uymayan müslümanların olması, İslam'ı bağlamaz. İslam bu dediklerimi, yani her alanda "adam olmayı" emreder...

Bunların çoğunu zaten ateist kanunlar yasaklar.

İslam'a ne gerek var.

Ateist kanunlar İslam'da olmayan sayısız düzensizliklere düzen getirirler.

Kur'an'da 80 civarında kanun hükmünde ayet vardır.

Çağdaş bir toplum binlerce kanuna gereksinim duyar.

Temizlenmek için namaz kılmak son derece yetersizdir.

Günde veya iki günde bir duş almak günde 50 kere namaz kılmaktan daha yararlıdır.

Abdest alırken yalnız eller ve ayaklar yıkanır. O da yalandan..

Sitelerde Paylaş
Bunların çoğunu zaten ateist kanunlar yasaklar.

kanunlarla olmaz bu işler,kafasına koymuş adam kanunda bir boşluk bir açık bulduğu an onu hiçbirşey engelleyemez.

Ama din engeller.

Çağdaş bir toplum binlerce kanuna gereksinim duyar.

bu doğru değil. çok kanunluluk demek kazuistilik demektir şu an pek az ülkede durum böyledir onların da durumları iyi değil.

örneğin ingilterenin bir anayasası bile yoktur.

Sitelerde Paylaş

Yani kendisinden korkmamızı, her anımızı bildiği söyleyip hep kendimize çeki düzen verip yaşamamızı ister bizim dinimiz..

Kul hakkı yemenin en büyük günhalardan olduğunu,

O zaman bu Allah'ı çöpe atacaksın. Yarattığı insanı tanımıyor o.

Korku kaynaklı disiplin, korkunun kaynağı ortadan kalktığında biter. Aslolan iç disiplindir. İnsanın kendine çeki düzen vermek için tepesinde onu sürekli kontrol eden, korkutan, ceza vereceğini söyleyen ve sürekli emirler yağdıran bir güce değil, iç disiplin geliştirmeye ihtiyacı vardır.

İşte inanırlar bu iç disiplinden bîhaber oldukları için ateistlere "Sizin şimdi suç işlememeniz ve ahlaksızlık yapmamanız için hiçbir nedeniniz yok. Siz her türlü pisliği yapabilirsiniz, yapabilmelisiniz. Sizi engelleyen hiçbir şey yok" derler.

Çünkü kendileri öyle yapacaktır.. Şu anda tüm dünya radyo ve TV'leri eş zamanlı olarak "Tanrı (Allah da diyebilirsin) yokmuş ve bu kesinmiş" dese, epeyce bir milyar insan dünyayı bir iki saat içinde talan eder.. Birbirlerini öldürür, mağazaları marketleri indirirler.

Böyle bir şey bu. İğrenç..

Sitelerde Paylaş

Universitedeyken kaldigimiz evde arkadasin biri 5 vakit namaz kilardi ayaginin kokusu ta obur odadan duyulurdu. Ya arkadas ayagin kokuyor diyince ne kokmasi ben ayagimi 5 kere yikiyorum derdi artik islak birakmaktan ayagi mi curudu ne denyonun

Sitelerde Paylaş

Demek ki İslam , insanların çalışması için teşvik edecek hükümler babında yeterli otoriteye sahip bir din olmadığ gibi , insanlar Allah korkusuna rağmen çalışmaktan kaçıp aç kalabiliyorlar .

tarihinde Apollon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kanunlarla olmaz bu işler,kafasına koymuş adam kanunda bir boşluk bir açık bulduğu an onu hiçbirşey engelleyemez.

Ama din engeller.

bu doğru değil. çok kanunluluk demek kazuistilik demektir şu an pek az ülkede durum böyledir onların da durumları iyi değil.

örneğin ingilterenin bir anayasası bile yoktur.

Çok haklısın kardeşim. Hiç o tarafını düşünmemiştim.

İngiltere Anayasası olan TC'den ne kadar geri gerçekten. İngiltere bok içinde yüzen bir kraliyet.

Bizim anayasa'dan ders alsınlar diyeceğim ama o kadar geriler ki..

Çok kanuna ne gerek var kardeşim. Üç beş kanun yeter. Yakaladığının başını vuracaksın. İşte size kanun..

Sitelerde Paylaş

Çok kanuna ne gerek var kardeşim. Üç beş kanun yeter. Yakaladığının başını vuracaksın. İşte size kanun..

keşke öyle olsa da adalet yerini bulsa. bütün davalar bu ayrıntılarla boğulmuş kazuistik yasalar yüzünden yıllardır sonuçlanamıyor.bir dava açıyorsun aslı astarından pahalıya geliyor. bazı kişiler araya mafya bile sokuyor adaletten ümidini kestiği için.

sonuçta dünyada insan kıtlığı yok,7 milyar insan var öldür öldür bitmez bu kadar insan mağdur olacağına böylesi daha iyi olurdu,

Sitelerde Paylaş

İslam'ın inanırlarına sadece kendisinin sebep olduğu iyi bir katkısı yoktur. Var olduğunu düşünen varsa yazsın, cidden o kadar düşündüm bulamadım, belki de aklıma gelmedi.

Askında aklıma bir kaç nokta geldi ama bunların iyi bir katkı olduğu göreceli ve tartışılır.

Sitelerde Paylaş

git bir köye "selam-ün aleyküm" dediğin an iş bitmiştir...

Banamıydı bu ?

Patagonya'da yaşamıyorum, her şeyiyle bu ülkenin bir fertiyim.

Bir köye gidip selamün aleykum denilince hangi iş bitmiştir ? Kastettiğin insanların sana ilgi göstermesi, yardımcı olması falan ise, çok ağır hakaret ediyorsun kendi milletine.

Yani dıyordun ki, Türkiye'de islam olmasaydı, köylüler senin yüzüne bakmazdı, ama Allah'a şükür islam olmuşuz ki bu sayede bizim köylüler daha bir insani

Sitelerde Paylaş

Yani dıyordun ki, Türkiye'de islam olmasaydı, köylüler senin yüzüne bakmazdı, ama Allah'a şükür islam olmuşuz ki bu sayede bizim köylüler daha bir insani

ben kişiler neden öyledir,niye böyle davranıyorlar,altlarında yatan sebep nedir diye ilgilenmiyorum. sonuçta insanların halinden dilinden anlamak gerek bu da çok avantaj sağlıyor her konuda.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...