Jump to content

Recommended Posts

İslam ile ilgili hemen her iddia yalandır.

Sahtedir. Uydurmadır. Sonradan ortaya atılan iddiların geçmişe uygulanmalarıdır.

Hiç kuşkusuz sosyo-ekonomik bir sistem ve yaşam tarzı olan İslam, insanlığı zehirlemiştir.

Hiç bir din ve inanç sistemi İslam kadar yalanlar üzerine inşa edilmemiştir.

İslam'ın yalanlarının boyutlarını imgelemek belki de mümkün değildir.

İslam o kadar büyük bir yalandır.

Değiştirmediği hemen hiç bir şey yoktur.

Kendi tarihini yazan İslam, insanlığa o tarihi o şekilde kakalamıştır ki, artık düzeltmek bile mümkün değildir.

En azından bundan sonraki insanlık tarihini İslam'ın elinden kurtarmak için özel bir çaba göstermek gerekmektedir.

Batı'nın İslam hakkında, İslam'ın ileri sürdüğü bütün tarihsel olguları yeniden değerlendirmesi gerekmektedir.

Bu aynı zamanda ateistlerin omuzlarına düşen bir görevdir.

İslam'la ilgili her şeyi sorgulamamız gerekmektedir.

Ama her şeyi. İstisnasız her şeyi..

Bu zehir kanımıza girmiş, ateist, teist hepimizin aklını etkilemiştir.

Büyük bir gerçek (true lies) olan İslam'ın yalanlar üzerine inşa edilmiş olması ve o yalanların günümüzde de devam etmesi, kendini akıllı sanan insanlık için ilginç bir ironidir.

Sitelerde Paylaş

İslam tarihinde çok büyük yalanlar var.

Çünkü İslam ülkelerinde nesnellik diye bir kavram yok.

Herşey çok öznel.

Ve öyle olmak zorunda da..

İslam bir yaşam tarzı olunca, nesnellikten uzaklaşıyor ve yoğun bir şekilde öznel oluyor.

Altını mihenk taşına vurur gibi, İslam da kendisi ile ilgili herşeyi bir ölçeğe vuruyor.

O ölçeğin sınırlarını yine kendisi saptıyor.

Eğer o ölçeğe vurulan olgular İslam ile bağdaşmıyorsa, kaldırılıp çöpe atılıyor.

Büyük olaylar bile İslam'ın bu katı ve bağnaz kuralından kurtulamıyor.

Bazıları abartılırlarken, diğerleri ehemmiyetsizleştiriliyor ve tarihten siliniyorlar.

Bu arada ortaya çıkan abartılar ve yalanlar ise İslam lehine iseler, tutuluyorlar. Efsaneleştiriliyorlar.

Ulubatlı Hasan'dan, donanmanın karadan Haliç'e geçirilmesinden tutun, Çanakkale savaşlarına, Muhammed'in savaşlarından tutun, İstanbul'un fethine kadar..

O kadar çok yalan ve efsane var ki, neyin yanlış neyin doğru olduğunu anlamak mümkün değil.

İslam kendi tarihini yazarken, insanlığın da tarihini yazıyor.

İslam bu tarihi yazmaya başladığı zaman, Avrupa karanlık devrini yaşıyordu ve bu gibi konuları işleyecek bilim adamlarına sahip değildi.

İslam'ın etkisi altında idi. Ve İslam kaynaklı her haber abartılarak, yayılıyor ve kabul görüyordu.

İslam da, sağolsun, veryansın ediyor, masallar, menkibeler, efsaneler uydurup duruyordu.

İslam tarihi yeniden ve düzgün bir şekilde yazılabilir mi?

Hiç sanmıyorum. Artık çok geç. Ama bu konuda hiçbir şey yapmamak da kabul edilemez. Birşeyler yapılmalı mutlaka.

Günümüzde bile İslam tarihini yazan tarihçilerinin derin etkilerinden Batı kurtulabilimiş değil. Bu zor bir kurtuluş olacak.

Ve bu yalan en azından bir süre daha devam edip gidecek..

Sitelerde Paylaş

İslam tarihini yazan tarihçilerin hiç birisi gerçek anlamda bilimsel bir yapıt ortaya koymamışlardır.

Bilimsellikten vaz geçtik..

Yazılanların hiç birinin bazı delillere ve kendilerinden önce yazılan dökümanlara dayandırıldıklarının en ufak bir delili yoktur.

Tarihçi olarak bilinen bu yazarlarin öncüleri halk arasında kulaktan kulağa dolaşmakta olan efsaneleri tarih adına kaydetmişler ve daha sonra gelenler onları gerçek olarak kabul etmişlerdir.

Bunun sonucu olarak ortaya koca bir yalandan başka bir şey olmayan İslam tarihi çıkmıştır.

İslam tarihinin her anı yalandır. Yazılanların hiç birisi gerçekten vuku bulmuş olan tarihsel olguları yansıtmaz.

İstisnasız hepsi, daha önce vuku bulmuş olmaları mümkün bazı olguları, yöre halkı bakış açısından değerlendirilerek yazılmışlardır.

Elde tek bir belge bile yoktur.

Çünkü nesir henüz yenidir. Okur yazar oranı yüzde 1-2 civarındadır. Kitap yazma geleneği yoktur. Kâğıt yoktur.

Okur olmayınca yazar da olmaz. Yazar olsa bile ortaya çıkacak yapıt bir efsane olmaktan kurtulamaz.

İslam tarihini yakından inceleyenler yörede yaşıyan Hristiyan ve Yahudi kabilelerde yazılan eski eserlerden İslam tarihi hakkında bir şeyler elde etmeye çalışmışlardır.

Aslında o tarhilerde onlar da sofistikasyondan yoksundurlar. Bazı papazların yazdıkları bireysel anılar ile tarihsel olguları açıklamaya çalışmak son derece yetersizdir.

Günümüzde yapılanlar bunlardır. Yani hiç bir şeydir.

Gerçek İslam tarihi bilinmemektedir. Ve belkide hiç bilinemeyecektir.

Çünkü hiç bir zaman mevcut İslam tarihini destekleyen veya reddeden delillerle karşılaşılmayacaktır.

Batı tarafından kabule zorlanan İslam tarihi bir yalandır.

İslam, Muhammed ve Kur'an gibi, koca bir yalandır.

Sitelerde Paylaş

Bu yalanlar her yeri sarmış durumda bu yalanlara inanmayan bizler çok azız malesef, inanan arkadaşlarla yapılan sohbetlerde bu yalanların ufacık bir iması bile onları kızdırıp geriyor. tam bir uyuşturucu. beyinler yıkanmış umutsuz vaka.

Sitelerde Paylaş

Bir yalanı (!) bu kadar ciddiye alıyorsan, boş birisin demektir.

Düzeltelim.

Bir (her) yalana inanıyorsan boş birisin demektir.

Yoksa her yalan ciddiye alınır. Yalanlar ciddiye alınmalıdır.

Çünkü yalanların sonuçları vardır. O sonuçlar dürüstleri mağdur duruma düşürebilir.

Sitelerde Paylaş

Düzeltelim.

Bir (her) yalana inanıyorsan boş birisin demektir.

Yoksa her yalan ciddiye alınır. Yalanlar ciddiye alınmalıdır.

Çünkü yalanların sonuçları vardır. O sonuçlar dürüstleri mağdur duruma düşürebilir.

Bir tane bile yalana inanmadığım için çok dolu bir insanım demektir ancak sizin hayatınız yalan, yalanlar üzerine kurulmuş.

Sitelerde Paylaş

Bir tane bile yalana inanmadığım için çok dolu bir insanım demektir ancak sizin hayatınız yalan, yalanlar üzerine kurulmuş.

Benim hayatımı bildiğiniz iddiası en büyük yalan. En aptalca yalan üstelik.

Daha fazla yalan söylemeden susmanızı tavsiye ediyorum.

Siz belki yalana inanmıyorsunuz ama yalancının tekisiniz.

Sitelerde Paylaş

Benim hayatımı bildiğiniz iddiası en büyük yalan. En aptalca yalan üstelik.

Daha fazla yalan söylemeden susmanızı tavsiye ediyorum.

Siz belki yalana inanmıyorsunuz ama yalancının tekisiniz.

Tavsiyen red edilmiştir.

Hayatınızı bildiğim bir gerçektir, çünkü ateist felsefeyi tatlı su ateistlerinden çok daha iyi bildiğimden, kendine ateist diyen herkesin de hayatının yalan/boş olduğunu bilirim.

Yalancının teki olmam için ise ateist olmam gerekiyor.

Sitelerde Paylaş

Tavsiyen red edilmiştir.

Hayatınızı bildiğim bir gerçektir, çünkü ateist felsefeyi tatlı su ateistlerinden çok daha iyi bildiğimden, kendine ateist diyen herkesin de hayatının yalan/boş olduğunu bilirim.

Yalancının teki olmam için ise ateist olmam gerekiyor.

Polemik yapıyorsun.

Bu iddialarınla sen bir yalancısın.

Ciddiye almıyorum seni. Ve bu minval üzere devamına izin vermiyorum.

Başlığı kirletiyorsun.

Konu ile ilgisiz iletiler silinecek.

Sitelerde Paylaş

Arapların kültürlerinde hep bir abartı var en ufak şeyi abartıp efsaneleştirmekten haz alıyorlar adeta. dinlerin hep odan çıkması da tesadüf değil dinler abartılmış efsaneler. zengin putperets arapların evlerinde 300 den fazla put olurmuş görgüsüz kaba cahil, kız çocuklarını gömen bu milletten çıkan bir dine inanmak insanın kendisine bir hakarettir. Bu palavra dinler için üniversiteler açmak prof. lar yetiştirmek tam bir saçmalık. yalanın efsanenin bilimi mi olur.

İnsanlık adına ilk olarak bu zihin yıkama okul ve üniversitelerini kapatmak lazım.

tarihinde adenium tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

İslam tarihini yazan tarihçilerin hiç birisi gerçek anlamda bilimsel bir yapıt ortaya koymamışlardır.

Bilimsellikten vaz geçtik..

Yazılanların hiç birinin bazı delillere ve kendilerinden önce yazılan dökümanlara dayandırıldıklarının en ufak bir delili yoktur.

eğer tarihten bahsediyorsak, bilimsellikten kastedilen nedir?

yazılı kültürü olmayan bir toplumun tarihini nasıl öğrenebiliriz?

eğer o toplumda yaşamış birileri bunu nesilden nesile gelecek dönemlere taşımışlarsa bu anlatılanlar bilimsel değil diye kökten reddedilebilir mi?

bugün, 1500 yıl önce yaşanılan olayların çözümlemesi bir şekilde yapılmak istenecekse, ne şekilde yapılması gerekir?

tamam, muhammed yok, islam yok, anlayabiliyorum.

ama, bir şeyler yaşandı oralarda, bir şeyler oldu.

bunun için siz neyi delil kabul edersiniz, araştırmanızın argümanlarını ne oluşturmalı?

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Herkese İyi Günler

Evet sizler ateistsiniz ben ise müslümanım.Siz bizim dinimizi kabul etmeyebilirsiniz bunu gayet doğal karşılarım çünkü bizim dinimizde zorlama yoktur. Bu dini size bir yere kadar ispatlayabilirim aklî deliller bir yere kadar yeterli olur. Siz de inat etmişsiniz inanmayacağız diye mucize göstersem inanmazsınız (ki ben de gösteremem). Nasibiniz yoksa yoktur. Lakin bizim dinimize mukaddesâtımıza hakaret etmeniz yanlış bir şeydir. Lütfen bunu yapmayınız. Eleştiriniz lakin hakaret etmeyiniz.

Bu arada şunu da sormadan edemeyeceğim: Hiç GERÇEK bir müslüman size bir zarar verdi mi?

"Müslüman elinden ve dilinden kimseye zarar gelmeyendir."

İYİ FORUMLAR.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

"Müslüman elinden ve dilinden kimseye zarar gelmeyendir."

:lol:

Dünya alem müslümanlar da dahil olmak üzere şu cümlene gülüyorlar. Gülenlere "arkadaşa Kaynak sorayım mı" dedim, "gerek yok kaynağı biliyoruz dediler :lol:" kahkahalarının arasında :D

Sitelerde Paylaş
  • 4 months later...

Gerçekten sıkıldım artık şu müslümanların bilgisiz olması gerçeğini örtmek için, "Ben sizi sizden iyi biliyorum." ayakları çekmesinden.

Hayır bizi bilmiyorsunuz.

Hayır dininizi, yalanlarınızı bilmiyorsunuz.

Hayır bilimi bilmiyorsunuz.

Hayır gerçekleri bilmiyorsunuz.

Sizler kulakları tıkanmış, beyinleri yıkanmış insanlarsınız.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Henüz mars'a bile gidecek bir teknolojiye sahip bile değilken, Müslümanlara hakaret edecek kadar evrimimizi henüz tamamlayamamışken, dörtlü çekim kuvvetinin sadece teorik yazılarla ile getirildiği, kara maddenin ne olduğunu bırakın keşfetmeyi, ıspatlamak için bile trilyon dolarlar harcayacak kadar teknolojide geriysek, ışık hızına bırakın ulaşmayı yüzde birine bile ulaşamamışken nasıl oluyorda Tanrı'nın (Allah'ın) olmadığından bu kadar emin olabiliyorsuz üstelik sistematik kanıtlar olmadan....Siz daha kara deliklerin forum sitenizde merkezinde acaba ne var? dedikten sonra tekamül seviyemizin ne kadar düşük frekansta olduğunu görünce ( ki ben burda sizi değil insanlığın ne kadar daha aciz bir teknolojiye sahip olduğunu söylemedk istiyorum)gülmekten karnım ağrıdı. Ayrıca sırf merakımdan dolayı sitenizdeki Kuran'daki çelişkiler'e bir göz attığımda bilimsel hiçbir alt yapıya işaret etmeden sdadece kurandaki "de ki" kelimelerinden hareketle bu kuran'ın insan ürünü olduğunu söylemek siz entellektüel alt yapı sahibi ateist kardeşlerimizin düştüğü komik durumun hiciv sanatıyla eşleşmesidir diyorum. Tanrı kavramını henüz anlayamamışken yoktan var etme yada vardan yok etme kavramının fiziksel sofistike alt yapısına insanlık olarak henüz ulaşamışken ancal ilkel canılıların yaptığı gibi evet tanrı vardır yada asla yoktur kuran'da zaten safsatadır tartışmaları maalesef korkunç acı gerçek olarak hala yayılan bir kanser gibi bizi sarmaya devam ediyor ve edecekte !!!

Sitelerde Paylaş

Ayrıca sırf merakımdan dolayı sitenizdeki Kuran'daki çelişkiler'e bir göz attığımda bilimsel hiçbir alt yapıya işaret etmeden sadece kurandaki "de ki" kelimelerinden hareketle bu kuran'ın insan ürünü olduğunu söylemek siz entellektüel alt yapı sahibi ateist kardeşlerimizin düştüğü komik durumun hiciv sanatıyla eşleşmesidir diyorum.

Ukalalığın sorun değil de yalancılığın çok çirkin. Hatta iğrenç denilebilecek düzeyde (yalancılığın). Bu arada yalanının yüzüne tokat gibi vurulamayacağını düşünerek böyle bir şey yapman da cehaletini gösteriyor.

Sadece zina ayetleriyle veya Nur 58 ile veya Furkan 53 ile rezil olup gidersin. Varsa birazcık onurun bu başlıklardan birine gel de durumunu görelim ve bu başlığa da hangi başlıkta olduğunu yaz.

Göreceksinki rezil olacaksın. Bekliyorum seni bu konularla ilgili bir başlıkta :D

Not:Yüzlerce başlık var ama kıvırıp kaçma diye konuyu kısıtladım. Bu arada nasıl bir tanrıymış o "de ki" demeyi unutan :lol:

Sitelerde Paylaş

Yalancılık mı:)) Değerli dostum ben hayatımda çok fazla forum sitesine girmedim..Bu tür sitelerde neye yalan diyorsunuz onu da keşfedebilmiş değilim..Yalanın göreceli bir kavram olduğunu da sayende öğrendim..Şunu rahatlıkla söyleyebilirm ki ben asla Kuran'ı veya Yaratıcıyı klasik bir dindar müslümanın savunduğu gibi klasik özel bir anlatımla betimlemem..O yuzden beni bu konuylailgili bir başlığa çekmen sadece kendin için kazançtır. Fiziksel anatominin entellüektüel bilgi birikimiyle yorumlanan klasik bir anlatım tarzıyla sana çok şey öğretebilirim. Forumunuzda çok yeniyim ben başlık açmayı bilmem ama sen açarsan seve seve gelirim oraya. Ayrıca, kurandaki çelişliler gibi çok basit ve frekansı düşük tartışmalar sadece nacizane insanoğlunun yapacağı tekamülsüz tartışmalardır. Bu tür tartışmalar bizi ( biz derken sizi kastediyorum beni değil) geriye götürür...

NOT: Değerli dostum ben de ateisttim ama bir yere kadardım...sonrasını anlatırım arzu eden olursa tabi

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...