Jump to content

İP adresini başka bir ülkedenmiş gibi nasıl gösterebilirim?

Recommended Posts

Malum, aynı dert haliyle bende de var. Proxy kullan diyeceğim, o da çok yavaş. Youtube videolarını 640pde dahi izleyebilecek kadar iyi değil. Yüksek kalitede proxy satın alabilirsin, tarayıcına entegre edip kullanabilirsin cüzi bir miktar da ücreti var. Bu bilinen yöntemdi, hemen hemen herkes yasaklı sitelere girebilmek veyahut ipyi farklı gösterebilmek için "http://hidemyass.com/" sitesinden girip işlerini hallediyor. Bilmediğini farzederek yazıyorum, biliyorna mazur gör, youtube linkini alıp hidemyass.com daki ortada bulunan adres satırına yapıştırıp enterylarak gema engelli videoları izleyebilirsin ama kalite düşüyor.

Pek bilinmeyen yöntem ise benim kullandığım VPN yöntemi. Bunu da proxy gibi satın alman gerekir aylık ücreti yüksek olabilir fakat normal download hızın neredeyse kesintiye uğramıyor. VPN'ye geçiş yaptığın an ip adresin tarayıcı üzerinden değil, tamamen değişiyor(Messenger programı dahil). Kendi VPN'mi özelden yolluyayım dene istersen ben yurdun internetini kullandığım için vpn'ye geçiş yapınca intenret bağlantım kesiliyor :)

tarihinde Allah Yok Din Yalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kıçından korkuyorsan firefox anymous uygulaması indir yeter. :lol:

Yok arkadaşın derdi başka. Almanya'da GEMA denilen bir denetleme kurumu var ve yasal olmayan videoları, müzikleri vesaire YouTube üzerinden engelliyor. :) Firefox anonymous da youtube videoları için bir işe yaramaz, attan inip eşeğe binmek gibi olur.

Sitelerde Paylaş

Kıçından korkuyorsan firefox anymous uygulaması indir yeter. :lol:

Sen benim kıçımı çok merak etme istersen, yok çok merak ediyorsan yalatırım sana olur biter. Senin gibi de kıç meraklısı hiç görmedim ama. Her iki lafın kıçla başlıyor. Resmindeki gibi çok sarışın olmalısın ki konuyu anlamadan şıp diye balıklama atlayı vermişsin. Sen git bir makyajını düzelt, perükünü bir yap. Konuşurken rujun bozulmasın sonra. Senin gibi kıç meraklılarıyla mı uğraşacağım bir de :)

Sitelerde Paylaş

Hotspot Shield.

Premium olmayan sürümünde çok fazla reklam var ama yasaklı siteler için daha iyi bir yol yok bence.

Hotspot Shield çok sorunlu bir program. Orta seviye veya altı bilgisayar kullanıcılarının kurmaması gerek. Bir çok network ayarını değiştiriyor. Sayfaların her yerinde garip gureba tonlarca reklamlar çıkıyor, açılan reklamları kapatmaktan sayfada gezinemiyor insan bu yüzden ek olarak tarayıcıya toollar falan entegre etmek gerekiyor. Tüm veri trafiğini bu program üzerinden akıtmamalıdır insan, banka işlemleri gibi güvenlik gerektiren işlemlerde tek tık ile deaktif edebilmelidir ama ben kullandığım zamanda bütün ayarlarımı kafasıan göre değiştirmişti.

Yasaklı siteler için en iyi yol VPN'dir. Hotspot da VPN kullanıyor ama ne idüğü belirsiz bilgisayarlardan gelen VPN'leri kullanıyor gelen giden saçma sapan paketler gösterilen abusuk subuk reklamlar derken bilgisayar dingonun ahırına dönüyor. Doctus'ta incelemesi vardı zaten, tavsiye edilmiyor.

Arkadaşa da kendi kullanmadığım hesabımı verdim zaten. Program yok, reklam yok veya başka bir şey yok. En yalın halde... :)

Sitelerde Paylaş

Hotspot Shield çok sorunlu bir program. Orta seviye veya altı bilgisayar kullanıcılarının kurmaması gerek. Bir çok network ayarını değiştiriyor. Sayfaların her yerinde garip gureba tonlarca reklamlar çıkıyor, açılan reklamları kapatmaktan sayfada gezinemiyor insan bu yüzden ek olarak tarayıcıya toollar falan entegre etmek gerekiyor. Tüm veri trafiğini bu program üzerinden akıtmamalıdır insan, banka işlemleri gibi güvenlik gerektiren işlemlerde tek tık ile deaktif edebilmelidir ama ben kullandığım zamanda bütün ayarlarımı kafasıan göre değiştirmişti.

Yasaklı siteler için en iyi yol VPN'dir. Hotspot da VPN kullanıyor ama ne idüğü belirsiz bilgisayarlardan gelen VPN'leri kullanıyor gelen giden saçma sapan paketler gösterilen abusuk subuk reklamlar derken bilgisayar dingonun ahırına dönüyor. Doctus'ta incelemesi vardı zaten, tavsiye edilmiyor.

Arkadaşa da kendi kullanmadığım hesabımı verdim zaten. Program yok, reklam yok veya başka bir şey yok. En yalın halde... :)

Üst düzey bir kullanıcı değilim ama hotspot ile ilgili herhangi bir sorun yaşamadım. Yalnızca tarayıcının ayarlarındaki proxy kısmıyla oynuyor. 2.52 sürümüyle hızında da iyileştirme oldu. Video vb. medyada da sorun yok. Reklam da olacak artık o kadar. Ben memnunum.

Sitelerde Paylaş

Bu şeyler Türkiye'de olsa acaba bizim yurdumun entellektüel ateistleri aynı olgunluğu gösterebilirler mi? bir ara Atatürk'e hakaretten dolayı bir ara mahkeme kararıyla erişimi durdurulmuştu. Bundan bile yurdumun entellektüel ateistleri, malum bir yerleri işaret etmişlerdi.

Sitelerde Paylaş

Bu şeyler Türkiye'de olsa acaba bizim yurdumun entellektüel ateistleri aynı olgunluğu gösterebilirler mi? bir ara Atatürk'e hakaretten dolayı bir ara mahkeme kararıyla erişimi durdurulmuştu. Bundan bile yurdumun entellektüel ateistleri, malum bir yerleri işaret etmişlerdi.

Ne olgunluğu? Atatürk ile ne alakası var? GEMA hakkında ne biliyorsun?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...