Jump to content

İşimiz çok zor, Müslümanlar...

Recommended Posts

Uzun süredir forumdayım ama burdaki ateistlerin inkarlarına inkar katmaktan, onları İslam'a daha da bir nefret ettirmekten başka bir faydam olmamış.

İşimiz gerçekten zor müslümanlar. Teknoloji gevurda, ilerlemişlik gevurda, dünyada söz geçirme gevurda, bilim gevurda. Günden güne eriyoruz. Yeni birşeyler yapmak lazım. Hadi saksıları çalıştırın. Birlik olma zamanı..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 122
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Uzun süredir forumdayım ama burdaki ateistlerin inkarlarına inkar katmaktan, onları İslam'a daha da bir nefret ettirmekten başka bir faydam olmamış.

İşimiz gerçekten zor müslümanlar. Teknoloji gevurda, ilerlemişlik gevurda, dünyada söz geçirme gevurda, bilim gevurda. Günden güne eriyoruz. Yeni birşeyler yapmak lazım. Hadi saksıları çalıştırın. Birlik olma zamanı..

İşte benim dediğim de tam bu. Tebirkler sonunda gerçeği görmüşsün...

Sitelerde Paylaş

Bir arkadaşıma anlattım bu forumda yazdıklarımı.Yanlış yapmışsın dedi.İnsanlar öyle doğru yolu bulmaz ki dedi.

Sen iddaalara kapak yapayım dersen ters teper dedi.

Sitelerde Paylaş

Bir arkadaşıma anlattım bu forumda yazdıklarımı.Yanlış yapmışsın dedi.İnsanlar öyle doğru yolu bulmaz ki dedi.

Sen iddaalara kapak yapayım dersen ters teper dedi.

+1 beğendim bunu. Didişmeyi, üstünlük taslama, bilgiçlik, ukalalık yok. Katılıyor musunuz?

Sitelerde Paylaş

Yanlış anlamışım :lol:

Sitelerde Paylaş

Ateist bir bilim adamı bir konuşmasında tüm okullarda din eğitimi zorunlu olmalı dedi. Bütün dinler en ince ayrıntısına kadar gösterilmeli çocuklara dedi. O zaman dinlerin bağnazlığını görüp neye inanıp neye inanmayacaklarını kendileri karar verirler zaten dedi.

Gerçekten de böyle. Kimse kimseyi dinden çıkarmıyor. Kitaplar dinden çıkartıyor.

Sitelerde Paylaş

+1 beğendim bunu. Didişmeyi, üstünlük taslama, bilgiçlik, ukalalık yok. Katılıyor musunuz?

Katılıyorum.Arkadaşım da bu işler düzeyli diyalogla olur dedi.Didişmemek elde değil.

Ama ne yapayım dayanamıyorum.Örneğin adamın teki bi yalan ortaya atıyor.Örneğin enfal 65-66 olduğu gibi.Neymiş efendim Enfal 65 uhuddan önce yazılmış,müslümanlar yenilince 66.ayet gelmiş diyor.İspatla diyorum,ispatlayamıyor.Sonra da forumda sahtekarlar var diyorlar.Bir baksalar bir görseler...

Didişmemek özellikle zor...

Hele bir de karşılık olarak cahilsin dediler mi?Ben şu ana kadar ilkokul mezunu bir adama bile cahilsin dememişim.Vardır mutlaka benim bilmediğim bir vasfı.

Yanlış yaptığımı bile bile dayanamıyorum.

Bu işler klavye başında zor...

Sitelerde Paylaş

eyvahcüppeli siz bildiklerinizi yazın. Ad hominem yapmadan tartıştığınız sürece sorun olacağını sanmıyorum. Devlet zaten sizin adınıza baya çalışıyor... Daha çocuk yaşta kafalarına vura vura islamı sokmak için 4+4+4 geldi işte...

Okuyup araştırarak ateist olmuş birisini müslüman yapamazsınız ama forumu sadece okuyucu olarak takip eden kafası karışık kişileri islama yaklaştırabilirsiniz tabi doğru düzgün anlatabilirseniz derdinizi ama dediğim gibi okuyup araştırmak isteyen insanları islam ağına düşürmek zordur, zayıf beyinler dayanaksız bilgilere tutunur sadece...

Sitelerde Paylaş

Aklin yolu birdir.

Dinler ya gercek, ya yalandir. Orta yolu yoktur. Insanlara objektif bir sekilde farkli farkli dinler anlatildiginda, korkutulmadan, monoton bir takim rituellerle beyin yikanmadan, insanlarin >99% her dinin sacma oldugu kanisina variyordur. Islam dahil. Hatta inanacak olsam Islam en son din olurdu.

Fakat Islam o derece kendine guvenmiyor ki, insanlari durmadan cehennemle, azabla, olumle tehdit ediyor.

Dinler arasinda en adisi, en serefsizi suphesiz Islam'dir.

Sitelerde Paylaş

Aslinda ise yariyor gibiydi, ben bir kipirdanma hissetmistim. Birseyler olacak gibiydi sanki. Ama sonradan belli oldu ki, gazmis. Kitabiniz bende gaz yapiyor yani.

Kitabinizi bir kenara koyun, hadisleri zaten muslumanlarin bir kismi kendiliginden birakmis, oyle gelip anlatin ne anlatacaksaniz. Bakalim kitapsiz kac okka cekiyorsunuz, gorelim agalar.

Ama yok, ondan da vaz gectim. Kardesim, gelip abukluk subukluk yapmayin yeter. eyvahcubbeli sen genelde sevilirsin bu forumda zaten. Diger densizler, kustahlar, kibirliler seni ornek almali. Bu huylarindan vaz gecmeyecekler ise aglamasinlar, birakip gitsinler. Kimse kimseyi zorla tutmuyor burada.

7 gun 24 saat kendilerine sovdurmekten zevk alan tipler var gerci, onlar forumun kadrolu ekibi gibi oldu zaten, kapidan atsan bacadan giriyor. Psikoploji servisine dondu burasi.

Bunlar disinda gelip giden cemaat, hikayeleri gecin kardesim. Buraya gelip forumda kactane biyolog var kactane psikolog var gorup bakmadan bilmis bilmis yarim aklinizla alakali alakasiz konuda bedevi masali anlatmaya kalkmaniz, benim aklima hakarettir herseyden once. Karsiligini alinca ya susup oturun, yada gidin baska yerde bosaltin burnunuzu.

Burada yazdiklarinizi dinci forumlarda bile yazamazsiniz, yazdirmazlar. Azicik kiymet bilin, saftrikler. Biz olmasak siz kime anlatacaksiniz bu cin ali masallarini.

Sitelerde Paylaş

Eski mitolojik hikayelere (mesela: zeus'un başı gövdesinden ayrıldığında ortaya silahlarıyla kuşanmış olarak çıkan tanrı Athena'ya) nasıl inanmıyor ve uydurma olduğunu nasıl kanıtlayabiliyorsanız (en azından kendinizce) herhalde ateistler için de öyledir. Ama bir kesin ki, islam da gelecekte; eskiden incelenen bir mitolojik hikaye gibi olacak.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...