Jump to content

İşimiz çok zor, Müslümanlar...

Recommended Posts

Eski mitolojik hikayelere (mesela: zeus'un başı gövdesinden ayrıldığında ortaya silahlarıyla kuşanmış olarak çıkan tanrı Athena'ya) nasıl inanmıyor ve uydurma olduğunu nasıl kanıtlayabiliyorsanız (en azından kendinizce) herhalde ateistler için de öyledir. Ama bir kesin ki, islam da gelecekte; eskiden incelenen bir mitolojik hikaye gibi olacak.

İşin garibi 2012 tarihi itibariyle dinler arası mücadele yok. Dinler öylesine güçsüzleşti ki, insanlar bilime, aydınlığa öylesine yöneldi ki tüm dinler birleşmişler ateistlere laf yetiştirmeye çalışıyorlar. Yabancı sitelere falan bakıyorum, isacısı da muhammedcisi de bir olmuş durumda. Bu, ateizmin zaferidir. ^_^

Sitelerde Paylaş
  • İleti 122
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Boşa kürek çekmeyin. Bilgiye bu kadar kolay ulaşılabilen bu çağda artık geleceğiniz yok. Bu yüzyıl Anadolu coğrafyasından silindiğiniz yüzyıl olacak. En fazla folklorik bir öge olarak kalacaksınız.

Bilginin etkisi tartışılmaz elbette, ne ki ölüm ve ölüm korkusu olduğu müddetçe dinler de var olmaya devam edecek. Ölümü inkar etmek için daha iyi bir seçenek var mı?

Sitelerde Paylaş

Bilginin etkisi tartışılmaz elbette, ne ki ölüm ve ölüm korkusu olduğu müddetçe dinler de var olmaya devam edecek. Ölümü inkar etmek için daha iyi bir seçenek var mı?

Gerçek ölümden daha güçlüdür. Bir kez farkettin mi ölüm bile onu geri döndüremez. Ama zaten o folklorik kısmını ölüm korkusuna ayırdım.

tarihinde albastı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah yeryüzünde İslam'ı hakim kılmadan Kıyamet kopmayacak. Dolayısıyla, sen veya bizler İslam'ı buradaki üç-beş ilkokul seviyeli ateiste anlatamamış olsakta farketmez. Elbet birileri (Hz. Mehdi ve Hz. İsa) yeryüzünü İslam ile şereflendirecekler. O yüzden umudumuzu kaybetmeyeceğiz. Ki İslam'ın 7 milyar kişi benimsesin diye bir iddiam yok benim, sadece "tanrı yok" diyenlere akıl sır erdiremiyorum. Bir tanrıya inanan herkese saygım sonsuz, ister Budist olsun, ister hristiyan. Ama "ben tanrıya inanmıyorum swh" demesinler bir yerlerle gülerler adama.

Ateizmi yeryüzünden silmenin kilit noktası evrim zorvasının yok olmasıdır. Son zamanlarda konferanslarla "evrimi savunuyorum" diyenler bu köhne teoriyi hayatta tutma çabasındalar. Ama malum bir hoca yerle bir etti bu teoriyi. Yani Allah vesile ettiği kişilerle ilk evrimi, sonra ateizmi dünyadan silecek...

Sitelerde Paylaş

Gerçek ölümden daha güçlüdür. Bir kez farkettin mi ölüm bile onu geri döndüremez.

Evet, ama ölüm de bir gerçektir en nihayetinde kabul edersin ki sen de... Elbette, bir kez gözün açıldığında geri dönüşü olmaz. Bu başlık da tam olarak bu konuda duyulan şikayetten ötürü açılmış...

Ne var ki, bu beyin yıkama çok sistemli ve güzel çalışıyor. Herkes üç çocuk yaptığı müddetçe kaç kişi gerçekten sorgulayacak? Şuraya baksanıza, hep aynı şeyler, hep aynı cümleler... Bazen, bir Müslüman ile tartışırken onun insan olduğundan bile şüphe duyuyorum. Programlanmış bir chat botu gibiler. Bizim kullandığımız ''keyword''leri kullanarak rastgele cevap veriyor gibiler.

O sebeple ortadaki gerçeği inkar edemiyorum. Oldukça uzun süre geçince muhakkak bu dinler ölecek, bunu görmek için kahin olmaya gerek yok. (Umarım bin sene sonra birileri bu mesajı okuyup beni tanrı, peygamber ilan etmez ''Vay be 1000 sene önceden nasıl da bilmiş!'' diyerek.) Esas, sonrası için başka bir saçmalık uydurmayacaklarından emin değilim!

tarihinde kultablasi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben hep diyorum,

yaratıcıyı ananesinden, dedesinden ya da toplumun ona öğrettiği şekillerde öğrenen...

Anlat dediğinde çok bilen, ama olamayan... bilmek ve olmak ı bir zanneden...

Allahın istediği bir insan olamayıp, Allahı istediği şekle sokan...

Kutsal kitapların; sevgi, şevkat, temizlik, hoşgörü ve tatlı dilinden uzak olan...

Sırf sadece inandığı için kendini cennetlik zanneden kafatascı müslüman kardeşlerim...

elbette bu kafayla karşı tarafın fikrini güçlendiriceksiniz... Şüphemi vardı ???

Sitelerde Paylaş

Allah yeryüzünde İslam'ı hakim kılmadan Kıyamet kopmayacak. Dolayısıyla, sen veya bizler İslam'ı buradaki üç-beş ilkokul seviyeli ateiste anlatamamış olsakta farketmez. Elbet birileri (Hz. Mehdi ve Hz. İsa) yeryüzünü İslam ile şereflendirecekler. O yüzden umudumuzu kaybetmeyeceğiz. Ki İslam'ın 7 milyar kişi benimsesin diye bir iddiam yok benim, sadece "tanrı yok" diyenlere akıl sır erdiremiyorum. Bir tanrıya inanan herkese saygım sonsuz, ister Budist olsun, ister hristiyan. Ama "ben tanrıya inanmıyorum swh" demesinler bir yerlerle gülerler adama.

Ateizmi yeryüzünden silmenin kilit noktası evrim zorvasının yok olmasıdır. Son zamanlarda konferanslarla "evrimi savunuyorum" diyenler bu köhne teoriyi hayatta tutma çabasındalar. Ama malum bir hoca yerle bir etti bu teoriyi. Yani Allah vesile ettiği kişilerle ilk evrimi, sonra ateizmi dünyadan silecek...

Allah'ın varlığını bilmeden kıyametin ne şekilde ne zaman kopacağını, yıldızların şeytan taşlamaya yaradığını iddia eden bir masal kitabından öğrenen dingolara şaşıyorum :lol:

Siz bu kadar masala inanıyorken kimse gülmüyor da bir insan tanrıya inanmadığını söyleyince mi bir noktada gülüyorlarmış? Senin ciddi anlamda sorunlu olduğunu düşünmeye başladım. :lol: :lol:

Evrim teorisini bitirdiği iddia eden hoca bildiğim kadarıyla dawkins'in bir konuşmasında rezil rüsva olmuştu. Kahkahalara boğulmuştum dawkins o adamı ciddiye alıp cevap verdi ya keşke vermeseydi ama verdi de iyi oldu. Dawkins hatta evrim teorisinin bitirildiğini iddia eden o dangalağı yakın zamana kadar tanımıyormuş da. O mehdi bozuntusu kiiiim... Evrim teorisini savunnanlar kim. :lol:

tarihinde Allah Yok Din Yalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben hep diyorum,

yaratıcıyı ananesinden, dedesinden ya da toplumun ona öğrettiği şekillerde öğrenen...

Anlat dediğinde çok bilen, ama olamayan... bilmek ve olmak ı bir zanneden...

Allahın istediği bir insan olamayıp, Allahı istediği şekle sokan...

Kutsal kitapların; sevgi, şevkat, temizlik, hoşgörü ve tatlı dilinden uzak olan...

Sırf sadece inandığı için kendini cennetlik zanneden kafatascı müslüman kardeşlerim...

elbette bu kafayla karşı tarafın fikrini güçlendiriceksiniz... Şüphemi vardı ???

Açıkçası bizi hiç ilgilendirmiyor insanların ateizmden vazgeçmesi. Kimse başkasının yerine hesap vermeyecek. Benim anlamadığım nasıl olur da "Allah yok, veya tanrı yok" der bir insan? İmkansız bile bu saçma düşünce için basit kalır. Git ota tap, güneşe tap ama "kendiliğinden oluştuk loo" deme...

Yoksa kimse birini müslüman yapmak için uğraşmamalı aslında. Bana ne? Kendi bilir demeliyiz...

Sitelerde Paylaş

ateist foruma giren biri, kafasında kalan , uykularını kaçıran ve hiç kimseye soramadığı , sorup da cevap alamadığı konuları teker teker sindire sindire öğrenir . Sindirim olayı yıllar alabilmektedir. Çünkü buraya gelirken getirdiği ve ona dayatılan şey, bütün sindirim sistemini felç etmeye yöneliktir.

Sonra big bang olayı gerçekleşir. Bilinç , büyük patlamayı yaşar. Artık kulaktan dolma şeyleri dinlemekten iğrenir hale gelir ve bu durumu herkes farkeder. karşı tarafınDüşmanca bakışları , bir şeyi değiştirmeye yetmez.Masallar dinlemeye tahammül edemeyecek duruma gelmiştir.

Artık öğrenegeldiği şeylerin gerçek olmadığını bilmek gibi korkunç bir sorumlulukla karşı karşıya kalır.Uyutulduğunu , yıllarca kandırıldığını anlar ve çöker.

Artık yalnız başınadır. Yapayalnızdır ve hayatın bütün sorumluluğunun kendine ait olduğu gerçeğiyle yüzleşir. bu durum , onu sorumluluk sahibi bir birey yapmaya başlar. Bir süre , bu forumda, gerçek diye dayatılanların çürütüldüğünün farkına vardıktan sonra başka yerlerde GERÇEĞİ aramaya başlar.

ama gerçek her zamanki gibi , soğuk yüzünü her fırsatta gösterir.

Hayat denen bu yola fırlatılıp atıldığını , kendisini koruyan gizli bir elin olmadığını , bu vahşi dünyada yapayalnız yaşamak zorunda olduğunu anlar...

Sitelerde Paylaş

Açıkçası bizi hiç ilgilendirmiyor insanların ateizmden vazgeçmesi. Kimse başkasının yerine hesap vermeyecek. Benim anlamadığım nasıl olur da "Allah yok, veya tanrı yok" der bir insan? İmkansız bile bu saçma düşünce için basit kalır. Git ota tap, güneşe tap ama "kendiliğinden oluştuk loo" deme...

Yoksa kimse birini müslüman yapmak için uğraşmamalı aslında. Bana ne? Kendi bilir demeliyiz...

Kölelik senin iliklerine işlemiş, köle olmayanlar garip geliyor... :lol: Ateizm sizin başınızı ezecek o yüzden denize düşen yılana sarılır mantığıyla ateist olmasın da bir şeylere tapsın diyorsunuz, ateizm güçsüzleşmeye başladığı zaman da puta tapanların putlarını yıkıp, güneşe tapanlara katliamlar uygulayacaksınız, ben sizin ciğerinizi biliyorum ciğerinizi. :lol:

Sitelerde Paylaş

Benim anlamadığım nasıl olur da "Allah yok, veya tanrı yok" der bir insan? İmkansız bile bu saçma düşünce için basit kalır. Git ota tap, güneşe tap ama "kendiliğinden oluştuk loo" deme...

Bakın burada doğru demişsiniz, neticede Allah'a tapmak ile ota tapmak arasında mantık olarak hiçbir fark yok. :lol:

Sitelerde Paylaş

Uzun süredir forumdayım ama burdaki ateistlerin inkarlarına inkar katmaktan, onları İslam'a daha da bir nefret ettirmekten başka bir faydam olmamış.

İşimiz gerçekten zor müslümanlar. Teknoloji gevurda, ilerlemişlik gevurda, dünyada söz geçirme gevurda, bilim gevurda. Günden güne eriyoruz. Yeni birşeyler yapmak lazım. Hadi saksıları çalıştırın. Birlik olma zamanı..

İçten içe nasıl da gayrimüslümleri övüyorsun :)

seni seniii...

Sitelerde Paylaş

Birçok gerçek müslüman Cübbeli için "müslüman taklidi yapan bir ateist olabilir" diyordu. Nevertheless gibi takiyeci bir ateist olabilir mi sence?

ben kaç kere demişimdir , kendisinin müslüman olduğunu sanmıyorum.

ama tövbe haşa bismillah :D günahını almayalım, ispat edemem. benimkisi sadece gözleme dayalı hisler :)

Sitelerde Paylaş

ben kaç kere demişimdir , kendisinin müslüman olduğunu sanmıyorum.

ama tövbe haşa bismillah :D günahını almayalım, ispat edemem. benimkisi sadece gözleme dayalı hisler :)

Aklımı kurcalamıyor bu düşünce değil. Hele sahilde Adidas eşofmanla koşması yok mu? Cübbeli'ye uymuyor bu tarz, biryerde bir abukluk var ama Allah bilir.. :D

Sitelerde Paylaş

Birçok gerçek müslüman Cübbeli için "müslüman taklidi yapan bir ateist olabilir" diyordu. Nevertheless gibi takiyeci bir ateist olabilir mi sence?

Takiye, siz müslümcük robotlarının çiplerine yazılmış bir özelliktir. Onu siz yaparsınız, serbesttir.

Biz insanlar takiye yapmaktan vicdanımızdan dolayı kaçınırız. Herkesi kendin sanma. :lol:

Sitelerde Paylaş

Takiye, siz müslümcük robotlarının çiplerine yazılmış bir özelliktir. Onu siz yaparsınız, serbesttir.

Biz insanlar takiye yapmaktan vicdanımızdan dolayı kaçınırız. Herkesi kendin sanma. :lol:

Evet fark burda. sen vicdandan dolayı takiyye yapamam diyorsun, ama diğerleri takiyyeyi insani bulmadığından yapmıyor.

Nedir bu her sinekten kendine yağ çıkarma merakı anlamadım. Fırsat doğrdu mu hemen tak bir laf sokma :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...