Jump to content

Kur'an'a Göre Dünya Sabittir!

Recommended Posts

Valla birisi dünya deve yumurtasına benziyor dedi kuranda böyle diyormuş aslında, düz demiyormuşmuş, kıssadan hisse dünyayı allah yumurtlamış diyebilir miyiz? Kuluçkaya yatmadığı için yumurta çürümüş ve biz oluşmuşuz, üstünde biz oluştuğumuza göre içindekini düşünemiyorum bile..

. Lan çirkinllesme Allaha böyle hakaret etme insan ol biraz o ne biçim laf inanmıyorsanız inanma ama hakaret etme
Sitelerde Paylaş
  • İleti 191
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İnanmaya bilirsin o senin görüşün .ama inananlarin oldugu ve canları kadar deger verdikleri rablerine böyle iğrenç hakaret edersen sana bı dahakine lan da demem hakaret etmeden konusamiyonmu .saygisizlik yapma

O zaman allah denen bu putun çarpıklıklıklarını yazdıkmı zoruna gidiyorsa burdan giden sen olmalısın, burası ateistforum ve dinler yalan, uydurulan saçma sapık putlar yok, bunu duymak istemiyorsan islami steler seni bekler..
Sitelerde Paylaş

İnanmaya bilirsin o senin görüşün .ama inananlarin oldugu ve canları kadar deger verdikleri rablerine böyle iğrenç hakaret edersen sana bı dahakine lan da demem hakaret etmeden konusamiyonmu .saygisizlik yapma

Bırak da rabbin tepki koysun, sana ne oluyor? Sen onun avukatı mısın?

Sitelerde Paylaş

Bırak da rabbin tepki koysun, sana ne oluyor? Sen onun avukatı mısın?

Ey iman edenler! Eğer siz Allâh'a yardım ederseniz, siz de yardım görürsünüz; Allah ayaklarınızı da sâbit kılar! (muhammed-7)

Allah yahudilere vaad edilen topraklara girmek için zalim bir toplulukla cesurca çarpışmaları gerektiğini buyurduğunda yahudiler...

Dediler ki: “Ey Mûsa! Onlar orada bulundukça, biz oraya asla girmeyeceğiz. Sen ve Rabbin gidin, onlarla savaşın. Biz burada oturacağız. (maide-25)

Allah dinine yardım edene yardım eder. Allah dünyada insanlara buyurur ve imtihan eder. Nefsine yenik düşmeyenler işareti alır, yenik düşenler ise böbürlenir, şişer de şişer... Öyle ki kendini dev aynasında görür. Siz kendini dev aynasında gören topluluksunuz, biz de Allah'ın dinine yardım eden topluluğuz. Elbette Rabbimize laf söyletmeyeceğiz. O'nun dinine yardım edeceğiz. O ise Kendisine yapılan saygısızlıkların cezasını elbette verecektir.Allah şöyle buyurdu... Bekleyin, bizde bekleyenlerdeniz...

Üstelik rahmet peygamberi geldikten sonra Allah sizi helak mı edecek sanıyorsunuz. Yoo.. Öyle birşey olmayacak. Size verilen süre dolana kadar bekleyin... Bizde sizin gibi bekliyoruz. Din gününün sahibinin hakkımızda hüküm vereceği güne kadar...

tarihinde musab-bin-umeyr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ayrıca dağlar sabit felan değiller en basitinden everest her 100 yılda 1 metre kadar uzamaktadır. Dağlar 2 kıtanın birbirine çarpmasıyla oluşurlar. Dünya ilk halinde tek bir kıtaymış sonradan ayrılmış we 2 kıtanın birbirine carpması sonucu daglar oluşmuş bu yüzden zaten deprem bu bölgelerde daha çok olur.. Ayrıca volkanik dağlarda volkan patlaması yaşanırken weya yaşanmadan öncede deprem meydana gelir. .

Zaten benim Şahsi fikrim Burdaki müslümanlarında veya burayı bırakalım türkiyede yaşayan çoğu "ben müslüman" diyen insanların çoğu içten içe hepsinin bir saçmalık olduğunu bilir ama "ben inanmazsam kafir olurum ateist olurum" düşüncesi vardır içten içe bu yüzden bir nevi kendilerini kandırırlar. Çünkü bebeklikden bu yana öyle öğretilmiştir.

tarihinde ErcStyle tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ey iman edenler! Eğer siz Allâh'a yardım ederseniz, siz de yardım görürsünüz; Allah ayaklarınızı da sâbit kılar! (muhammed-7)

Ben de bu Allah'ın sonsuz gücü olduğunu sanıyordum, hep öyle diyorlardı, demek ki yalanmış hepsi.

Allah biz zavallı insanların yardımına muhtaçmış.

Yahu sen bu ayeti hiç düşünmeden mi koydun buraya?

Allah için "O hiç kimseye muhtaç değildir" dedikten sonra bu ayeti asmak çelişki olmuyor mu?

Sitelerde Paylaş

Ben de bu Allah'ın sonsuz gücü olduğunu sanıyordum, hep öyle diyorlardı, demek ki yalanmış hepsi.

Allah biz zavallı insanların yardımına muhtaçmış.

Yahu sen bu ayeti hiç düşünmeden mi koydun buraya?

Allah için "O hiç kimseye muhtaç değildir" dedikten sonra bu ayeti asmak çelişki olmuyor mu?

Sağduyu; inan hiç sağduyulu değilsin.

Bütün ateistlerin yaptığı en büyük hatayı en bariz biçimde yapmaktasın.

Şimdi bir bakalım. Anlayamadığın ya da henüz öğrenmediğin bir olay var. Bilmediğin veya henüz öğrenmediğin yetmiyormuş gibi karşı tarafı suçlamaya hatta hakaret ve eleştiriye geçmişsin.

Demişsin ki -yahu sen bu ayeti buraya hiç düşünmeden mi astın...

Siz Kuran ayetlerine böyle yaklaşırsanız islamı hiçbir zaman anlayamazsınız.

Biz Kuran ayetine yaklaşım gösterirken hikmetini anlayamadığımız bir husus olduğunda en doğrusunu Allah bilir deriz. Ve şüphesiz biliriz ki gerçekten en doğrusunu Allah bilir. Ve zaman içersinde Allah lütfederse o ayetin mahiyetini kavrayabiliriz. Eğer lütuf göstermezse de o ayet hakkında şüphe içine girecek de değiliz.

Siz ise kendi açınızdan şüphe sandığınız şeylerin peşine gidiyor ve Allah'ın değil, kendinizin bildiğinizi savunuyorsunuz. Hal böyle olunca da bazı vasıflara eremiyorsunuz.

İşte bu yüzden kalpleriniz mühürlü. Kalbin mühürlenmesi demek tam olarak bu demek. Dedik ya insan ben bilirim dediği an kaybetmeye başlar diye...

Şimdi demişsin ki; yahu sen bu ayeti hiç düşünmeden mi astın...

Sence ?

tarihinde musab-bin-umeyr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sağduyu; inan hiç sağduyulu değilsin.

Bütün ateistlerin yaptığı en büyük hatayı en bariz biçimde yapmaktasın.

Şimdi bir bakalım. Anlayamadığın ya da henüz öğrenmediğin bir olay var. Bilmediğin veya henüz öğrenmediğin yetmiyormuş gibi karşı tarafı suçlamaya hatta hakaret ve eleştiriye geçmişsin.

Demişsin ki -yahu sen bu ayeti buraya hiç düşünmeden mi astın...

Siz Kuran ayetlerine böyle yaklaşırsanız islamı hiçbir zaman anlayamazsınız.

Biz Kuran ayetine yaklaşım gösterirken hikmetini anlayamadığımız bir husus olduğunda en doğrusunu Allah bilir deriz. Ve şüphesiz biliriz ki gerçekten en doğrusunu Allah bilir. Ve zaman içersinde Allah lütfederse o ayetin mahiyetini kavrayabiliriz. Eğer lütuf göstermezse de o ayet hakkında şüphe içine girecek de değiliz.

Siz ise kendi açınızdan şüphe sandığınız şeylerin peşine gidiyor ve Allah'ın değil, kendinizin bildiğinizi savunuyorsunuz. Hal böyle olunca da bazı vasıflara eremiyorsunuz.

İşte bu yüzden kalpleriniz mühürlü. Kalbin mühürlenmesi demek tam olarak bu demek. Dedik ya insan ben bilirim dediği an kaybetmeye başlar diye...

Şimdi demişsin ki; yahu sen bu ayeti hiç düşünmeden mi astın...

Sence ?

Bırak hikmeti, mühürü falan. Al, verdiğin ayet burada işte: "Ey iman edenler! Eğer siz Allâh'a yardım ederseniz, siz de yardım görürsünüz; Allah ayaklarınızı da sâbit kılar! (muhammed-7)"

Açıkça Allah insanlardan yardım dileniyor. Nasıl yaklaşmamı bekliyorsun? Bir hikmeti vardır deyip kendimi kandırmamı mı?

Bu yaklaşımla her dine, her söylenene inanırsın sen. Sen inanmak için kendini zorluyorsun. Kendi zekanı küçümseyip cahil bir bedevinin zekasını yüceltiyorsun sadece.

"Hakaret ediyorsun" ayaklarını da geç, artık iyice kokmaya başladı bu mazeretler.

Sitelerde Paylaş

Allah dağları yer bizi sarsmasın diye yaratmış;

Allah, gökleri görebileceğiniz direkler olmaksızın yarattı. Yeryüzüne de, sizi sarsmasın diye sabit dağlar yerleştirdi ve orada her türlü canlıyı yaydı. Gökten de yağmur indirip orada her türden güzel ve faydalı bitki bitirdik.(Lokman 10)

Yeryüzünde onları sarsmasın diye sabit dağlar yarattık...(Enbiya Suresi 31)

Yeri de yaydık, ona sabit dağlar yerleştirdik ve orada ölçülü (bir biçimde) her şeyi bitirdik. (Hicr 19)

Sizi, sarsmasın diye, Arz'a dağlar bıraktı. Irmaklar ve yollar (kıldı). Umulur ki doğru yolu bulursunuz.(Nahl 15)

Bilindiği gibi ne Dünya yeni doğduğunda sarsılıyordu,bu bakımdan yaşanmaz halde değildi ne de dağlar iddia edildiği gibi depremleri önlüyor.O halde bu ayetlerle anlatılmak istenen ne?Bir hadis bunu şöyle açıklıyor;

Tirmizi, Tefsir, Muavvizateyn 2, (3366).

Şimdi hadisi yalanlayacaklar ama söyleyin bakalım bu dağlarla arzı sabitleştirmek neymiş,açıkça ''dünya sabittir'' demiyor mu?

alıntıladığın ayette dağ ibaresi geçmez. meallerden karşılaştırma yaparsan arapça bilmesen de farkı görürsün. başka bir ayette dağları durgun gördüğümüzü ancak onların hareket halinde olduğunu söyler. demek ki burada "sabit" diye çevrilen kelime bildiğimiz anlamda değilmiş.

"Sen dağları görürsün de, onları yerinde durur sanırsın. Oysa onlar bulutların yürümesi gibi yürümektedirler. (Bu,) her şeyi sapasağlam yapan Allah'ın sanatıdır. Şüphesiz ki O, yaptıklarınızdan tamamıyla haberdardır. "

bir şey havada durdurmanın yolu direk gibi bir şeye asmaktır. allah burada kendisine ait farklı bir yöntemin olduğunu söylüyor. bence çok güzel bir açıklama. doğadaki nesnelerin sadece bizim algıladığımız şekilde birbirine bağlı olmadığını açıklayan çok güzel bir ifadedir bu. niye kıllanıyorsun ki.

aytıca ayette "görebileceğiniz bir direk olmaksızın" diye bir ibare yoktur, direkmen direksiz diyor, arada ciddi fark var üzerinde düşünürsen.

tarihinde suevari tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 5 years later...

Kuran eğer evrenin yaratıcısının katından gelmiş olsaydı,Dünya Güneşin çevresinde dönüyor,Dünyanın da bir yörüngesi var der ve işi bitirirdi,kimse de tek bir söz edemezdi,bu tartışmalar olmazdı.Kimse ayet bükücülük yapıp,sözcüklere takla attırıp kuranı bilime uydurmaya çalışmazdı.Bence bu soru çok önemli bir soru.Kuranda neden Dünyanın yörüngesinden söz edilmez sorusu, soru olmasına karşın aslında bir açıklayıcı,gerçeğe ulaştıran bir yanıt.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...