Jump to content

Kur'an'a Göre Dünya Sabittir!

Recommended Posts

o kadar mantıktan yoksunlarki,dağların olduğu yerde daha çok deprem olur iddiasındalar.ya dağlar olmasaydı orada güllük gülistantıkmı olacaktı orası bunu akıl edebilen yok.

Dindarsüpriz, iyice kopmuşsun, kardeşim akıllı adamı deli edersiniz. Allah demiyor mu deprem olmasın diye dağları çivi gibi çaktığını.

1)Dağların çivi gibi çakılmamıştır.

2)Depremler dağ oluşumlarına yol açan tektonik kabukların çarpıştığı yerlerde sıklıkla görülür.

Depremden uzak olmak istiyorsan, Van'dan uzak Konya'ya yakın olacaksın.

Yazık bize de size de. İnsaf edip sayıklamayı bırakın :lol:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 191
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Freans uğraşma şu boş müslümcükle. Bu akdar bilimsel döküman koyacağına kurandan bir kaç ayet getir veya sahte hadis yaz yoksa inanmazlar bunlar. Şartlamışlar kendilerini arap masallarına. Ha yazacağın sahte hadisin arapça çevirisini de yapmayı unutma. Önce arapça yaz, sonra altına türkçesini yoksa kabul görmez arap hayranı devşirmeler tarafındna :lol:

Haklısın. Kutsal kitaplarında, ''apaçık'' olduğunu söyleyen kutsal kitaplarında dağlar sabittir diye 5 kere söylendiği halde bunlar kıvırtıp duruyorlar. Hataları mucize diye yutturmakta kararlılar. :)

Sitelerde Paylaş

1)Dağlar depremi engellemez.

2)Dağlar zaten deprem v.s. hareketlerle oluştular.

3)Fay hatları ve sıradağlar paralel seyrederler.

4)Dünya'nın en depremlik ülkeleri aynı zamanda çok dağlıktır.

5)Kuran'da dağların sabitliği bir sürü ayette açıkça yazıyor.

6)Dağlar insanlar sarsılmasın diye yaratılmış olamaz çünkü insanlardan çoook öncelerde de dağlar vardı.

7)Ayetleri eğik bükmek günahtır, çünkü Kuran ''apaçık''tır. :)

Sitelerde Paylaş

Oradaki dağların nasıl oluştuğunu bilmiyor musun? Levhalar üst üste gelince, bir tanesi batıyor, diğer tarafın altına girince toprak yükseliyor. Kuran ''bir anda'' yaratıldığını söylüyor.

HİCR 19. Yeri uzatıp yaydık, orada sabit dağlar yerleştirdik, yine orada miktarı ve ölçüsü belirli olan şeyler bitirdik.

Gördüğün gibi ayette, dağlar zamanla oluşmuyor, Allah tarafından yerleştiriliyor.

FUSSİLET 10. O, yeryüzüne sabit dağlar yerleştirdi. Orada bereketler yarattı ve orada tam dört günde isteyenler için fark gözetmeden gıdalar takdir etti.

Bak bu ayete. Dağların sabit olduğu bir kez daha vurgulanıyor. Üstelik milyarlarca yıllık bir süreçte değil ''TAM'' 4 günde yaratılıyorlar. Mecaz değil TAM 4 gün. Ayette ''tam'' diye yazıyor. :)

sen ayeti en cahil kişinin anlaması gereken şekliyle anlarsan öyle tabi.ama anladığım kadarıyla eğitimli insansın,beynine yazık.kafanı çalıştır biraz,ne neden niçin sor.allah ayetlerim hakkında düşünmezlermi der.

Sitelerde Paylaş

Dağlar deprem yaratmaz, ama engellemez de. Dağların depremleri engellediğine dair en ufak bir veri yok. Yalnız sıradağlar ve faylar yanyanadır. Bunlar bilimsel gerçekler, üzgünüm. :)

üzgün olma sadece biraz düşün.sıradağlar ve fay hatları neden yanyanadır.birbirlerini çokmu seviyorlar.yoksa aralarında bir ilişkimi var.

Sitelerde Paylaş

1)Dağlar depremi engellemez.

2)Dağlar zaten deprem v.s. hareketlerle oluştular.

3)Fay hatları ve sıradağlar paralel seyrederler.

4)Dünya'nın en depremlik ülkeleri aynı zamanda çok dağlıktır.

5)Kuran'da dağların sabitliği bir sürü ayette açıkça yazıyor.

6)Dağlar insanlar sarsılmasın diye yaratılmış olamaz çünkü insanlardan çoook öncelerde de dağlar vardı.

7)Ayetleri eğik bükmek günahtır, çünkü Kuran ''apaçık''tır. :)

.

Sitelerde Paylaş

sen ayeti en cahil kişinin anlaması gereken şekliyle anlarsan öyle tabi.ama anladığım kadarıyla eğitimli insansın,beynine yazık.kafanı çalıştır biraz,ne neden niçin sor.allah ayetlerim hakkında düşünmezlermi der.

Aynı Allah kitabının apaçık olduğunu da söyler. Ne diyor Kuran'da? Ayetleri eğik bükmeyin diyor. Bu ayetler herkese açıktır. Ben yalan söylemiyorum dostum. Dağların sabit olduğunu Kuran diyor.

HİCR 19. Yeri uzatıp yaydık, orada sabit dağlar yerleştirdik, yine orada miktarı ve ölçüsü belirli olan şeyler bitirdik.

NEML 61. (Onlar mı hayırlı) yoksa yeryüzünü oturmaya elverişli kılan, aralarından (yer altından ve üstünden) nehirler akıtan, arz için sabit dağlar yaratan, iki deniz arasına engel koyan mı?

FUSSİLET 10. O, yeryüzüne sabit dağlar yerleştirdi. Orada bereketler yarattı ve orada tam dört günde isteyenler için fark gözetmeden gıdalar takdir etti.

KAF 7. Yeryüzünü de döşedik ve ona sabit dağlar koyduk. Orada gönül açan her türden (bitkiler) yetiştirdik.

Oysa dağlar sabit değil. Üzerinde bulunduğu levhalarla beraber sürekli hareket ediyorlar. Eski tefsirlere de baktım. 200 yıldan önceki tefsirlerde ayetleri eğik bükmemişler.

Sitelerde Paylaş

üzgün olma sadece biraz düşün.sıradağlar ve fay hatları neden yanyanadır.birbirlerini çokmu seviyorlar.yoksa aralarında bir ilişkimi var.

Bu nasıl bir soru? :) Aralarında ilişki olmaz mı? Dağlar levha kenarlarında olur, faylar da levha kenarıdır zaten. Yani dağlar ''olacak depremi engellesin diye'' oraya konmuş değil.

Sitelerde Paylaş

Bu nasıl bir soru? :) Aralarında ilişki olmaz mı? Dağlar levha kenarlarında olur, faylar da levha kenarıdır zaten. Yani dağlar ''olacak depremi engellesin diye'' oraya konmuş değil.

Hayır, anlamadığım depremi engellesin diye dağ dikmek ne yahu? Madem yerin sarsılmasını istemiyor, o halde sarsmasın. Bu nasıl tanrı? :lol: Bu nasıl mantık? Bu nasıl çelişki?

Mesela ben bir robot tasarlıyorum, sonra kalkıp yürümesin diye yere çakıyorum... Çünkü tasarladığım robotu yürümeyecek şekilde programlayamıyorum. :lol:

tarihinde kultablasi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sır değil,biraz kafanı çalıştır ve bilimsel verilere bak.

Asıl sen bilimsel verilere bak. Bilimin kendi inancınızla örtüşen kısmını kabul edip, çelişen kısmını göz ardı edenler sizsiniz. İnancınız çökmesin diye bilimi kendi tarafınızdaymış gibi gösterme peşindesiniz

Sitelerde Paylaş

Dindarsüpriz, iyice kopmuşsun, kardeşim akıllı adamı deli edersiniz. Allah demiyor mu deprem olmasın diye dağları çivi gibi çaktığını.

1)Dağların çivi gibi çakılmamıştır.

2)Depremler dağ oluşumlarına yol açan tektonik kabukların çarpıştığı yerlerde sıklıkla görülür.

Depremden uzak olmak istiyorsan, Van'dan uzak Konya'ya yakın olacaksın.

Yazık bize de size de. İnsaf edip sayıklamayı bırakın :lol:

dağların çivi gibi çakıldığını söylediğini düşündüğün ayeti verirsen daha kolay anlaşırız.

Sitelerde Paylaş

pardon sihirli kelimeleri söylemişsin ben kaçırmışım,boşuna bu kadar yoruldum.

Yanlışlığı ve geçersizliği her konuda açıkça tescillenmiş ve kanıtlanmış bir kitapta, ayetleri mecaza yormak suretiyle umutla mucize arıyorsunuz. Ayetler aslında apaçık. Mecaz değil. Dağlar depremi engellemez.

Sitelerde Paylaş

Dostum sen neden güncel iletilere değil, eski iletilere yanıt veriyorsun? Uzun zamandır dikkatimi çekti. Evet cevabım kesin. Dağlar depremleri engellemez. Dağlar sabit değil hareketlidir.

herşey sırayla,belki biraz aklını çalıştırısın diye zaman tanıyorum.dağların hareket ettiği meslesine bakarız ama şu dağ deprem ilişkisini bir çözelim.

Sitelerde Paylaş

Bana cevap verecek yok mu? Allah sarsıntıyı önlemek için dağlara mı muhtaç? Sadece ''Ol,'' demesi yetmiyor muydu? Sarsılmasını istemiyorsa zaten sarsmaz... Ama ne gülünçtür ki, sarsılmasın diye dağ dikiyor, ve ne fayda ki dağlar da pek çözüm olmuyor yine sarsılıyor meret.

Sitelerde Paylaş

böşveremem.konuyu kurana göre dünya sabittir diye açmışsın ve dağların sabitliği ile ilgili ayeti vermişsin.ama kuranda dağların hareket halinde olduğunu söyleyen ayette var.demekki dünyada hareket halinde yine senin mantığınla bakarsak.

Arkadaşlar da açıklamış zaten;

1.Kur'an'dan açıkça anlaşılıyor dağların kıyamet günü hareket ettirileceği.

2.Kur'an'ın diğer ayetleri dağların sabit olduğunu söylüyor.

3.Mucizeye hiç girmiyorum zira mucize olmadığını ayrıyetten yüz kere kanıtladık.

Şimdi soruya cevap verirsen güzel olur :)

Yine saçma bir başlık, dağların dünyayı sarsılmaktan koruduğunu bilmiyorsanız size ne diyeyim? Sadece deprem midir sarsıntı? Dünya dönüyor, dönüşünün sarsıntısından da dağlar koruyor olabilir...

Ne diyelim: Mühür...

Japonya örneğinden sonra bildiğim kadarıyla Türkiye'nin en dağlık bölgesi Doğu Anadolu Bölgesi ve aynı zamanda o bölge 1. dereceden deprem bölgesi de;

http://www.deprem.gov.tr/sarbis/depbolge/depharita1.gif

Bu mudur sarsılmaktan korumak :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...